Lovec pokladů Ben Finnegan touží najít poklad zvaný Královnino věno, který se potopil společně se španělskou lodí Aurelia. Zatím se však potýká s finanční tísní, která je stále horší. Dluží peníze gangsterovi přezdívanému Velký Králík. Navíc nestihne rozvodové stání a přijde nejen o manželku Tess, ale také o zbytek skromného majetku. Finn využije náhody, která mu do cesty přivedla milionáře Nigela Honeycutta, pro něhož pracuje Tess jako stevardka. Díky záchraně klobouku jeho dcery se dostane na jeho jachtu a milionáře natolik zaujme, že získá jeho pomoc při hledání pokladu. Ukáže se však, že není jediný, kdo po něm pátrá. Při honbě za pokladem jde o život a Finn se musí rozhodnout, jestli je pro něj přednější poklad, nebo Tess. (TV Nova)

Kaka

Letní kino někde blízko moře/pláže, pohodlný posez, dobrota po boku a nějaký ten exotický drink v ruce a možná potom si Bláznovo zlato užijete maximálně. Ovšem v relativně studeném mírném pásmu působí tento počin věru nezajímavě a klišovitě. Tennant zaujme diváka za celý film režijně tak dvakrát, třikrát. Povedených vtipů tam pár je, ovšem celé to vypadá šíleně okoukaně a ohraně. Dvakrát tomu nepomůže ani fakt, že McConaughey má větší hrudník než Kate Hudson. Není to úplně hloupé a pokud člověk čeká nižší střední třídu zábavy, dostane se mu přesně to. Jednoduchá letní jednohubka. ()

Spiker01

Žádné terno to není, ovšem pohodový Matthew McConaughey a krásné, prosluněné lokace člověka dokáží zabavit...Vrr Kate Hudson Btw : Kevin Hart jako záporák? Really?...70% ()

castor

Tak trošku prázdné tlachání v prosluněných lokacích, které poskytují prostor pro nejrůznější peripetie v hledání dávno potopené španělské lodi s pokladem a řešení nijakých problémů.. Taková Honba za diamantem od Roberta Zemeckise byla originálním sexy dobrodružstvím, tady se bohužel omezujeme jen na pěkné obrázky pohádkových pláží a cosi je shnilého.. Okoukaná kombinace romantiky a dobrodrůža nefunguje stejně jako v nedávné Sahaře, jede na obehraných motivech, tudíž láska (ústřední duo je v rozvodovém řízení) vše překoná a důvtip a tah na bránu přejedou i ty zlé, kteří chtějí trochu toho zlata pro sebe. Zlatokopecké vyprávění má vyjma svižné akce (která trestuhodně chybí) táhnout i chemie mezi Matthew McConaugheym (okleštěným pověstí toho z dívčích mokrých snů, co neumí hrát, jen se nakrucovat, často svlékat a široce tlemit) a Kate Hudson (okleštěnou naopak solidním herectvím, ale totálně špatným výběrem rolí). Tady se dá mluvit o slušném tahu, jenže když scénáristé odvedou mizernou práci, tak je jedno, kolik sex-appealu z plátna proteče do přítmí hlediště. ** a kousek.. ()

viperblade

Zřejmě jsem měl jen lepší náladu, zřejmě jsem se potřeboval vzpamatovat z té nevtipné komedie Morganovi, kterou jsem včera viděl, ale tohle mi celkem káplo do noty. Teda, napíšu to takhle - Bláznovo zlato není nějaká extra komedie, kde byste se váleli smíchy po zemi, to ne. Také se ukazuje, že Tennant zůstane, zřejmě navždy, režisérem jen jedné opravdu nadprůměrné komedie. Ale jak říkám, pokud to srovnám s včerejšími Morganovými, kde jsem se zasmál jednou za půlhodinu, tak tohle je mnohem příjemnější a mnohem snesitelnější. Hlavně proto, že na Kate Hudson se pěkně dívá (a co teprve na Alexis!) A ani Matthew "na co potřebuju tričko, když mám tak pěkné břicho" McConaughey mi nevadil. Kdyby se film vyhnul některým opravdu WTF momentům (chycení klobouku) a přidal více odhalené Kate nebo Alexis (klidně obě najednou, to bych fakt snesl :-)) šel bych i výš, než na mých 60 %. ()

D.Moore

Ach jo, proč jen si zbytek filmu neudržel svižnost, nápaditost a vtip jeho startu? Proti první půlhodině, která začíná perfektní scénou s potopením lodi ("Kde je loď?" - "Našel jsem ji." - "Kde je?" - "Tobě to dojde.") a pokračuje stejně vtipnou epizodou s řetězem a kotvou, vlouděním se na loď Donalda Sutherlanda a setkáním s jeho naivní dceruškou, nemám vůbec nic. Chyba je ve zbytku Bláznova zlata. Ano, v tom zbytku, který bohužel obsahuje onu očekávanou honbu za pokladem. Nutno podotknout, že nudnou honbu za pokladem. Odbytý závěr s potyčkou na hřbitově a finální konfrontací kdekoho s kdekým mě už skoro vůbec nezajímal. Přesto všechno je ale tenhle film na jedno vidění víceméně neškodný a bezbolestný. Hodnotím ho tedy stejně jako Saharu = dvě a půl.__P.S. Velice příjemná hudba George Fentona. ()

cheyene

Bláznovo zlato považuji spíše za takovou jednohubku aneb znovu bych si to už asi nepustil. Některé scény sice potěšily, podobně jako herecký projev Matthew McConaugheyho, avšak výsledný dojem ty 3* nepřesáhne. ()

Jamal

Jen blázen může od tohoto filmu očekávat něco více, film je sice jednoduchý, ale když se s tím smíříte a příliš nebudete přemýšlet tak se zaručeně pobavíte. Dlouho jsem se tak od začátku nepobavil, Ben (Matthew) jako lovec ztracené lodi, společně s nově rozvedenou Tess (Kate) tvoří dokonalý pár, k tomu všemu milionář Nigel (Sutherland) se svoji napůl hloupoučkou dcerou tvoří skupinku lidí, která vás musí pobavit scénama jako uhořelá loď, jak Ben pospíchá na rozvod, .... a jestli si někdo myslí, že je to jen pro lidi mající IQ pod 100, tak se plete, každopádně mě film příjemně zpříjemnil let a to je přesně kvůli čemu vzniknul. ()

Fiftis

Celkovo film pôsobí ako dobrý námet pre zopár-dielny televízny seriál, ktorý by vcelku príjemne vyplnil nedeľné popoludnie pre niektorých ľudí. Ale regulárny celovečerný film by mal ponúknuť divákovi niečo viac, aj keď verím, že film dokáže veľmi príjemne pobaviť. Takto je ale Mačacie zlato podpriemerným produktom, ktorý trpí na poriadnu slaboduchosť scenáru, neprimeranú dĺžku, ale zaujme spomínanou celkovou pohodovosťou. ()

Hunt

v hlavní roli krásné moře a exteriéry, kterému se snaží sekundovat nikterak charismatická herecká dvojice. ()

Pepinec

"Vaše dobrá pohoda je naší srdeční záležitostí." pravila Nova a usekla titulky. Ona už to ale nevychytala samotnou volbou filmu pro páteční večer, protože tohle nic neříkající lečo může chutnat leda tak gayům nebo truhlářům. Vzhledem k tomu, že mě nevzrušujou ani nabušení blonďáci ani plochá prkna, můžou bejt všichni rádi za dvě bambule. No a naše milovaná Nova? Ta by měla pojít na infarkt. (Filmfest Théoule 2013, 11/11) ()

Big Bear

Celkem příjemná oddychovka, která zprvu vypadala slibněji než ve skutečnosti byla. Já ale mám moc rád všechny ty filmy o tajemných vracích tam dole na dně moří a jelikož konec tohoto léta po ránech vypadá na jarní mrazíky, rád jsem se nechal zanést do teplého a průzračného moře Karibiku. Hlavní dvojka mi ve filmu sedla a správně to mezi ,,manželi'' jiskřilo. Navíc při pohledu na Kate Hudson v těsném sněhobílém námořnickém kostýmku s minisukýnkou jsem litoval, že je to Donald Sutherland, koho na jachtě obsluhuje a ne já :-). Všechno to bylo lehce úsměvné, ale vyloženě jako komedii bych to nebral, nebo to alespoň na mne tak nepůsobilo. A co mne zklamalo nejvíc, byl ten poklad. Vždyť k němu se upírali oči nejen hrdinů i padouchů v tomto filmu, ale i oči diváka... To i v Pokladu na stříbrném jezeře nám toho zlata ukázali tvůrci víc :-). Zkrátka tohle je klasický zástupce dobrodružných filmů o pokladech. Vzpomeňme třeba na australácký Souboj o poklad Yankee Zephyru atd...Ale co jsem očekával, to jsem dostal a to potápění kolem útesů, rybky, želvy, Kate... Hm.... Dva fragmenty talíře. * * ()

Rosaviva

Dalo se, výplň na nudné odpoledne/večer, nejspíš si na to za pár dní už ani nevzpomenu. Nebylo to špatný, čekala jsem rozhodně větší průšvih. Nechápu sice proč se tak hrozně snažili najít zlato, když z toho nakonec ani nic neměli, já bych si ho rozhodně nechala. Ale ten happy-end.. Hrůza. 3* ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 9/10/// +Matthew McConaughey opět táhne, s Kate Hudson vytváří dobrou dvojici, potěší Alexis Dziena, hloupější barbínu jsem neviděl .-) dobrá akce a humor, nechybí tu nic z dobrodružného žánru -občas mohlo být ještě vtipnější, přeci jen to hraje víc na vážnější notu/// Letní dobrodružství s honbou za pokladem jak má být. Je tu snad vše co by jste v dobrodružném žánru hledali. Na jediné co tady nenarazíte je nuda, která ale k tomuhle žánru stejně nepatří. Budete se výborně bavit, film vám zvedne náladu a udrží si i vaši pozornost ať už pěknými záběry nebo trefnými dialogy./// Celkem 80%/// ()

S.Quentin QUALE

Právě jsem tohle utrpěl v poloprázdné hospodě, ve které mně bylo stokrát líp, než té ošatce blbců v Karibiku. Pozlátko azury, nic víc. Sahara nebo Lovci pokladů jsou to, za co bych tohle ajncvaj vyměnil. 45% ()

kingik

Bláznovo zlato se spolehlivě nezařadí k filmům, ke kterým bych se v budoucnu rád vracel. Důvod je jednoduchý. Tahle bláznivá honba za bájným pokladem na dně oceánu jede až v moc prošlapaných kolejích a vedle dobrodruha Matthewa McConaugheyho, zapáleného do hledání pokladu, chce vyniknout i jeho filmová manželka Kate Hudson, ale tentokrát kromě ukázkově plochého hrudníku a dokonalého účesu, moc ze svého hereckého rejstříku nenabídne. Pak tu máme dobrotivého milionáře Donalda Sutherlanda a jeho sličnou a hodnou, leč však natvrdlou dceru Alexis Dziena a bandu trapných záporáků vedenou černošským rádoby gangsta raperem. Měla to být romantická a dobrodružná komedie, ale takových už bylo. Scenáristé dvojici McConaughey a Hudsonová nechají hned zkraje příběhu rozvést, aby pak po zbytek zcela zbytečně až násilně "zamilovanou" dvojku zase dávali dohromady. Romantika se nějak vytratila a akce se smrskla jen na pár efektních záběrů a rádoby akční finále, které ovšem ničím neoslní a vlastně každý divák ví, jak to celé dopadne už hodně dlouho dopředu. Výsledkem je vesměs průměrná dobrodružná komedie s malebným tichomořským oceánem a ošlehaným McConaugheym, která dohromady, ale poněkud hůře, semlela všechny motivy ze všech dobrodružných komediích o honbách za bájnými poklady. 60% ()

Smok

Dobrodružné filmy mám rád, ale malo by sa v nich aj niečo diať, toto je len bohapustá exhibícia Matthewových brušných tehličiek a Katiných kôz. O nejakých humorných scénach sa ani nebavme :( ()

teutates

Oddychová zábava u ktorej netreba veľmi premýšľať. Potešila prítomnosť McConaugheya, pár vtipných scén, ale to bolo asi tak všetko. Historický podtón je chabý, prevedenie postačujúce. Celkový dojem 4/10 ()