Tony si tentokrat vybral blbej namet. To je hlavni kamen urazu. Ze je to remake je fuk, jenze ta sablona je porad stejna a je to k videni v desitce filmu rocne. Takze i kdyz se snazil o par osvezeni, stejne je vam celej vyvoj pribehu jasnej od zacatku do konce a nicim neprekvapi. Navic tady ani nema podporu v nejaky ultra akci, takze je vysledek vcelku rozporuplnej. Tony se to sice snazil cely natocit silene cool, lita s kamerou a podobne, ale tak nak tohle uz je precejen okoukany a i kdyz kamera neni zas tak silena, aby vam bylo blbe, obcas to je stejne neprehledny a to je pri faktu, ze se vlastne nic moc nedeje a vetsinou jen keca, docela opruz. Nicmene aspon se podarilo do filmu nacpat docela napeti, ne ze by jste si hryzali nehty, jak to dopadne, ale napinavy to proste je. Nicmene film se poradne rozjede az v druhy polovine, v prvni se fakt jen keca a vetsinu akce obstaravaj blby flojdi vezouci prachy, ktery se kazdou chvily nekde vymaznou. Druha pulka uz je precejen trochu vic o akci a Denzel zavzpomina na stary dobry akcni casy. Navic je fajn, ze kdyz uz nekdo chcipne, je to vcelku krvavy. No a co se tyce Travolty, vypada jak nejvetsi drsnak pod sluncem, sem tam hodi nejakou hlasku a furt fuckuje, ale ze by predved neco extra, to ne. Takze proste jen lehce nadprumernej, dobre obsazenej a solidne natocenej akcni thriller, ale nic vic. A ze Tony ma na vic.(4.10.2009)

Škoda nevyuženého talentu mistra Washingtona a tady ne příliš důvěryhodného Travolty. S tím knírkem a drsným výrazem vypadal trošku vtipneji, než že by z něj šel respekt. Dále John Turturro se hodí spíše na blbečky než na policejního vyjednavače. Spousta zbytečných chyb, jako znovu nabitý notes, bordely v časech, nepříjemná hudba ve tvaru projíždějícího vlaku, hrátky s kamerou, neustálé zastavování a rozmazávání obrazu, pořád předhazován čas, nesmyslné bouračky ač měli mít zavřenou silnici atd. Ale jelikož jsem se docela normálně bavil a mám Denzela opravdu rád tak za 60%, ale čekal jsem trošičku více.(31.8.2009)

Uvedomelá, a zároveň ničím extra ozvláštňujúca, resp. ozvláštnená žánrovka. To, že sa tu zrkadlia a variujú udalosti po 9/11, komentuje sa multimediálny priestor čo by (žiaľ) novonadobudnutý primárny nástroj komunikácie a umne sa tu pracuje s deadlinom, určite za pozornosť stojí, ale pokiaľ beriem do úvahy Helgelandov nevýživný scenár a ono nešťastné "pravicové" finále, tak si proste toto Scottyho žánrové skotačenie - ktoré je mimochodom na rozdiel od tých predošlých odmeranejšie a nie-až-tak napadité - nedokážem užiť zrovna tak, ako by som chcel.(7.9.2009)

• Gilmour93

Tony, 1 2 3, to sem nepatří, 4 5 honorář vrátíš zpět.. Preventivně jsem se před začátkem zakousl do dřeveného klacíku, ale blikající hračička Scott se tentokrát vcelku mírnil, tak jsem si ho zase vydělal, ať můžu nerušeně zívat. Pokud máte ploché postavy, plytké dialogy a nulové napětí, tak i jindy silně osobitý režisérský styl se náhle může státi slabinou a nepomůžou ani nabraný Denzel s mlíkem v igelitce a uřvaný Travolta, který kdyby za každé slovo "fuck" zhubnul jedno kilo, tak se ještě možná nasouká do svých kalhot z Horečky sobotní noci. Mimochodem Johne, zkus si toto v Praze mezi stanicemi Muzeum a I.P.Pavlova a primátor z Pamíru Pája ti v rámci ochrany pražských voličů.., pardon občanů, jedním mocným máchnutím cepínem rozpoltí lebku..(5.3.2010)

Už jen díky vytlemenému a stále uřvanému Travoltovi ten film má šmrnc :) neměla jsem čas se nudit.. a to je přesně to, co jsem od toho filmu chtěla :) sice bych připsala, že film spadá do žánru komediální thriller, ale to je drobnost :) vím, že díky tomuhle filmu už mi nebudu dělat problém chodit na veřejné záchodky, že nikdy nechci dělat dispečerku vlakového provozu a začínám uvažovat, že starostové nemusí být takový volové :) P.S. koupil nakonec galon toho mléka, nebo jen půl?? :-D(1.9.2009)

• - Do kin putuje film pod názvem Watch your Step. (TomikZlesa)

• - Postava Denzela Washingtona se původně jmenovala Zachary Garber, ale jako poklona Walteru Matthauovi byla jeho postava přejmenována na Walter Garber. (TomikZlesa)

• - Garber (Denzel Washington) je obviněn z braní úplatků při návštěvě firem, které mají na starosti výrobu vozů metra a ucházejí se o kontrakty na nové vlaky. Ve filmu je pouze řečeno, že se jedná o japonskou a kanadskou společnost, tímto se odkazuje na japonskou Kawasaki Heavy Industries a kanadskou Bombardier Transportation, dvě firmy, které mají na starosti výrobu vlaků metra pro New York. (Maulincio)