Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

derek007

Marley a já je důkazem toho, že se dá natočit zábavná komedii i bez toho, aby se z postav dělali karikatury (snad až na Kathleen Turner - to byla maska nebo špatná dieta? ). Příjemně se na to kouká. Závěrečná 15minutovka je pak opravdovým náporem na city pejskařů a tedy i na moje, takže další promítání si hodně rozmyslím. ()

merigieren

Hodně smutná komedie. Vlastně to těží z přirozenosti (roztomilosti) psů, jako Bolt, jen to jde až do konce. Když sem to viděl zas po 8mi letech, tak sem si uvědomil, že nezvladatelnost byla hloupostí páníčků, prostřední výplň s hledáním místa v redakcích a toho co by chtěl psát je docela nuda a závěrečný citový vydírání sice funguje, ale připadá mi, že film který vydírá si čtvrtou hvězdu nezaslouží. ()

Axident

Tak tenhle film je opravdu zvláštní. Prvních třicet minut vás scénář nechá vymáchat v těch nejhorších, klišoidních sračkách, zcela odpovídajících hrůznému plakátu, kdy si marně lámete hlavu, co zakalilo úsudek uživatelům csfd, že dali taková americká kravině 76%, protože jestli se to do pěti minut nerozjede, vypnete to a uděláte souhlasnou fajfku u předpokládaného faktu, že dvouhodinový (!) film se psem, Aniston a Wilsonem musí být ubohost. Pár si pořídí psa, ten všechno zničí a zažijí s ním spoustu crazy situací, které zdaleka nestačí na film a tak dále... Ovšem, ouha, po oné půlhodině se všechno počne tak nějak obracet k lepšímu (nikoliv se psem, ale s vámi, coby divákem a vaším dojmem) a nikoliv málo a po hodině padesáti řvete jako želva, řikáte si, víc dojáku už, prosím, né a vypínáte to s pocitem, jak krásný to byl film a zážitek! K nevíře! A klobouk dolů! Sice jaksi nevyhraněné, co se směřování a stylu týče, od všeho něco, a to opravdu i hodně nesourodých žánrů, guláš, který se jen tak nevidí... Dal bych maximálně čtyři, za ten hrozný začátek, ale budu si raději myslet, že to byl režisérův záměr, aby to celé pak vyznělo natolik "jinak" a dám pět... Pár podoteků jen tak mimo: Wilson je opravdu mimořádně ošklivý, ale kupodivu velmi sympatický chlap, který zde navíc výborně (!!) hraje/ Aniston zjevně (vyjma stárnutí) není nijak nezkušená, co se návštěv plastického chirurga týče, takže Rachel z počátku Přátel v ní místy poznáte jen málo, ale Wilsonovi velmi (!) zdárně sekunduje/ Alan Arkin v roli šéfradaktora mě potěšil a byl příjemným zpestřením a vzhledem k tomu, že mám nemalou zkušenost se sloupky, vycházejícími z vlastních zážitků s rodinou, tři děti a 15let psa, který mi občas děsně pije krev, nejsem asi objektivní :o) ()

Wargoo

Sympatická komédia z nádherným hlavným protagonistom - keď mu tie malé ušká skákali pri behu som bol úplne na mäkko. Owen a Jenn ako inak v poho, oni su takí neutrálni herci, že nikdy vás neomrzia... Teda aspoň mňa. Celkový dojem je príjemný, komické scénky nie sú príliš prehnané a vlastne asi ani nemám čo vytknúť... Možno "trošku" záver, ale nechcem prezrádzať... 4**** a 74,083% ()

optimus0s

U tohohle filmu neřešim dialogy nic takovýhle. Je to prostě nádhernej film, u kterýho kdo nebrečí, tak neni člověk. ()

IvcaG

Krásný příběh o jednom obyčejném životě jednoho "neobyčejného" psa. Každý z nich je neobyčejný a každý je člen rodiny. Konec strašně dojemný nedokážu si předtavit, že někoho nerozbrečel... ()

Olík

viděno poprvé: Myslím, že z tohoto tématu šlo vyždímat víc humoru - lidské nervy drásající kousky „ďábelského“ psa sice nebudou nikdy aspirátorem na filmové ceny, ale skýtají neskutečně mnoho možností k použití jednoduchého přesně mířeného gagu. Tvůrci se bohužel místo toho vydaly cestou tematické schizofrenie s podrazem největším a to kapesníky vyžadujícím koncem (Abych tedy šel s pravdou ven tak musím přiznat, že jsem se s ohledem na svojí psy milující povahu konce účelně nezúčastnil, ale z ostatních komentářů mi je jasné, na kterou strunku režisér zadrnkal). Co dodat závěrem než, že v jednoduchosti je síla a jednoduchost je právě ta esence, která s přibývajícími minutami čím dál tím víc chyběla.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------viděno podruhé, s ročním odstupem: Buď jsem o 365 a půl dne moudřejší nebo nevím, ale asi jsem narazil na nové a mnou dříve neobjevené Marleyho stránky. Prvoplánové labradoří akce mnohou být pro někoho pouze zdrojem nenáročného humoru – já jsem v nich však našel spouštěče modelových situací, které více než baví, odkrývají aspekty lidské chování, což dělá z filmu něco víc než lacinou rodinnou komedii. Ještě k jedné věci jsem se po roční přestávce odhodlal - nevypínat přijímač před koncem filmu. Když jsem usušil poslední slzu, musel jsem znovu konstatovat, že šlo o podraz na diváka. ()

Pet 510

Lehce nadprůměrná komedie.Při prvním zhédnutí jsem se opravdu výborně bavila. Spousta scének byla vážně k popukání a za celý film jsem nezaregistrovala jedinou opravdu stupidní situaci a film příjemně ubíhal. Buhužel po dvou letech po opětovném zhlédnutí jsem zaznamenala citelný úbytek záchvatů smíchu a Marley a já mi začal pomalu zapadat do skupiny průměrné komedie. Ale naštěstí tento snímek má jednu věc, která ho vytahuje z oné průměrné šedi a to je jeho konec. Nestává se denodeně že by se v podstatě celé kino rozbrečelo dojetím. Omlouvám se jestli to bude znít jako klišé, ale měla jsem pocit že jsem s Marleym prožila celý život a i na podruhé jsem za sympatického pejska uronila slzu. ()

Bohnice05

Ano ve filmu je od všeho něco, ale není to ani náhodou slátanina! Je to spíš duha, která září a třpytí se všemi barvami. A pohled na takovou duhu je přeci krásný, svým způsobem hluboký a jedinečný. Lituji těch, kteří se bojí emocí a proto když by je měl film rozplakat, tak se vyhnou i jemu nebo se předem na film dívají s despektem, aby je náhodou taková "romanticky emocionální kravina" nechytila za srdce. Takoví lidé by s tím měli něco dělat, protože potom nikdy nepochopí podstatu věcí... ()

Radek.SCH

Napřed si myslíte, že je to komedie, pak se to přehoupne ve film o "každodením" životě a ztrátě iluzí a zakončí se to nudnou, ubrečenou půlhodinkou. O zasněžených vánocích se vám to asi líbilo, ale co uprostřed léta? - 60% ()

Dejnasp

Tento film byl naprosto úžasný.Skvělá komedie s Jennifer Aniston a Owenem Wilsonem.Bylo to vtipné,tak,že jsem až chvilkama nemohla popadnout dech,ten Marley co tam dělal,to bylo něco neuvěřitelného.Myslím že labrador v podání Marleyho byl k nezaplacení,od štěněte až po konec.Za všechny prachy,tak říkajíc.Tento film jsem viděla už asi třikrát a asi si ho budu muset pustit zase a pořádně se nasmát u Marleyho vylomenin. Nakonec to bylo fakt moc dojemné.Je to jeden z mála filmů u kterých jsem brečela a to už je co říct,protože já nebrečela ani u Titaniku.:-)Hrozě mi bylo Marleyho líto.A jak tam všichni stojí nad tím jeho hrobem,to je strašný doják.Můsela jsem se uklidňovat tím,že je to jenom film.:-) Tento filmík bych všem ,co mají rádi komedie a zvířata, doporučila. ()

kacirek_

Tak jsem potěšena, že nejsem jediná, kdo má svůj život naplánovaný v bodech:-), zrovna v tomhle období mi ten film neuvěřitelně sedl. Jinak kdo kdy měl psa (obzvláště Labradůdla), tak se bude tetelit blahem. Ovšem POZOR balení kapesníčků nutné! Páč já jsem ten konec teda prořvala. Jennifer mě obzvláště potěšila, páč jsem k ní přestala cítit averzi a asi mrknu i na nějaké další její kousky. Jinak všech 22 psů bylo senzačních, škoda, že bylo občas poznat, že jich je víc, páč není Labrador jako Labrador (a naše Fanča byla jen jedna nejlepší:-)). Dopuručuji uživateli Maynard. k zamyšlení (páč s tímhle filmem nemá společný jen strach z boruřky).... ()

Mahoney.

Keď som na to išla do kina čakala som komédiu. Ale okrem toho som dostala ohromný zážitok. Ku koncu som radčej dokonca odišla z kina pretože som sa rozplakala. Ten koniec bol veľmi emotívny ako Marleyho pochovávali. Owena Wilsona nemám až tak v láske. Ale sem sa mi celkom hodil. :-) ()

Norus88

Rodinná komédia, ktorá u mňa predčila očakávania celkovým dojmom, strasťami a útrapami, ktoré si John a Jenny museli v živote prežiť. K blížiacemu sa koncu začína dej až príliš tlačiť na divákove city keď Marley začína pomaly zomierať a nakoniec srdcervúce reči detí pri pohrebe ma dostali a neubránil som sa slzám. ()

alambert

Nudné, hloupé, kýčovité, mizerně zahrané, otřesně dabované, neupřímné a falešně sentimentální, ale především...absolutně bez pointy... (Když se na to budete chtít podívat, tak aspoň zkuste originální znění nezprzněné Bohdanem Tůmou...) ()

Majkak

Pokud si pořídíte psa, můžete mít starosti, zvláště pokud je pejsek větší velikosti. Všichni jsou úžasně roztomilí a svoje problémy řeší vždy pozitivním způsobem, protože jsou takoví kultivovaní. Žádná postava není plnokrevná. Chybí tu cokoliv, co by stálo za zapamatování. A závěrečné poselství, s tím pejskem byl pěkný život. ()

DannyBoon

Podprůměrný film. Zvlášť druhá půle se vlekla jak starej Marley do schodů. Některé scény: reklama na kafe , jiné: reklama na psí žrádlo, další: reklama na rodinné pojištění. Některé postavy: papíroví panáci ze seriálů (Wislonův kolega, Wilsonův šéf I, Wilsonův šéf II..) V některých chvílích tvůrci bůhvíproč opustili započatý styl a přeřadili na sandlerovskou komedii. (Hromadné odcvakávání psů z vodítek, jejich zpomalený sprint a cachtání v moři, a synchro zděšená reakce pejskařů, kdzyž se Marley vysere do vln).Trapné. Některé děti se Marleyho evidentně bály, ale to je spíš chyba castingu. Never more. ()

Fawkes

Trošku rozporuplný film, kde se bohužel občas vyskytne nějaké to slabší místo v podobě nic neříkajících scén. Ale přesto jsem ho ocenil pěti hvězdičkami. Proč? Myslím, že existuje málo filmů jako je tenhle, nebo alespoň já jich zatím tolik neviděl. Příběh mezi zvířetem a člověkem je něčím, na co se dobře dívá a prožívá, ať už v realitě či ve filmu. A je to tím silnější, když se jedná o psa. Taky si nejsem jistý jestli bych tento příběh označil jako komedii, jelikož mi během těch dvou hodin nepřišlo legračního vůbec nic. Spíš se jen dalo sledovat jak Marley ničí dům. No a bez smutného závěru by film asi nebyl tak líbivý. Podtrhl bych to ještě ucházejícími herci a muzikou, která dávala filmu spád. (93%) ()

Destinytte

Nejdřív jsem si říkala "Hm, další film s Jennifer Aniston.", ale bylo to až překvapivě dobré. John a Jenna jsou krátce po svatbě, přestěhují se do nového, jenže je tam jeden prázdný pokoj a John se bojí, že by mohla Jenny chtít dítě, radši jí pořídí psa. Dostane jméno Marley podle Boba Marleyho, který zrovna hraje v rádiu, když ho John veze domů. Krásný film o vztahu člověka a psa. Občas jsem se opravdu od srdce zasmála, ale husí kůže a málem i slzy kolikrát nechyběly. ()

misakurt

Ten film je totálně o ničem.Dlouhý, nudný a o ničem..Pointa je buď totálně chabá nebo žádná. Nebo jsem ji nepochopila. Navíc hlavní dějová linie je jen velmi těžko rozeznatelná a až v samotném závěru pochopíte že to teda nakonec bylo o tom psovi. Částečně. Celou tu dlouhou dobu jsem čekala nějakou zápletku. Ta pořád nepřicházela, nebo jich bylo tolik, že jsem si nedokázala vybrat? A když už si říkáte že to musí každou chvílí skončit, tak ten čokl umře. Přinutit někoho takovýmto způsobem k slzám je dle mého nehumánní. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)