Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

kubal18

Opravdu dobře udělaná a hlavně vtipná komedie s hodně dobrým hereckým obsazením. Cruise bych skoro nepoznal:). ()

arkie

Ben Stiller to proste nevie a skope aj dobry namet. Naslapany uvod nasleduje uz riedko vypointovany stred, aby to skoncilo tak trochu trapne. Film zachranuje uzasny Robert Downey Jr. a vcelku snazivy Steve Coogan. Jack Black sa moc nevytiahol, je nejako moc tlsty.. rovnako ako aj Matthew McConaughey. A sorry, ale Tom Cruise bol naozaj trapny, ta maska mu nesedela a cim dalej ma viacej irituje tym svojim prerastenym sebavedomim (moze byt Operating Thetan VII, mne je to u riti). Problem filmu je ale asi v niecom inom - je asi nutne poznat zakulisie Hollywoodu, z ktoreho si film primarne robi srandu ... cize nepochybujem, ze si herci natacanie dost uzili, kolko toho ale zostalo na nas? Na jedno pozretie to staci. S ganjou to bude super. ()

swiss

Pár hluchých míst, ale kdykoli si vzpomenu Lazaruse jak poulí oči a mluví drsňácky tak se musím smát. A jeho rady ohledně charakterního hraní imbecilů jsou prostě the best. Nechápu jak to může někdo pochopit jako zasměšňování retardovaných lidí. Je to přece o těch co je hrajou. Jo a poprvé jsem si užíval každý pohyb a větu Toma Cruise. ()

Fleak

Je to blbost, ale tak nabušená hláškama a odkazama, že bych tomu odpustil cokoliv. A Tom Cruise ? To je jinej level :) ()

Veseldaa.!

Nářezový začátek, nářezový konec a.. to je všechno. Hlavní dějová část se Benu Stillerovi nějak rozsypala pod rukama. Ano, v tomto rozmezí jsou vtipné dialogy herců na současnou situaci v Hollywoodu, ale po chvíli to začne být nuda. A to je obrovská škoda. Ben Stiller mohl natočit nápaditou komedii, takhle jí nedotáhl k dokonalosti.. ()

E lan

Výborná parodie na filmový průmysl a herecké hvězdy. Všichni hlavní představitelé předvádějí výborný komický výkon, včetně překvapivého Cruise - to byla opravdu pecka! ()

Zevon

Jack Black si během několika hodin, strávených uvázaný liánou u stromu odvykne heroinu (v Bohnicích nepochopili, jak na to, proč jim trvá kůra půl roku?), hrstka sráčů přečůrá drogovou kamarilu s noblesou komorníků, střežících vstup na taneční parket a režisér se rozmázne na burákovou pomazánku, sotva vystoupí v pralese z helikoptéry na minu, zapomenutou z jakéhosi jiného konfliktu. Dělat si čurinu z klišé byl výborný nápad, ale to by musel točit někdo jiný, než američané, jejichž celý život na klišé stojí tak pevně, že jej považují za pilíř-i sranda z šablony je šablonou samou. No, celkově to není zlé, dá se zasmát, jenom zbytečně nabubřelé, jak říkala babička "komediantské zboží", čímž myslela navrch huj, vespod fuj. Svérázný humor a hvězdné obsazení nejsou žádnou zárukou 100% kvality, což tento film potvrzuje. ()

Brady

Absolutně šílená komedie, která mne po dlouhé době pobavila "tak trochu jinak". Stiller hraje tradičně dobře, ale to, co předvádí Robert Downey Jr. , to se prostě musí vidět. "I know what dude I am. I'm the dude playin' the dude, disguised as another dude!" :-)) ()

waska

Kdyby se vypustila větší část filmu, konkrétně asi 50 minut filmu uprostřed, byla by to MEGAbomba. Začátek a závěr totiž nemají chybu. Bohužel uprostřed je to ubíjející nuda, kde se prakticky neděje vůbec nic. Jedno plus musím přičíst maskérům, protože Toma Cruise jsem vůbec nepoznal :-) ()

Tamten

Parodie mají být buď umírněné, nebo přehnané. Tohle je ale kombinace, kdy chvílemi se to snaží tvářit částečně seriózně, a pak jsou tam chvíle jasně přehnané. Celkový dojem je pak velmi slabí. I když nemám příliš v oblibě srovnávat filmy, tak když se podíváme na staré dobré Žhavé výstřely 2, tak ty si se stejným tématem poradily výrazně lépe. ()

markotter

Tento film je parodie. To je ale Báznivá střela, Žhavé výstřely nebo dokonce Scary Movie taky. Rozdíl mezi těmahle filmama a Tropickou bouří je jenom v tom, že u těch druhých se smějete a tady skoro vůbec. Možná to osloví Američany protože jim to nastavuje sakra zrcadlo, ale pro mě, který hledá u komedie zábavu je to málo. Scénář je naprd, herci taky nepředvedli nějaký supr výkony (srandovně se šklebit dokáže kdekdo a nejvíc se mi líbil Tom Cruise), takže 2 hvězdy. Ale nevím nevím..... ()

Chauncey

Výborná komedie, jehož tvůrci si dělají srandu z herců, producentů a vůbec celého Hollywoodu tak vtipně, že jim odpustíte ledacos. Mimochodem Ben Stiller je výborný (akční) režisér! ()

fandalehy

Blbůstka, která je sice místy vtipná a od plic se zasmějete, 90 % celého filmu je ale brak. A to jsem vycítil už z úvodních jakoby trailerů. ()

Psycho.R

Řada odkazů na mé oblíbené filmy, Tom Cruise jako plešatý vulgární producent, Ben Stiller jako pěkný vůl. Legrace nečekaně byla. ()

Luckyman

Tak šialený a bláznivý film som dlho nevidel. Ben Stiller to vie s natáčaním komédií a dokazuje to aj v tomto filme. Robert Downey Jr. so svojim černošským prízvukom nemá chybu a Tom Cruise je poriadne šialený, keď tam každému nadáva do všetkého možného. Škoda len, že sa viac nevyužil potenciál Jacka Blacka. Niektoré scény sú fakt dosť husté ako keď režisér vyletí do vzduchu a Tugg si myslí, že sa hrá a drží jeho hlavu v rukách. Strašne uletená komédia. ()

simplejack

Ben Stiler...Robert Downey Jr...Jack Black...Simple Jack:D a úvaha jak moc musí být člověk retard aby dostal oscara, sama ta scéna je na *** ()

mdouglas

Docela vtipný snímek. Film, který sleduje natáčení filmu, které se tak trochu nevydaří. Jen škoda, že potenciál Jacka Blacka nebyl využit lépe. ()

RajAthen

Velmi nevyvážený film. Chvíli by se člověk řezal smíchy (představení Stillerova charakteru, pokus o vydírání T.Cruise), ovšem v drtivé většině případů jde o druhořadé, až nepodařené vtípky a klišé, které sklouzávají do trapností a nastává nuda. Esem je pak k nepoznání namaskovaný Tom Cruise. Celkový potenciál hrubě nevyužit, což je velká škoda. Stillerovi zkrátka evidentně více sedne, když JE režírován. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)