Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

• DaViD´82

Děcka jistě plesají nadšením, přeju jim to. Tvůrci zůstali u nikdy nekončících padacích i utíkacích scén s ponaučením. Těžko šlo ovšem čekat něco jiného. Vydělali na tom balík, přeju jim to. Ale ze Scratových eskapád vynechat humor, to už je na pováženou a to bych vám raději nepřál vědět, co bych za to autorům provedl. Jediný klad třetí Doby ledové je tak Peggův Buck, který jak kdyby vypadl ze zcela jiného animáku. Animáku poněkud vyzrálejšího charakteru, který bych si pro změnu užil zase jednou já, byť třeba na úkor prvňáčků. Nemůžou si přece ti špunti uzurpovat všechny animáky jen pro sebe, no ne?(27.9.2009)

Původní "Doba ledová" byla jedním slovem nádherná, s druhým dílem však přišlo zklamání, za které mohl především úbytek roztomilých, popřípadě dojemných scén, a to na úkor (mohdy až zbytečně) pubertálních vtípků... "Úsvit dinosaurů" se sice opět navrací k roztomilosti (mláďátka, mláďátka a zase mláďátka), oproti předchozím dvěma dílům má ale tu nevýhodu, že je téměř ihned po dokoukání zapomenut. A Rudla neustále mění velikost...(19.3.2012)

• Pedestrian

Je to paradox. Film, který je cílený zejména na dětské publikum (od 12 let nepřístupno), a který se bojí zabít i blbého praptáka, obsahuje takové množství sexuálních narážek. Scratčice se dotýká Scratova žaludu, Buck se houpe v tlamě spinosaura (evidentně) na jeho "varleti" ad. Samozřejmě je to nuda těžké váhy a nové (vlastně i staronové) postavy stojí za dinosauří hovno.(10.10.2009)

Pohodová rodinná zábava tentokrát s dinosaury, která si drží svou kvalitu. A díky Powellovi se opět dočkáme kvalitního hudebního podkresu. Třetí rozměr je sice prima, ale jakožto jedinec, který již na očích skla nosí nebyl nápad komponování 3D brýlí do filmů zase tak vítaný. Nos to odnášel celkem dost (dvoje brýle jsou na něj už příliš velká zabíračka), ale alespoň jsem poučen a příprava na promítání AVATARA probíhá podle plánu. Bod číslo 1: dát si kontaktní čočky, brýle nechat doma.(10.8.2009)

• Pepinec

Dle mého osobního úsudku naprosto zbytečné pokračování. Z dětského hlediska je tomu zajisté jinak - však je také tento animák dětem určen. To respektuji, leč i přes svou stále pubertální duši jsem se zasmál o mnoho méněkrát, než kolik by stačilo na lepší hodnocení. Pravda, neměl jsem možnost 3D projekce, pak by to možná bylo o něčem jiném. I tak si ale stojím za svou první větou. Za těch osm let od doby ´jedničky´ se série stává stále infantilnější, vtipy se opakují, originálních nápadů jsem v ´trojce´ shledal pramálo. Abych ale jen netrousil kritiku, přeci jen mne něco zaujalo. Velice rád jsem slyšel Simona Pegga, jehož postavu Bucka hodnotím jako nejpovedenější. Jack Sparow hadr! :-) Nu a to je, milé děti, asi vše. Na film se podívejte, ale zkuste to stihnout dřív, než vám bude deset.(18.12.2009)

• - Postava Bucka byla založena na postavě Krokodýla Dundeeho a Franku Buckovi, dobrodruhovi a herci z 30tých a 40tých let 20. století. (HellFire)

• - Náklady na výrobu a reklamu přesáhly 90 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,7 miliardy korun. (blackrain)

• - Ve Strži smrti zpívá Crash a Eddie vánoční píseň, která zazněla také ve filmu Alvin a Chipmunkové (2007). S uvedeným filmem se shodují i hlasy postav. (LEGACY)