Oblíbení prehistoričtí kamarádi ze dvou pokračování animované dobrodružné komedie Doba ledová se vracejí v dalším velkolepém dobrodružství pro diváky všech věkových kategorií. Tentokrát mamut Manny se svými druhy zavítá do rozlehlého podzemního světa dinosaurů, tolik odlišného od mrazivé říše ledu a sněhu. Je to barevná krajina plná bujné vegetace, ohromných tvorů a tajemných míst. Věčný smolař, krysoveverčák Scrat, má před sebou osudové setkání s krysoveverkou Scratte. Mamutí pár Manny a Ellie očekává první přírůstek do rodiny. Lenochod Sid se dostane do problémů poté, co si založí vlastní rodinu s nalezenými dinosauřími vejci. Šavlozubý tygr Diego zase řeší dilema, jestli se z něj nestává příliš velká měkota. Navíc, když se objeví dinosauři, Manny přestává být „králem džungle“. A také se všichni seznámí s jednookým lasičákem Buckem, který neúnavně loví dinosaury. (HBO GO)

Trailer 1

viperblade

Pro animáky mám dost velkou slabost, tak jsem byl zvědav, jak dopadne Doba ledová 3. Předně, tohle byl vůbec první díl z této série, který jsem viděl v originále s titulky. V 3D jsem to sice neviděl, ale i tak jsem si to parádně užil. Jistě, pár chybiček by se našlo, ale kašlu na to a dávám full house. Proč? Možná proto, že pro animáky mám fakticky slabost. A například veverčí tango si budu pamatovat hodně dlouho! ()

Shit

Trojka vtipností a nápaditostí navazuje na první díl, z druhýho si bere jen to dobrý(vačice, mamutice) a je to zase skvělá zábava plná super povedených fórků, nových i staronových postav a zase dokonalých vsuvek s praveverkou, který jsou opět geniálně vymyšlený a hlavně originální,což je naprosto skvělý na to, kolik toho s ní už bylo natočeno. Výborná zábava ()

Pepinec

Dle mého osobního úsudku naprosto zbytečné pokračování. Z dětského hlediska je tomu zajisté jinak - však je také tento animák dětem určen. To respektuji, leč i přes svou stále pubertální duši jsem se zasmál o mnoho méněkrát, než kolik by stačilo na lepší hodnocení. Pravda, neměl jsem možnost 3D projekce, pak by to možná bylo o něčem jiném. I tak si ale stojím za svou první větou. Za těch osm let od doby ´jedničky´ se série stává stále infantilnější, vtipy se opakují, originálních nápadů jsem v ´trojce´ shledal pramálo. Abych ale jen netrousil kritiku, přeci jen mne něco zaujalo. Velice rád jsem slyšel Simona Pegga, jehož postavu Bucka hodnotím jako nejpovedenější. Jack Sparow hadr! :-) Nu a to je, milé děti, asi vše. Na film se podívejte, ale zkuste to stihnout dřív, než vám bude deset. ()

TheDarKnig

Úžasňákovi, chodte se zahrabat. Ice Age vám právě sebrala titul nejakčnější animované podívané, jaká kdy vznikla. nejvíc akční, nejvíc přerostlých ještěrů a nejvíc barviček. tolik nebylo ani ve Star Wars 3. Jediné co tomuto dobremu guláši chybí je vtip. A toho povedenho tam opravdu mohlo být trochu víc. Přesto potěšily nové postavy Buck, ta hnusná veverčice, a to roztomilé mamutátko...a taky roztomilí tyranosauříci..No dost zdrobnělin, pro děti opravdu jak terminator 2 pro dospělé a dospívající. Už se nedivím proč to tolik vydělává. V některých momentech sem měl na rozumu: Vždyt to je lepší než jednička, další momenty to vrátily do normálu. Takže Ice Age 1 nej., Ice Age 3 tesne za ní a až daleko za nimi nudný druhý díl PS: A opravdu Scratch je tahoun tehle serie.... ()

Xmilden

Nebýt výborné stíhací jízdy ke konci filmu, která mi okamžitě připomněla Star Wars jen těžko by se mé hodnocení přehouplo přes dvě hvězdy. Přece jen mi není 10 let a tak ty mrkací orgie malinkatých novorozeňat se u mě nesetkávají s valným pochopením. Lenochod Sid je také dost vyprázdněná figurka. Ve třetím díle přichází k oživení o postavu Bucka, který je rozený zabiják a takový pralesní James Bond křížený s Rambem. Jak jsem již zmínil jedná se o třetí díl série a tak jako i série Shreka začíná trpět i Doba ledová známým nešvarem a to nabalováním postav. Z minulého dílu přešly vačice, do dalšího dílu volně přejde malý mamut, jenž jak tipuju bude hlavním zdrojem problémů v Době ledové 4. ()

• Když si jde tyrannosauřice pro svá mláďata, Manny (Ray Roman) řekne: „Nikdo ani nemrkne.“ Jedná se o referenci na Jurský Park (1993): „Nikdo se nesmí ani hnout. Co se nehýbe, to nevidí.“ Byť je to krásné pomrknutí směrem ke slavné filmové sérii, tak se jedná o nesmysl. Tyrannosaurus přirozeně viděl i věci, které se nehýbaly. (Aporol)
  • Film byl v České republice velmi úspěšný – v kinech ho vidělo 852 tisíc diváků a utržil 100,4 milionu korun. (petr.koca)
  • Řev dinosaurů byl vytvořen pomocí zvuků slonů a velbloudů, nahrávaných v Thajsku a Africe. (adamc)

Související novinky

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016

08.04.2016

Letošní 29. ročník festivalu Finále Plzeň se uskuteční od 15. do 21. dubna 2016 v Plzni. Festival se poprvé koná od pátku do čtvrtka a jeho stěžejní programovou částí bude již tradičně soutěžní… (více)