Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Snorlax

Streepová byla hnusná, prudérní a upjatá babice, Hoffman značně zženštilý kněz. I když jsem si myslela, že tihle dva už mě nedokážou zaskočit, zase se jim to podařilo a zcela mi uhranuli. Souhlasím se zde několikrát zmiňovaným názorem, že dobrý film nedělají jen dobré herecké výkony. Tohle drama se navíc může pochlubit i nadprůměrným scénářem. ()

HoneyBunny

Pochyby jsou do detailu propracované, dobře napsané a skvěle zahrané, ale bez ústřední herecké dvojky by tenhle film byl velice nudný, staromódně natočený, možná až nezáživný - přiznám se: mě prostě neoslovil. Hlavní postavy pořád mluví, ale vlastně o nich nic moc nevíte - on je to vlastně základ filmu, protože vy sami jako diváci máte mít pochyby, jestli otec Flynn opravdu nemá pletky s černošským chlapečkem. Hoffman vám to usnadňuje, protože (promiň Philipe) vypadá tak trochu jako úchyl. Tím nenaznačuju, že by pravdu měla sestra Aloysie. Film vám pravdu naznačí, ale nechá na vás, jestli se připojíte na stranu úpjaté sestry nebo přátelského kněze. Jen by celé to pochybování mohlo být nabaleno na zajímavější příběh, aby vám opravdu záleželo na tom, kdo v tomhle souboji v odhodlanosti vyhraje. ()

Jordan

výborné. totálne prekvapenie. vyhýbal som sa tomuto filmu ako čert krížu, lebo som čakal, že to bude nudná, divadelná konverzačka... a ono to síce divadelná konverzačka bola (režisér a autor scenára tento film napísal podľa svojej divadelnej predlohy), no vôbec nie nudná, práve naopak! geniálne napísané a ešte geniálnejšie zahrané - herecký štvorkoncert (4 nominácie na oscara sa podarí máloktorému filmu), minimalisticky a komorne natočené, skrátka - zasiahlo ma to v pravej chvíli na správnom mieste. ()

Anderton

Nikdy nemám problém dať filmu, ktorý spochybňuje cirkev a jej v súčasnosti zkostnatelé pravidlá 5 hviezdičiek. Doubts sa zaoberá nie len cirkvou, ale aj morálnou dilemou, aké mám právo obviniť človeka na základe pochýb a nepriamych dôkazov, ak mu tým môžem zničiť povesť a kariéru. No a čo ak sa ukáže, že je nevinný? Vysporiadam sa s tým? Takže stačí potom taký film obsadiť kvalitnými hercami a máme vymaľované. ()

Frajer42

Spoilery! Trošku mě zamrzelo, že se herecký galakoncert uskutečnil až v samotném závěru. Značnou část stopáže předtím byl snímek trošku ospalý a nepříliš atraktivní. Maryl Streep se ocitla v roli, kdy by měl i ten nejzapřísáhlejší gentleman udržet nervy a ruce na uzdě. Děj začal být zajímavý až v momentě, kdy bylo vzneseno obvinění kněze z pedofilie (kdo by to byl kdy řekl) pouze na základě čistého odhadu. V dnešní době se automaticky stává podezřelým každý kněz, který za krátkou dobu vystřídá více farností. Nejúžasnějším momentem snímku je rozhodně dialog mezi vrchní sestrou a knězem uskutečněný v jeho pracovně. Bohužel to byl v mých očích téměř jediný intenzivní okamžik. Ve snímku převládá strašná spousta nezajímavé vaty. Lepší dvě hvězdy. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

teutates

Aj ja mám pochyby o vynášaní tohto diela do nebies... komorné drama plné pochmúrnej "katolickej" atmosféry, zaujatosti a predsudkov... priznávam nudil som sa - som vinný v plnom rozsahu! Uznávam, že sa tu "mihlo" pár "desivých" scén a Meryl Streep mala väčší dialóg ako obyčajne, avšak... 6/10 ()

swamp

Brilantně napsané dialogy, neskutečné herecké výkony a geniální konverzační drama je na světě. Není co dodat.. ()

Ant

Konverzační drama převedené z divadelních prken na plátno pochopitelně stojící na hereckých výkonech. Příjemné překvapení bylo, že to nebylo vůbec tak sterilní a nudné, jak kostýmy a obsah naznačovaly. Příběh sice po celý film ničím nepřekvapí, ale to nijak nesnižuje jeho zajímavost. ()

Mariin

Jsem rád, že jsem si nekazil letošní Velikonoce, kdy ČT-2 tento film vysílala, ale já se na něj - přes ujišťování mnohých známých, že se jedná o vynikající spirituálni dílo - nedíval. Již z letmého přečtení, o čem film bude, jsem tušil, že rozhodně nepůjde o nic pozitivního. Dnes se mi potvrdilo, že se o jedná o další z řady rafinovaných filmů (podle Shanleyovy divadelní hry), zasévajících do podvědomí mas zrůdný obraz katolické církve: bezcitná ředitelka, sestra Aloisie a v kontrastu k ní soucitný, nadaný a schopný „progresivní“ kněz Flynny. I když je ve skutečnosti asi nevinen, je nadřízenými po udání sestry Aloisie odvolán (s jejich vědomím, že může být homosexuál nebo pedofil) a přeřazen na významnější pozici! Nelze si nepovšimnout symbolického aktu, kdy krajně nesympatická ředitelka Aloisie (nutno uznat, že výborně zahraná Meryl Streepovou) zavěšuje na tabuli portrét posledního předkoncilního papeže Pia XII., který „se dívá zpátky“. Příběh má tedy též navodit falešnou představu, že předkoncilní církev byla fanatická, sešněrovaná zákazy a bezcitná, zatímco „pokrokoví“ modernisté jsou laskaví a soucitní a měli to s fanatickými škatulemi a flanďáky těžké. Dokonce tu lze spatřit i víceméně skrytou obhajobu (či přinejmenším relativizaci) sexuálně nemorálního chování ve slovech černošské matky, pokud je toto zdůvodněno „láskou“. --- --- --- Zkrátka, od začátku do konce čiší z filmu chladná nenávist a snaha rozbít poslední zbytky pevného řádu. Závěr pak vyznívá - jak jinak, než postmoderně - otevřeně. Všechny možné závěry filmu jsou vlastně špatné:buď je špatná chorobně podezíravá sestra představená, nebo má pravdu a špatný je kněz a nadřízení hierarchové, kteří pedofila povýšili. A tak si poctivý divák musí položit otázku: co vlastně chtěl tento film říci? Chtěl říci něco jiného, než že vše je relativní a že katolická církev se svým přísným řádem patří na smetiště dějin? ()

Slarque

Herecky mimořádně vděčný snímek. A díky opravdu vydařenému hereckému obsazení došlo k tomu, že každá z postav, která měla ve filmu aspoň jednu silnou scénu, dovedla svého představitele až k oscarové nominaci. A o žádné z nich se nedá říci, že by nebyla zasloužená. Třeba Meryl Streep tu ani omylem nepřipomíná někoho, kdo by dokázal tančit a zpívat ABBU. Mám jisté pochybnosti ohledně závěru poslední scény a jsem si poměrně jistý, že zkušený režisér by dokázal eliminovat i zbytky divadelnosti, která ve filmu zůstala. ()

Marthos

Meryl Streep kontra Philip Seymour Hoffman. Strhující souboj nenávisti a laskavosti, zaslepenosti a ušlechtilosti, víry a náboženství. Jak snadné je zničit člověka. Bez důkazů, beze svědků, jen na základě nějakých pocitů. Neobyčejně silný film. ()

Rocky62

Pokud bych měl hodnotit pouze herecké výkony a scénář, bylo by to na plné hodnocení. To ostatní mi asi nějak unikalo. Souboj, který svedli Philip Hoffman a M. Streep byl tak "napínavý", že kdybych sledoval bitku mezi hlemýžděm a želvou, byl bych zaujat více. Částečné napětí tu však přesto je a hlavní postavy hrají skutečně fantasticky. Takže špatný film to není, ale určité ingredience, které má kvalitní film obsahovat tu nejsou tak výrazné. Alespoň tak jsem to vnímal já. ()

Tommy987

Jednoduchý, no veľmi hutný film, výborne napísaný a zahraný (všetkých 5 oscarových nominácií je plne zaslúžených). Možno trochu zamrzí zrejmá divadelnosť, ale zážitku z filmu to uberá len minimum, a na druhýkrát to už možno nebude vadiť vôbec... Uvidíme, zatiaľ 9 / 10 a moje odporúčania. ()

iamek

John Patrick Shanley překvapil snad všechny. Měl jsem obavy, že tak nezkušený režisér dostal pod svá křídla herce jako Meryl Streep a Philipa Hoffmana. Svou úlohu zvládl na jedničku. Dialogy jsou naprosto úchvátné, Streep a Hoffman v hlavní roli hrajou jako vždy úžasně a jejich rozhovory vás nenechají ani minutu v klidu. Překvapení se pro mě stáli vedlejší role. Amy Adams a Viola Davis ve vedlejší roli film posunuli zase o kousíček dál. Pochyby musíte vidět a fanouškům ukecaných filmů doporučuji. ()

Chrustyn

Rozvleklé a dost pomalé drama odehrávající se v katolické škole, kde přísná sestra řeší závažný problém týkající se místního kněze. Film se opravdu táhne jak týden před výplatou a celkově vypadá o dost delší než ve skutečnosti je ale díky strhujícím výkonům Meryl Streep a Philipa Seymoura Hoffmana, udrží divákovu pozornost až do konce, ikdyž nedostane to co čeká. ()

Arsenal83

Kráľ vedľajších rolí, pán Hoffman, si tu strihol rolu konečne hlavnú, a dopadlo to podľa očakávania nad mieru dobre. Ešte lepší zážitok však poskytla Meryl Streep, tak vierohodná zarytá mníška, ktoré nepovolí ani o centimeter zo svojich tradičných hodnôt, to sa len tak nevidí. Celkovo však ani perfektné herecké výkony mne nestačili na to, aby som si film vyslovene užil. Bola to vlastne taká konverzačka o tom, či liberalizovať alebo neliberalizovať cirkev, v čom treba nechať priestor na ľudskosť a v čom z konzervativizmu netreba ustupovať. Keď sa na to pozriem, tak pravdu mali asi všetci zainteresovaní. Ale extra ma to nebavilo. ()

lena60

Z Meryl Streep uděláme odbojnou řádovou sestru a zvědaví diváci se nám houfně poženou do kin, řekli si asi tvůrci Pochyb a nejspíš se nespletli. Meryl zlákala i mě a jako jediná nezklamala. Jeden herecký výkon, byť standartně vynikající, ovšem ze špatného (scénář?!!!) filmu dobrý neudělá. ()

heyda

Mám rád minimalistická dramata, i tenhle se mi poměrně dlouho líbil, ale ke konci tak trochu ztratil šťávu. Chtělo to určitě lepší scénář, protože ten děj je vzhledem k délce dost slabý. Vyzdvihl bych určitě hudbu Howarda Shorea, výtečné herecké trio a zajímavou myšlenku filmu. Jen to chtělo víc vypilovat a dát tomu víc děje, aby to nepůsobilo tak povrchně. Při rozhodování, kolik dám hvězd jsem nakonec klesl na 3 hvězdy, ale rozhodně tento film nezatracuju. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014