Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

Je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Co mě potěšilo: animace, hudba, barevná pestrost, roztomilost těch mláďat, několik výtečných nápadů (detektivní rekonstrukce, jak padá vločka, gramofon ze šutrů atd.). Co mě nepotěšilo: čekal bych ještě lepší humor a méně kýčovitý a předvídatelný příběh. Tak či onak moje hodnocení 70%(9.1.2011)

Jsou animáky, v kterých je stavebním kamenem plochý a v podstatě nesmyslný příběh, kterému v pohybu pomáhá několik jednoduchých postaviček, z nichž jedna je nejen slavným maskotem již trilogie, ale také nejvtipnější postavičkou posledních let (i když stále dokola dělá to samé...). Ice Age není kvalitou na úrovni Pixarských animáku, ani se nesnaží o jejich dospělost nebo "něco víc", ale je to čistá snaha o zábavný kreslený svět, který má a musí pobavit a vy si za to musíte zaplatit. Když skončí titulky, možná si někdo vzpomene na pár scének, ale za pár dní už asi na minimum a po měsíci jako by ten film ani neviděl. Někomu to vadí, někomu ne. Mě osobně to nepřijde nejšťastnější, ale dokud kluci z Blue Sky vydělávají neskutečné sumy na příběhu "veverky, žaludu a těch pár dalších", tak proč ne... Ještě takové 3 pokračování jistě budou a nic na tom nezmění stále stejné charaktery a čím dál nesmyslnější příběh. Ice age 3 je vcelku zábavný, recykluje cizí nápady i chvílemi vizuál a všechnu tu obyčejnost dokáže okořenit slavnou veverkou a každý je spokojen. Já vcelku taky, ale chtěl bych víc... PS:(spoiler) přidat veverčici je hodně levné a již 100x viděné, ale kdo by těm škaredým veverkám odolal...(spoiler)(25.8.2009)

I když jednička byla plná patosu, dle mého se jedná o stále nepřekonaný díl této série, která je určená především menším. Na třetí pokračování jsem si zašel hezky na 3D, abych mohl hodnotit nejlepší možnou verzi. Lituju těch peněz. Nevím, jak je natáčení pro tuto technologii drahé, ale stále čekám na film, který to 3D využije i víc, než nějakými dvěma průlety (že by až Avatar?). Český dabing je příšerný, ale nic proti tomu nemám - mezi diváky byly především děti. Nechci být ovšem úplně negativní - koukat se na to dalo - byly tam momenty, kdy jsem se opravdu zasmál, ale také pasáže, kdy jsem si ukusoval nehty nudou.. snad si tvůrci řeknou do třetice všeho dobrého a pokračování už se nedočkáme. NEJLEPŠÍ SCÉNA: Veverčí tango.(24.7.2009)

Úžasňákovi, chodte se zahrabat. Ice Age vám právě sebrala titul nejakčnější animované podívané, jaká kdy vznikla. nejvíc akční, nejvíc přerostlých ještěrů a nejvíc barviček. tolik nebylo ani ve Star Wars 3. Jediné co tomuto dobremu guláši chybí je vtip. A toho povedenho tam opravdu mohlo být trochu víc. Přesto potěšily nové postavy Buck, ta hnusná veverčice, a to roztomilé mamutátko...a taky roztomilí tyranosauříci..No dost zdrobnělin, pro děti opravdu jak terminator 2 pro dospělé a dospívající. Už se nedivím proč to tolik vydělává. V některých momentech sem měl na rozumu: Vždyt to je lepší než jednička, další momenty to vrátily do normálu. Takže Ice Age 1 nej., Ice Age 3 tesne za ní a až daleko za nimi nudný druhý díl PS: A opravdu Scratch je tahoun tehle serie....(7.8.2009)

Trojka vtipností a nápaditostí navazuje na první díl, z druhýho si bere jen to dobrý(vačice, mamutice) a je to zase skvělá zábava plná super povedených fórků, nových i staronových postav a zase dokonalých vsuvek s praveverkou, který jsou opět geniálně vymyšlený a hlavně originální,což je naprosto skvělý na to, kolik toho s ní už bylo natočeno. Výborná zábava(4.9.2009)

• - Řev dinosaurů byl vytvořen pomocí zvuků slonů a velbloudů, nahrávaných v Thajsku a Africe. (adamc)

• - Náklady na výrobu a reklamu přesáhly 90 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,7 miliardy korun. (blackrain)

• - Podtitul filmu a skladba použitá v jednom z trailerů (Richard Strauss - "Tak pravil Zarathuštra") odkazují na snímek 2001: Vesmírná odysea (1968). (L_O_U_S)