Papekus

01/2016 - před chvílí jsem se na to podruhé podíval a musím řici, že jsem se snad bavil více než poprvé. Spousta gagů mi musela utéct, ale nyní mi to přijde rozhodně na pět hvězd. ()

packa

Několik vtípků pro znalé (Little Boy je prostě bomba :-), řada odkazů pro fanoušky scifi (hlavně Star Treku), ale po stránce příběhové velmi mdlé dílko. Při prvním shlédnutí vtípky pobavily, při druhém už tolik ne a scénáristická impotence vyplavala na povrch v plné nahotě. 50% ()

heyda

Podle mě průměrný animák, ale nelituju, že jsem si ho pustil. Ocenil bych zejména krátkou stopáž a spoustu narážek na Ameriku a jejich prezidenta, naopak musím zdrbat výběr monster, které nemají moc čím zaujmout a příběh podle mě nepřichází s ničím novým. 55% ()

Stanislaus

Dobře udělaný film se skvělou animací, kde vás rozesměje modrý Bob (který i když má místo mozku želatinu, chrlí vtipné hlášky jak na běžícím pásu) či bezobratlý příbuzný Godzilly. I když jde v mnohých směrech o parodování jiných filmů, zachoval si tento příjemný snímek svou originalitu a důstojnost - 75%. ()

Darneth

Vadil mi hmyzosaur...a to dost...postavy jsem si moc neoblíbila...tedy až na Bobba!!Fakt gumák :D ucházející, nepřináší nic nového. ()

honajz

Začal jsem psát, ale pak jsem si všiml, že bych jen opakoval komentář Silence. ----- Původně 3D film se na DVD vydání objevuje v provedení 2D a samozřejmě bez 3D brýlí. V takové chvíli nové technologie ztrácejí svou podporu a důležitější jsou jiné věci.   Se 3D filmy mám jeden problém - většinou jsou dělány jen pro 3D efekty, ale chybí jim příběh, cokoliv, co by ve 2D dokázalo upoutat pozornost na déle než dvacet minut. A že se 3D technologie do našich domovů hned tak nedostane (i když se o to hodně společností snaží, ale je to stále nákladné, drahé a ne tak efektivní jako ve specializovaném kině), to si můžeme být jisti, takže 2D stále rozhoduje.  Řídký příběh je problémem i Monster vs. vetřelců. Když pomineme zavádějící název, protože vlastně vetřelec bude jen jeden, nebude se nakonec ani zachraňovat svět, ale most v San Francisku. Hodně času také pobere chystaná svatba a rosničkové peripetie, které vyústí v očekávanou pointu, ale na to, jaký měly zpočátku prostor, by člověk čekal něco víc.    Příběh vypráví o dívce Susan, která má před svatbou. Spadne na ni však meteorit a ona díky tomu vyroste o nějakých pět metrů do výšky navíc. Vojsko ji zavře ve speciálním "skladišti" pro monstra v Area 51. Pak však přiletí mimozemský talíř a je potřeba zneškodnit ohromnou robotickou sondu, na niž jsou všechna střeliva americké armády krátká. Ale ani pak není vyhráno... Film oplývá jemným humorem a mnoha mrknutími pro zasvěcené, když otevřeně parafrázuje mnoho jiných úspěšných sci-fi filmů, případně na ně alespoň upozorní v obraze (nápis na jaderné raketě "E.T. Go Home!"). Komickou figurkou je zde, nebo má být, americký prezident, jakýsi playboy, a celá jeho rada.    S monstry je to trochu horší, i když Dr. Švába namluvil v originále Hugh Laurie, známý teď spíše jako Dr. House, a položil se do své postavy beze zbytku. Tvoří je sliz bez mozku, chybějící článek (vypadá jako něco mezi rybou a opicí) a hmyzosaurka velikosti několika mrakodrapů - pravděpodobně. Soudě podle některých scén se její velikost sem tam mění. Jenže kromě Dr. Švába se ostatní monstra nemají jak projevit - nejenže vlastně dostanou docela málo prostoru, ale i ten je pro jejich příběh takový nijaký.     Zkrátka - přes dokonalou animaci a hoodně odkazů a vtipů, někdy až parodického charakteru, přes množství 3D akcí, je film příběhově stále jen slabším odvarem např. Toy Story nebo Cars. A navíc - a to důrazně vypichuji - nejde o film pro děti. Soudě podle ohlasu našeho syna, sedmiletého, se u filmu po asi dvaceti minutách hodně nudil, příběh ho nebral, vtipům nerozuměl. A popravdě se mu ani nedivím.  Jak již bylo řečeno v perexu, na DVD je film pouze ve 2D. Jedině na Blu-Ray se objeví krátký 3D film, jinak nic 3D netřeba hledat. Poměrně svižně naběhne menu, kvalita obrazu i zvuku je na mírně nadprůměrné úrovni. Jako bonusy nás čekají komentář tvůrců, film o filmu (17:28), technologie ve filmu (6:18), tři vystřižené scény (5:27), video hrací skříň z různých filmů DreamWorks, pod tlačítkem Nemačkejte v hlavním menu pak jsou ještě minutové upoutávky na různá DVD, seriál a hru. To vše s CZ titulky (včetně komentáře!). Takže jen hnidopišsky jeden zápor - u bonusů chybí možnost časového posunu, tedy skoku. () (méně) (více)

jonyyy

Asi nejlepší animák vůbec. Kombinace parodií na Den nezávislosti, Mars útočí, Blízká setkání, Amazing collosal man atd. 85% ZHLÉDNUTO V KINĚ V 3D - 169 KČ ()

Thomick

Nenechal jsem se zviklat mravuchtivými komentáři tamní elity a dávám beze zbytku plnej počet. Název sám o sobě věstí leda tak snůšku hloupých keců bez pořádného nápadu, kterou stěží ocení i takové nenáročné batole, avšak podobné předsudky jsem byl donucen polknout ihned po startu. Třebaže je příběh až děsivě jednoduchý, díky schopnému štábu dostává nevídané rozměry a rozhodně nenudí. Monstra jsou obdivuhodně vtipná, odkazy fungují a slizoun? Toho jsem si zamiloval jako doteď žádnou animovanou postavičku. Spolu s Toy Story a Shrekem nejlepší animák pod sluncem, vážení, a ne že ne! ()

kajda.l

Má první zkušenost s 3D projekcí dopadla velmi uspokojivě. Vůbec jsem nevěděl co mám od filmu očekávat, o filmu jsem si předem nic nezjišťoval a udělal jsem dobře. Charaktery všech Monster (Susan, Dr.Šváb, B.O.B, Hmyzosaurus a Chybějící článek) byli skvěle napsané(vtipné). DreamWorks sice za kolegy z Pixaru zaostává v animaci, ale zase si to vynahrazují příběhem a opravdu vychytanými gagy. Pixar sice drtí konkurenci v animaci, ale dle mého názoru zaostává v zábavnosti (výjimka je geniální Ratatouille). Prostě se jednalo o nenáročnou zábavu, po které určitě raději sáhnu než po uhlazeném a miloučkém, ale trošku nudném Wall-Em.. ()

ARI50

Řekl bych že byl rok mezi rokem kdy vládli nejlepší animáky filmové zábavě protože jsme každou chvíli dostávali solidní podívanou super příběhy a plno super barev a tedy ten patří mezi lepší světlo. ()

Necrotongue

Tenhle animák mě i po deseti letech dokáže pořád výborně pobavit. Jasně, nemá tak propracovaný příběh jako třeba Toy Story, ale zato je notně akčnější (a ne takovým tím stupidním způsobem), obsahuje spoustu kvalitních hlášek (Článek a B.O.B. jasně vedou), jen hlavní záporák na mě udělal příliš slabý dojem. Naštěstí se ale vyvedl prezident i doktorův šílený smích, takže za mě jsou to i napodruhé čtyři kousky. MWAHAHAHAHÁÁÁÁÁÁÁ!!!! ()

mm13

Niet k tomu veľmi čo napísať, práca je to slušná, ale radšej si na chvíľu zalietam. Je totiž zaujímavé sledovať, ako takí Pixar dokážu aj z priemernejších či najzradnejších námetov vytrieskať maximálny animovaný ZÁŽITOK, zatiaľ čo DreamWorks svoje šialené myšlienky a úžasné nápady naplno zúročia len vo veľmi vzácnych prípadoch. Zatiaľ čo tie najlepšie pixarovské príbehy neprestávajú prekvapovať koľkými smermi dokážu vykročiť, DreamWorks to majú jasné: expozícia - konfrontácia - rozuzlenie, tabuľka, výpočet, klapka a padla. Pixar si svoje nápady hýčkajú, dlhodobo rozvíjajú cez všetky dostupné prostriedky a až v úplnom finále im dávajú žiadúcu formu. Naopak DreamWorks iba lovia čo najúžasnejšie zápletky a tie potom už len priemyselne spracuvávajú. ...A potom že to nie je aj o prístupe a prostredí. Stačí si porovnať výsledky! ()

ScarPoul

Možno nie dokonalé ale veľmi príjemné. Neviem čím to je ale ak sa vo filme objaví prostoduchý tvor z roztomilou tvárou väčšinou si ma ten film získa. Rogenov Bob je asi najvydarenejšia postavička po veľmi dlhom čase a každého jeho slovo ma dokázalo úprimne rozosmiať. Ak k tomu prirátam nadupanú akciu je to celkom znesiteľný animák, ktorý ako obvykle nie úplne využíva čaro svojho potenciálu. Nie je to tak nápadité ako Kung fu panda a už vôbec nie tak vyspelé ako Rango, ale na rozdiel od hlúpych animákov bez známky invenčnosti je tento aspoň veľmi zábavný. A ono to dakedy stačí. Keď si prezident spojených štátov rozohral zvučku s policajta s Beverly Hills išiel som od smiechu do kolien. A presne takýto film to je. Nič viacej netreba. Len vypnúť a zabávať sa. Plus deti to asi budú zbožňovať. ()

PROROK14

Ani to veľmi nenudilo ale podľa niektorých komentárov som čakal oveľa väčší nářez. Pár krát som sa zasmial a to bolo všetko. ()

Tommassi3

"Který idiot tohle vymyslel ??" - "Vy, pane prezidente !!" ;) Studio DreamWorks stvořilo na první pohled další průměrný infantilní animák, který však nabízí nezvykle velké množství odkazů, dokonale parodických scén a vtipných hlášek inspirovaných těmi nejzásadnějšími scifi snímky, z nichž většinu však nejmenší diváci prostě nemohou pobrat, což z něj naopak činí paradoxně velmi inteligentní akční jízdu odlehčenou těmi nejinfantilnějšími fórky a gagy, jaké si umíte představit, především prostřednictvím B.O.B.a !! Susanina / Enorminičina romantická linka příliš netlačí na pilu a v zásadě tak hezky pasuje jakoby do okoukaného příběhu, který si však zachovává velkou dávku originality a mě neskutečně bavil !! ()

maseer2

bez přehánění jeden z nejhorších animáků, co jsem viděl.. nesympatické a divné postavy, které se bůhvíproč musí postavit odpornému emzákovi, z něhož bych jako dítě měl pravděpodobně noční můry.. a to celé zabalené do prapodivné atmosféry a hlavně ubíjející nudy.. přitom začátek vypadal vcelku slibně.. ()