Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

eraserhead666

Co se týče postav, naprosto skvělý film, co se týče obsazení, velmi sympatické a příjemné, co se týče příběhu, hloubavý a dojemný. Jennifer Garner vystřihla asi nejlepší herecký výkon, co jsem od ní dosud viděl. ()

MM11

Ellen Page má parádní práci. Dostane zaplaceno za to, že bude provokovat všechny okolo a dávat okázale najevo, jak moc je nezávislá. Je to vskutku mladá sympatická herečka, která vágní historku povyšuje na úroveň velice přijatelné zábavy. Nouze o zábavné momenty mimo její působení v záběru sice vyloženě není, ale jenom chvíle s upovídanou Juno působí svěže a skoro až improvizovaně (místy se zdá, že Ellen Page nemá ani text). Jason Reitman se etabloval ve velkém kolosu a narozdíl od věčně rodinného tatínka Ivana dovede nahazovat i vážnější chvíle. Druhým filmem navíc potvrdil skvělý čich na herce. Nepopírám, že Juno je do jisté míry vypočítavý film ochotně se rochnící v kulturních odkazech, které často jen tak ledabyle skládá dohromady. A jsem si vědom i transparentně zdviženého varovného prstu, proti němuž se Ellen Page nebrání prostředníčkem až do úplného konce. Ale je těžké ten film nemít rád. Je sympatický až běda a tím si mě získal. ()

GigaPudding

Že Ellen Page je nejlepší je jasný, ale tady to ze začátku vypadalo, že tentokrát hraje jen takovou nablblou puberťačku, ale naštěstí se pak ta její postava spravila, takže zábava a tím pádem se z toho stal velmi sympatický film s těžce dojákovým závěrem, kde by nebrečelo jen ťululum. Navíc všechny dialogy a scény byly fakt dobře napsané a hrozně přirozené, takže se do toho divák mohl dostat hnedka i přes nějaké počáteční rozpaky s postavou Juno, která s těma svýma řečma a hamburgerovým telefonem vypadala jak úplně na hlavu. A když se do toho divák dostal, tak to plynulo hrozně pohodově a hlavně tam byl pěkný ten pozvolný, ale působivý přerod hlavních postav, zvlášť u Juno, Paulieho a toho adoptivního páru, u kterýho se toho změnilo docela dost. Jo a Michael Cera vypadá jak ten největší Jarin na světě, ale právě proto tu roli snad nemohl hrát nikdo jinej :). Taky tam byly pohodový songy a všechno prostě hrozně sympatické a zábavné a přirozené a tak a nedávám pětku jenom proto, že jsem zrovna těhotná, ale hlavně kvůli tomu, že je to velmi působivý film s dojemným závěrem, co by se měl promítat všem děckám v pubertě :). Jo a navíc je tam JJJ :). ()

hansel97

Kdo ví kolikrát omílané téma podané asi tím nejlepším způsobem, naprosto odlehčeně, s humorem, mile, rozpačitě, teenagersky. K tomu jako třešnička na dortu opravdu špičkové obsazení, které tady podle mě udělalo nejvíc. ()

Janek

Juno je pro mě nejlepší odlehčení roku. Ellen Page je zjevení a já bych si nejraději našetřil na letenku a odjel za ní do Ameriky, kde bych jí udělal další dítě - na Oscara to asi není, ale mé sympatie si prostě vydobyla. Dobře napsaný scénář podkresluje neskutečně příjemná hudba a za doprovodu Reitmanovi zručné režie (a já si narozdíl od některých skutečně myslím, že nominace je na místě) to všechno tak nějak drží pohromadě. Dávám palec nahoru a 80%. ()

J.Connor

Jsem rád, že ještě dnes někdo (a obzvláště v Hollywoodu) dokáže natočit malý hezký film bez toho, aby se jednalo o hanlivé či alespoň schovívavé označení a navíc bez použití většího než malého množství sentimentu či patosu. Skvělý soundtrack, a to na kytarovou muziku moc nejsem...Mladej Reitman po studentskejch filmech a výborném "Děkujeme, že kouříte" potvrdil, že je nastupující režisérskou superstar, budu se těšit na další setkání... ()

Sofia

Juno a já = láska na první pohled, stejně jako loni u Little Miss Sunshine. Ellen Page a její hlášky, dokonale cvaklá rodinka a ňouma Paulie ve žlutých trenýrkách, vše doplněné výborným soundtrackem – tomu se nedá nic vytknout. Film, který mě pokaždé dojme i rozesměje. „One day you will be back on your own terms“ – nic smutnějšího jsem už dlouho neslyšela. Jsem zvědavá, s jakým milým nezávislým „žolíkem“ přijde Akademie příští rok. ()

Ilicka

Trvalo mi víc jak hodinu, než jsem si Juno pustila blíž k tělu, ale nakonec jsem byla za tohle příjemné setkání celkem ráda. ()

ARI50

Zájem byl ale film je tak divně hloupy, nedokáže vůbec v táhnout do děje. Zvláštni film prostě. Hold budeš se šeredo starat. ()

Sifaka

Překvapivě výborný film s opravdu vynikající Ellen Page. Příběh ze života, který je upřimný a hrozně milý. Pro mě velké překvapení loňského roku. Film, který ve mě zanechal plno pozitivních dojmů a na který budu ještě dlouho vzpomínat. Ani se mě nechce věřit, že to natočili američani :-)! ()

becki_tu

Milá jednohubka s příchutí nezávislého filmu, která ke konci mírně zhořkne. Nechápu, jak mohl tento scénář vůbec zavadit o oscarovou nominaci, natož tuto kategorii dokonce vyhrát, protože nic "oscarového" prostě nenabízí. Navíc celý závěr je z hlediska emocí hlavní hrdinky jen těžko uvěřitelný a je zbytečně moralizujícím elementem. Jedno z překvapení roku 2007 tak pro mě zůstává "pouze" dobrým filmem s milou Ellen Page v hlavní roli. ()

Sawy

Přesně takovéto filmy jsou v současnosti čím dál víc potřeba.Žádný filmařský přelom,nic výjimečného,po čem by člověk jenom nevěřícně čuměl na plátno.Ale strašně milý,lidský a příjemný film,který mi v loňském sychravém podzimu neskutečně zpříjemnil den.Ellen Page je tak okouzlující a roztomilá,přitom na svůj věk překvapivě vyspělá,ale nikdy otravná nebo přechytralá.Největší současný talent a kdyby kvůli ničemu jinému,tak na Nolanovo Inception půjdu kvůli ní.Michael Cera...takový trdlo,téhle nálepky se asi nikdy nezbaví,ale tahle poloha mu sedne jako žádná jiná,Jennifer Garner předvedla asi svůj zatím nejlepší výkon.A taky musím říct,že totálně žeru J. K. Simmonse,jeho herecký výkon je famózní.A co se režiséra Jasona Reitmana týče,jeho Děkujeme,že kouříte bylo jedno z nejpříjemnějších překvapení posledních let a s Juno už musel potvrdit jakási očekávání.Ty se ale povedlo ještě dalece překonat.A jestli bude jeho Lítám v tom s Georgem Clooneym aspoň z poloviny tak okouzlující jako trailer,jde do mojí TOP 10 režisérů.Jsem moc rád,že jsem na Juno šel do kina,protože to byla asi jediná příležitost jak film vidět,dosud totiž nevyšel na DVD a to už od jeho uvedení v ČR uplynul víc jak rok.Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky,ale proč nedát těch pět?Už jen za odvahu tak obyčejný,ale skvělý film natočit.Jo,a ještě jsem zapomněl zmínit neuvěřitelně příjemný soundtrack.Kytarové odrhovačky ještě nikdy neměly takové kouzlo :-) 90 % ()

Morholt

Budu spoilerovat. Teenagerka si uplete dítě, rozhodne se nejprve pro potrat, ale vzápětí svůj záměr změní a chce dát dítě k adopci. Najde si vyhovující pár a svůj záměr uskuteční. Konec. Upřímně řečeno tohle téma si žádalo dramatické zpracování a ne nádech komedie. Juno má svůj stav celkem na háku, v pohodě jsou i rodiče a okolí, otec dítěte si také žádnou starost nedělá a nějaké vypjaté scény, kdy se dívka musí bolestně rozhodovat tu prostě nejsou. Jen ve chvíli, kdy vyhlédnutý pár zabředne do krize, se dá mluvit o dramatu, ale na celkovém vyznění filmu to nic nemění. A slibovaný příběh o dospívání se také nekoná. Film drží herci, kteří podali příjemné výkony, pokud nepočítám nesympatického Michaela Ceru, ale zase nějak glorifikovat Ellen page mi přijde také scestné, protože třeba v Hard Candy nebo v Super podala mnohem lepší výkony. Celkově to na mě působilo jako celkem milý film, který je o ničem. 50% ()

Lucasion

Juno je milý romantický film plný dospěláckých povinností o teenagerech. Juno (Ellen Page) prakticky hned po úvodních titulcích otěhotní a zbytek filmu se snaží situaci zvládnout. Juno velmi příjemně ubíhá. Přitom takovýchto filmů je v téhle kategorii mnoho. Kromě herců má film i hezky napsaný příběh a dialogy. Juno je správně drzá i roztomilá holčina, které divák prostě fandí a tleská. Prostor pro zasmání má film taky. Kromě sexu, mladistvého otěhotnění řeší film i lásku na celý život. Hezké z pohledu teenagera a příjemné z pohledu dospělého. Navíc Ellen Page se s rolí poprala skvěle a Juno je jednou z její nejlepších rolí. Taky má film skvělý soundtrack. No prostě jděte do toho. Film je neskutečně milý a pohladí po duši. (80 %) ()

Richie666

Asi jsem ignorant, ale mně tohle přišlo fakt prázdné, nudné, mdlé a bez tahu na bránu. Příběh nenabízí žádné emoce, dějový zvrat je předvídatelný, působí sterilně a diváka rozhodně nedojme, stejně jako ta zásadní zpráva na žlutém papíře. Zkrátka, nic kromě úvodních titulků mě nezaujalo, ani nerozesmálo. Ten film mě prostě nepobavil a ani mi nic jiného nedal. ()

Handle

Tenhle zvláštní film se mi hrozně líbil, ale ani nedokážu říct proč. Snad možná kvůli tomu nadhledu. Netlačí na pilu a přišel mi hrozně přirozený. Čekal jsem, že to bude spíše Drama, ale vtipů je tam taky plno. I když se to někomu nemusí zdát ničím vyjímečný, mně se to opravdu líbilo. A Ellen Page je prostě skvělá. ()

ScarPoul

Další podobný filmík ako Garden state s rovnakou úplne neznámou ale perfektnou hudbou, čudnou ale sympatickou hlavnou postavou a skvelými vedľajšími postavičkami. Je to síce len druhý celovečerák Jasona Reitmana ale už si našiel svoj štýl ktory naznačil v dakujeme ze fajčíte a ktorý je v tomto filme badaťelný. Omnoho lepší ako jeho tato. a ellen page? Tak roztomilé, a pritom verné stvátnenie postavy si naozaj zaslúži nomináciu na oscara a keby akademia nebola plná senilných blbcov dokonca by ju aj mohli zlatou soškou oceniť, pretože sa medzi hereckou elitou s ktorými bojuje o oscara sa vôbec neztratí. a rozhodne jej budem držať palce ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009