Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

SonG

Už úvodní tittulky navnadí na parádní podívanou, začátek velmi slibný, ale po chvilce se mi i 96 minut zdálo moc. Ellen Page utáhne celý film sama, nebýt ní, možná bych ještě něco málo z hodnocení srazil. ()

berusche

Celý zážitek mi naprosto neotřesitelně zkazil zrůdný dabing v podání Lucky Vondráčkové coby Juno. To snad musí odradit úplně každého. Další věcí je má nevole k puberťákům, se kterými to řádně tříská, což nám hlavní hrdinka dokáže velmi brzy. V neposlední řadě mě neoslovil ani námět. Film se sice snaží ukázat na důležitý mezník v životě, který každý bere podle svých dispozic, nicméně, stane se z toho film: jak jedna holka v 16 k rozumu přišla. Já nevím, bez poučení, bez dotažení a hlavně bez vtipu, poněvadž ty sarkastické hlášky působí z úst 16letého děvčete poněkud zvláštně. ()

applause

Dívali jsme se na tenhle film kdysi ve škole, ale nedodívali jsme se. Já jsem se něj chtěla vždycky dodívat, ale nemohla jsem si vzpomenout, na jeho jméno. Pak jsem si najednou vzpomněla, stáhla ho a podívala se. Nevím, ale od tohoto filmu jsem čekala víc. Upřímně, byla jsem zklamaná, ale možná to bylo tím, že jsem na něj kladla až moc vysoké nároky. Obdivuju hlavní hrdinku, jak si s problémem poradila a s chladnou hlavou jednala a nesla následky. Já sama bych to neudělala lépe. Byly tam dokonce silné a dojemné chvíle, ale protože jsem čekala jiný konec, tak nemohu hodnotit více. ()

easaque

-4* i když nejsem přímo cílová skupina pro tento film, přesto jsem si ho docela užil a věřím, že dokázal příjemnou a přehnaně nemoralizující formou ukázat radosti i strasti nečekané matky. Samozřejmě v ideálním světě s chápající rodinou jde vše líp, což se jen tak běžně nevidí, ale jinak reálie nejsou nijak přehnané. Prostě lehce nezávislý pohodový film, který je už léty prověřený a tak by neměl zklamat ani v dnešní době. Takže doporučuji i já. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Takový malý upřímný film. Připomnělo mi to Garden State nebo Little Miss Sunshine. Ellen Page hraje úžasně a Michael Cera je krásný případ vtipného mimoně. Je to typ filmu, který vás vtáhne, rychle uteče, a vy ho citově velmi vnímáte. Ještě nutno dodat, že hudba je velmi osobitá a mě se velmi líbila, zapadá nádherně. - "Wow, your shorts are like especially gold today." - "My mom uses color safe bleach." - "Go Carol." ()

Lischai

Milý, něžný a naprosto pozitivní film. Trochu mě mrzelo, že se na konci filmu autoři neubránili omletému zobrazování porodu (záběr přes kolena rodičky, zpocená tvář, protizáběr na olísané dítě), anžto to byla jedna z mála otřepaných věcí na tomto jinak neotřepaném filmu. Krásné 4* a bezvýznamné plus za postavu Marka, kterého nejde nemít rád. ;o) ()

MartinNDL

Ve vteřině bych si Ellen Page vzal, bez váhání. Nebudu se dlouze rozepisovat, stačí poznamenat, že miluju "malý" chytrý filmy s ujetě (v pozitivním smyslu) sympatickejma postavama (Napoleon Dynamite, Přízračný svět, Americká krása,...). Je to trochu vydírání, ale zároveň dokonalej feeling po všech stránkách. Vůbec mě nevadí, že mě Reitman znásilňuje a hypnotizuje. Odvážně zvolenej (perfektní) soundtrack je jenom trešnička. ()

SallyZen

Jak prosté a přitom podáné s jemnou elegancí a vtipem. Ellen Page a Michael Cera jsou velice nadaní herci, doufám, že předvedou mnohem víc. A v tomto snímku stojí za řeč. Trochu mi tam neseděla Jeniffer Garner, ale i přesto tento film schladí pocit nudy a příjemně naladí do života. 80% ()

Hennes

Tak tohle mě dostalo svou nevlezlou upřímností, je to milé, zábavné. Ellen Page je skvělá. Takhle si představuji správnou komedii o vážném tématu. Žádná "limonáda", jen normání lidský příběh těhotné "šestnáctky", jejího otce, macechy, šetnáctiletého "autora" potomka a budoucích adoptivních rodičů. Vážné problémy Juno řeší s kamarádkou Leah, která vše podtrhuje svým teenegerovským přístupem. ()

Aljak

Veľmi pekný a príjemný film, ktorý s milou ľahkosťou opisuje takúto ťažkú situáciu akou určite neželané tehotenstvo v mladistvom veku býva... Navyše to celé pôsobí tak nenútene a myslím, že práve taká tá úprimná atmosféra celého filmu si získala taký veľký obdiv. Všetko sa to síce točí okolo tehotenstva, ale do deju zasahuje množstvo situácií - či už predvídateľných alebo nečakaných. A vlastne až do úplného konca nás film drží v napätí o tom, čo Juno spraví, keď sa to dieťa dostane na svet, keďže jej prvotný plán dieťa darovať milujúcemu páru sa vplyvom nečakaných okolností ocitá v troskách. Mňa na celom tom filme upútala hlavne tá nenútenosť a celková charizma naservírovaná v tomto filme. A samozrejme dokonalá Ellen Page alias Juno, skvelé dialógy plné dvojzmyslov a s ironickým podtónom a v neposlednom rade aj perfektný soundtrack, ktorý nás počas celej doby sprevádza. ()

marcek

Za rok 2007 jsem viděl hodně a ještě víc filmů, a u každého dalšího dobrého jsem si říkal, že rok 2007 byl opravdu parádním přínosem do kinematografie. Každým lepším snímkem jsem si říkal, že ten byl asi lepším než tamten a tak dále. Filmem Juno tento koloběh asi končí, protože Juno u mě dosáhlo vrcholu. ()

Bay_watch

Nádherné a milé, žádná jiná slova u mně tenhle film prostě nevystihují lépe. Mohl jsem si ke zpříjemnění večera vybrat desítky jiných kousků, ale nikdy nebudu litovat, že jsem sáhl právě po Juno. Je to film, který vám v hlavě zůstane ještě hodně dlouho po zhlédnutí a zabloudíte k němu pokaždé, když budete potřebovat zvednout náladu (a Juno se to povede, to mi věřte!). Nakonec, přiznejme si, takové filmy se přece netočí denně... :) ()

Elyssea

Vynikající komedie od čím dál lepšího Jasona Reitmana. Skvělá Ellen Page v roli puberťačky, zcela netypické, která otěhotní. A rozhodne se to řešit dost nekonvenčním způsobem. Najde si adoptivní rodinu. Jennifer Garner je tu velice sympatická a líbila se mi. Nepřišla mi nijak nudná, či bezradná. Milá komedie, která potěší. Zaručeně potěší :D ()

Rocky88

Velice příjemná komedie s odlehčenou atmosférou a rozumnou stopáží. Chvílemi sice trochu nudí a Ellen Page místy silně přehrává, ale jinak je to defacto její koncert a celý film táhne svým charismatem a trefnými hláškami (moc se mi líbila ale i Allison Janney). Navíc na mě film působil hodně povzbuzujícím dojmem, že vlastně ani nechtěné dítě nemusí být taková katastrofa...82,24%. ()

bourec

Ale jo,docela slušnej film,na zabavení večer když prší,dobrý.Co mě ale docela štvalo,je obsazení Cery,to je opravdu děsnej herec.Ale jinak v poho!60%. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009