Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

dee.n

Příjemné herecké obsazeni, pěkná myšlenka, ale to je tak vše hezké co o filmu mužu rici. Já opravdu nejsem pejskař a navíc, ruku na srdce, Marley byl opravdu pes hajzlik, teda alespoň většinou. Samozřejmě i presto všechno jsem konec filmu probrečela a to hodně. Ale od filmu jsem cekala nějak víc. Víc dojeti, veselých psích příhod a tak podobně.Pokud tedy chci vidět pěkný příběh o psech, doporučuju jednoznačně Psi posláni. ()

petikacka

No, čekala jsem poněkud více, ale přesto to je vcelku příjemný a místy i vtipný film... Pak přišlo posledních 20 minut filmu a byla jsem v háji... Bulela jsem ještě dřív, než Marley opravdu zemřel. To mi režiséři nedělejte, u zvířat se dojímám víc než u lidí...Za mě 75% ()

nonick1

Tenhle film jako by nevěděl, čím chce vlastně být – jestli nevšední komedií, romantickým příběhem nebo rodinným dramatem. Bohužel, není ani jedním z toho. Jako pejskař musím konstatovat, že Marley, ničící kromě bytu i rodinné vztahy, je ve filmu vylíčen tak, že by si po jeho skonu všichni spíše oddechli, než aby truchlili. Dokonce ani poté, co se ho zoufalá Jenny už hodlala zbavit, tvůrci nevymysleli žádný filmový důvod, aby tenhle páníčkem zanedbaný a nevychovaný čtyřnohý chlupáč přirostl k srdci alespoň divákovi. Nicméně, v něčem je přece jen film pro diváka přínosný: názorně ukazuje, jak to nikdy nedělat, když se rozhodnete pořídit si do svého bytu psa. ()

Jabro

Opravdu moc vtipné!!! A ke konci dojemné, i já jsem zamačkával slzu! Až se mi zdálo, že ten konec byl až moc účelový, proto ubírám jednu hvězdičku, ale jinak nemám co vytknout:). ()

kaze

Owen Wilson a Jennifer Aniston boli skvelí..zábavní ako vždy. Bolo vidieť, že príbeh je zo života a nebol vyumelkovaný a prehnaný. Na nedeľu večer, ako stvorený. Musím však povedať, že John Grogan fakt nemal poňatia o tom, ako sa vychováva pes. Zarazilo ma na tom filme hlavne to, že v živote tomu psovi nedali po nose. Nikdy nebol potrestaný...a tomu som trochu neverila. Určite to vo filme neukázali kvôli ochrancom zvierat, v skutočnom živote určite pár krát vyfasoval po tom, čo urobil. Neverila som v tom filme hlavne tomu, že by tá rodina znášala toľko roztrhaných sedačiek a poničeného nábytku... ďalšia vec ma štve, že filmári stále používajú len plemeno labradora. To už fakt nie sú iné plemená? Sú ich tisíce a určite by sa radi aj ľudia pozreli na niečo iné,ako labrador...Labrador je pomaly v každom americkom filme...a mohli si v tomto filme dať záležať, aby sa tí psi aspoň trochu na seba podobali. Stále to bol iný pes... ()

Rocket

Príjemný rodinný filmík, ktorý poteší všetkých milovníkov psov (nemusia to byť len labradory), no nepoteší zarytých fanúšikov Owena Wilsona. Spomínaný "krivonos" tu predvádza úplne odlišný typ role, na aký sme u neho zvyknutí a kvôli čomu ho máme tak radi. Už to nieje zarytý a namyslený sukničkár, či smoliar, ktorého nedokážete nezbožňovať, ale vzorný otec, čo mu len tak-tak žeriem. Taktiež mám pozitívny vzťah ku psom a v závere vyslovená myšlienka o skutočne najlepšom priateľovi človeka mi tento vzťah pomohla ešte trosku utvrdiť. ()

jorgus

asi nejvic citove vyderacsky hollywoodsky film,ktery jsem kdy videl..konec uz byl celkem neunosny..mohl skoncit o deset minut drive, ale prilis se tlacilo na pilu..na druhou stranu opravdu vtipna, jemna a hlavne prijemna komedie s vynikajicim Wilsonem a sedou Aniston:) ()

Bull.Nulla

A ten pes tam byl tedy nakonec proc? V celem filmu se mi jevil jako velmi nadbitecny. Nejspis jako prostredek jak z lidi dostat trochu smichu a emoci ale dosti lacinou formou. A Owen Wilson???? To snad s obsazenim nemysleli vazne. ()

dawe787

Nenáročný příjemný rodinný film, kde hlavním hrdinou je pejsek labrador jménem Marley. Má až moc energie, ale samozřejmě si dokáže získat srdce všech rodinných příslušníků a jak už to v životě bývá, každý má svůj čas spočítaný. ()

TaanStari

Nemám rád, když se komedie postupně mění v drama. A taky moc nemusím emocionální vydírání. Za první polovinu bych dal klidně i 4*, ale ten konec to sráží jak jen může. ()

MAJkLSON

Příjemnou první půlku záhy vystřídá mírná repetitivnost, aby vás na konci film až téměř nechutně emociálně vyšťavil. A že si vás teda vychutná! Povolí každý:). Ubrat půl hodinky a v závěru tolik netlačit na pilu a šel bych výš. ()

senyor

O čom to ako bolo? Dve útrpné hodiny sledovania ako psík robí zle "strašne sympatickému Wilsonovi a kruto zvodnej Anistonke" a ako ich sprevádza životom a popritom je sám "popiči chrumkavý nezbedník". Celý film som rozmýšľal, čo by mohla byť pointa, ale nakoniec to môžem pokojne označiť za najväčšie WTF?! sezóny, vyvrcholené nasurovejším citovým vydieraním, aké ani v kinematografii Owena Wilsona nemá obdobu. Zúfalo nudné, trápne vypočítavé a napriek tomu megaúspešné, lebo je to "milé, dojímavé a zaplače celá rodinka :)". Nemyslím, že som cynik, a určite za to do istej miery môže aj to, že som na podobnú "záležitosť" nebol naladený, ale isté veci ma proste vedia znechutiť. Nevadí, strýkovi Disneymu sa splnil sen... ()

Indian88

Je to tak stupidní, že se mně to až zalíbilo. Strašně to hraje na city, ale ten pes je fakt dobrej. Kdybych neměl slabost pro labradory tak dám míň :D Co mě dost štvalo byla věc, že jsem vůbec nevěřil nějakej citovej vztah mezi Jennifer a Owenem. ()

Gastovski

Tomuto filmu se povedlo to, co žádnému jinému (mimochodem tohle je 900 shlédnutý film) - rozbrečet mě. Ironií je, že mě rozbrečí zrovna romantická komedie. Owen Wilson, Jennifer Aniston a Marley - tak tuto trojici asi nikdy nezapomenu stejně jako konečný pohled psích očí. ()

Gerrard8

Ani pri Milion Dollar Baby som si toľko nepoplakal. Neuveriteľné herecké výkony. Kto si na konci nepoplakal nemá srdce. "Incredible emotions" ()

kowalski

Životní příběh se psem totálním debilem, kterého nejsou schopni nebo nechtějí majitelé nějak alespoň trochu vychovat. Jennifer Aniston hraje docela hodně vedlejší roli a film je plný těch filmových kliše jako: "otce vracejícího se z práce a následně hrajícího americký fotbal s rodinou před barákem na trávníku". Film na to, že je to romantická/drama/komedie nemá podle mého názoru žádné svižné tempo. I tak dám 3*. ()

Platom

Začnu tím, že konec filmu mě jakožto majitele staršího psa dojal a možná i proto nepůjdu s hodnocením níže, jelikož po shlédnutí Marley a já má "pejskař" tak trochu knedlík v krku, vzpomíná na své první momenty se svým čtyřnohým mazlem a když se na něj podívá, začne jej litovat, protože si je vědom, že jednoho dne tady prostě už nebude... Ale! Tento city ždímající konec byl asi to jediné, co bylo kvalitní. Komediální vsuvky mi přišly pouze jako trapné pitvoření se, hlavní aktér Marley byl naprosto retardovaný a to co občas vyváděl bylo do nebe volající! Nechápu, že si to Frankel neuvědomoval - asi psa nikdy neměl a historky o psech jej donutily k tomuto počinu. Každopádně je jen těžko uvěřitelné, že malé štěně přes noc rozsápe peřiny a polštáře, aniž by si toho osoba spící hned vedle nemohla nevšimnout, přičemž peří lítá samozřejmě naprosto všude... prokousaná zeď, zdevastovaná výbava garáže, vystrnaděné pečovatelky... no, tak trochu mi to připomnělo Denise, který byl postrachem ulice, jen v psím provedení a takové filmy potěší opravdu asi jen děti, jenže! Tenhle film nebyl točen pro děti, jelikož se zde řeší mnohé, co by oko dětského diváka nemuselo pochopit. A tak z filmu Marley a já vzešly téměř dvě hodiny nudy, které zachraňuje pouze smrt psa - smutné, ale pro film potřebné.3* opravdu jen za to, že jsem sám pejskařem :) ()

R4d3oN

Pěkně natočený film ze života. Líbil se mi herecký výkon Jennifer Aniston, hlavně v situacích , kdy jí tečou nervy :) Typický životní příběh o mladém páru, kterému dost ovlivňuje život jejich "nenapravitelný" pes. Občas se mi zdálo, že ho mají radši než své vlastní děti. Film je dost "přislazenej" a přibarvenej do růžova, ale líbilo se mi to. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)