Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

CliffLee

Film, na který jsem se opravdu těšil, ale mám z něj trošku rozporuplné myšlenky. Na jednu stranu skvělé herecké představení všech zůčastněných na druhou stranu mi tam jaksi v první polovina chybělo detalnější vykreslené vztahy mezi bratry a pak hlavně mezi Gyllenhaalem a Natalie Portmam, což by v tomto válečném dramatu kde jde hlavně o vztahy dost prospělo... Je to malá škoda, protože film by byl pak parádní. Co se týče originálu, ten jsem zatím neviděl, ale určitě si ho v budoucnu plánuju... 7/10 ()

Kuliss

Velice povedené dílo s vynikajícími herci a naprosto výborným Maguirem, který udělal pro svou roli opravdu maximum..., jinak velice zajímavý příběh s častými emotivními scénkami, které k takovéhlemu filmu nesmí prostě chybět, např. scéna kdy Sam rozmlátí celou kuchyň byla naprsto dokonalá, nemohl jsem skoro popadnout dech...,takovéhle filmy, založené na pouhé lidskosti Miluju, navíc skvělě doplněné nádhernou hudbou, 85% ()

the.emef

Toto silné téma už bylo mnohokrát lépe zpracováno třeba v nepřekonatelné Apokalypse a jen o fousek horším Lovci jelenů, nicméně pro mladši generaci diváků je přece jen ten Afghánistán tak nějak bližší, tudíž se film líbí a líbit bude. Dal bych 3*, kdyby tam nehrála moje oblínebá Natalie a hlavně kdybych nežasnul nad Tobeym a jeho brilantní proměnou ze vzorného vojáčka na ukázkového magora. Při hádce a následném zatýkání mi šel mráz po zádech stejně jako při zatýkání v Kultu hákového kříže. Takže nakonec 4* a šmitec. ()

Slimakovec

Silnej příběh toho, co s člověkem dokážou udělat zážitky z války. A hodně depresivní, nedoporučoval bych to nikomu, kdo má špatnou náladu a chtěl by si ji spravit filmem. Bohužel film nezmění ty hnusy, co se tam venku dějou, když my sedíme doma na zadku a koukáme na pohyblivý obrázky. ()

jiriks

Kam až může zajít člověk po přežití války a zajetí? Jak se může proměnit z milujícího otce a manžela? Nevíme, co se děje v jeho mysli, můžeme jen hádat a doufat, že nám se nic podobného nestane. Někteří se cítí podobně i když nebyli ve válce.... ()

Jaxx84

Režisér Jim Sheridan nám předvedl něco příšerného. Ukázal nám jednu z nejabsurdnějších situací, ovšem takovou jaká se může stát, jistě se již někdy stala a to se ví že se někdy v budoucnu opět stane. Jak se pod vlivem zajetí a šíleného utrpení zlomí i ta nejsilnější lidská duše, duše vzorného otce, manžela, kapitána americké armády. A jako konfrontaci a srovnání s tímto nám předvede jak se naopak duše zločince pod harmonií rodinné atmosféry může změnit k dobrému....a teď si představte, že tyto dvě duše jsou bratři. Excelentní drama s výbornými herci (kromě nedůvěryhodně dospěle argumentujících dětí)...Velmi mě zajímá na jaké úrovni je jen o pět let mladší dánská předloho tohoto filmu...nevím, ale tato verze made in USA se povedla. ()

Respex

Velké zklamání. Obyčejná režie, obyčejní příběh, obyčejné herecké výkony atd. Obyčejní film, který dokáže nudit. Za mě 3* ()

BDMarty007

Válka sice někdy skončí, ale vrátit se po prožitých hrůzách do života je často nepřekonatelný problém. „Umíme naučit vojáky zabíjet, ale připravit je na zabíjení nelze“. Tenhle syndrom se opakuje v americké společnosti a kinematografii po každé válce, zejména po Vietnamu bylo toto téma vydatně zpracováno. Příběhy a okolnosti mohou být různé, ale důsledek je stejný. Traumatizovaný jedinec vracející se změněný a obtížně schopný návratu k normálnímu životu. Tentokrát je to tedy Afganistán. Starý příběh v novém kabátě. Ale ten kabát není nejlepší. Je to celé trochu povrchní a schématické. Natálie Portman to celé prožívá hodně zlehka. Nevím, zda to má být výraz amerického pragmatismu typu „co se dá dělat, jedeme dál..“ a nebo nedostatek hereckého nasazení. Tobey Maguire zase silně přehrává. Výraz deprese v jeho tváři je tak silný, až není uvěřitelný. Pozitivní na tom je, že je určitě dobře znovu a znovu každé generaci připomínat co válka obnáší a jak hrůzné má důsledky na ty, co to museli prožít a jejich rodiny. Ale rozhodně by se to dalo udělat lépe. ()

joeko13

Dávam 5 hviezdičiek asi preto, lebo tesne pred pozretím tohoto filmu som videl dokument: ROSS KEMP IN AFGHANISTAN a možno práve to ma ovplyvnilo k tej piatej hviezde. Čo sa týka filmu, tak po emociálnej stránke bol výborne zahratý, to čo sa stalo Samovi v zajatí, by asi nikto nerozchodil a to, že spravil, čo spravil, dodáva filmu vyššiu realistickosť, pretože málo ľudí by ostalo silnými a nezlomnými v takej situácii. ()

barajda

Opravdu hvězdné trio herců, malé holčičky taky zvládly dobře zahrát. Jednu hvězdičku ubírám za to, že proměna Tommyho byla příliš rychlá a jednoduchá... ()

jda23

Dalsi z filmov, ktore na mna ani nemierili resp. ich zbrane nepokladam za zivotu nebezpecne. Povrchna masaz v cinskych laznach alebo citanka v Braillovom pisme, ktorej predmet je neprofesionalne jednostranny. A to tento pan natocil 3 filmy s Danielom Day-Lewisom a hodonotenia su vysoke. Dufam, ze som neoslepol, ja iba okolo 45% aj ked mnohi by si priali taketo technicke a herecke zvladnutie. Crazy never dies ! ()

Laborant

Neuvěřitelně silný film o nevyřčené pravdě, která udrží diváka lačného až do samotného závěru. Naprosto souhlasim s komentářem Superpéra. ()

Petulka88

Příběh není sice dvakrát originální, ale i přesto to celé funguje. Lví podíl na tom mají představitelé všech tří hlavních rolí. Sympaťák Jake Gyllehaal, traumatem z Afghánistánu trpící ,,ušák" Tobey Maguire a jako vždy krásná Natalie Portman. Jenže ouha! Místo, aby děj po Samově návratu domů postupně gradoval, zasekne se a až do konce se v podstatě nehne z místa, takže závrečná půlhodinka se dost vleče. A to je škoda, protože nebýt toho, dal bych o hvězdičku víc. ()

Perr

Moc nechápu smysl tohoto filmu, proč vlastně dělat téměř doslovný remake? Předloha je trochu lepší, tady mě chyběla ta dánská vyhrocenost, kvůli niž jsem se na původní verzi díval, tato verze i když není špatná tak mě výrazněji nezaujala. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)