Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Shadwell

Tento film umí ocenit kvalitní vína, jejich vůni, chuť, ale i dozvuk. Díky tomu se schází s vybranou honorací, jmenovitě s filmovými Akademiky, a ve stavu intoxikace jim namlouvá, že je lepší než Americký gangster, kterého obral o oskarovou nominačku. Nic proti Juno, je to milá, s láskou zplozená nihilistická romance, ale copak lze říkat popelářům sanitární inženýři? Kde je ta přidaná hodnota, která odlišuje Juno od zbytku světa, od zbytku podobných filmů? Na závěr bych chtěl vyvrátit mýtus, že Juno připomíná Zbouchnutou… není to pravda… připomíná Přízračný svět (Thora Birch = Ellen Page). ()

Rob Roy

Reitman konečně zkompletován. Nezbývá než se těšit na Young Adult, protože v mých očích mají jeho filmy od nejstaršího po nejnovější vyloženě vzestupnou tendenci. Akorát to indie brnkání by mohl omezit. ()

Fr

Začalo to tím křeslem….. Juno je trhlá sympatická holka, kterou nerozhodí ani to, že jí přítelíček ,,naštěkal do boudy“. Je totiž dost chytrá, než aby nebyla připravená. Na všechno! Dokonalý obsazení snad všech rolí a netradiční pohled na zapeklitej problém mladý holky, která se (mimo to) pokouší najít odpověď, jestli 2 lidi spolu dokážou bejt šťastní až do smrti, dělají z filmu víc než jen obyčejnej biják o mladejch pro všechny. Tedy i pro ty, kteří se nejdřív zamilujou a až pak se rozmnožujou. Teda, alespoň myslím... je tady někdo v tom? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Mám doma křeslo. 2.) Nevím jak vypadá těhotenskej test. 3.) Chci mít voňavý péro. (Nebo radši propisku?) 4.) Je mi 16 a právě jsem se dozvěděla, že budu mamka. PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Nathalie

9/10....Excuse me? I am a sacred vessel, alright? All you've got in your stomach is Taco Bell....Ďábelská Diablo, dobré komedii jsem v posledních letech uspořádala sérii funusů a tenhle žánr zdál se mi výsostnou vodou dávno zesnulých klasiků. Před pár dny mi do života vtrhla cynická malá holka s gargantuovsky velkým břichem. A já se do ní zamilovala na první záběr, od první ironické hlášky mi došlo, že tím drzým podvratným scénářem proudí moje krevní destičky a je zbytečné s hraným odstupem analyzovat, proč a jak. Tuhle sesterskou spřízněnost na úrovni první signální, druhé brániční a třetí břišní vyvolala hurikány smíchu, bouře slz a hlavně pocit, že někdo tam za oceánem mi rozumí. Weird. Ale už jsem to potřebovala jako sůl a švihlý kurz pozitivního gravidního myšlení je nebezpečně cool. Jako jeden proužek na těhotenském testu, mezi námi děvčaty. Ellen Page, mé čtyři palce jsou ti pro Oscary plně k dispozici. P.S. Juno podle vzoru Judo-jeden na to nestačí:) ()

Dever

// Distribútor: Fox Searchlight // Počet premietajúcich kín v USA: 2,534 // Otvárací Víkend v USA: $10,634,576 // ()

Subjektiv

Někdo si usmyslel: "Něchtené těhotenství sice není příjemná záležitost, ale zdravý člověk s chápavým okolím se z toho přeci nesesype a vypořádá se s tím důstojně." "Ba, ba," pokýval jsem hlavou: "to se může stát, ale kde bude to drámo?" V okolních věcech přeci! Bude mě mít rád, i když s ním jsem těhotná a přec po něm nechci, aby se o ono děcko staral? Nechám si jej, potrat či ho věnuji k adopci? A co tamten pár, je dobrý a klapne mu to? Kolem krouží životní osudy lidí, kteří svou duši servírují tak, jako by byli vyzváni na firemním večírku: "Řekněte nám něco o sobě!" Trochu se zajíkají a povídají o všednodenním. Pravdivě, ale nezajímavě... "Hej hola tvůrče, prohláškovat, prohláškovat, hrozí nuda, nejhorší hollywoodská noční můra! Nechť je tedy hlavní hrdinka napuštěna nepřirozeným cynizmem, ať film odlehčí vtipy, provzdušnit, vyvětrat! Aaaa, další pozitivní efekt to má, najednou již nemusí být tvé postavy tak propracované, v humoru se to schová," poťouchle radím. On na to slyší, však v okamžicích, kdy já bych byl cynický, on zcitliví a zase naopak. Cynizmus je to navíc sladký a já nejraději pelyněk. Silné **. ()

novoten

Juno je vlastně takový malý milý kotě. Škrábe a kouše jako malá šelma a jako taková mi dělá velkou radost, cítím s ní, fandím jí a nechápu, jak může být Paulie takový trouba, co jenom stojí opodál a bojí se hrábnout pořádně po tom, co mu může přinést štěstí. Jenže jakmile kotě zjihne, schoulí se do klubíčka a všechno se uklidní, jde všechno velmi strmě dolů a Ellen Page, ať jinak válí jakkoliv, nemá ve vážné uplakané poloze moc co hrát. Ta nostalgie dospívání a odlehčená trpkost jsou dokonalé. Ale čistě vážná poloha a překvapivě vlažný závěr si pozitivní dojmy berou s sebou. ()

tron

„Ale jemu to aj tak došlo...“ Mamou v šestnástich ma dojalo viac, ale aj keď na konci začala Juno konečne „riešiť svoje veci“ a keď z dvier vypálil nabalený J.K. Simmons smer nemocnica, mal som slzy na krajíčku. Bohužiaľ, JUNO je jeden z mála filmov, ktorý ma dokázal rozplakať, ale pritom „zvyšok filmu“ nebol žiadny zázrak. Hoci je Jason Reitman diabolský talent (kreslené úvodné titulky som si pozeral štyri razy po sebe), krytý producentom Johnom Malkovichom (!), čakal som čosi lepšie resp. EŠTE lepšie. Neviem, či to bolo spôsobené mojimi veľkými očakávaniami, sterilnými hereckými výkonmi (okrem Simmonsa a jeho Allison Janneyovej, ktorí výborne stvárnili „normálnych rodičov“) alebo protivnou a prehnane sarkastickou ústrednou hrdinkou. Nepochybujem, že na svete sú milióny takýchto potvor a ostatne čo by ste čakali od bláznivej nabúchanej tínedžerky (odpustite slovník, ale Juno by to tak povedala). Ale JUNO nie je dokument a stráviť hodinu a pol v spoločnosti protivného dievčaťa nie je nič milé. Pripomínalo mi to bohužiaľ WRESTLERA: strojený pokus Hollywoodu o „špinavú“ nezávislosť, malo to svoje momenty, ale nie veľa. Chcel som JUNO milovať, ale nechala si to pre Bleekera. ()

B!shop

Jako jo, je to takovej milej film, ale ze bych z toho byl nak hotovej, tak to v zadnym pripade. Problem je, ze i kdyz se film snazi tvarit desne originalne, tak na nem nic originalniho nevidim. Co se tyce hercu, tak Michael Cera je takovej malej pochcanek, kterej ma problem ze sebe vytlacit i to minimum dialogu, co ma. Garner taky nic moc, moc dobre nehraje a ani nak zvlast hezky nevypada. To Jason Bateman byl aspon sympatak. No a Simmons neni spatnej, jenze uz sem tak nak zvyklej ze Spider-mana, ze neskutecne prudi, takze mi tady nesed. A pak tu mame Ellen Page, ktera je fakt perfektni, akorat obcas sem jeji chovani moc nechapal a tudiz byla misty protivna. Celkove, i kdyz to je prijemne a dobre natocenej film s peknou hudbou a super Ellen, pochybuju, ze si za par dnu vubec vzpomenu, co se tam vsechno delo, navic, kdyz se toho moc nedelo a obcasnej vtipek to nezachrani. No tak po druhym skouknuti jsem se precejen bavil o poznani vic a hvezdicku pridavam. ()

dO_od

// "'Cause you're, like, the coolest person I've ever met, and you don't even have to try, you know. I try really hard, actually." Jedna věta za všechny, dokonalost a absolutní feel good :) ()

Lateef

Hnacím prvkem filmu je motor značky Ellen Page o síle tisíc koňských sil. Funguje všechno, celé je to kompaktní, upřímné, realistické, citlivé a setsakra výdělečné. 90% 7 miliónů dolarů(rozpočet)/206 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Boss321

Parádní mix inteligentní komedie a drama. Ellen Page zahrála božsky a určitě o ni ještě v budoucnosti hodně uslyšíme. Jason Reitman také patří k nejtalentovanějším režisérům, už svým předchozím dílem Děkujeme, že kouříte, ukázal, že se máme na co těšit. Není to špatný film, ale nechápu jak Americký gangster nemohl být nominová na nejlepší film a režii, když bylo nominováno tohle (tím nechci snižovat kvalitu snímku, ale dílo od Ridleyho Scotta se mi líbilo mnohem více).... ()

Wade Wright

Byl bych moc rád, kdybych se uměl vyjadřovat stejně jako uživatelka Nathalie, která opět svoji libozvučnou češtinou popisuje veškeré moje vnitřní culení nad punkovými divno-pozerskými filmy jako je právě Juno, jako je 500 days of summer, perks of being a wallflower apod. Je to kalkul? Je to vtíravé? Možná, ale rád bych vás upozornil, že dobrá fungující komedie se musí umět napsat a musí se umět natočit. Tyhle věci se moc spočítat nedaj. ()

Jossie

Tak tohle se vážně povedlo, bylo to milé, vtipné, vyloženě pohlazení po duši. Ta malá střelená Juno, která hledá sama sebe a přes všechny ty trable a překážky se jí to nakonec daří, její úžasní rodiče, ten kluk, co se jí líbí, mladý pár, co touží po dítěti, všechno jsou to bezvadně napsané postavy a nikdo vám není ukradený a to se u filmu vidí málokdy. ()

Jara.Cimrman.jr

"Začala jsem řešit věci, které jsou daleko za mou zralostí." Existují inzeráty na děti? Jistě, vždyť dítě je čtvrtým nejžádanějším artiklem hned po psech, leguánech a zánovních rotopedech. Juno zkrátka nabízí divákovi důležité informace, ale já už ho mám tak opotřebovaného, že by mi na něm kondom s banánovou příchutí snad ani nedržel. V tom šlo zkrátka poučení mimo mne, ale od Junina otce bych se měl naučit, jak se stavět k průšvihům svých potomků. Ten to dával v takovém klidu, že mi byl velkou inspirací. Nicméně důležité je to, že na svět se předčasně klube dítě, nešťastníků, kteří disponují línou spermií, je vždycky dost a mně nečinilo nejmenší obtíže se při tom bavit.. ()

EdaS

Juno je komedie nezávislá, naštěstí jen v tom dobrém slova smyslu - sympaticky civilní, neusilující o gag za každou cenu a blízká realitě, tudíž místy i docela smutná. A Ellen Page je opravdu boží. ()

Pethushka

Myslím, že film přesně popisuje opravdovou patnáctiletou holku, která dělá co musí, když otěhotní. Film se divákovi nijak nevtírá a nesnaží se ho unést americkým filmovým "stereotypem". Nenastane zde ohraná situace, kdy si Juno uvědomí, že dítě chce (..bla,bla,bla). Film je dobrý, proto 3,5*. A Reitman mě trošku zklamal.. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009