Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

Hellboy

Juno je velmi příjemný snímek, je tam spousta fórků, romantika, vtipný hlášky, prostě pohodka, ale na plný hodnocení to prostě nestačí. Moc pěkně se na to kouká, ten film zvedne člověku náladu, Juno je správně trhlá a i Paulie je dobrej pošuk, ale něco tomu prostě chybí..Možná nějaké hlubší poselství? něco víc než "Je možné s někým být napořád" :) Snad nechci moc....Ale líbilo se mi to, takže 4 **** jsou asi tak akorát. ()

Botič

Tic Tac Love Story! JUNO aka Reitmanova účiná optimistická zbraň proti podzimním spleenům. Anyone Else But You! ()

hellstruck

ROZHODNĚ nedělejte tu chybu jako já a nedívejte se na to s dabingem. Ale k filmu; docela dost přeceněná "komedie",v hlavní roli sice celkem válela sympatická Ellen Page (větší šedou myšku už z ní udělat nemohli), celkově tomu vévodil takový pohodový, ač místy hodně slabý a jednoduchý humor, ale bylo to tak upřímně podané, že to docela příjemně utíkalo.Navíc se nekonaly žádné sentimentální řečičky a konec, což je ohromné plus, ale i tak nemůžu dát víc než tři hvězdičky. Zkrátka oddychovka na jedno shlédnutí, nic víc, nic míň. ()

Kaka

Odlehčená analýza dospěláckých starostí v dobře vybalancované komedii, v níž herecky zcela dominuje Ellen Page, avšak i celkový koktejl scén, dialogů a dalších herců je obstojný. Indie-emo alternativa ke všem těm "opravdovým" a vážně se braným velkým filmům s podobnou tématikou. Není to srdcovka, ale na jeden pokus to vidět lze. ()

Spiker01

Vynikající svébytná komedie s fantastickou Ellen Page, prvotřídním nápadem přetaveným do výborného scénáře a s citem natočené Reitmanovou zkušenou rukou, obohacená o skvěle zvolený soudtrack. Ne každý rok se objeví alespoň jedno podobné citlivé drama, které se dokáže alespoň částečně oprostit od zavedených klišé, či je patřičně skrýt, a to víc je Juno cennější kousek, který pobaví a přitom vás zahřeje u srdíčka...90% ()

Falko

BAFTA Awards - 1: Najlepsi scenar + 1 nominacia: Najlepsia herecka v hl. ulohe Ellen Page _______ Tak ako aj Katherine Heigl nechcene otehotnela v komedii ZBOUCHNUTA (2007), tak aj Ellen Page ako Juno nechcene otehotnela v tomto filme len s tym rozdielom, ze Juno a otec dietata su neplnoleti. V kine ma sice vyrusovalo par ludi, ktori sa pri filme neuveritelne nudili a komentovali so smiechom skoro kazde slovicko vo filme, aj to, ktore smiesne nebolo, ale nenechal som si pokazit zazitok z filmu. Je to pohodovy film o tom, co prinasa zivot s peknou hudbou... 23.04.2008 _______ Ellen Page - (Juno MacGuff) +++ Michael Cera - (Paulie Bleeker) +++ Jennifer Garner - (Vanessa Loring) +++ Jason Bateman - (Mark Loring) +++ Alison Janney - (Brenda MacGuff) +++ J.K. Simmons - (Mac MacGuff) +++ Olivia Thirlby - (Leah) +++ Rainn Wilson - (Rollo) +++ Produkcia: John Malkovich +++ Hudba: Matt Messina +++ (Videl v kine 22.04.2008) +++ ()

psy.cho

Ako nehnevajte sa ale ja som sa pri tomto filme tak nudil!! Nebavil ma príbeh, nebavili ma herci proste nebavil ma celý film. ()

castor

Americkou senzaci Juno lze bez dlouhého tápání zařadit někam k oscarovým „malým“ snímků jako bylo Ztraceno v překladu, Bokovka nebo Malá Miss Sunshine. Po pro mne nepřesvědčivé lobbistické satiře Thank You For Smoking přichází syn legendárního komedianta s úsměvným dramatem, kterak jedna dívka (nad Ellen Page bez váhání smekám) neposlouchala rad rodičů. Komplicem tohohle „průšvihu“ je ušlápnutý milovník Tic-Taců a maratónec Paulie. Co teď s tím? Pomůže plakátový páreček adoptivních rodičů? Znamenité dialogy v relativně předpověditelném snímku, který se zásadních témat bohužel jen dotýká, nikam je neposouvá a diváka prakticky nechá chladným. Přesto pokud máte až nad hlavu letních blockbusterů, je to přesně film pro vás!! I když myslím, že na každého bude působit jinak – ostatně tak to má být. ()

JANARYBA

Tento film je postaven na jediném nosném bodě, že Juno nebo možná Ellen Page je mimořádně okouzlující osobnost, nezáleží na tom, kolik je jí let. Na stejném principu např.http://www.csfd.cz/film/238613-happygolucky/ Jinak se tu absolutně nic neřeší, kromě toho, že musí nějak vybruslit z toho, že do toho takhle bezhlavě vlítla, jinak má milující a chápající zázemí a nikde žádný problém...Vůbec mi nedošlo, že jsem ji už viděla v http://www.csfd.cz/film/169223-z-ust-do-ust-mouth-to-mouth/ a to vřele doporučuji!!! ()

Hild

Film, který pobaví, zároveň ale dokáže i dojmout. Ellen Page zde dokázala, že má před sebou velkou budoucnost jako herečka. Dobře natočený film. Na plný počet to u mě není, ale rozhodně se jedná o velice příjemný film, který neurazí. ()

Spooner

Tak tohle mě vážně dostalo. Vtipné a dojemné zároveň a celou dobu skvěle přirozené. Postavy jsou skvěle napsané a zahrané a dialogy vůbec nešustí papírem. Je to prostě jeden z těch filmů, kterej se může takhle nějak stát i ve skutečnosti. Ellen Page je úžasná, zvládá to s naprostým přehledem, má bezva hlášky a je imho největší talent posledních let. Ostatní obsazení je také vynikající. Tenhle film mi prostě udělal strašnou radost a nejspíš si ho ještě několikrát pustím, stejně jako jeho soundtrack. Velmi příjemný zážitek na začátek roku. ()

petero

Ťažká nechápačka ohľadne tých nominácií snímku na najlepší film, réžiu, herečku a scenár. Veď to je čistý priemer. Všetko je brané s takým nadhľadom ako by to bolo strašne fajn byť v 17tich tehotnou. Je pekné že Juno nešla na potrat a že našla pre svoje dieťa dobrých rodičov (ehm) ale bola mi totálne nesympatická ako to brala ľahkovážne. A jej vzťah s jej chalanom bol tiež o ničom. Najsympatickejší mi prišli však jej rodičia. ()

Davies182

V průběhu celého filmu jsem byl přesvědčený o tom, že Juno je jedním z nejkrásnějších, poctivých "čtyřhvězdičkových" snímků, jaké jsem kdy viděl. V poslední půl hodině ale přišlo tolik bezvadných scén, počínaje otcovými radami do života a konče finálním vyznáním lásky, že nelze zůstat na pomyslných osmdesáti procentech. Tohle bezvadné komediální drama má na víc. Co filmu asi nejvíce pomáhá, je opravdu úžasná Ellen Page, kterou jsem naposledy viděl v Hard Candy, a jejíž nadchnutí-se pro roli náctileté nechtěné budoucí maminy je přímo hmatatelné. Jako takové menší plus mne pak potěšily její koníčky, protože tak sympatická punková holka se zálibou v masakrózních hororových filmech se jen tak nevidí. A ten soundtrack! Vážně si nevzpomínám, kdy naposledy by mne tak potěšil výběr skladeb, které se táhnou napříč stopáží. Pohodové, klidné písničky bezvadně doplňují dramaticky-komediální stránku filmu. Juno je neobvyklé drama, které si sebou budu nosit ještě hodně, hodně dlouho. ()

gogo76

"Vytlačím vám to dieťa a hotovo". Zdá sa, že z mladého Reitmana so slovenskou krvou po otcovi, sa stáva uznávaný i originálny režisér. E. Page ako sebavedomá 16-ročná školáčka trúsi jednu hlášku za druhou a svoje dieťa by v pohode vymenila za kvalitné rockové cd alebo dobrý krvavý horor. Z jej sebavedomého vystupovania som mal pocit, že Juno má minimálne o 10 rokov viac. Dobrá práca, pán Reitman, len toho humoru by som pridal. 70%. ()

Mahalik

Juno je holka jako lusk. Mladá, krásná, trhlá, vtipná holčina. Má to však jeden háček (v jejím případě pořádnej hák), ona má pupendo grando. Teď nemám na mysli panďěro a lá John Travolta v Hairspray, ale břicho ze kterého zanedlouho vyleze mimčo. Místo toho aby měla na tváři obtisklou ruku svého táty za prostopášnost, on a jeho žena nakonec podají pomocnou ruku a rozhodnou se Juno pomoct....SVĚT DOSPĚL! To bylo první co mě po závěrečných titulcích napadlo. Kde jsou ty doby, kdy se po plátnech a véháeskách promenádovali Prcičky, které jenom těžili ze sprosté mluvy a leckdy vtipných situacích. Teď přišla revoluce ve které jsou hlavní aktéři Apatow x Reitman. Tenhle film není jen pro lidi, kteří zrovna při promítání "Kondom a jeho použití" poslouchali MP3 nebo spali. Tohle je film pro lidi, kteří chtějí zůstat pořád tou malou Juno. Může se zdát, že hlavní prioritou filmu je hlásání potratům vstup zakázán, ale to je mejlka. Tady je hlavní cíl pobavit a to se fakt daří. Bodejď by ne, když to režíruje Reitman, jeho Děkujeme, že kouříte, posadilo lidi na sval sedací. Dle mého názoru stejně dobré jako Zbouchnutá...85% P.S. Při závěrečném záběru jsem si vzpomněl na Markétu Irglovou a Glena Hansarda.... ()

pepo

Nezávislá pecka syna slovenského rodáka a režiséra Krotiteľov duchov Ivana Reitmana. Tento počin sa stal hneď po svojom uvedení na Sundance udalosťou a obrovským hitom. Jedinečne napísané, zrežírované a hlavne zahrané. Jediný film z nášho rebríčka, ktorý je rozprávaný zo ženskej, v tomto prípade dievčenskej perspektívy, je držiteľom Oscara za najlepší pôvodný scenár. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009