Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

Armageddon

Priznám sa, je to prvý film kde hrá Toby Maguire niekoho iného ako Spidermana. Ale prospelo mu to. Trojica hercov v hlavnej úlohe si padla. Zaujímavý pohľad na väzňa v afgánskej púšti, ktorý mi pripadá veľmi reálne a následné psychické následky človeka tiež. Veľmi kvalitný snímok, ktorý sa oplatí pozrieť aby ste vedeli čo sa robí s vojakom. Film o vojakoch, ktorí sú len bezduší zabijaci, bolo dosť. ()

Lilien

výborné takto má vyzerať dobrá dráma. Človek je v krajných situáciach ,schopný spraviť čokoľvek. Pôsobivé scény s Iraku , i vznikajúceho vzťahu medzi Portman a Gyllenhalla a problematický návrat Magireho do spoločnosti a k rodine. A neviem či je v dnešnej dobe lepšia herečka ako Natalie. ()

Expertt

Určitě to neni první film s takhle koncipovanou tématikou, ale v tomto případě, ještě že to tak bylo! Je hold umění natočit něco, co tu bylo a bude, takovym způsobem, že se na to klidně i tak podíváte někdy znovu. Co je třeba zdůraznit, výborný herecký obsazení. Líp to snad už ani nešlo. Čistě americký příběh koncipovaný na vztazích a psychologii typu: armáda - rodina. Pro nás v ČR tento příběh asi těžko dokážeme plně pochopit, tak jak to film vystihuje.. ()

Monty2729

Snímek, který otevírá velmi citlivé téma, který háže na válku, a násilí obecně, velký stín. Jedná se o film, na který se nezapomíná, který vás silně zasáhne. Vyzdvihnout musím především perfektní herecký výkony Natalie Portman a Tobeyho Maguire. ()

dirgas

Prvá polovica mi prišla ako obyčajná dráma, ale potom sa film rozbehol a totálne ma to pohltilo. Ten krutý psycho koniec som fakt skoro nezvládol, a priznám sa. že som na konci uronil slzu. Skvelý výber hercov, Jake zas nesklamal a Tobey príjemne prekvapil, Natálka vysnívaná žena každého chlapa. A taktiež skvelý výber hudby, U2 fakt zabodoval. ()

Ashnobe

Přestože film disponuje parádním hereckým obsazením, přišlo mi, že je to takové nastavované nic, co se děsivě táhne. Pár slušných momentů to nezachrání. Soundtrack taky za moc nestojí, Thomas Newman má na kontě mnohem zdařilejší počiny. ()

BUBO26

Vynikajúci herci - Maguirovi som zo začiatku neveril, no na konci skvele zahral psychicky traumatizovaného vojaka. Gyllenhaal tradične skvelý. Portmanová bola úžasná, ťahala celý film mimoriadne presvedčivým výkonom. Scény v Afganistane ma nejako extra nezaujali, tie romantické z domova boli ale dobré. V závere som bol napnutý jak struna, ako to všetko dopadne. Ja osobne som čakal niečo dramatickejšie, ale nakoniec to nedopadlo až tak zle. Po konci filmu ale aj tak ale zostáva pocit, že tomu niečo chýba. A najväčšou slabinou filmu je predvídateľnosť. ()

Oudee33

Silný příběh se skvělým obsazením a hereckými výkony. Nelze nevěřit! Jen mě mrzí že jsem nesehnal původní dánskou verzi... 85% ()

denulik

Prežiť traumu neznamená byť za vodou, to pravé peklo ešte len príde- keď si už všetci myslia, že je to OK. Tento film si viem dobre predstaviť ako prepadák- jednoduchý a predvídateľný dej môže ľahko skĺznuť do sentimentálneho klišé. Prečo sa oplatí film pozrieť sú herecké výkony, ktoré ho posúvajú minimálne o jednu úroveň vyššie. Nech mi nikto netvrdí, že Tobey Maguire nevie hrať- už dávno som vo filme nevidela takého presvedčivého nepríčetného magora. Tých jeho obrovských šialených kukadiel som sa poriadne zľakla a bola som presvedčená, že vystrieľa polovicu mesta (už vidím komentáre susedov-bol to taký milý chlapík, ani muche by neublížil). Verila som mu každý záchvat hnevu a paranoje a spolu s vynikajúcimi Jakom Gyllenhaalom a Natalie Portman som si celý film náležite užila. ()

Spectateur

Docela drsná výpověď o tom, co prožívají nejen američtí vojáci po návratu z bojových misí. To, že si Amerika svou zahraniční politikou vytvořila tuhle další válečnou generaci, je prostě zločin. ()

smajliss

Drama s klasickou americkou tématikou. Voják jde do války a vrátí se psychicky na dně. Trochu předvídatelné schéma, ale výkony herců to vynahrazují. ()

satanjel

Už už to vyzeralo na štandardnú americkú vojnovú propagandistickú sračku, keď tu z čista jasna prišla druhá časť filmu a obrat k pozerateľnej filmárčine. A ten koniec – čerešnička na torte. Natalie bezchybná, čo je u nej pravidlom a Tobey sa tiež nenechal zahanbiť. ()

dwbmb

Hodnocení výrazně sníženo po shlédnutí originálních Bratří. Pochopím remake po 30ti letech, nikoli po pěti. Pochopím remake, pokud rejža vidí nevyužitý potenciál a využije ho, což ale není tento případ. ()

Ravenus

4,5.. výborně zahrané. vypjaté, uvěřitelné a emocionálně vybroušené. Nebýt happyendu tak jsem přesvědčen, že jasný Oskar. I wish u died in Afghanistan... ()

neo250

Film nie je absolútne zlý. Príbeh vojnového hrdinu a jeho rodiny je naozaj zaujímavý, ale nie až na toľko aby som z neho bol úplne nadšený. Herecké obsadenie s J. Gyllenhaalom a N. Portman je skvelé. Ale to je asi všetko čo môžem k tomu povedať. Dávam silné 3* ()

papadoce

Nemám rád Tobeyho. Mám rád čoby hercov Jakea a Natálku. Viac ako slušná dráma s uveriteľným koncom. Maguire ako kapitán mi nesedel vôbec, ako psychopat už áno. Výborný film. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)