V Atlantic City se schyluje k boxerskému utkání v těžké váze. Místní detektiv Rick Santoro (Nicolas Cage) nemůže mezi rozvášněnými fanoušky chybět. Rád sází a rád použije svou policejní placku, aby profláknutého bookmakera suše obral o pár stovek dolarů. Detektiv Santoro totiž není žádný svatoušek. To jeho přítel z dětství Kevin Dunne (Gary Sinise) je vzorem všech ctností. Dotáhl to až na pravou ruku ministra obrany, který se cestou z raketové střelnice zastavil na boxerském utkání roku. Gong. První kolo. Čtrnáct tisíc fanoušků šílí v dunivém rytmu levých háků černých šampiónů. Mezi nimi se skrývá jeden ledově klidný atentátník s prstem na spoušti. Ministr obrany je zavražděn několika výstřely. Dívka, která se k němu na poslední chvíli připletla, mizí s prostřeleným ramenem v davu, zachváceném hysterií. Detektiv Rick Santoro instinktivně tasí revolver, ale marně hledá cíl. Sportovní aréna je neprodyšně uzavřena. Všichni jsou podezřelí. Santoro a Dunne se okamžitě pouštějí do vyšetřování plného dramatických zvratů a nečekaných překvapení. (oficiální text distributora)

Davies182

Nadprůměrný thriller s velmi zajímavou zápletkou a nápaditým scénářem. Herecký koncert Cage a hlavně Sinise rozezvučil obývák stylem, který se mi velice zamlouval. Škoda jen poklesávajícího tempa a slabého konce. ()

pepo

nebyť náhradného záveru ktorý mi absolútne rozbil atmosféru jeden z najlepších thrillerov.Cage mal dostať za Santora oscara.Dokonalý prípad FANTASTICKEJ formy nad obsah ()

Xmilden

Rutinář Brian De Palma opět nezklamal. Nicolas Cage v roli, která bylo po akčních peckách typu Con Air, Face Off nebo The Rock trošku brána jako zklamání, ale nešlo hrát role super akčních hrdinů věčně, takže mu i lehce extravagantní detektiv Rick Santoro sluší. Úvodní kamerové záběry bez jediného střihu jsou úchvatné. Že by trošku pomrknutí po Scorseseho Mafiánech? PS: Vždy když vidím Sinise tak mám takovej zvláštní pocit v žalůdku. Tutovej záporák. ()

Hunt

HUDBA: Ryuichi Sakamoto; škoda toho konce:-( celý film je prostě skvělý, ale posledních 20minut strhává celý snímek na dno- ale i tak se nemohu ubránit tomu, že Hadí oči jsou dobrý film a ošoupané čtyři hvězdičky si zaslouží. ()

Paldini

Herci a kameraman museli asi režiséra nenávidět za to, co jim prováděl. Jeden předlouhý záběr bez střihu střídá jiný. Nicméně ani vizuální dokonalost nemůže zastřít plytkost děje, kdy dávno dopředu víte, co se stane. A vůbec nechápu, proč hlavní hrdina detektiv Santoro v podání Nicolase Cage je prezentován jako namachrovaný blbeček, kterému jsem od začátku filmu přál, aby mu dal konečně někdo pořádně přes držku. S takovým hrdinou nejde sympatizovat a Cage měl asi zůstat u rolí alkoholiků, protože si vybírá role stále více neuvěřitelných komických blbců a v současné době by okupoval přední místa v mém žebříčku nejméně sympatických herců. I s postavami si scénárista a režisér pohrávají tak, jak se jim zamane. Takže se v jedné zásadní scéně postavy objevují, tak jak se jim hodí, ač je to dost nepravděpodobný nesmysl. Závěrem lze napsat, že se tenhle film tak trošku nepovedl a De Palma by se měl zamyslet, jestli mu nestojí za to, počkat si na kvalitnější námět a scénář. ()

Boogeyman

Špičkový a geniálně zrežírovaný thriller z pohledu několika postav (tvůrci Úhlu pohledu se měli více inspirovat) a jedna z poslední Cageových vynikajících rolí. ()

petaspur

Detektiv Rick Santoro se umí mezi světem dobra a zla orientovat natolik, že špinavé peníze si cestu do jeho čistých kapes vždycky nějak najdou. Na boxerském zápase, na kterém padl po atentátníkově ráně o dvě sedadla vlevo od něj sedící ministr obrany USA, se v Rickovi probudil starý policejní instinkt. Začal si vybavovat drobné detajly, které během zápasu mimoděk zaznamenal a brzy zjistil, že se stal svědkem smradlavé hry, vedle níž je braní úplatků celkem voňavou záležitostí. ()

salahadin

S odřenejma ušima! Cage rád nemám a tohle je jeho typická role. Typickej rozjařilej hejsek se mávnutím proutku mění v ochránce ohrožené dívky, jděte se vycpat! ()

Allien.9

Škoda té předvídatelnosti!!! Dvě hvězdy za perfektní úvod, úžasně střeleného Cage a ještě úžasnějšího Garyho Sinise (♥). "Becaaause... I'M THE KING!!!" ()

misterz

Popravde, film ma moc neoslovil. Uznávam, technická stránka je zvládnutá perfektne, to je tiež na filme to najlepšie. Ale príbeh ma nebavil, trocha napätia tu síce je, ale nič svetoborné. Inak film sprevádza neskutočná nuda, priznám sa, zaspal som pri ňom a to u mňa nie je dobrá vizitka. Musel som to pretáčať a dopozerať dodatočne. Snímok som si chcel pozrieť hlavne kvôli nálepke "mysteriózny", ale nič také som tu nepostrehol, pre mňa teda ide o priemernú lacnú kriminálku s troškou napätia a dobrým technickým spracovaním. Ale nič viac. 55/100 ()

mzss1

(90%) Říkám si, že je tohle můj tak nějak náhodně vybraný film z 90. let, který mi unikal a on mi sedl jak ulitý. Hned ze začátku musím říci, že je toto přímo brilantní práce režiséra a ostatních tvůrců tohoto skvostu, který se zpočátku jeví trochu zvláštním pojetím a hlavním hereckým duem, ale poté už jen blaženě zírám a užívám si každou minutu snímku. Až na urychlený konec se tomu snad nedá nic výrazného vytknout. Nicolas Cage tu má výbornou roli – v té době bylo jeho herectví snad na vrcholu. Paradoxem u téhle záležitosti je skutečnost, že mi úvodní cca desetiminutovka připadala strašně zbrklá a s podáním Nicolase šílená. I jsem si říkal, jestli mi zde jeho bláznivá role sedne, ale pak jsem předčasné chmury zahnal a jeho úlohu si vyloženě užíval. Postupem času jsem naprosto spolkl s navijákem jeho detektivní schopnosti, zápal pro jeho práci a inteligenci. A abych furt nechválil Nicolase, tak další můj velký oblíbenec Gary Sinise se zde opět předvedl jak se sluší a patří – prostě další role, která mu padla jak na míru. Ty jeho chladné, ostré pohledy a především to jeho osobité charisma. Zhruba v polovině snímku tu máme velmi solidní pointu, kterou jsem téměř neuhádl. Nechci to moc okecávat, ale i ta detektivní linie je zde zajímavá a skvěle natočená. Jednotlivé scény z úvodního atentátu (střílení) se zde ve filmu víckrát protne a naštěstí vše dává logický smysl. I technická stránka filmu je solidní – a tím myslím zejména kameru a všelijaké úhly pohledu, které se v této době jen tak nevidí. Najdou se tu tedy asi tak 2 scény se slabšími efekty, ale to odpouštím. V závěrečném odhalení jedné postavy, která se stala víceméně zápornou jsem málem nedýchal. Proto mě trochu mrzel urychlený závěr, který mi ale i tak sedl. Stejně tak jako dobrá hudba, která se s atmosférou krásně doplňovala. Ostatní herci bez problému. Mohl bych pokračovat do nekonečna. Chápu, že ne každého to pohltí tak jako mě, ale já si nemohu pomoci, kriminálky mám rád a ještě s tímto netradičním až originálním pojetím. ()

kingik

Režisér Brian De Palma chtěl naservírovat skvělý film, ale nějak se mu postupně rozpadl. Úvodní sekvence bez jediného střihu je sice zhola dialogová, ale slibuje, že by se mohlo schylovat k něčemu zajímavému. Pak vkráčí na scénu po povinném dějovém zvratu Gary Sinise v roli záporáka a film má najednou sestupnou tendenci až dokráčí do šuměnkového finále. ()

Snorlax

Střet dvou charismatických sekáčů amerického filmu mě hodně bavil, Hadí oči nemají nudné pasáže. Možná jsem se nechala zblbnout pohledem Gary Sinise, ale tahle krimi se mi zkrátka líbila. Patřičné napětí, dost slušný scénář, výborné herecké výkony, režisérské vymazlení (boj reportérky s živly, nebo utržená koule jsou pro děj naprosto zbytečné, ale dodávají filmu to něco navíc). Co víc si přát od kriminálky? ()

InJo

Průměrný scénář zpracovaný vynikajícím režisérem, jenž tu místy doslova exhibuje (a exceluje). De Palma je zkrátka úžasný hračička, což dokazuje už neuvěřitelný úvodní záběr, jehož realizace musela být nesmírně náročná... 70 - 80 % ()

Jordan

fajne . . . thriller, ta co už? amerika, ne? šak može byť . . . gary je zly, nicolas je dobry a obaja su vynikajuci . . . ()

Anderton

Taký typický-netpický cool triler z deväťdesiatok. De Palma využil Cageovu akčnú charizmu z tohto obdobia a dobre urobil. Scenár už tak cool nie je, ako De Palmove dvojobrazy a tak pri závere skôr znudene zívnete. Za zhliadnutie to ale stojí. Ak by bol takýto scenár natočený v zlatom období filmu noir, fungoval by v čiernobielom obraze lepšie a mohla by z toho byť klasika. ()

Frajer42

To jsem byl zase jednou degustovat víno a vrátil jsem se domů nad ránem, kvalitním vínem omámen a nenapadlo mě nic moudřejšího, než se pustit se svojí spolusledovatelkou do tohoto snímečku. Na Nicolase se koukalo moc hezky, dokonce sem tam utrousil i nějaký ten vtípek. V očích měl takovou jiskru, ze které byste hravě odečetli, že zřejmě nebude vyznavačem monogamie. Příběh jsem dokázal vstřebat i v lehce podnapilém stavu, přičemž mi do něho moje spolusledovatelka neustále kecala. Příběh obsahuje nikoli marnou, ale bohužel poměrně ohranou zápletku ve stylu, že největší sympaťák a držitel všech možných i nemožných ctností Gary Sinise je ve skutečnosti největší hajzl. A naopak bohémský lajdák Cage má srdíčko na správném místě. Překvapila kamera, kterou později Lubezki zdárně okopíroval. Akce bylo bohužel jako šafránu. Herci byli až na dvě výjimky neuvěřitelně nezajímaví a především mě brutálním způsobem nebavil děj. Celé mi to přišlo hrozně ukecané a bez pořádné šťávy. Podle mě si to žádalo více akce a trošku protunit zápletku. Nevidím to na více než na pěknou jednu hvězdu. Na první pohled se mi zdálo, že by se mohlo jednat o šálek mého čaje, ale opak byl pravdou. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

Smok

V podstate ani neni tomuto filmu moc čo vytknúť. Normálny akčný thriller na jedno pozretie. Oceňujem Nicolasa, že tu ešte vie hrať a dokonca má aj aký taký vlasový porast, čiže z toho vyplýva, že sa na neho dá dívať. ()