Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

SNCIS

Co si vybavím, když se řekne MI1: 1. Začátek filmu v Praze, kde si střihne mini-roličeku Marek Vašut. 2. Intro ve kterém poprvé zazní originální melodie, která provází celý film i sérii. 3. Jean Reno a scéna s disketu, kde je Cruise jako usměvavý kouzelník. 4. Dokonalé triky jako obličejové masky, žvýkačková bomba či nejslavnější triková scéna - vloupání do CIA. 5. Akce ve vláčku a na vláčku. 6. Tom Cruise coby agent Ethan Hunt! Díky této postavě mi Cruise přirostl k srdci, a stal se jedním z mých nejoblíbenějších herců. Verdikt: Originální akční thriller bez vady, který jsem viděl snad 50krát a stále mně baví. - 100%. ()

frajerson

Pozrieť si po rokoch klasiku a nechať za odviezť do sveta tajných agentov! Chápem presne, prečo sa mi ten film tak páčil pri uvedení v kinách, napriek tomu, že som mal len 12 rokov. Brian De Palma je pán režisér, žáner je v jeho rukách obohatený o svieže inovatívne prvky. Tom Cruise ukazuje, že vie hrať viacrozmerné postavy a ako agent sedí ako *iť na šerbel. ()

Foltest

Mission: Impossible je pro mě archetypem, jak by měl vypadat moderní špionský film. Prakticky vše v něm funguje na výbornou. Je v něm akce tak akorát, stejně jako množství technologií a detektivního pátrání. Soundtrack snímku se stal legendárním. Velice oceňuji také děj, který je chytrý, závěrečné rozuzlení je nečekané, přesto ale dává smysl a divák vše odhaluje společně s agentem Huntem. Scéna s vrtulníkem je z pohledu realističnosti trochu divoká, ale rád to snímku odpustím, když se vezme v úvahu, jak silné je odhalení zrady ve vlastních řadách o pár chvil předtím.  Plusové body samozřejmě přidává i zasazení úvodní části filmu do Prahy i s českými policisty. Loupež v sídle CIA pak také patří mezi takřka mytické filmové scény, která celý tenhle styl "špionské vloupačky" založila. První Mission: Impossible je jednouduše pojem, který odstartoval výtečnou filmovou sérii (stojím si za tím, že je stále i jejím nejlepším díle) a rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Jirkacek

Možná to bude znít trochu divně, ale přestože se Mission: Impossible stal poměrně kultovním filmovým počinem, neviděl jsem žádný jeho díl ani v kině ani v televizi, prostě mne tato akční série nějak míjela. Co se týče tohoto prvního dílu Mission: Impossible z roku 1996, měl jsem jej více jak 10 let doma na DVD, ale ani tak jsem si jej nepustil. Snad protože jsem Toma Cruise nikdy moc nemusel, ale je pravda že se mi v poslední době líbilo hned několik filmů ve kterých hrál hlavní roli a dokonce třeba Nevědomí, Minority report nebo Jacka Reachera jsem si dokonce koupil na blu-ray discích. Jednoho večera jsem se konečně rozhodl, že se podívám i na první díl Mission: Impossible a tak se tento 110 minutový film objevil na obrazovce naší TV, když se DVD disk roztočil v našem blu-ray přehrávači. Na začátku filmu jsme se seznámili s Ethanem Huntem (Tom Cruise), který byl členem elitního týmu agentů CIA, jemuž velel Jim Phelps (Jon Voight). Tentokrát na ně čekala mise v Praze, kde měli chytit při činu sovětského agenta Golicina, který se chystal ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Připravili velkolepou akci a vše šlo hladce do doby, než začal umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežil jen Ethan, který o všem informuje svého šéfa Kittridge (Henry Czerny).Byla velká náhoda, že Kittridge zrovna večeřel v Praze a tak se spolu sešli v restauraci, kde Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Prý už delší dobu hledal zrádce, který táhl CIA ke dnu. Ethan s pomocí výbušniny uprchl pryč a vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire (Emmanuelle Béart), která byla také agentkou a která také útok přežila. Rozhodnli se společně zjistit, kdo je tím zrádcem v CIA. Následně se Ethanovi podařilo zkontaktovat zájemce, který chtěl koupit seznam agentů a říkal si Max (Vanessa Redgrave . Zapůsobil na Maxe tím, že ví, že seznam, který Max získal, byl falešný. Max byla ve skutečnosti žena, ochotná spolupracovat s Ethanem a dokonce mu i zaplatila, ale Ethan jí musel dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasil, pokud mu Max předhodí onoho zrádce. Věděl, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dal dohromady tým z nežádoucích agentů CIA Kriegera (Jean Reno) a Luthera (Ving Rhames) a chtěl se tam vloupat. To se jim podařilo během fantastické aukce, která proběhla v trezoru a jenž se mi líbila nejvíce z celého filmu, který mi až do tohoto okamžiku připadal zmatený a nepřehledný. Když však zvládli ukrást požadovaný seznam, konečně film nabral na otáčkách a začal mne bavit. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV, kde se odehrála další velmi zajímavá akce s vrtulníkem a vlakem. Na scéně se totiž objevil údajně mrtvý velitel bývalé jednotky Jim, z něhož se ve vlaku vyklubal manžel Claire, do které se mezitím Ethan zamiloval. Ten Jimovi důvěřoval, ale netušil, že tím zrádcem byl právě on. Do konce filmu chybělo jen pár minut a jak to dopadlo už prozrazovat nebudu, nicméně vězte, že vydařený závěr vynahradil rozpačitou a zmatenou první polovinu filmu, jenž mne moc nebavila a trochu jsem nechápal, proč se svého času v USA stala takovým hitem. Podařené akční scény v trezoru a ve vlaku však byly natolik perfektní, že mne rázem donutili jednu cípatou přidat. Suma sumárum, akční snímek Mission: Impossible 1 ode mne získal tři špionážní hvězdičky ***. () (méně) (více)

evita_

Ja som to buď nepochopila, alebo som bola strašne unavená, ale miestami som bola absolútne stratená. Ja som nevedela kto bol kto, unikali mi súvislosti, ale dokázala som ich v konečnom dôsledku poskladať do pochopiteľného celku a všetko mi do seba zapadlo. Nezabudnuteľné scény sú samozrejme nezabudnuteľné, filmové triky na tú dobu senzačné a keby som mala hodnotiť podľa toho, tak to bude za 5. Ale hodnotím akýsi celkový dojem na mňa, a preto dnes za 3. Odpustite mi. ()

hypnos11

Odehrává se to (částečně) v Praze. Hraje tam pár českých herců. Toť výčet plusů. Slabý scénář, který se tváří složitě a mysteriózně, hloupá akce (scéna s helikoptérou v tunelu, to mohl vymyslet jedině jedinec po dvojnásobné lobotomii), divné a nesympatické postavy. Ne, tohle se nepovedlo, na víc, než na 50% to rozhodně není. ()

doom.cz

Já vím nevím, nějak si nemůžu pomoct, ale na mě ten film působí jako trochu lepší ochotnické divadlo. Nevím, jestli je to záměrná stylizace, ale v dost scénách jsou herci pěkně toporní. ()

GrooteLulu

...první hollywoodský film, který se točil po revoluci v Praze a doteď z toho mají všichni tehdejší pražští radní trauma, že to bylo na dnešní poměry tzv. "za hubičku".... po úspěšném anglickém seriálu a jeho zvedajíce "husokůži" znělce, nemohl nevzniknout mega film, o kterém se mluvilo i "na Moravě" :) .... roh Nekázanky a Na Příkopě mám vyfocenej ze všech úhlů... a scéna s Cruisem v Langley zavěšeným nad pc je známá, víc než Spiderman samotnej.. ()

milos.bradik

Už jsem několikrát psal, že akční filmy nejsou můj šálek čaje, ale občas se na něco podívám, ale obvykle je mé hodnocení podobné. Dobře zahrané, ale překombinované a naprostá absence humoru. Zaujala mne ta restaurace Akvárium na Staromáku a říkal jsem, že bych si tam zašel, ale Ethan Hunt ji zlikvidoval a tím mne dost naštval. ()

iskander1210

Pozitivne: - Vzrusujuce prostredie tajnych agentov, z ineho pohladu ako James Bond, ci Jason Bourne - Kaskaderske kusky ktore su snad najkvalitnejsie a aj najnebezpecnejsie z celeho filmoveho sveta, kedze ich Tom Cruise predvadza vacsinu sam, bez kaskadera - Je to aj inteligentne, predstavenie najmodernejsich technologii, dej je zlozity a zaujimavy - Tom Cruise a jeho fantasticke vykony, ako aj jeho krasne partnerky Negativne: - Paradoxne niekomu vadi prave Tom Cruise, konkretne jeho nizka postava a prislusnost k Scientologii ()

Alhazred

Prvý diel série, na ktorom sa už značne podpísal zub času (sranda, ze Bondovky to zdaleka tak nepostihlo) a na sucasnost aj jednoduchy dej s romantickou zapletkou. Videli sme 100x, nic nove ani objavne. Fanusikovia TC si mozu prihodit bod. ()

Enon

Tak jsem se po letech konečně dostal k Mission: Impossible a musím říct, že jsem dost okouzlen. Jedná se o neskutečně kreativní a akcí nabitý film se spoustou zvratů a zapamatovatelných scén. Už chápu proč se to tolika lidem líbí, je to něčím odlišné a takové nápady a intriky se v dnešních filmech už tolik nedělají, alespoň ne v takové míře. Bavilo mě to od začátku do konce, Tom Cruise je prostě sympaťák a já mu každou jednotlivou scénu žeru. U akční scény se zavěšením Cruise ve střežené místnosti jsem skoro nedýchal, jelikož jsem měl pocit, že kdybych dýchnul tak se spustí alarm. Konečná scéna s vlakem a veškeré zpracování, jak akční, tak scénáristické bylo odvedeno na jedničku. I ta opening sekvence v Praze byla úžasná, skvěle navodila atmosféru i děj a mě osobně celkem překvapila tím, jak se nebála nám hned ukázat, že hlavní postavy v tomto filmu určitě nebudou jen nesmrtelné figurky, ale že jim skutečně jde o život. 82% ()

BStone

Solidní akční jízda s nepřehledným scénářem, ve které Palma s Cruisem mnohdy přepalují, ale i tak rozhodně dobrá filmová zábava. 70% ()

jirikzaboj

Na první pohled mělký, až povrchní příběh propojený s vychytralou režií, precizními záběry,  geniálním využitím kompozic, nádhernou Prahou a skvělým hudebním opojením Dannyho Elfmana. Tak si říkám, jestli to spíš nebyl záměr udělat koncept více simple, aby to ostatní přece jen fungovalo. Některými lidmi dodnes vysmívaný první díl dostal status kultovní a to jen z jednoho jediného důvodu. Je to zábava, o tom akční film je a melancholická devadesátková Praha s Cruisem je pro mě prostě srdcovka. ()

StaryJano

Nejvtipnější práce s lorem při převedení známé televizní série do filmu. Hunt může skákat jak chce, tenhle díl se pravděpodobně nepřekoná. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb