V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

B!shop

Ze zacatku sice neni moc jasny, o co jde, ale jakmile se zacne vse odhalovat, vypluje na povrch, ze se jedna o naprosto tuctovej pribeh. Jenze ono to vubec nevadi, hlavne diky charismatickymu a perfektnimu Cageovi a perfektni Palmovo rezii, kterej se s kazdym zaberem vylozene mazli, neco ukazuje z vic uhlu pohledu, uvodni 15 minutova neprerusovana sekvence je prakticky genialni a vse do sebe postupne zapada, s tim jak Palma odhaluje za pomoci stejnejch zaberu z pohledu nekoho jinyho dalsi a dalsi veci. Tohle vse bohuzel nekdy po hodine skonci a dal uz si film jede v ohranejch thrillerovejch kolejich, kde je vyvoj pribehu vicemene jasnej a akorat konec nasnimanej televizni kamerou je fajn. Nicmene i pres slabsi posledni pulhodinku se jedna o dobre obsazenej a perfektne natocenej a napinavej thriller. ()

Gimli

Zprvu velmi zajímavý a napínavý film stihne do poloviny upadnout do dost nudného a nezajímavého filmu, jakých známe tisíce. ()

Boss321

Hadí oči jsou slušným akčním thrillerem, který nepostrádá napětí, akci a kvalitní zápletku. Navíc k dobru je i poměrně krátká stopáž. Sám jsem se lekl jak rychle mi film utekl. Úvodní dlouhý záběr bez jediného střihu je fascinující. Po skončení jsem si to ještě třikrát zopakoval a smekám před De Palmou jak to všechno skvěle zmákl. Ono vůbec po stránce technické a rutiní vše dokonale klape. Co mi ovšem trochu zklamalo je konec, který tvůrci mohli více natahnout. Jsem celkem překvapen, že snímek je tak nízce hodnocen, neboť jsem přesvědčen, že být v "červeném" by si zasloužil........ ()

EdaS

Brilantní filmařina v pohodě vynahradí nedostatky nic moc extra scénáře. Cageovo přehrávání bylo kdysi tak cool! ()

H34D

Stačí první dvě minuty filmu a hned pochopíte, proč se Cageovo herectví někdy označuje jako šílené. Nicolas střídá polohy s ladností Roberta Rosenberga, ale přesto se mu nedaří zakrýt spíše béčkový scénář. Avšak výborná režie zvládá vybudovat překvapivě napínavou atmosféru, takže film má rázem jiný feeling. Řekl bych, že Hadí oči po všech stránkách ztělesňují svou dobu, povětšinou v tom lepším slova smyslu... 7/10 ()

dobytek

Fakt nevim, jestli to De Palma dělá schválně, ale co jsem tak viděl jeho filmy, tak začátek obvykle vypadá skvěle, ale zbytek filmu má dost klesající kvalitu. Člověk podle začátku čeká nějakou pecku a nechápe, proč má film jenom "modrý" hodnocení. Jenže to vydrží tak 30 minut a potom filmu začne pomalu docházet dech. A na konci už mě to vyloženě nebavilo a bylo mi úplně jedno, jak to celý dopadne. První půlka za 4 hvězdy, druhá půlka s bídou za 2, takže celkově slaboučký 3 hvězdy. 50% ()

Skejpr

formálně skvělé. Dlouhé záběry bez stříhu, manipulace s fakty, tytéž situace z pohledu prví(ch) osob(y) v různých místech, finále kapánek pokulhává, ale Gary Sinise je Skvělý až do poslední chvíle. ()

Bebacek

Hadí oči bych přirovnala k fyzicky nesmírně přitažlivé ženě, která na sebe strhuje veškerou pozornost, ovšem jen do té doby, než promluví a tím ukáže, že má v hlavě lehce vygumováno. ()

Shit

Hodně dobrej thriller Briana De Palmy ve kterým zase exceluje Nicolas Cage a spolu s nim předvádí i Gary Sinise výbornej výkon. Děj je vcelku originální a vyšetřování zajímavý, akorát závěrečná pointa se mi moc nelíbila, určitě se dalo vymyslet něco jinýho, i prachy jsou lepší pointa, ale co, přece kvůli tomu nazvrhnu celej film, který byl do té doby hodně dobrý. ()

choze

Jedna bouřlivá noc, jeden uzavřený stadion a jeden atentát a za ním skryté vysoko vedoucí spiknutí, které rozkrývá nepříliš charakterní hrdina. ()

Sarkastic

Dokonalé to rozhodně není, ale ten příběh mě docela chytl. Díky němu jsem si poprvé více všiml Nicolase (já vím, že to není jeho pravé jméno, ale to pravé jsem nějak zapomněl :-). Navíc Sinise má charizma a tady se předvedl jako správný záporák (no dobře, trošku skrytý). Konec jsem ani jiný nečekal, ale když se podívám na tu plejádu přihlouplých amerických akčních filmů s Colinem Farrellem a jemu podobných, tak ty 4* dávám rád a z přesvědčení. ()

Gilmour93

Hedgehog Eyes.. Kamerové veletoče ani úvodní 12 minutová exhibice s 8 střihy nezakryjí uspěchanost příběhu (přílivová vlna, která se konala / nekonala) a nepřesvědčivý výkon Cage. Jak mu v průběhu snímku doporučil Gary Sinise: „Nedívej se tak lítostivě, to ti moc nesluší.“ Jeden z těch slabších filmů DePalmy, který si nezaslouží nic jiného, než tři hvězdy odřené naškrobeným límečkem Nickyho žluté košile. ()

Lynn

Hodně slušný film, hlavně díky režisérovi De Palmovi. Jen škoda, že hlavní záporák byl odhalen příliš brzo. Ale tuhle vadu zase vytahuje vážně dobrej konec (chvíli seš nahoře a chvíli zase dole). ()

3DD!3

Původně jsem tady měl usmolené tři. Nechápu proč. Nejspíš jsem byl tenkrám moc malý na to abych docenil skvělý příběh a genialitu Briana De Palmy. Ten člověk si práci s kamerou prostě užívá. A v HADÍCH OČÍCH toho konečně využil naplno. Úvodní, čtvrthodinu trvající, záběr téměř nemá odoby. Nicolas Cage a Gary Sinise ještě k tomu hrají jako o život. Prostě paráda. Snímek, který předběhl svou dobu. ()

Kaka

Klasický De Palma je z toho cítit na míle daleko (nápadité režijní a technické vychytávky + prapodivný scénář a nevábný nádech "divnosti"). Přesto stojí Snake Eyes za vidění. Především pro fandy formální vybroušenosti. Dočkáme se několika dlouhých záběrů bez střihu, dělení obrazu, zvláštně "rezavého" kamerového filtru a dalších drobností kterých si běžný divák spotřebitel ("kouknu na telku při žehlení") ani nevšimne. Škoda že to byla obsahově jen tuctová kriminálka s poněkud směšným koncem. ()

Spiker01

Velice zvláštní film, který ale sází na trošku jiný tón, než jsme třeba zvyklí. Úvod je opravdu skvělý. Cage v předlouhé (na oko) nesestříhané scéně prochází stadion a způsobem sobě vlastním trousí hlášky a různé zvláštní pózy (či, jak to nazvat), na které je machr. Pak se to strhne do obyčejné krimi záležitosti a od modlení se na připravovaný debilní konec vás alespoň trošku odreaguje právě skvělý detektiv Santoro. A kdo dělal tu krev, tak asi nikdy žádnou neviděl...60% ()

Tyler

Tak jsem konečně viděl "Hadí oči" a už chápu ta rozporná hodnocení - scénář je sice jen nadprůměr a v druhé polovině dokonce trochu ztrácí dech – ale je tu i druhá strana mince. Právě Brian De Palma a herci (samozřejmě hlavně ústřední dvojka) celkový dojem vytahují nahoru. Pár scén z "Hadích očí" se dá označit za vyloženě geniální - a nejen často zmiňovaný úvod bez střihu. Dostal mě především závěr, v němž se Nicolas Cage potácí chodbami stadionu a hlavní záporák ho s ledovým klidem sleduje. To jsem ani nedýchal...a ta hudba !! Já osobně tenhle film zatracovat nebudu ani náhodou, naopak jsem přesvědčen o tom, že "Hadí oči" jsou těžce nedoceněné. Ale čas prověří jejich kvalitu... ()

castor

Čtrnáct tisíc očitých svědků, záhadné ženy, řada nesrovnalostí, kamarád z dětství a zkorumpovaný polda, který přeci jen nemá žaludek na všechno. Zrovna to totiž smrtelně koupil ministr obrany. Po technické a formální stránce opět nadprůměrný Brian De Palma tenkrát sáhl po thrilleru, na kterém se scénáristicky podílel s Davidem Koeppem (Jurský park, Úkryt, Válka světů). První minuty jsou brilantní. Cage s kamarádem, Cage s otravným mobilem u ucha, Cage znovu zvedá telefon – pořád v pohybu a kamera je mu bez střihu neustále v patách. Výsledek oslní. Jedno velké jeviště, ve kterém se neodehraje pouze jeden boxerský mač a úkladná vražda, ale především spiknutí z těch nejvyšších míst. Postupně vidíme různé verze atentátu, sledujeme suverénní sólo Nicolase Cage v dobách, kdy táhl diváky a kritikům nebyl pro smích (a který kurva chce autogram pro svýho kluka!). A taky litujeme posledních desítek minut v nakonec lehce tuctové kriminálce, které se – no, příliš nepovedly. Nevím, jak moc za to můžou producentské/střihačské zásahy, je to ale velká škoda. ()