Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

V poradí už tretí diel série Ice Age, no našťastie tento diel dopadol o niečo lepšie ako jeho predchodca.Opäť je to rovnako dobré po všetkých stránkach, len sa v podstate zmenil príbeh.A to je pre mňa zase to mínus.Jednotka bola oveľa "vyspelejšia", no v týchto dieloch je to skôr už len o tej akcii, ale aj tak som sa kráľovsky bavil a dokonca viac ako u jednotky. 85% - 4*(12.3.2011)

Popravdě jsem očekával nastavovanou kaši, která nepřinese žádnou inovaci ale o to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že nejnovější "Doba ledová" nejen, že překonává předchozí díl ale v některých případech se kvalitou blíží i tomu prvnímu. Tvůrci tentokrátpřipravili pro hrdiny záchranou výpravu do světa pod ledem, kde se (jak všichni vědí podle trailerů) schovávají dinosauři. Objevují se nové postavy a tvůrci do příběhu přidaly i rodinné problémy spojené s těhotenstvím. Film má poměrně pomalý rozjezd, kde je minimum vtipných situací a už ani eskapády veverky s žaludem nebyly tak zábavné. Naštěstí se film v druhé polovině zlomí a na řadu přichází nejen řada skvělých fórků, které jsou občas vysloveně pro dospělé ale i akcí nabušená závěrečná třetina, kde se pořád něco děje. Pro mě obrovské překvapení, které však v animované konkurenci trochu zaostává.(11.12.2009)

Receptom na úspech tejto série nebolo nikdy ísť do hĺbky, ako pixarovky, ale priniesť najmenším divákom dobrodružstvo s epizódkovým humorom a srandovnými zvieratkami. A receptu sa úspešne drží aj tento diel: exotické dinosaurie prostredie ponúka priestor pre kopec lanovej, skákacej i lietajucej "akcie" a dinosauri sú roztomilí (tyranosauríčatá) i strašidelní (velociraptory, spinosaurus) a hlavne sú nasnímaní povedomou spielbergovskou optikou (veľkému Rexovi pri finálnom zaručaní chýba už iba billboard s nápisom "Keď dinosauri ovládli svet"). Plus k tomu pirátsky Jack "Buck" Sparow čoby sprievodca našich hrdinov v dinosaurom svete... čo viac sa dá urobiť pre súčasného detského diváka?(30.6.2009)

Nečekala jsem po dvojce takovou srandu. Nápad resuscitovat do ledového světa dinosaury se ukázal jako chytrý tah. Sice se mi pořád nejvíc líbí jednička, ale trojka jí šlape na paty. Vedle toho, že se tam "pořád něco děje" tentokrát se to navíc děje i dost vtipně, jako například povedená scénka v propasti s heliem či čím. Všechny ty peripetie našich známých (klasika - přátelství, rodičovství, Diegovo vyměknutí) neruší a vzhledem k všudypřítomné akci na ně naštěstí ani není moc času. Zrovna akční scénky se mimořádně vyvedly, ať už jde o "ještě lepší" Sidův sjezd na kůře nebo skvělou nahánečku na hodném pterodaktylu v závěsu s hejnem zlých pterodaktylů. Nenudila jsem se ani jednou. Rozhodně lepší, než většina posledních animáků.(2.4.2011)

70% Pro kluky z tohoto dětského filmu plyne důležité poučení: Mít žalud je lepší než mít ženskou. Veverka konečeně dostala dostatek prostoru a tak je zaděláno na nejlepší díl. I když i děj mimo veveřáka je dobrej a zábavnej. Jen škoda že 3 D nebylo náležitě využito, potěší jen ve scéně kdy lenochod serfuje na kůře.(15.7.2009)

• - Postava Bucka byla založena na postavě Krokodýla Dundeeho a Franku Buckovi, dobrodruhovi a herci z 30tých a 40tých let 20. století. (HellFire)

• - Náklady na výrobu a reklamu přesáhly 90 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,7 miliardy korun. (blackrain)

• - Řev dinosaurů byl vytvořen pomocí zvuků slonů a velbloudů, nahrávaných v Thajsku a Africe. (adamc)