Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta (Gabriel Macht), který se za záhadných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý pod pseudonymem Spirit. Ve snaze zbavit Central City zločinu se pouští do boje s těmi nejhoršími kriminálními živly a nezastaví se před ničím, dokud nedojde spravedlnosti ten nejobávanější a nejšílenější z nich – Octopus (Samuel L. Jackson). Spiritovy osudy jsou ale úzce propleteny i s celou řadou půvabných žen, ať už jde o Octopusovu pobočnici Silken Floss (Scarlett Johansson), svůdnou zlodějku Sand Saref (Eva Mendes) či třeba šílenou tanečnici a vrhačku nožů Plaster of Paris (Paz Vega). (oficiální text distributora)

Laputa

Nerozumím postoji většiny současných režisérů mezi, které se nepochybně řadí i Frank Miller. Ti si totiž myslí, že když obsadí do filmu několik "hezkých" ženských, podle mě jsou to spíš d*vky, mimochodem do této role d*vky se Eva Mendes výborně hodila, tak že májí úspěch zajištěný. Omyl. Takovou hrůzu jsem už dlouho neviděl. Jednu hvězdu ale musím dát za ty bitku s tím záchodem na začátku. Jinak děs běs!!! ()

c.tucker

Senzačně ujeté. Miller si stím vyhrál a přetvořil Spirita k obrazu svému. Rudá jen v té záplavě černé a bílé hýří a příběh extraordinérní, což mě se líbilo. Jen to balení různých žen mohlo být trochu rozvedeno, ale což skvěle úchylný Samuel L. Jackson to vše nahradil a ještě mu s tím pomohli sem tam vtipné klony. Normálně bych dal 3* hvězdy, ale za nácky musím jednu přidat. "Toilets are always funny!" ()

Plangi

No není to zase tak příšerná hrůza. I tak prostinký děj měl potenciál pobavit, ale to by nesměly postavám z úst plynout ty esenciálně trapné a plytké mono/dialogy. Bohužel nejvíce jich ze sebe sype hlavní hero, až to vypadá že mu před vzkříšením z mrtvých odumřela nemalá část mozkovny. A v tom vidím ten nejpodstatnější problém. ()

Maty85

Připadá mi to jako by F. Miller si dal jenom takový mešní rozjezd na Sin City 2. Celkem se mi to sice líbilo, ale prostě na můj vkus to bylo poněkud slabší. Dále je fakt, že v současné době komiksy zkrátka frčí a tak *** se nebojím klidně dát :-) ()

Davosh

Obrazová stránka skvělá, některé ujeté vtipy byly fakt dobré a celkově jsem i spokojený. Jenom ten příběh roztahaný do skoro 2 hodin nebyl nic extra a hlavní hrdina mi připadal tak nějak o ničem. Zato Jackson si to náramně užíval. Komu se prostě líbilo Sin City, tomu se musí aspoň trochu líbit i Spirit. ()

Blackros

Ale no tak. Frank Miller sice neskutečně dobře dělá komiksy, sám se ale na režisérské židli ztrácí. S prominutím, ale tohle je jen slabá (hodně slabá) podobizna Sin City. Černobílé přestylyzované interiéry a...no...no asi je to je prostě to jediné co se mi líbilo. ()

KajusaK

:D) díky bohu za skvělé herce, kteří to tam trošku nakopli. Nebýt nich tak se asi zcvoknu :D) .. Tentokrát se mi líbil nápad udělat film "né moc barevně" :D) .. ()

pankreminek

Abych pravdu řekl, nevím, do jaké míry se mi Spirit líbil a do jaké míry mě zklamal. Scénář je teda příšernej ejakulát, ale prostě to komiksový provedení, šáhlej samurai/nacista/bůhvíco Sam L. Jackson a ta porce dokonale debilního humoru mě učinila poměrně spokojeným. Přesto to není dost, protože jsem čekal nářez ve stylu prvního Sin City a místo toho jsem dostal nedovařenej odvar jako je Sin City dvojka. Na druhou stranu se mi splnil sen vidět Scarlett Johansson v nacistycké uniformě. A proč je to zas kurva PG-13?! ()

zorro

Frank Miller se drží svého modrého pozadí a pro tentokrát se mu to nevplácí. Rádoby vtipný akční film, ve kterém se po celou dobu nic pořádného neděje a spousta krásných žen na to nestačí, aby z toho udělali solidní film. ()

SeanLSD

Frank Miller stvoril krásne obrázky, uviedol na scénu plejádu krásnych žien, z ktorých neodolateľné boli len malé dievča a anjel smrti, a fešáka, ktorému som to moc nežral. Ukázal, v čom je výborný a čo by radšej bez pomoci robiť nemal. Každý záber má skvelú atmosféru, ale ich spojenie ju rázom ruší. Ako odborník si vybral skvelú predlohu, so silným dejom aj postavami ALE : zabudol na to, aký je rozdiel medzi komiksom a filmom. Že kým prvý je napriek svojmu pôsobeniu na vnímanie predsa len statický a výborná hláška ( a že ich tam bolo požehnane ) sa tam vyníma ako zadok na kopírke, tak vo filme musí byť niečo pred ňou a za ňou, aby to dávalo nielen zmysel, ale predovšetkým dojem. A že zmenu v náladách nestačí urobiť len tým, že sa postavy odrazu správajú a rozprávajú inak. Výsledkom sú rázne, mätúce, chvíľami zábavné a chvíľami amatérske preskoky - ...od totálnej grotesky na drsnú akciu či fatalistické hrdinstvo, od neuveriteľnej bizarnosti k tvrdým hláškam alebo fantazírovaniu o mytológií, od nadpozemskej romantiky k hlbokomyseľným úvahám o nesmrteľnosti respektíve bujným vnadám nebezpečných krások, od totálneho úletu k nočnej melanchólií aj vizuálnemu harašeniu... - ktoré zhýčkanému divákovi robia dojem búchania kladivom do tváre a ničia ( skoro ) všetko čaro. Zabíjajú veľa potenciálu. A to veru zamrzí. Ale ako absurdná dadaistická show to šliape perfektne ! ()

AdaMM

a je otázka, jestli jsem tam neměl vpálit rovnou odpad. frank miller se zbláznil, nebo nevím :( film nedává smysl, je kostrbatý po všech stránkách a je to nuuuuda! ()

KatanaCZ

Proč se tohle nikomu nelíbí??? Asi jsem divnej, ale smál jsem se skoro celý film. Samuel L. Jackson předvedl něco neskutečného a pohled na černocha v nacistické uniformě, který mluví německy, to je maso! Audiovizuálmí zpracování je naprostá špica a jako fanda komixů musím říci, že moje srdce zaplesalo radostí. Pokud to nebudete brát vážně, tak se pobavíte. ()

bk81

Nudaaaaaaaaaaaaaaaa. Těšil jsem se, po recenzích trochu obával, ale nakonec to bylo fakt špatný. Už dlouho mě sledování filmu tak moc nebavilo. ()

Radiq

Bylo to hezky zpracované, čímž myslím styl, jakým to evokovalo komiksy Franka Millera. Na Spiritovi ale bylo vyloženě zavrženíhodné to, jak si mluvil sám pro sebe. Nebylo to mluvení sám pro sebe, jak třeba Willis ve Smrtonosné pasti, ale to byly celé dlouhé monology, jak z nějakýho Shakespeara, akorát v duchu moderní doby. Ještě bych to pochopil, kdyby to byly jen jeho myšlenky, jak třeba v nějaké noirovce, ale on to doopravdy říká. Jinak Gabriel Macht byl poměrně solidní, navzdory tomu (nebo možná právě proto), že masku nesundá ani jednou. Jenom z počátku mi neseděly jeho scény, kdy byl naštvanej, protože bylo moc poznat, že to hraje. Na druhou stranu tady byl Samuel L. Jackson a Scarlett Johansson, kteří byli skvělí. Hlavně SLJ si zas přidal do kolekce další z šílenejch postav (a celkem i hláškující - vsadim se, že hodně lidí nasrala hláška "mrtvý jako Star Trek", chch) a navíc je to jeho další film, kde někdo otevře obsah něčeho a svítí na něho něco, co nevíme, co je, chch - takhle to zní blbě, ale tady Sand Saref otevře truhlu a v Pulp Fiction Vincent otevřel kufřík. Co mi teda vůbec nedošlo, tak proč ty jejich scény najednou byly celý stylizovaný do samurajskýho, pak za do nacistickýho atd., ... ale zas na druhou stranu to byla sranda. Jinak na divákovi je třeba požadovat to, aby souhlasil s tím stylem vyprávění (nadnesené, přehnané, nesmyslné, nelogické) a někomu se to líbit může, někomu ne. Třeba to, jak hned ze začátku dělá salta a běhá po drátech - mě z toho spíš běhal mráz po zádech. Děda Mráz. V tretrách. Nebo ta maska, co nic neskryje... Moc se mi to moc nelíbilo, ale stejně aspoň trojhvězdí dám. ()

TomStall

Předem musím říct že jsem to nedokoukal ani napodruhé.. Z toho co mi z filmu Spirit utkvělo v paměti a můžu hodnotit: Nuda, samolibá přestylizovanost která se mi po originálním Sin City prostě přejedla a spadla za hranici subjektivního vnímání kýče a téměř parodické herecké výkony. Když už jsem se zmínil o kýči, ten bohužel není jen vizuální. On už mi leze na nervy i ten průvodní hrdinův nezbytný chraplák který pronáší vzletné shity. Ta hvězdička je za pár momentů u kterých mi šly koutky nahoru.. Problém je v tom že si nejsem vůbec jist, jestli to byl režisérův záměr.. ()

eye candy

Ale jo, celkem milé překvapení. Spirit není temný a morbidní jako Sin City, jde o mnohem odlehčenější záležitost a minimálně za komediálního šotka Octopuse v podání S.L.Jacksona ho musím hodnotit pozitivně. Postavy jsou vesměs vpohodě, chvílemi mi dokonce přišly zajímavější než někteří Millerovi přímočaří hrdinové, což vyplývá z Eisnerovi předlohy, která se nese v uvolněnějším duchu a obsahuje více komických a absurdních situací než SC. Zajímavé herecké obsazení samozřejmě potěší, u komiksových adaptacích často bývá alfou-omegou úspěchu a v tomto směru Spirit rozhodně nezklamal. Např. Scarlett Johansson v nezvyklé roli vyloženě překvapí a párkrát i upřímně rozesměje. Sarah Paulson to zase neuvěřitelně sluší i Evu Mendes, jsem "ustál" přestože jí většinou nemusím. Gabriel Macht je tak někde na hranici přijatelnosti, král králů je ovšem Samuel L. Jackson, který se nebojí experimentovat a v roli jebnutého doktora Chobotnice si vyloženě hovnil. Drsné voiceovery mě zatím iritovaly téměř u každé komiksové adaptace a ani tentokrát bohužel nejde o vyjímku. Taky mě moc neoslovila dějová línie mezi Spiritem a Sand Saref. Právě za tuto omáčku vyplňující prostor mezi zábavnými střety Spirita a Octopuse musím jít s celkovým hodnocením dolů. Jinak jsem se ale celkem solidně bavil a určitě bych neváhal dát si někdy Spirita znovu. (Hodnocení mezi 3-4*) ()

Sonnik

Půl hvězdičky za hezké holky a druhá půlka za Spirita uvězněného v záchodové míse. Vrchol blbosti. Na začátku (bitka v bahně a rádoby kecy Spiritovy ) jsem myslel, že to bude takový funky sranda komiks, který si bude utahovat sám ze sebe. Později ze mě tenhle názor úplně vyprchal a diametrálně se obrátil. No ještě, že jsem druhou půlku skoro celou prodřímal. Jinak by hodnocení bylo horší. :P Ale berte to subjektivně. Je to komix. Ono to musí být nadnesené. Nedivil bych se, pokud by to někoho i bavilo. Být podnapilý tak bych se asi i pobavil. ()

Mrkvič

Vypadá to hezky, ale trapnější komiksový hrdina snad už neexistuje. Bílé tenisky a červená kravaty. Necharismatickej týpek, který se schovává za kus gumy rozpláclé po ksichtě. Navíc je hodně moc znát "práce" režiséra s herci. V menších rolích jsou dokonce hodně mizerní herci a ikdyž záběr krásně hraje barvami, stejně je z něčeho divák otrávený. Hezký, že nám Miller ukazuje každou chvíli něco jiného, jenže nám neukazuje žádný smysluplný celek. Jako rozpohybovaný komiks zajímavý, ale jako film příšerná nuda. ()

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

Woody vyměnil krásu za... zkušenosti

15.02.2009

Millerova další komiksová vykopávka

Millerova další komiksová vykopávka

22.12.2008

Byl velkou inspirací pro George Lucase. Jeho první dobrodružství si čtenáři přečetli v roce 1928 v pulpovém magazínu Amazing Stories. Pak se proslavil v dlouholetém komiksovém stripu, později se stal… (více)

Když se nedaří, je dobré začít znova

Když se nedaří, je dobré začít znova

07.08.2008

Věděl to Christopher Nolan a rozhodl se natočit Batmana od začátku. Věděl to i Louis Leterrier a dal novou šanci Hulkovi. A evidentně to ví i Frank Miller a Jason Statham. Na comicsovku Daredevil si… (více)