Nejzářivější hollywoodské hvězdy se sešly na natáčení největšího a nejnákladnějšího válečného filmu všech dob, v němž Američané konečně vyhrají válku ve Vietnamu. To překvapivě není charakteristika filmu Tropická bouře, ale úvod k jeho příběhu, který slibuje mimořádný zážitek pro fanoušky všech forem humoru... Tugg Speedman (Ben Stiller) je klonem Bruce Willise, který chrlí kasovní trháky, ale ne a ne dosáhnout na Oscara. Kirk Lazarus (Robert Downey Jr.) by naopak mohl cenami dláždit chodník a s vírou ve vlastní schopnosti hledá stále nové a větší výzvy. Třetí hvězdou do party je pak komik Jeff Portnoy (Jack Black), který má hodně společného se svým představitelem, jenž by rád prchnul od pověsti fekálního humoristy k charakternímu herectví. Zásadním krokem jejich kariéry měl být výše zmíněný válečný velkofilm, jenže během natáčení se něco zadrhlo – náklady stoupají, atmosféra houstne a primadony ne a ne se vpravit do rolí vojáků v hlubinách vietnamské džungle. Na radu válečného poradce (Nick Nolte) vtáhne zoufalý režisér (Steve Coogan) své herce do skutečného pralesa, aby z nich stvořil chlapy. Žádný z nich netuší, jak je tahle výprava zocelí. Během cesty totiž narazí na militantní domorodou bojůvku, která chce proti americké invazi bojovat zuby nehty. A tak zatímco domorodci pálí ostrými, nicnetušící herci si myslí, že vše je součástí natáčení a plánu ďábelského režiséra na jejich „převýchovu“... Tropická bouře režírujícího, hrajícího a pod scénářem podepsaného Bena Stillera je revoluční komedií, která používá fóry, na které by většina hollywoodských studií neměla odvahu (a žaludek), a ty jsou navíc opravdu originální – a tak Kirk Lazarus posouvá mantinely vlastního herectví tím, že podstoupí operaci, jež z blonďatého Australana stvoří černocha od Mississippi, Tug Speedman touží adoptovat domorodého chlapečka, z něhož se vyklube zuřivý dětský zabiják, a jedna z postav se jmenuje Alpa Číno. Že je Tropická bouře skutečně „in“ potvrzují i dobrovolná sebezesměšňující camea slavných herců, kteří se ve filmu mihli, jen aby byli při tom. Ben Stiller pracoval na scénáři přes pět let. „Inspirovali mě herečtí kolegové, kteří absolvovali přípravku před nějakým válečným filmem a brblali, že to bylo k nepřežití. A tak jsem si představoval, jak by jim asi bylo ve skutečném válečném konfliktu. Tehdy se zrodila Tropická bouře,“ říká režisér, scenárista a herec v jedné osobě. (oficiální text distributora)

Just_Zdeny

Po návštěvě z kina bych tomuhle "počinu" dal 4 hvězdicky, ale po pár dnech zůstaly v hlavě ty úžasné vtipy ale hlavně scéna, kdy jsem s kamarádem na konci poznal slizky namake-upovaneho Toma Cruise tanciciho cernossky rap. Prostredek je slabsi, ale to nepopre fakt, ze tak dlouho uz jsem se v kine nezasmal, a to je preci jen hlavni:) PS: a taky uz jsem dlouho nevidel tak hvezdne obsazeny film ()

smerfetka

Byla jsem, viděla jsem.... Bylo mi to představeno jako naprostá čupr komedie, u které se budu klátit smíchy od začátku až po poslední klapku. Tento názor nesdílím - bylo to dobré, viděla jsem už ale lepší komedie. Překvapivě hafo krve, občas dost nechutné scénky a naučila jsem se spousty dalších sprostých slov. Ale nasmála jsem se, takže hodnotím za 4* ()

bystroocko

Lahůdka! Downey v roli černocha a herce s hyperimerzí byl skvělý, Ben Stiller přesně takový, jakého jsem čekala, a Jack Black mně příjemně překvapil, jelikož jeho role ve filmu spočívala v něčem úplně jiném, než jsem čekala. Jeho komediální potenciál je obrovský, ale ve filmu musel být umenšen, aby měl prostor i nekomediálně známý Downey. Herci v jednotce se mi zdáli vyvážení, Tom Cruise si u mně touhle svou životní rolí, kterou si vydupal jako pomstu filmových producentům, se kterými se v reálu setkal, dost spravil voko :o) ZKLIDNI SE, MANDELO! je další z mých oblíbených hlášek, ještě s těmi, které už tu předchozí hodnotící vypsali. Za titulky u mně patří hvězdička Frantovi Fukovi - Good job, dude! ()

onde

Velmi zábavné. Technicky dobře zvládnuté. U některých věcí člověk žasne, co je to sakra napadlo za šílenost....:) A vrcholem, byl Tom Cruise, který mi konečmě po letech nijak nevadil... Verdikt: Výborná komedie, která splní to co slibuje. ()

galil

Downey je supr, hlášky jsou supr a je neuvěřitelné že Topic Thunder mohla jít do kin. Mě bohužel připdala příliž zběsilá až chaotická, taková nekonzistentní. 80% ()

Hon2ar

„I know what dude I am. I'm the dude playin' the dude, disguised as another dude!“-- Kirk Lazarus mě fakt dostal a každá jeho věta taky. Ačkoliv Temný Rytíř byl v tento rok lepším filmem, tak Tropická Bouře je asi nadčasovější. ()

lucasss

Bohuzial pre tento film mam rad parodie, ale okrem 5 gagov, pri ktorych som sa pousmial, som sa nudil od prvych minut... Skutocne sa dokazete na tomto smiat? Asi uz starnem:-( PS: Dodrzat klasicku dramaturgicku strukturu hollywoodskeho "filmu" bola tou najvacsou chybou vsetkych zucasnenych tvorcov a producentov Tropickej burky... PSS: Ben Stiller je velmi zly herec! ()

plynar

za prvních 5 minut bych dal 3 hvězdičky ( představení herců ), ale za to rozstřilený břicho a běžícího stillera i přes 150 kulek v sobě bych dal tak 1*...naštěstí se to vyvíjelo relativně dobře a skvěle zahraný absťák jacka blacka nebo ben stiller neustále točící film no za to mi ty hvězdičky naskákali až na 4... ()

bigbebi

Čekat na to, že se královsky pobavím u americké akční komedie v posledních letech ( až na vyjímky) nějak nefunguje. To platí i u téhleté slátaniny všeho možného, kdy chvílema nevíte jestli se máte smát nebo brečet . Herecké obsazení je kapitolou samo osobě. Většího kokota, jakého se snaží hrát Jack Black asi těžko jinde najdete a k hereckému výkonu zde (pokud nějaký najdete) by se hodil kdejaký jiný ochotník, ale to by se neprodávalo. Rádoby vtipná kravina ,vytvořená s totálním dostatkem peněz a slavných jmen s absencí jakéhokoliv smyslu pro humor. Jediné co stojí za zmínku je maskérna u R.D.Juniora a T.Cruise, kteří si tu svoji roli docela užívají a jsou vidět! Ostatní je ztráta času . ()

gonzo

Chtěl jsem víc. Fake trailery jsou fajn, první akční scéna skvěla, černý Robert Downey Jr hláškuje, dostaví se masakrální Tom Cruise, ale pak překvapení skončí a dalších 90 minut se ve filmu neději takřka nic. Dobré hlášky brzo zapadnou v záplavě hlášek průměrných a nepochopitelných. K žádné postavě jsem si nevytvořil vztah a myslím, že i u komedií je to potřeba. Třeba Zoolanderovi jsem držel palce od začátku filmu. Tugg Speedman zde mi byl úplně ukradený. Hodnotím prodlouženou UNRATED verzi a rád změním hodnocení k lepšímu, až uvidím kino verzi, která má být prostříhanější a svižnější. (Názor nezměněn ani po shlédnutí kino verze :) ()

fErnesto

Celé mě to obešlo oklikou, většina humoru mi nesedla, některé scény mi přišly supr, jiné zase dobré a spousta pak divných a nenápaditých. Dobré obsazení. ()

tomas.malo

Komédia ? Kde ? Som si pustil asi zlý film, ale s komédiou to toho nemalo vela spoločného. Snáď jedina vec na ktorej som sa dobre zasmial bolo keď som ku koncu filmu zistil kde sa "skrýva" Tom Cruise :D ()

1lomeno3

My body may be shackled, but my mind wanders free. Wait, wait, wait, let me do the line again. My body may be shackled, but my mind wanders free. Good, good. Now let's do the torture scene. ()

snupko13

Čítam tu niektoré príspevky a mám dojem, že väčšina je sklamaná z filmu ako typickej komédie alebo paródie. Ja som mal dojem, neviem či to bol umýsel, ale proste tu možno ani nešlo o takú typickú komédiu. Áno, viem začiatok tomu napovedal, pri "filmových upútávkach" som sa pobavil ale.. Mám stále zmiešané pocity, no ja by som to zaradil do úplne inej police, medzi "svojské", môžem použiť také slovo? Totiž nič podobné som nevidel. Čo sa týka Cruisa, za túto postavu som na neho zmenil názor od základu, oskara mu dajte, perfektné. ()

Warapeidza

Je to bohužel Chujovina s velkým Ch. Mám Bena Stillera jinak rád, ale tohle se mu teda moc nepovedlo. Začátek ještě ujde, trailery jsou vlastně asi nejlepší částí filmu, ale pak už jsem marně čekal na něco, co by vyrušilo stereotyp rádoby vtipných hlášek a gagů, které ale přitom vůbec vtipné nebyly. Zklamání, dle recenzí a ostatně i hodnocení tu na CSFD jsem se těšil na něco extra, a přišel podprůměr... ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

Josh Brolin a Peter Dinklage budou bratři

01.03.2019

V Hollywoodu už pár let koluje nápad natočit film Trojčata, který by fungoval jako duchovní pokračování osmdesátkové komedie Dvojčata s Arnoldem Schwarzeneggerem a Dannym DeVitem. Zatímco výše… (více)

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

Cruise a Tatum zachraňují prezidenta

16.05.2012

Ale ne spolu, nýbrž každý v jiném projektu. El Presidente bude akční komedie od scenáristy Dana Goora (populární seriál Parks and Recreation) a v režii zkušeného Jaye Roache. Ten by chtěl do hlavních… (více)

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

30.10.2010

Tak zní oficiální název právě natáčeného čtvrtého dílu akčně špionážní série. Prozradili to režisér Brad Bird a hvězdy Tom Cruise a Jeremy Renner během tiskové konference v Dubaji, kam se produkce… (více)