Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

ZoltanCZ

Tak jsem si natáhnul burčák, sedl k televizi a pustil Bobule, film odehrávající se na místech, které znám velmi dobře. Film je to příjemný a úsměvný, nenudí . Má ale řádku chyb či chybiček. Tou nejvíce očividnou je průměrný scénář, přitom nejzajímavější a nejlepší scény jsou právě mimo hlavní příběh. Dalším je mě nesympatické obsazení. Mimo překrásné a uvěřitelné Terezky Voříškové a Mariána Rodena jsou to takřka všichni. Pánům Postráneckému, Táborskému či Lipskému bych moravského vinaře nevěřil ani po 100 litrech červeného burčáku. Hádek dělá co může, ale dobrý herec z něj asi nebude, takový Langmajer ho přehrával o hlavu. Přesto dávám 3*. Z Bobulí totiž doslova dýchá léto, vůně vína, navnadí krásné scenérie v čele s Mikulovem, na který se nikdy nemůžu vynadívat, a to tam jezdím každý den do práce. Bobule mají vtip a dobrou atmosféru, což se v posledních letech u českého filmu cení. 6/10 PS: Kéž by mě šla pomoci s vinobraním Tereza Voříšková... :-) ()

HappySmile

Na tenhle film jsem slyšela spoustu chvály a to byl možná ten problém - čekala jsem trochu víc. Přesto musím říct, že na český film je to příjemná komedie a dá se na ni podívat víckrát. ()

lekr

Z českou kinematografií to jde poslední léta hodně z kopce. Přibývá nemožných historických filmů, trapných komedií, béčkových akčňáků a pokusů o vzkříšení starých legend typu Sněženky a machři. Bobule je dalším filmem který se minul účinkem. Příběh není moc vtipný, je plný ubohých hlášek místy dost nudný a koncem připomíná Rock podvraťáků ( taky pěkná sračka ). Dílo které je opravdu ale opravdu na hranici podprůměrnosti. Škoda... ()

rakovnik

Výborná svěží letní komedie, která se navíc odehrává v krajině rozmilé, krajině vinné révy a vinařů. Pravda, musím říci, že k dobrému hodnocení přispělo právě téma, tedy víno, vinařství a nádherná jihomoravská krajina. Sice jsem se divil, že premiéra byla na jaře, ale o to víc jsem se těšil na léto a brzký podzim. U tohoto filmu nepřemýšlejte, především se kochejte a oddychujte. ()

Martin741

Zas dalsi z rady podpriemernych, sedivych a sivych filmov, kde sa dohromady nic nedeje. No za sympatacku Voriskovu musim dat 33 % ()

Figu

Mě to normálně i krapet bavilo. Český filmy opravdu moc nemusím, kor ty novodobí z jednadvacátýho století, ovšem Hádek se s tím popasoval celkem statečně. Langmajer je trubka a takovej dopočťák... Palec nahoru za časovou stopu, za hantec Postráneckýho (odpočívej v pokoji!), no a za čistotu a kukuč Vořechové! 60% ()

cariada

Příjemná komedie ,inspirovaná skutečnou postavou. Asi nej postavy jsou dva policajti co se je snaží chytit. Celý film se nesnaží být za každou cenu vtipný což mu jenom prospělo. Prostředí jižní moravy je krásně zachyceno. Tereza je opravdu nádherná ženská! A spoustu vína. Kombinace je daná v dobré míře ,tak že jasně za 4. ()

Rodriguez

Až na pár komických prvků a "sexy" Terezu Voříškovou by Bobule nestály opravdu za nic. Tak co, nedá si někdo burčák??? ()

dezorz

Bobule? Cucoriedky? Hovori Vam, nieco text pesnicky: "Zlautasku - Zlutasku - Zlutasku - Zlutasku - Cicorecko - Cicorecko " Tak to mate dobru pamat a vkus, pamatat si 30 rokov stary film. Na Bobule zabudnete skor, o rok, dva. ()

shyster

No to mě teda podrž, české filmy mě v poslední době mile překvapujou. Velice kvalitní obdoba Dobrého ročníku a Bokovky. Připočítejte si k tomu i obstojné herecké projevy všech protagonistů, klidnou ruku režiséra a nahou Terezu Voříškovou a mát, co dočinění s dobrou zábavou na nedělní večer. ()

Nach

Po věru nízkém očekávání jsem přece jen dostal vcelku oddychovou komedii se zajímavými charaktery, kterou si rád opětovně připomenu při jakémkoli horším odpoledni, kdy počasí bude proti mým plánům a nálada na bodu: potřebuji rozveselit. Tři slunce zcela zaslouženě. 65% ()

Lopic

Pro mě jasné 4* za tu pohodu, která provázela celý film. Spousta vtipných momentů, navíc každý okamžik, kdy byla na plátně Tereza Voříšková, se bylo na co dívat. Je zde samozřejmě pár nepovedených momentů a logika taky chybí při několika scénách, ale to Bařinovi klidně odpustím. Akorát bych chtěl vidět jestli by ve skutečnosti vzala holka při poslední scéně vše s takovým klidem a nechtěla by nějaké vysvětlení, ale tak v tom vidím problém možná jen já. ()

Crawler-D

Na začátek si řekněme na rovinu, že je to film z lepší poloviny české kinematografie. Není tak zatvrzelé hloupý, ani předstíraně přechytralý. Je to prostě přímý, lehký (až letní), romanticko-komediální film. Jen často forma převáží nad obsahem, přičemž některé záběry jsou opravdu úžasné. ()

DruidKarel

621. hodnocený film: Dlouho jsem čekal na tenhle film, až se ukáže na stáncích. A čekání se vyplatilo. Po filmech o teenagerech, jako jsou Snowboarďáci, Rafťáci a Rock podvraťáků, ve kterých bylo překotkováno a přemádlováno a mám jich plnej zadek, se snad začínají klubat i herci a herečky, kteří umí i hrát a ne jenom dobře vypadat. Pro mě ani není překvapením, že se lidi na tenhle film těšili a pak jej i takhle dobře ohodnotili, protože ode mě si ty 4* zcela zaslouží. Jinak, Kryštof Hádek je fakt dobrej herec a Tereza Voříšková kus baby, která žačíná přes svůj nevinnej a pěknej kukuč získávat role, které jí fakt sedí. 4* ()

cubajz

na český film velmi povedené, nabité pohodovou vinařskou atmosférou, ovšem trošku mi u toho chybí nějaká pointa či vyznění. Ve výsledku se jedná jen o další českou komedii na jedno použití, kterých se v posledních letech urodilo až až. ()

Trainspotter

Film Bobule má jednu silnou a zásadní vlastnost: Příjemně navodí letní atmosféru a tu krásnou vůni zrajících vinohradů pod pálavskými vrchy. Ale tohle ještě dobrý film nedělá - tohle není určitě žádný výběr z bobulí, spíš bych to přirovnal k nějakému jakostnímu suchému vínu z celkem průměrně dobrého ročníku a to zejména proto, že scénář za moc nestál, chyběl mi pořádný záporák a trochu nápaditější zápletka, čeští herci ne moc přesvědčivě zahráli jihomoravské obyvatele a navíc ty dialogy rozhodně nezněly jihomoravsky: Kde kurva přišli na to, že se na Moravě používá dovětek "viď"??? Minimálně dvakrát tam z úst postavy jihomoraváka vypadl, sakra!!! ()

nithiel

S tátou jsme si otevčeli láhev vína a film mohl začít. A byl pro mě opravdu velmi příjemným překvapením. Na Bobule byla radost se koukat, příjemná poetika jižní Moravy mému oku velmi lahodí, i když možná si tvůrci mohli vybrat alespoň ještě jeden panoramatický zaběr kromě profláknuté Pálavy. Jinak kde jsem se měl smát jsem se smál (ačkoli eskapád policejní dvojičky mohlo být míň, jejich neschopnosti se sice s chutí zasměju, ale na uměleckosti takové klišé příliš nepřidá). Velmi příjemný byl taky závěr, který se tak úplně nedržel obvyklých tradic romantických komedií. ()

bukowski83

Průměr a nic než průměr, Hádkovi nevěřím ani nos mezi očima, ale vše zachraňuje krásná Voříškova! Jinak je to typická šeď českýho filmu. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček