Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

Doba ledová 3 a 3D zážitek. Ohledně toho 3D jsem sice čekal, že mě to ohromí víc, ale bylo to dobré a zase něco novýho. Samotný film si drží slušný standart a je srovnatelný s dvojkou. Zábava je pořád slušná (scéna s heliem byla nejlepší a celé kino se lámalo smíchy) a děj je na animák zajímavý. K Výhodám animáků samozřejmě patří, že žádná postavička se na pokračování nevykašle a to je jen dobře, a proto se zde setkáváme opět se stejnou bandou, kterou okoření dinosauři a jeden lasičák. Děcka si film užijí určitě víc, ale Doba ledová je určena pro všechny milovníky (animovaných) filmů. 75%(8.7.2009)

Nebýt výborné stíhací jízdy ke konci filmu, která mi okamžitě připomněla Star Wars jen těžko by se mé hodnocení přehouplo přes dvě hvězdy. Přece jen mi není 10 let a tak ty mrkací orgie malinkatých novorozeňat se u mě nesetkávají s valným pochopením. Lenochod Sid je také dost vyprázdněná figurka. Ve třetím díle přichází k oživení o postavu Bucka, který je rozený zabiják a takový pralesní James Bond křížený s Rambem. Jak jsem již zmínil jedná se o třetí díl série a tak jako i série Shreka začíná trpět i Doba ledová známým nešvarem a to nabalováním postav. Z minulého dílu přešly vačice, do dalšího dílu volně přejde malý mamut, jenž jak tipuju bude hlavním zdrojem problémů v Době ledové 4.(8.7.2009)

Třetí Doba ledová si ponechává stejnou cílovku jako její předchůdci - děti do 12 let, kteří nejvíce ocení staronové ztřeštěné postavičky, epizodní humor založený na srandovním dabingu a dynamické akci a zobrazení základních rodinných a morálních hodnot. Novinkou je ale kreativní dinosauří prostředí, které přináší do série blahodárný vizuální impulz a dějový spád je oproti přeci jenom upovídanějším předešlým dílům fantastický. Sice jsme svědky naprosto nepřekvapivého vývoje, ale o to zde zaprvé nikdy nešlo a zadruhé tu máme zatraceně cool postavičku v podobě průvodce Bucka, který si vyloženě krade celý film jen pro sebe a shazuje velkou část zodpovědnosti z beder tradičně skvělého Scrata.. S danými ambicemi a námětem to lépe opravdu dopadnout nemohlo, moje dětské já výská nadšením...(18.4.2011)

Pravidlo číslo 3: Kdo má větry jde poslední…. Animovat dneska umí kde kdo. Už i filmy pro děti musí mít příběh. A čím vtipnější, tím lepší. A když se k tomu přidá napětí, nebezpečí, bláznivý taťulda Manny, Diegovy problémy, svobodná matka se třemi dětmi Sid a krvelačné příšery…. na něco jsem zapoměl… jo, chybět nesmí Buck - takovej kapitán Jack Sparrow animovaného světa, je třeba se připravit na velké dobrodružství? Nebo na smrt? Jo, takhle by to mohlo fungovat. Rodinná zábava je totiž kumšt! PŘÍBĚH **** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.11.2009)

[imdb: 7.3/10] | me: Každý z Ice Age-ov priniesol niečo nové, ale celkovo vždy poľavil oproti jednotke. Tento diel nie je výnimkou. Ak sa na to pozerám ako detský divák, tak vidím krásnu rozprávku plnú hravých animácii a podnetov na smiech, avšak z môjho ozajstného pohľadu je veľká časť deja príliš obyčajná (čo sa o jednotke povedať nedá), dokonca aj veverica-e (a žaluď ) už nemá v sebe to čo mala predtým. Naštastie sa všetko vylepšuje ku koncu druhej polovice (bohovský Buck) a záver (flight-fight) je dostatočne rýchly, funny a akčný na to, aby dobre pobavil. Napriek dinosaurom, novým motívom a hrdinom je tento diel opäť o čosi slabší (jednoduchší, prostejší),... ale (práve preto) tí najmladši sa však budú určite baviť vynikajúco (a to som nevidel v 3D), možno ešte lepšie ako v predchádzajúcich častiach... Moje hodnotenie sa preto odvíja od toho, čo som videl (a ako som sa bavil) s Ice Age 1.(25.8.2009)

• - Tržby v kinech celosvětově: přes $731,749,619. (CrypzzXD)

• - Dinosaurus Rudla je inspirován druhem baryonyx. Animátoři si zvolili tohoto dinousaura pro jeho krokodýlí vzhled, jímž se lišil od známějšího tyrannousaura. Bílá kůže a krví podlité oči měly jeho vzhled učinit ještě děsivějším. (Tereza666)

• - Ve Strži smrti zpívá Crash a Eddie vánoční píseň, která zazněla také ve filmu Alvin a Chipmunkové (2007). S uvedeným filmem se shodují i hlasy postav. (LEGACY)