Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

nevěřila bych, že to někdy řeknu.. ale páni scénáristi, udělejte z doby ledové VKV :) tahle smečka mě prostě nepřestává bavit.. říkala jsem si.. další nové postavy.. to už nebude ono.. ale stále to funguje.. :) Manny jako starostlivý a hlavně nedočkavý tatínek, Ellie jako rozumná nastávající maminka :)Diego trošku váhá.. dělat chůvu nebo být šelma??.. Sid opět vzal svůj osud do svých rukou a jak to dopadlo?? Leť nelétavý ptáčku :-D k vačičákům nemusím nic dodávat.. Scrat a věčný boj o ořech.. tentokrát s hezkou polovičkou :) a nový přírůstek Buck s jeho pravidly.. za 3. kdo prdí, jde jako poslední ;) a poslední člen.. Broskvička :) těším se.. až se do ní láskou zakousnu ve 4 :) k tomu úžasný dinousářátka a dinousaři.. krásná animace a hlavně prosředí pralesu .. sečteno podtrženo.. tento animák mě opět nezklamal.. ananas.. banán.. pomeranč.. asi by si dala ovocný kokteil :-D(10.7.2009)

Inu, chtěl jsem na vlastní oči (uši) poznat, jak to s tou Dobou ledovou je. Jestli je lepší než dvojka, nebo nastejno... nebo úplně jinak. Tak to nejprv pořádně "rozpitvám". Třetí díl je každopádně zábavnější a vtipnější než dvojka (avšak humor ve filmu není tak tupý a trapný jako v Madagaskaru - je inteligentní), záživnější a plynulejší, plný neotřelých náladů a úžasně vykreslených charakterů. Přibyly nám tu dvě...respektive tři nové postavy: vtipná a arogatní postava "asičáka" Bucka, která je skvěle nadabovaná - a co věta, to perla. Druhou postavou (jak mnoho z vás ví) je Scratova "vyvolená" Scratte, která působí dojmem zámožné a drahé vábičky, jež se dokáže proměnit v ďábelskou veverčici a nastolit si svá pravidla :) A třetí postavou... je dítě, ale neřeknu koho :D Takže to shrnu - nové postavy se zkrátka vyvedly. Z těch původních postav tu dostává velký prostor Sid, který srší nápady a vtipem, což je velmi dobře, jelikož se tak nemusí diváci těšit jenom na Scrata, který celý předchozí film jenom zachraňoval zábavu. Navíc tvůrci dokázali trochu zredukovat ty dvě otravné vačice, co mě v Oblevě tak lezly na nervy a měl chuť je zaškrtit. Dokonce si troufnu tvrdit, že jsem si je už i oblíbil. Co však musím opravdu ocenit, je (překvapivě) skvělý český dabing a vynikající hudba, která se mi ze všech tří filmů líbila právě nejvíce. Ale abych jenom nevynášel samé komplimenty, tak musím filmu vytknout možná námět, který ve vás po shlédnutí filmu nezanechá příliš silný pocit a je průhledný jako síto. I tak se s tím však tvůrci dokázali popasovat a za to si snad určitě zaslouží 4 hvězdy.(6.7.2009)

Na třetí pokračování jsem se hodně bavil, veverčák opět válel, i když měl obstojnou soupeřku v hledání oříšků. Partička se nám od dvojky hodně rozrostla a měla se možnost rozrůst i tentokrát, ale pro další pokračování už by to bylo moc a tak se bohužel noví společníci museli v tomto díle rozloučit, i když by s nimi v dalších pokračováních mohla být sranda.(28.12.2013)

Býva zvykom, že po úspechu pôvodného filmu nasledujú ďaľšie pokračovania. Celkom logický dôvod ako vydolovať ešte ďaľšie peniaze. Väčšinou to býva na úkor kvality. Čiastočne to platí aj u "Doby ľadovej". Tretí diel už nemá ten svižný feeling, ktorý som zažil pri jedničke. Z tohto výrazne cítiť naťahovanú komerciu. Príbeh je omnoho viacej výchovný, miestami hodne prevídateľný. Humor vyložene detský. Ale veď práve pre túto cieľovú skupinu divákov je určený tento titul, pre deti. ***(1.9.2009)

I když jednička byla plná patosu, dle mého se jedná o stále nepřekonaný díl této série, která je určená především menším. Na třetí pokračování jsem si zašel hezky na 3D, abych mohl hodnotit nejlepší možnou verzi. Lituju těch peněz. Nevím, jak je natáčení pro tuto technologii drahé, ale stále čekám na film, který to 3D využije i víc, než nějakými dvěma průlety (že by až Avatar?). Český dabing je příšerný, ale nic proti tomu nemám - mezi diváky byly především děti. Nechci být ovšem úplně negativní - koukat se na to dalo - byly tam momenty, kdy jsem se opravdu zasmál, ale také pasáže, kdy jsem si ukusoval nehty nudou.. snad si tvůrci řeknou do třetice všeho dobrého a pokračování už se nedočkáme. NEJLEPŠÍ SCÉNA: Veverčí tango.(24.7.2009)

• - Náklady na výrobu a reklamu přesáhly 90 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,7 miliardy korun. (blackrain)

• - Ve Strži smrti zpívá Crash a Eddie vánoční píseň, která zazněla také ve filmu Alvin a Chipmunkové (2007). S uvedeným filmem se shodují i hlasy postav. (LEGACY)

• - Řev dinosaurů byl vytvořen pomocí zvuků slonů a velbloudů, nahrávaných v Thajsku a Africe. (adamc)