Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Doba ľadová 3

Ice Age 3

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 90 min

No síce tam dinosaury boli, tak aj tak to akosi nepomohlo, aby som dávala hodnotenie vyššie ako 3*. A možno, že práve za to, že tam fakt boli... počas doby ľadovej, ale úplne niekde inde.. proste sa mi tá myšlienka nepáči... Ale tak zas netvrdím, že na niektorých scénach som sa vôbec nezasmiala.. Zasmiala, ale to aj pri iných rozprávkach sa zasmejem a oveľa viac a s väčšou chuťou...(8.4.2013)

Pravidlo číslo 3: Kdo má větry jde poslední…. Animovat dneska umí kde kdo. Už i filmy pro děti musí mít příběh. A čím vtipnější, tím lepší. A když se k tomu přidá napětí, nebezpečí, bláznivý taťulda Manny, Diegovy problémy, svobodná matka se třemi dětmi Sid a krvelačné příšery…. na něco jsem zapoměl… jo, chybět nesmí Buck - takovej kapitán Jack Sparrow animovaného světa, je třeba se připravit na velké dobrodružství? Nebo na smrt? Jo, takhle by to mohlo fungovat. Rodinná zábava je totiž kumšt! PŘÍBĚH **** HUMOR **** AKCE *** NAPĚTÍ *(13.11.2009)

V poradí už tretí diel série Ice Age, no našťastie tento diel dopadol o niečo lepšie ako jeho predchodca.Opäť je to rovnako dobré po všetkých stránkach, len sa v podstate zmenil príbeh.A to je pre mňa zase to mínus.Jednotka bola oveľa "vyspelejšia", no v týchto dieloch je to skôr už len o tej akcii, ale aj tak som sa kráľovsky bavil a dokonca viac ako u jednotky. 85% - 4*(12.3.2011)

Teda, nemůžu si pomoct, ale tohle byl úsvit něčeho většího, než dinosaurů. :-) Perfektní jízda, která předčila i své dva předchůdce. Ano, dovolím si tvrdit, že trojka dala nejstaršímu dílu na frak, ikdyž mu "prvenství" nikdo nevezme. Ale zpět k tomu, proč jsme tady, a to kvůli 90 minutám parádní jízdy se vším všudy. Láska, kapka strachu, dobrodružství, létání, běhání, skákání, honičky, zvířecí piškoti a hróóóóóóóóómada srandy. Už dlouho jsem se u animáku nepobavil, tak jako u Doby ledové 3. Bravo, pánové!!! 95%(24.7.2009)

Nenasiel som na tejto casti nic, co by sa mi nepacilo, alebo mi vadilo. Skor naopak, bola to skvela zabava, ani chvilku som sa nenudil, na mnohych scenach som sa zasmial, cesky dabing bol velmi kvalitny. Mam tieto animaky rad a pokial funguje aj pribeh a aj humorne dialogy, nemozem a nechcem hodnotit inak. ________ Hlasy hercov: Queen Latifah - (Ellie) +++ Denis Leary - (Diego) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Josh Peck - (Eddie) +++ Simon Pegg - (Buck) +++ Ray Romano - (Manny) +++ Sean William Scott - (Crash) +++ Chris Wedge - (Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte, Chris Wedge +++(28.4.2011)

• - Ve Strži smrti zpívá Crash a Eddie vánoční píseň, která zazněla také ve filmu Alvin a Chipmunkové (2007). S uvedeným filmem se shodují i hlasy postav. (LEGACY)

• - Tržby v kinech celosvětově: přes $731,749,619. (CrypzzXD)

• - Podtitul filmu a skladba použitá v jednom z trailerů (Richard Strauss - "Tak pravil Zarathuštra") odkazují na snímek 2001: Vesmírná odysea (1968). (L_O_U_S)