Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné – pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA. Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi. (CinemArt)

Flego

Rok 1985. Herec Rock Hudson zomiera na AIDS a chlapáckí texasania sa na čele s elektrikárom Ronom vysmievajú homosexuálom. To však Ron netuší, že sa za okamih dozvie svoj ortieľ... Film sa s plnou vervou púšťa do zobrazovania smrtelného ochorenia v tých časoch a hlavne bezmocnosťou s jeho liečbou. Lenže Ron ( vynikajúci Matthew McCanaughey ) sa nechce zmieriť s neúspečnou liečbou a púšťa sa do alternatívnej neschválenej liečby. Okrem zúfalého boja s farmaceutickými firmami však zaujme aj prerod hlavnej postavy, ktorá pochopí život inak orientovaných ľudí. Klub poslednej nádeje je výborne natočený, autentický príbeh plný ľudskosti a skutočných emócií skutočných ľudí. ()

sharky

100 % Podle mě není u filmu težší výzva, než natočit film s vážným a sluzopudným obsahem tak, aby to nevyznelo lacině, kýčovitě ani přehnaně pateticky a zůstalo to civilní, zábavné, vážné ale zároveň i trochu humorné. Tady se to povedlo na jedničku s hvězdičkou. ()

BMW12

Ničím vyjímečný film, podle mě úplně zbytečně natočeno, scénář je tragický. Hlavní hrdina Ron (McConaughey) je tak trošku hajzl a díky svýmu stylu života chytne AIDS. A tady je první problém, když se točí filmy o těchto nemocných lidech, tak většinou hlavní hrdina je dobrák, který je bohužel nemocný. Tady to je ale naopak Ron je hajzl a má AIDS, litovat ho nemůžeme a je to tak trochu divné, že tohle je ve scénáři. No každopádně Ron když pomineme to, že nonstop řve po doktorech a po buznách, tak po tom co se jeho přátelé dozví, že je nemocný, tak se na něj vyserou a on zůstane sám. A pak se to až do konce filmu začne točit kolem toho, že Ron nechce brát lék který mu dává nemocnice a tak si založí firmu, kde nabízí jiné léky (které se v USA neprodávají) a sám je užívá. Spolu s ním podniká i Jared Leto o kterém jsem vůbec neměl tušení, že zde hraje toho buzíka. A ta postava byla fakt odporná, nechápu kdo do toho scénáře napsal, aby Ronův parták musel být zrovna tenhle odpornej gay. A představte si, on Jared za tuhle hnusnou postavu získal Oscara :-D Tohle ocenění už je vážně fraška. A no výkon Matthew McConaugheyho jestli je na Oscara - no takový Leonardo DiCaprio si ho zasloužil daleko více, ale Matthew ho má asi za to, jak dokázal zhubnout a vypadal fakt příšerně, což jeho role požadovala. A za co vlastně dávám až 3 hvězdičky? No i vzhledem ke všem těm negativům co jsem napsal, tak se na to celkem dalo dívat a i když to nemělo moc dobrý příběh, tak i tak to člověka trošku zaujalo. ()

rikitiki

Ano, je to tak. Někdo chtěl Oscara, tak vsadil na jistotu – minoritní téma, které ale mezi tím už majorita přijala za své, drastické hubnutí herce kvůli roli a, samozřejmě, boj odhodlaného jedince proti nepřátelskému molochu státní mašinérie. Dle skutečného příběhu. Nic nového pod sluncem. Nemá cenu rozebírat, co už tu asi píše každý, ale hlavní hrdina mi spíš než jako bojovník proti bezpráví připadal jako chlapík, který se kurážně popere o svůj vlastní život a zároveň při tom vydělává na ostatních. Neříkám, že jim nepomohl, to ano, ale přece jen bych mu svatozář nasazenou tímhle filmem aspoň malinko sfoukla. ()

Jinny

Malá lekce o tom, jak se AIDS "léčilo" krátce po tom, co byla tahle osina v zadku poprvé diagnostikovaná. Klub poslední naděje nepřichází s ničím originálním nebo novým, snad všechna témata už zkušenější diváci budou znát odjinud (a to včetně boje s farmaceutickým průmyslem). Osvěžující je ale přístup tvůrců i hlavní postavy - film samotný si odpouští melancholii a slzavé proslovy a Ron Woodroof rozhodně nemá v úmyslu odejít jako čtyřicetikilová troska na kapačkách. Možná to není film roku, ale vyplatí se vidět přinejmenším kvůli skvělému McConaugheymu (nikdy bych nevěřila, že to řeknu). ()

poz3n

Pocit z Klubu poslední naděje nedokážu popsat jinak, než že to je naprosto obyčejný film se dvěma silnými hereckými výkony. To mi bohužel úplně nestačilo. Zvlášť když mi je samozřejmě hlavní postava od začátku hodně nesympatická. Ale jinak všechna čest McConaugheymu a Letovi. Zbytek filmu ovšem zapadá naprosto do průměru. Neustále roztřesená kamera, která vypráví naprosto pasivně, takže vám nezbývá, než se opravdu upnout na ty herecké výkony. Rozhodně bych se neztotožnil s tím oscarovým rozruchem. 6/10 ()

HellFire

Herecký koncert McConaugheyho a příběh o tom, jak se v rozhodujících situacích dokáže člověk vyburcovat k nemyslitelným řešením a změnám. Film se rovněž týká farmaceutické lobby a celého kolosu s léky a jejich problémy. ()

AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Vlk z Wall Street pro chudé. Výkon Matthewa McConaugheyho byl excelentní (pohravač se Stanislavského metodou). Co člověk pak musí ocenit nejvíce je, že v místech, kde by jiné snímky dělaly ze slzných kanálku vodní zdroj pro celou subsaharskou oblast, zůstává až podezřele chladný. Pokud bychom si dali lekci matematiky, zhodnotil bych film takto: Klub poslední naděje = Vlk z Wall Street + Philadelphia - ždímač emocí. Pro mě jeden z hlavních snímku tohoto roku, který si drží rezervaci v TOP 10 za 2014. 91%. UPDATE: Pozici si pevně udržel ()

Thomick

Takhle ... pokud se Akademie bude při udělování sošky rozhodovat mezi švihákem z Wall Street, respektive Texasu, budu maximálně spokojenej. Ale pokud by to plánovala táhnout ještě dál, už bych byl docela ostře proti. Dallas Buyers Club totiž sice v první řadě je o chuti do života, ovšem že by na mě ten elán nějak dýchnul, pff, to se říct vážně nedá. Strašně dlouho jsem z toho měl naopak pocit, že se jen nastavuje kaše; a to navíc skrze nezajímavý farmaceutický bingo s neřízenou démonizací AZT na štítě (čistě v zájmu příběhu, pochopitelně). Stejně tak pokud bylo záměrem tvůrců promítnout onu vůli k přežívání primárně do Letovy postavy, opět za sebe hlásim "samá voda". Tahle transvestití figurka se mi totiž ohrála prakticky okamžitě, aby se svýho nejlepšího fóru dopustila přiléhavě zrovna ve chvíli, kdy sama scházela na scéně (pěkná fotogalerie, hehe). ()

claudel

Tenhle herec, že hrál svůdníka v Ghosts of Girlfriends Pasts, charismatického advokáta v Lincoln Lawyer a předvádí se v reklamě na Dolce and Gabbana? Neuvěřitelná proměna Matthew McConaugheyho a jeho strhující herecký výkon, za nějž by se nemusel stydět ani herecký bůh Daniel Day-Lewis. Dokonce mám pocit, že on je snad jediný, kdo by to zvládl takhle zahrát. Obrovskou poklonu zaslouží rozhodně i Jared Leto, z něhož by vzhledem k jeho jemnému obličeji určitě byla krásná ženská. A ačkoli jsem neviděl ostatní nominanty, já mám rozhodně jasno, tyhle dva nemůže nikdo porazit a ani jim vzdáleně konkurovat. A to Leonardovi tu sošku už opravdu přeji, jenže podle mě bude mít opět smůlu. Klub poslední naděje pro mě rozhodně zůstane uchován jako herecký koncert dvou výborných herců, jejichž výkony řadím mezi vůbec nejlepší, jaké jsem kdy viděl. Filmu jako takovému bych jen vytknul možná délku, slušelo by mu o dvacet minut méně. První půlka mě ohromila, kdežto v té druhé už to nebylo úplně ono, takže bych normálně udělil čtyři hvězdičky, ale opakuji, že za ty herecké výkony zvedám o jednu výše. ()

Ištván87

Životopisný nezávislák, aneb Aiďsi beru léky jaké chci, nic nezabírá. Matthew McConaughey mě definitivně přesvědčil, že není radno jej odepisovat. ()

Necrotongue

Hodně intenzivní film o lidech s prošlou záruční lhůtou a o tom,jak se k nim chová stát.Jelikož znám tuto situaci z první ruky,je mi téma blízké a scénárista i režisér ho zpracovali opravdu parádně.S potěšením sleduji,že se Matthew McConaughey po těch příšernostech,které točil,znovu vrátil k pořádným rolím,což potvrdil v Temném případu.Výborný film s velmi depresivní atmosférou a bez zbytečného patosu,to jsem přesně potřeboval. ()

mm13

Pohodová dráma, pri ktorej neprestávate obdivovať (a nespoznávať) McConaugheyho s Letom (Garnerku vezmete na milosť), spravodlivo sa rozčúlite nad politikou FDA a s blížiacim sa finále samého seba prekvapíte, ako intenzívne fandíte hlavnému zmrdovi (áno, McConaughey!!)... pretože nemáte najmenší problém uveriť jeho úspechom v získavaní si spojencov, ani jeho zmenenému postoju k "buzerantom a inej špine roznášajúcej HIV". Film! Divácky vďačný, ktorý si ale vďačne zamilujete. ()

Morholt

Od Philadelphie se jedná pravděpodobně o první prvoligový film, který se zabývá problematikou AIDS a stejně jako ve Philadelphii i tady je film postaven na výjimečném hereckém výkonu. Tím ale veškerá podobnost končí. Dallas Buyers Club u mě nevyvolal takové emoce a ani nedisponoval příběhem, který by mě chytil. Jistěže boj proti farmaceutickým gigantům a hloupým zákonům, které znemožňují účinnou léčbu, je zajímavým tématem, ale ten tu nebyl naplno využit. DBC je prvoplánový a je tu až příliš velká snaha o citové vydírání. U Oscarů se ale bohužel oceňuje spíš téma, než zpracování a tak si tvůrci nějakou ze sošek určitě odnesou. Ovšem nechci jen pomlouvat. Jak už jsem zmínil výtečně zahrál Matthew McConaughey, který si za svý výkon ocenění jistě zaslouží a na paty mu zdatně šlapal Jared Leto. I přes zmíněná negativa byl díky nim film koukatelný prakticky po celou dobu, ale pořád bych od filmu s takovými ambicemi čekal mnohem víc. 60% ()

Lucasion

Řekl bych, že filmů inspirovaných podle skutečných událostí jsou mraky. Některé jsou skvělé, ač nevyjadřují realitu jako takovou, a naopak některé jsou skvělé, právě proto, že vyjadřují skutečnost, přesně takovou jaká je. Bohužel Klub poslední naděje nepatří ani tam, a ani tam. Proměna Matthewa ve Woodroofa je parádní. Není divu, že za to dostal ocenění. Ve výsledku, je ale to jediný co mě na filmu zaujalo. I když se film věnuje závažnému tématu ohledně HIV a snaží se podat skutečnost právě takovou jaká je, tak v tomto případě se jedná o pouze několik poslepovaných scén, které dohromady tvoří jakýstakýs film. Jako drama to nefunguje. I kdyby se to snažilo vytvořit správnou atmosféru, člověka, kterému zbývá 30 dní života. (Což se nesnaží) Tak by to mělo mít jistou dávku emocí a soucítění s postavou. Což bohužel, ale tak není. Takhle to jednoduše působí jako Americký sniper (2014). Spousta dialogů, spoustu střihů, postav a scén a ve výsledku to nevyčaruje žádné emoce. Přesto, že je to Oscarový snímek, tak mě vůbec nepřesvědčil proč. (50 %) ()

Katullka

117 minut zacyklenosti a nic jiného... 117 minut nudy. 117 minut - proč tak dlouho? Nic, co by oslovilo tebe, mě, nás. A to si vezmeme, že šlo o typana, který prozřel a začal být tolerantní? Kdy se ti lidi naučí točit filmy s větší intimitou s větší uvěřitelností? Jsem z toho smutná! ()

seale

Po Philadelphii další silný a poutavý film s danou tematikou. Matthew McConaughey i Jared Leto - soška zasloužená. ()

ScarPoul

Chýba tomu nejaká silnejšia scéna. Ale zase na druhú stranu to, že sa film snažil len sprostredkovať realitu, bez toho aby mal nutnosť hrať na city je jeho veľké plus. Boj proti farmaceutickým spoločnostiam je v súčasnosti tým najlepším súbojom, ktorý môže človek viesť. Ak k tomu prirátame aj potravinárske spoločnosti. McConaughey podáva životný výkon. Ja mám veľmi rád, keď dokáže herec prejsť tak výraznou transformáciou a pritom stále hrať ako o život a bez najmenších zaváhaní. Rovnaké je to aj v prípade Jareda Leta. Ak si totiž vezmeme, že sa jedná o ľudský príbeh, tak výber hercov a ich výkony je to čo drží film nad vodou. A tento film, hoci postráda pamätnejšiu scénu a je natočený s precíznou, ale nezaujímavou réžiou, stojí práve na týchto výkonoch. Práve vďaka nim sa stáva pamätným a zaujímavým. Garner čarovná ako obyčajne. Pre mňa sa jedna o krásny, ľudský príbeh, ku ktorému sa pravdepodobne už nevrátim, ale ktorý mi zostane v pamäti veľmi dlho. ()

jhrasko

Citlivé, civilné, neefektné, skvele nasnímané, tlmene zrežírované (VERY WELL DONE JMVallée). Malý nenápadný film na jeden nádych a výdych...čo by som ešte rok dozadu netušil, že kedykoľvek poviem o projekte, v ktorom hrá hlavnú úlohu M.McConaughey. Vlastne jediná výhrada smeruje k Jaredovi Letovi, ktorý MM len tak pribrnkáva - je priestorom viac supporting než supportive, čo je škoda. ()

Luboshmir

Metjů a jeho nejlepší herecká léta doufám po dlouhou dobu neskončí, protože to co předvádí, to jinde momentálně neuvidíme. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm