Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

Doba ľadová 3 je viac než skvelým pokračovaním série. Po dosť slabšom druhom dieli sa tvorcovia rozhodli poriadne oživiť sériu po všetkých stránkach. Táto snaha im vyšla mimoriadne. Nové pestré prostredie, skvelý Buck, roztomile zvieratká a aj použitie 3D zobrazenia v konečnom dôsledku vytvorili veľmi kvalitný animák, ktorý sa hodí v podstate pre všetky vekové kategórie.(13.12.2012)

Je to někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Co mě potěšilo: animace, hudba, barevná pestrost, roztomilost těch mláďat, několik výtečných nápadů (detektivní rekonstrukce, jak padá vločka, gramofon ze šutrů atd.). Co mě nepotěšilo: čekal bych ještě lepší humor a méně kýčovitý a předvídatelný příběh. Tak či onak moje hodnocení 70%(9.1.2011)

Je to nezvyklé, ale přesto je poslední díl ledové trilogie lepší než dvojka a místy celkem zdatně sekunduje jedničce. Lenochod jakožto domnělá studnice vtipů je v tomto díle ale naprosto suchá, otravoval mě více než jindy. Sledovat první mládě Mannyho a Ellie by byla celkem dost nuda, dinosauři ale animák před tupou rodinnou podívanou docela dobře zachraňují. Animace je kvalitní, na rozzuřeného Rudyho a celý dinosauří svět se hezky kouká a zvukaři se docela vyblbli. Nemohla jsem ale přenést přes srdce – respektive ušní bubínky, že malé mamuťáko brečelo jak lidské mimino… To je tak těžké vymyslet nějaký nový zvuk??? ///Scéna veverčího tanga je vtipná a nápaditá. Paralela mezi chováním žen a nové partnerky veveřáka docela funguje (svůdné pohledy, aby získala kořist, stálá nespokojenost s umístěným nábytku…leckterá žena se tady určitě pozná), plus ty její modré oční stíny – to zkrátka pobaví. Při scéně v Propasti smrti/Velké smradlavé puklině sice smíchy neumřete, ale zfetovaní zviřátka mě rozesmála:) Diego i vačičáci Crash a Eddie hrají druhé housle a mnoho nového do dynamiky snímku nepřinášejí. Chcete-li si ale film užít pořádně, doporučuju originální verzi. (3D jsem neviděla, ale jsem si jistá, že některé sekvence musí být více než fajn). Přestože český dabing je dle mého názoru povedený (viz 1 a 2), britský akcent Pegga alias bláznivého Bucka jen tak něco nenahradí. A ano, Rudyho zub je tak malý, že z něj je nůž pro drobného, byť nebojácného lasičáka. K čertu s logikou, tohle je animák a ne Putování s dinosaury! P.S. A kdo by ta malá nevinná tyranosauří mláďátka nechtěl mít v doma v obýváku? 75%(13.8.2009)

Ale ano, tohle byla vcelku příjemná podívaná naprosto vhodná na sobotní podvečer, u které jsem v pohodě mohl vysadit a pobavit se. A být o něco více zapáleným fanouškem téhle série, tak bych byl možná nadšený, ale můj problém je ten, že tahle série mě nikdy nějak výrazněji nezajímala a na filmy jsem se podíval vždy jen proto, že na žádné jiné televizní stanici v tu chvíli nic lepšího neběželo. V tomto případě tedy kladně hodnotím především nové a neokoukané prostředí zapomenutého světa dinosaurů, potom postavu pološíleného Bucka, a samozřejmě jako vždy pobavil krysoveverčák Scrat. Celkově jsem měl však z filmu pocit, že je to až příliš roztahané a skoro mě napadlo, že tvůrci už prostě nevěděli, co tam dát, a tak ten příběh neskutečně natáhli, aby to mělo stopáž celovečeráku. Rozhodně si tedy tento animák nedokázal po celou dobu udržet mou pozornost, ale na ten průměr to v pohodě dosahuje. Prostě průměrné pokračování, které částečně vnímám jako nastavovanou kaši, ale jakousi dobrou úroveň si tato série dokázala udržet. Takže celkově toto pokračování hodnotím třema hvězdama.(13.3.2011)

I když jednička byla plná patosu, dle mého se jedná o stále nepřekonaný díl této série, která je určená především menším. Na třetí pokračování jsem si zašel hezky na 3D, abych mohl hodnotit nejlepší možnou verzi. Lituju těch peněz. Nevím, jak je natáčení pro tuto technologii drahé, ale stále čekám na film, který to 3D využije i víc, než nějakými dvěma průlety (že by až Avatar?). Český dabing je příšerný, ale nic proti tomu nemám - mezi diváky byly především děti. Nechci být ovšem úplně negativní - koukat se na to dalo - byly tam momenty, kdy jsem se opravdu zasmál, ale také pasáže, kdy jsem si ukusoval nehty nudou.. snad si tvůrci řeknou do třetice všeho dobrého a pokračování už se nedočkáme. NEJLEPŠÍ SCÉNA: Veverčí tango.(24.7.2009)

• - Postava Bucka byla založena na postavě Krokodýla Dundeeho a Franku Buckovi, dobrodruhovi a herci z 30tých a 40tých let 20. století. (HellFire)

• - Podtitul filmu a skladba použitá v jednom z trailerů (Richard Strauss - "Tak pravil Zarathuštra") odkazují na snímek 2001: Vesmírná odysea (1968). (L_O_U_S)

• - Dinosaurus Rudla je inspirován druhem baryonyx. Animátoři si zvolili tohoto dinousaura pro jeho krokodýlí vzhled, jímž se lišil od známějšího tyrannousaura. Bílá kůže a krví podlité oči měly jeho vzhled učinit ještě děsivějším. (Tereza666)