Každý den na svobodě znamená malý zázrak. Válečné drama o židovské partyzánské jednotce bratří Bielských... Když v červnu 1941 vtrhla německá armáda na území dnešního Běloruska, zvláštní komanda s místní policií pronásledovala židovské obyvatele a docházelo přitom k ničivým pogromům. Bratři Bielští dokázali zachránit více než dvanáct set Židů před deportací do koncentračních táborů. V hlubokých hvozdech Nalibockého pralesa poskytli pronásledovaným židovským uprchlíkům útočiště v lesní vesničce, které se přezdívalo lesní Jeruzalém a stalo se jediným svobodným místem na okupovaném území. V lesním táboře postupně vytvořili jednu z největších židovských partyzánských skupin, která dokázala úspěšně čelit nacistickým okupantům. Přirozeným vůdcem oddílu se stal Tuvia, jeho horkokrevný bratr Zuš se kvůli osobním sporům připojil k Rudé armádě. Do dějin druhé světové války se však zapsali jako hrdinové, jejichž příběh dokládá, že i Židé dokázali aktivně bojovat proti nacistům. V hlavních rolích sourozenců Bielských se představili hvězdní herci Daniel Craig (Tuvia), Liev Schreiber (Zuš) a Jamie Bell (Asael). (Česká televize)

st.verka

Film se mi líbil, nebyl příliš drsný ani náročný, spíš víc lidský. A Daniel Craig mě v tomto filmu zaujal mnohem víc, než v bondovce. Pro mne patří k těm lepším s válečnou tematikou, které jsem viděla. ()

chelseaman22

Takhle nudný odpor jsem již dlouho neviděl, aneb raději se nechám uškrtit škrtidubem, než abych se musel dívat na něco podobného znovu. Nicméně scénáři nelze upřít skutečnost, že se divákům snaží představit odboj chudých kolchozníků, kteří mají místo samopalů šišky a namísto smetany do kávy ptačí trus. 43 % Celosvětový příjem k 25. 7. 2019: $51,155,219, což je 1,60 násobek rozpočtu ()

Sonnik

Freedom begins with an act of defiance! Barevný eye-candy akční Schindlerův seznam bez Amona Goetheho a a bez Spielberga. Zwick tyhle popcorňáky, které vůbec nemají blbý scénář, umí. Samuraj nebo Diamant se mi líbily asi víc. Protože ta "nevyčerpatelná" 2WW je už tak trochu profláklé téma a z lokací těhhle tří filmů jsou běloruské lesy asi nejmíň "cool". Naopak dvojka Schreiber (mohl to trochu víc killit) a Craig hraje jako o život. "We can not be like them!" ()

markuc

Tak tohle me docela zklamalo. Zajimave tema, ale pokud tuto latku vezmou do rukou americane - konci to bidne (herecke vykony, scenar, rezie i kamera). Takto jsem se misty nudil, prislo mi to zbytecne dlouhe a americke sceny (laska, pratelstvi,...) do podobnych filmu zkratka nepatri - zklamani. ()

adams89

Osobně vítám každý válečný film hollywoodské produkce. To se samozřejmě týkalo i Odporu, i když záchrana Židů před Němci mi už dnes přijde jako hodně provařené téma. Edwardu Zwickovi se ale jeho nový snímek povedl (i když na tržbách v kinech to opět znát nebylo) a ocenit by ho mohli nejen fanoušci tohoto žánru. V roli novodobého Robina Hooda nepříliš přesvědčivě vystupuje Daniel Craig. Tváře Jamese Bonda se zkrátka jen tak lehce nezbaví, navíc když ho tu ještě zastiňuje jeho filmový bratr ve vynikajícím podání Lieva Schreibera (že by životní role?). V Odporu je překvapivě málo akčních scén, ty jsou však zato skvěle natočeny, takže výslednému dojmu to neubírá. Trpký život v lesním táboře se prolíná se scénami partyzánského boje Rusů, já se určitě nenudil. Žádný Schindlerův seznam to není, spolu s novou Valkýrou je ale Odpor dalším z řady dobrých filmů z prostředí 2. světové války.80% ()

st.jim

Daniel Craig nezklamal, byl takový, jaký má být : drsný-drsný-drsný. Jinak bych film hodnotil jako průměrný válečný . Mohl být malinko víc akčnější a možná kratší a asi proto mi přišlo, že je tam víc hluchých míst, než je zdrávo. ()

Mrkvič

Odpor stojí na silném příběhu a triu herců (Craig, Schreiber a Bell). Ostatní stránky filmu jsou spíše průměrné. Ze začátku to režisér hoodně přehnal s kýčovitýma scénama a jednoduchostí sdělení motivací postav. Konec je vlastně taky jednoduchý, čitelný a proti realitě určitě hodně zkreslený, ale síla se mu nedá upřít. z akčních scén jsem také neměl moc radost, ale nakonec i ty se vytříbily k nadprůměru. Ale ten příběh. Opravdu jsme moc rád za takový filmy, ikdyž má spoustu dalších nedostatků. ()

Honzíno

Tohle jsem nedokoukal ani natřikrát, ani se již nechystám, i když Craiga se Schreiberem žeru. Odpor je nehorázná nuda, uvnitř prázdná, navenek honosná. Hudba zajisté prvotřídní, ale film by asi neměl fungovat jen jako soundtrack. Kluci nemají co hrát, Zwick mě tady zklamal, ruce pryč. ()

Bobik9

Běloruští partyzáni po americku. Je to skvělý příběh, který si film zasloužil. Nicméně je pravda, že tento film jen převyprávěl příběh a nedal tomu podle mě žádnou nadstavbu. Je to dobře udělané, skvělá výprava, výborná hudba. Herecky je všechno v pořádku. Craig, Schreiber i Bell jsou super, ale zkrátka tomu chybělo to něco navíc, aby tento snímek nezapadl do průměru. Jsem rád, že jsem to konečně viděl, ale očekávání jsem měl vyšší. Podruhé se na to asi nepodívám. ()

danoo

Patetická utraestetika Edwarda Zwicka vie byť priemerná (LEGENDA O VÁŠNI), podpriemerná (POSLEDNÝ SAMURAJ), nadpriemerná (SLÁVA, KRVAVÝ DIAMAND) a dokonca v tomto prípade i veľmi príťažlivá. ()

Mairo15

Pro mě teda zklamaní, začalo to opravdu dobře, ale pak v těch lesích se to moc natahovalo až jsem se docela dost nudil.Herecké výkony dobré ale ne dost, aby utáhly celý film. Akční scény jsou tu docela povedené, ale moc krátké a jejich zatraceně málo. Tady mě docela Edward Zwick zklamal. ()

lennyd

Třem židovštím bratrům, Tuviovi (Daniel Craig), Zusovi (Liev Schreiber) a Asaelovi (Jamie Bell), se podaří před nacistickou hrozbou utéct do lesů v tehdejším Bělorusku. I když to vlastně nechtěli, postupně se k nim přidávají další a další uprchlíci, kteří jednomyslně následují Tuvia a společnými silami si zakládají v lesích uprchlický tábor. Jednoduché to ale nemají, kromě neustálé nacistické hrozby a nedostatku jídla, se blíží také krutá zima. Zus se ale nechce smířit se schováváním po lesích, a přidává se k ruským partyzánům, kteří v lese vedou aktivní odboj proti nacistům. Ač každý šel jinou cestou, stejně se nakonec bratři znovu setkají ... Tento (vlastně už minulý) rok se válečným filmům dost dařilo. Ať už to byla výborná Valkýra, nebo právě Odpor. I když oba filmy spojuje pouze doba, ve které se odehrávají, jsou oba nadmíru kvalitní (i když Valkýra mne asi uchvátila více). Ale zpátky - Edward Zwick si pro svůj film vybral reálné postavy bratrů Bielských, jejichž cílem nebylo ničit a zabíjet, ale spíše zachraňovat prosté lidi (židovského původu) před vyhlazením (více např. zde). Zwickovi do rukou perfektně padlo i herecké obsazení, jak Liev Schreiber tak i Daniela Craig jsou ve svých rolích skvělí. Sice něco už bylo trochu přehnané (např. poslední scéna), ale účel světí prostředky, takže proč ne. Edward Zwick prostě umí.. ()

BS

Přesně tohle je prototyp psího čumáku a promrhaná příležitost. Film Defiance určitě měl předpoklady stát se jednou z klasik žánru, bohužel jeho citová prázdnota, kdy s člověkem za celý film téměř nic nehlo mu značně ubrala na další koukatelnosti. Takhle je to jen jakýsi příběh, který se kdesikdysi stal a došlo přitom k tomu a tomu. Bohužel. ()

neoBlast

No co? Je to zřejmě nejslabší Zwick, ale je to pořád on. Snaha zachytit velký epický příběh, osudové vztahy... Craig, Bell a hlavně Schreiber hrají zajímavé postavy, které v klidu utáhnou i tu přehnanou stopáž. Ale pro mě je největší výhrou grandiózní soundtrack od Jamese Newtona Howarda (+ houslista Joshua Bell). Ušlapání tohoto ostéčka indickou hopsačkou na oscarech opravdu jen tak akademii nezapomenu:-). 60 % ()

Raven0

Sice mě občas ta hollywoodská bombastičnost a scény typu "záchrana na poslední chvíli" štvali, ale jako celek je to koukatelné a zábavné. Rozhodně jeden s těch lepších a originálnějších válečných filmů. ()

galba

To byla ale kravina. Dalo se to čekat podle začátku stylem a to se opravdu stalo, opravdu tuctove americke zpracování, hlavní hrdinové byli kýčovití... ()

_DAVE_

Pro většinu asi né zrovna zajímavé téma - boj Běloruských partyzánů nezní zrovna bombasticky. Ale v mých očích se tento film vedle těch Ryanů a jiných slavnějších válečných "kolegů" rozhodně neztrácí. ()

Neeson a Fiennes jsou bohové

Neeson a Fiennes jsou bohové

10.04.2009

Chris Columbus svou řeckými mýty inspirovanou fantasy Percy Jackson and the Lightning Thief natlakoval zvučnými jmény. Louis Leterrier nechce s remakem Souboje titánů zůstat pozadu. Na pozadí… (více)

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

Zwick, bílá velryba a kanibalismus

04.03.2009

Edward Zwick je prostě smolař. Točí kvalitní filmy, které mají zároveň i značný divácký potenciál, ale přesto z různých důvodů (většinou mizerná propagace) nakonec propadnou. Krvavý diamant… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky