Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

SonG

Dost překombinovaný příběh zachraňují celkem dobré akční scény a Tom Cruise. Film ve mě nezanechal žádné stopy, proto ho uvrhuji do průměru. ()

jhr

Dost dobrý akční film. Ale ve srovnání s posledními díly této série jednička hodně zestárla. ()

BoredSeal

Po třetí repríze jsem si ujasnil pár věcí - pro DePalmu to byla jen nezáživná zakázka, kterou natočil bez nějakého nadšení (a kdo ví, jak by dopadla scéna v Langley bez DePalmovy zkušené taktovky); Cruise v tomhle filmu hraje příšerně, zvlášť ve scéně s tradičně skvostnou Vanessou Redgrave jsem měl chuť mu nafackovat; dementní akční finále s vrtulníkem opravdu i po letech kazí soustředění diváka. ()

balba

Film obsahuje bezpočet vynikajících akčních a adrenalinových momentů.Scénář filmu stojí za prd , ale režisér B.DE Palma natočil film "bravurně". ()

lekr

Fakt skvělej klasickej akční film...není to teda zrovna to nej z akčního žánru ale já se fakt bavil.......záleží na tom jak si to člověk přebere, protože De Palmovo pojetí toho jak má vypadat špionážní služba je fakt osobitý..svým způsobem je to kultovní film....navíc než jste tenhle film viděli tak jste již určite znali hlášky a hlavní titulní znělku!!! ()

SallyZen

Vcelku povedený thriller v čele se skvělým Cruisem a Voightem. Film je to, ale celkem komerční, takže nemá tolik čím oslnit. Jedině akcí, která je tady povedená až na tu přehnanou scénu bouchnutí helikoptéry. S Elfmanovou hudbou je to jak na houpačce. Hlavní soundtrack je skvělý, pak tam zazní ještě asi dva dobré doprovody, ale toť vše. Ostatní hudba naprosto nudná, kolikrát překombinovaná a ani se v některých scénách nehodila. Určitě nadprůměrný akčňák, ale zase takovej extra odvar to není. 70% ()

peto12

Skvelý film s Tom Cruisom, v ktorom si tu menšiu úlohu zahral aj môj herec EMILIO ESTEVEZ. Výborné špeciálne efekty s vrtulníkom ma najviac ohromili. ()

Martin741

Mission Impossible 1 od rezisera Briana De Palmu je dost precenovany spionazny film, ktory ide na moje pomery brutalne vysoko - masaker elitnej spionaznej jednotky v Prahe, sef tuzi odhalit zradcu vo vlastnych radoch ..... este keby tam zacali hovorit o zahranicnej politike USA tak tvorcov zjebem este brutalnejsie. Jo, aj s vulgaritou. Heerecke osadenstvo sa vytrati dostatocne rychlo /Okrem Cruisa/ na to, aby si ich divak vobec zapamatal. Strih je spatny, dejova linia je na spionazny film dost priemerna, na Where Eagles Dare alebo kultovu Bourne trilogiu to nema ani zdaleka. Brian de Palma odviedol len beznu rutinersku pracu. Presne 75 % ()

kaposlav

Tak toto je to slávne Mission Impossible? Obyčajný priemerný akčňák s dovrzaným záverom. Niečo spravil soundtrack, niečo, že tam hral Tom Cruise a Jean Reno, niečo, že sa to točilo v Prahe a samozrejme prehnaná reklama. Tuctový film s netuctovou propagáciou. ()

rakovnik

Protože píši komentář v roce 2015, uznávám, že na svou dobu to byl akční trhák, který nicméně se současností a s dalšími MI nesnese srovnání a ani s nimi srovnáván být nemůže. Snad jen co se týče inteligentního scénáře, který zdobí všechny filmy série. Film stojí právě na něm a na v té době moderních vychytávkách, kdy přemýšlení ještě trošku převažuje nad akcí. Ostatně, závěrečná akce vrtulníku a vlaku je excelentní bombastická pitomost, nicméně celý film prostě baví a napětím také rozhodně nešetří. Pro mě již téměř klasika akčního thrilleru. ()

Vyhy

Dozrál čas, abych se vrhl na jednu z nejznámějších akčních sérií od samotného začátku. A jak to lépe odstartovat, než Prahou, lehce překombinovaným příběhem, ale skvělou propracovaností a tím, jak se film bere vážně. Až na samotný konec s vrtulníkem a vlakem, to nemělo ani jednu chybičku. Cením ale snahu, aby i samotné finále působilo reálně. ()

vydumnica

Mission: Impossible. Stanovila som si cieľ pozrieť si do letnej premiéry sedmičky všetky Mission: Impossible filmy😉. Zatiaľ spokojnosť, hoci som trošku váhala medzi 3 a 4*. Na Toma Cruisa sa vždy dobre pozerá a do takýchto filmov sa hodí. 70%. ()

shyster

V porovnání s Jamesem Bondem není Ethan Hunt kosmopolitním agentem, kterého se mají zloduchové bát. V režii Briana De Palmy je pouhým řádovým nevyčnívajícím špionem, kterého bude znát snad jen v Praze a okolí. České prostředí mu viditelně nepomohlo. ()

WoWoW

Tomuto filmu jsem přišel na chuť až po druhé, co jsem ho viděl a možná je to tím, jak moc neprůhledné jsou postavy tohoto akčního trháku. Je fakt, že herci se nijak zvlášť nevyznamenali ale zase úplně špatně taky nehráli, za to opět mě nesklamal mr. De Palma. Takže po prvním shlédnutí bych dal **, ale na podruhé už jsou ****, třeba ještě párkrát a bude mít tahle nemožná mise plný počet. ()

Petoss1

Úvodná scéna naznačila, že sa bude jednať o celkom zaujímavý špionážny thriller so slušnou dávkou napätia a zaujímavej zápletky. Nebyť niektorých klišé išiel by som s hodnotením vyššie. 75% ()

Aelita

Druh filmu: Pohádky ovčí babičky pro nerdí puberťáky všech věkových kategorii. V tomto klíči je zcela stravitelný a dokonce občas i zábavný. V umělé virtualitě je každá mise possible a právě proto o té virtualitě každý bytostný nerďák tolik sní ... nebo sežere. ()

O´Neill

Při shlédnutí v dnešní době je sice rok 96 vidět a tedy pro nového diváka to zrovna přivětivé být nemusí. Ve své době tohle byla ovšem špička. Našlápnutý soundtrack, který se táhne nejenom celým filmem, ale i celou sérii Mission: Impossible - Danny Elfman zkrátka ví co dělá. Do toho perfektní akční scénky, které nejsou nějak extra přehnané a vše je relativně uvěřitelné. Herce netřeba komentovat a Praha velice potěší. "Pohodová" akční řezba. ()

Streeper

Průměrný akční film, který ničím nepřekvapí. Rozhodně tam není nic, co bychom neviděli někde jinde, ale samozřejmě je tam ta ikonická scéna visícího Toma Cruise, která se zapsala do dějin filmu, a která je skvělá, to musím uznat. Ale příběh je strašně průhledný a předvídatelný, což je škoda. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb