Ded@M@tes

Určitě mne nejvíc zaujalo zpracování a kvalita animací. Ale příběh mohl být trochu vypracovanější a zábavnější. Jinak výborná podívaná, u které se i zasmějete. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Úžasná pecka, u které budou fanoučci sci-fi vrnět blahem a ostatní se budou hodně bavit. Animace je parádní, akce je skvělá,ale hlavně je to až po okraj naplněný hláškama a odkazama na jiný filmy. Oproti Pixaru to možná je pořád trochu jednodušší, ale bavil jsem opravdu maximálně. Nehorázně rychle mi to uteklo a až na nějakou pětiminutovou vysvětlovací pasáž jsem se vůbec nenudil a měl pořád na tváři široký úsměv. Možná jenom škoda, že jsem nevychytal originální znění, protože slyšet Hughe Laurieho jako šíleného vědce by bylo ultimátní. Dabing ale i přesto fajn a Bob musí vládnout asi v každém jazyce. ()

Davies182

Ou! Kdybych věděl, že tento animák měl být parodií na béčkové akčňárny z padesátých let, bavil bych se více! K počítači jsem totiž usedal s tím, že mě čeká "pouze" hodně akční barevný příběh se sympatickými monstry a několika gagy. To, co se mi po shlédnutí jevilo jako silně infantilní se mi tedy nyní, po přečtení anotace při troše štěstí opravdu vybarvuje jako pocta nabušeným hrdinům ze starých filmů... Z těchto oldschool snímků totiž roztomilá, směšná přehnanost sálá a patří k nim. Ne tak k Monsters vs. Aliens. Při několika scénách jsem se prostě nemohl ubránit pocitu, že je dění na monitoru vyloženě trapné a natočené pro pětileté haranty. Pak přišel zvrat, a z výborných akčních scén mi padala čelist. A tak to je vlastně stále dokola: nezapomenutelné bitky a efekty střídá dětinský humor a trapnost. Nakonec jsem dost spokojen (lepší tři hvězdičky), ale tvůrcům bych rád vzkázal, že příště bych si od nich prosil animovaný akční snímek pro dospělé. Jak je totiž vidět, od Dreamworks by to asi byla pecka, která by do kapsy dokázala strčit i třetí Transformers. ()

gogo76

Naozaj bombastický a to doslova, animák od Pixaru. Úžasné, ako sa vždy tvorcovia dokážu trafiť do vkusu prevažnej väčšiny a každým animákom naplno zabodovať. Nemá zmysel rozoberať grafickú stránku, je bezchybná ako vždy, humor funguje skvele a príbeh odsýpa jedna radosť. Moje deti si ju veľmi obľúbili, ja takisto a Megacica je u nás už mesiac najpoužívanejšie slovo. V rámci žánru 100%. ()

Ony

Největší přínos tohoto filmu je v tom, že se díky němu na určitou dobu zvýšila denní návštěvnost mého profilu asi tak o 1000 %. ()

Xmilden

Mírné zklamání, popravdě animáky Pixaru mají laťku položenou úplně někde jinde. Trošku se začínám obávat jestli nám nezačal boom v podobě dětsko dospělých animáků. O ději filmu jsem úpřímně dopředu vůbec nepátral. Začátek mě nechával naprosto klidným. Sám jsem si kladl otázku jakou originalitu lze vlastně ještě stvořit. Příběh je poskládaný trošku z Mars Útočí!, Akta X bych ani neřekl, nějaké ty superhrdinské motivy typu Fantastická 4, kde každý umí něco. Komu unikne tenhle film o moc nepříjde, ale koukat se na to samozřejmě dá. PS: Podruhé jsou Monsters vs. Aliens určitě o dost lepší. Bavil jsem se. 75% ()

FlyBoy

Animovaná "giant monsters" pastiš i persifláž zároveň, referenčné odkazy na každom rohu a jeden takmer vôbec neriedený adrenalínový nápoj plný rozšafných sekvencií. Prostá atrakcia za štyri žetóny, pri ktorej sa nerieši húževnatosť zápletky, ale strmosť a rozmanitosť horskej dráhy. A DreamWorks proste jede... ()

kinej

Obyčejný animák s obyčejným scénářem a poměrně obyčejnými postavami. Kromě exceletního technického zpracování nenabízí film nic mimořádného. Seth Rogen nebo Reese Whiterspoon je sice celkem dobré obsazení, ale na druhou stranu nemají jejich skvělé hlasy moc co hlásit, takže jejich potenciál zůstává plně nevyužit. ()

juta

Čekal jsem větší podívanou, na kterou bych rád vzpomínal, ale docela mě tenhle animák zklamal. Nic extra z toho nakonec nebylo a ani záporák nenaháněl hrůzu a hned od začátku působil směšně. Je to škoda, mohl to být dobrý animák, ale prostě se moc nepovedl. ()

Fiftis

Monštrá vs. votrelci sú kvalitný animák s množstvom funkčnej paródie a akcie. DreamWorks bezpochyby potvrdzujú svoje umenie hľadať zaujímavé originálne nápady a neutápať sa iba v sérii pokračovaní vyčerpaného zlobra. Monštrá vs. votrelci znova dokazujú neskutočné nasadenie animovaných tvorcov. Popri fantastickej akcii sa však autori neštítia ani občasného napätia a totálnej irónie na adresu amerického prezidenta, filmy o invázii, vládnych projektoch či nevydarených experimentoch - humor naplno ťaží zo žánru. Hoci ho asi aj nadobro vyčerpal, pretože po 90 minútach i celkovej stavby deja mám dojem, že viac nemôže ponúknuť. Posledná hodina sa sústredí na vtipmi a výbornou animáciou vybavené boje, slúžiace ako pocta sci-fi i hororovým filmom ostatných päťdesiatich rokov. ()

lamps

Co se týče zábavy a vtípků, je to z mého pohledu nečekaně slabé. Rozhodně nemůžu nic vytknout animaci ani příběhu, který zase přináší něco nového a překvapivě se hodně snaží tlačit i na akční pilu. Bohužel si ale nemůžu vybavit, že by mě v průběhu filmu něco výrazněji zaujalo a pobavilo nebo že by mi nějaká postava vyloženě přirostla k srdci, což vnímám u těchto animáků jako velký nedostatek. O třídu slabší než Zataženo, občas trakaře. ()

filmfanouch

Animák který skvělý odkazuje na monstra 20. století a dává jim tu správnou čest. Dialogová práce výborná jako v epizodách Firefly a ke každému monstru se dokáže najít nějaký vztah a je nějak vyjímečná. Prostě peckoidní animák ()

Jhershaw

Možná je to způsobené větším počtem scénáristů, možná jejich schizofrenií, ale střídají se tu momenty geniální a vtipné (vítání mimozemšťanů) s momenty trapně-lidsky-poučnými. Škoda. Celkový dojem tedy jen lehce nad průměrem. 70 % ()

Big Bear

,,Vždycky když nastane taková vážná chvíle, tak se na chvilku zamyslím a řeknu si co by dělala Oprah...'' :-))))) ---- Tak jsem se zase jednou u animáku pro děcka pořádně zasmál a jsem si jist, že mi leco z fórů uteklo, proto snesu i nezbytné opakovaní do umrtvění (2-3x minimálně). Podobně jako si někteří tvůrci čas od času natočí filmeček, který si na nic nehraje a je takové vymazlené béčko avšak udělané s láskou, tohle je námětově dost podobné. Ovšem co do neuvěřitelnosti děje o to více možností a vtipů film nabídl. Monstra vs. Vetřelci si utahují z řady postapo filmů, kdy zemi napadnou emzáci což musí řešit prezident USA s US. Army. A tak je jako vždy nasazena tajná zbraň, tak tajná, že se nesmí ani vyslovit :-). Řekl bych, že zatímco děti fandí hrdinům podle jednoduchého klíče boje dobra se zlem, dospěláci si užijí taktéž, protože se jim vybaví všechny ty Dny nezávislosti a další sci-fi filmy řešící den, kdy se nám na Zemi objeví něco s čímž si nebudeme vědět rady a co bude na snahy navázat kontakt reagovat agresivně. Tady už k páté hvězdičce chyběl opravdu jen krůček ! Dávám tedy za 4 čisté prezidentovy spoďáry po vyhlášení hnědého stupně. * * * * ()

JohnnyD

Jeden z tých zábavných jednohubkový animákov (Megamind, Cloudy with a Chance of Meatballs...). Príbeh je predvídateľný, bez akýchkoľvek prekvapení a na zvraty a originalitu jeden z najchudobnejších v poslednej dobe, no všetko vynahrádza humor a skvelý dabing na čele s bravúrnym Sethom Rogenom. Ďalší z radov animákov, ktoré mali na viac... ()

Rosomak

Vlastně jsem se celou dobu soustředil jen na rozzáběrování filmu, u kterého jsem si poprvé uvědomil, jak moc jsou Monstra a Vetřelci ideální pro 3D... ()