Příběhem rodiny, kterou čeká tragédie, bolest a ostrý souboj dvou bratrů. Starší z bratrů Sam (Tobey Maguire), je sestřelen při misi v Afgánistánu. Jeho okouzlující žena (Natalie Portman) najde oporu v manželovu bratrovi (Jake Gyllenhaal). Nečekané idyle udělá konec návrat Sama, který sice přežil, ale změnil se k nepoznání... Z kliďase a slušňáka udělalo mučení v zajetí, agresivního uzavřeného podivína, trpícího záchvaty paranoie a děsícího vlastní děti. Bratrský střet je nevyhnutelný. (oficiální text distributora)

4k7

Šel bojovat do Afgánistánu, co tam musel prožít však změnilo totálně jeho psychiku i rodinný život, který ho čekal po návratu domů. Nikdo nedokáže pochopit čím si prošel a protože už není jako dřív, částečně i ze strachu se jeho děti i manželka od něj začnou odvracet. Nabývá paranoidních představ, že žena po dobu jeho nepřítomnosti začala spát s jeho bratrem, který se jim jen snažil pomoci. Zvlášť ke konci opravdu hodně vyhrocené drama, které si na nic nehraje. Nežijeme v ideálním světě, obklopení jen krásnými květinkami... ()

Queendom

Tak trochu stará a ohraná písnička, prodaná v novějším a hezčím balení. Bejt ale já Natalie Portman (aspoň na minutu, prosím!), vykopnu starýho z baráku na mráz a nechám si doma Jakea Gyllenhalla. Neumím si představit krásnější pár. ()

Uninstall

Tenhle film rozhodně nikoho nezklame. Příběh je více než zajímavý a herci jsou výborní, jen Tobey Maguire trošku přehrává, ale to se mi mohlo jen zdát. Po právu **** ()

cress

Krásna herečka, sympatický herci, príjemná atmosféra, problematika "stratenej generácie", láska, tragédia v novom podaní Americkej filmarčiny len za 105 minút. ()

yaqwsx

Už od začátku mi tento film byl svým působem sympatický. Cítil jsem z něj jistotu, kterou mu dodávalo perfektní zpracování. Herecké výkony byly úžasné; tedy obvzlášť výkon Natalie Portman. Její ztvárnění nejisté manželky, která vlastně neví co chce, je nejistá, neví jestli se má radovat nebo být smutná - neskutečné. Až jsem si říkal: "Hraje to vůbec? Nebo je taková doopravdy?" Pokud bych měl něco vytknout, tak bych vytkl stopáž - ne že by byla moc dlouhá, ale některé scény byly zbytečně lehce natáhlé a to ubíralo filmu na síle. Stopáž o 10 minut kratší, popř. zkrácení první části filmu a natažení konce by filmu jedině prospělo. ()

pepino

Je vidět, že Tobey herecky stále roste. To psychické vyšinutí by mu člověk vážně věřil. Jake byl naopak nějak nevýrazný, ale ne špatný. Natalia jako vždy krásná... ()

Maw

Psycho filmík, který hodně zatlačil na mou citovou stránku, herecké výkony všech tří hlavních aktérů jsou úchvatné...co dodat...povedený drámo. ()

arbeit

Vojnová telenovela ktorá akurát trvá hrozne dlho. Chýbalo nejaké napätie, Maguire nič moc...Gyllenhaal dobrý. A ozaj povedať o Portmanovej 5x vo filme "ona je tak krásna!" mi príde scestné. Strašne často som si vo filme hovoril že snáď už bude koniec. 2.5* ()

Slunik

Nádherné psychologické drama se skvělými hereckými výkony. Především oceňuji Tobeyho Maguira, ve srovnání se Spidermanem mnohem lepší herecká příležitost a také se mi moc líbil výkon malé Bailee Madison. Celkově film, do kterého se člověk vžije, všechno je naprosto uvěřitelné, živé a surové až na kost. ()

Ferenzo

Bratři jsou velice zajímaví tím, že scénář je opravdu velice pěkný. Líbí se mi ten nápad, je to něco zcela nepředstavitelného pro nás všechny. Ten psychický tlak a krutost afgánců musí být šílená a proto s hlavním hrdinou soucítím. Je to dost smutný a emotivní film, ze kterého si na prd*l nesednete. Ale jinak pěkných 75%. ()

kiros179

Film založený na výborných hereckých výkonech (mladičká Carey Mulligan <3) podpořený výbornou režií. Původní film jsem neviděl, takže těžko srovnávat. Pychologické drama tak jak ho mám rád. Takové filmy se určitě netočí každý rok. 80% ()

drtickaa

Pôvodných Bratov som nevidela. A ani to nepotrebujem. Úplne mi stačí, ako na mňa zapôsobila americká verzia tohto psychologického portrétu jednej vojenskej rodiny. Príbeh miestami mrazivý, herecké výkony skvelé, kritické okamihy dvíhajú zo stoličky a soundtrack brnkne na strunu každému. PS: Carey Mulligan by som s dlhými vlasmi nespoznala! 70% ()

hackstolle

Nutno rict, ze hudba U2 pridava dobrych 15 % celkoveho dojmu. Je to asi jako auto s peknymi disky nebo jen na plechacich. Nebo jeste lepe auto na 15" nebo na 17". Dojem je proste uplne nekde jinde. Ikdyz jsem hned z pocatku videl zaber, cestu autem obou bratru, z ktereho se mne pritizilo, rychle jsem ale zapomnel. Nejvic se mne libila mala Maggie. Jakoby herecka s tricetiletou praxi a pritom ji jeste nebylo deset :) Vsechno to tak prijemne zapadlo do sebe. A navic kombinace Tobey, Natalie a Jake mne sedi sama o sobe. 80% bez vahani. Kolik takovych lidi asi po statech chodi, kteri "navstivili" jeden ze svetovych konfliktu a privezli si dozivotni at uz fyzicky ci psychicky nasledek ??? ()

Tremono

Originál jsem neviděl, ale stejně mě tenhle film ničím moc nepřekvapil. Fim o tom Spoiler>> jak z amerického vojáka, šťastného otce a manžela, udělá válka labilního a psychicky otupělého ubožáka. Konec mi vyzněl zhruba takhle: "ve válce děláme hrozné věci, ale je to lidské - neměli bychom z toho dělat své osobní démony". A ještě jedna věc, vůbec mi to nepřišlo "protiválečné". Naopak, ten voják byl vlastně Hrdina, vždyť ti zlí "s vousy" ho dohnali k něčemu, co by se dalo ospravedlnit, ale on ne - on to přijal, (jako správný hrdina, voják, američan) za svou osobní zodpovědnost a málem se sám kvůli tomu zničil. ()

marek29

Tak moment :-D zase se tady všichni hezky uklidníme.. přijde mi, že hodnocení tohoto filmu, si sem napsal ten šáhnutej mariňák co hrál v tom filmu :) Zkrátka ať byli herci sehraní jak chcou, ať byl Maguire uvěřitelnej jak chtěl a děj odhadnutelnej klidně po prvních 30 sekundách, tak tohle je naprosto průměrnej americkej film.. A vymyká se snad jen tím, že je podle DÁNSKÉ knížky :D Jediná věc co na filmu oceňuji, je krásná Natalie Portman.. A to ruku na srdce - jen kvůli ní jsem to dokoukal do konce. Vážně lidi - zamyslete se nad sebou. K čemu je mi režie, hudba a jiné "filmové kvality" když si po filmu řeknu - že sem radši nešel spát :-( ()

subic

Jake Gyllenhaal slušný, Natalie Portman dobrá a Tobey Maguire? To je asi kámen úrazu, není špatný, ale taky není moc přesvědčivý. ()

Sheridanova černá mše

Sheridanova černá mše

16.01.2009

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)