Už jen díky vytlemenému a stále uřvanému Travoltovi ten film má šmrnc :) neměla jsem čas se nudit.. a to je přesně to, co jsem od toho filmu chtěla :) sice bych připsala, že film spadá do žánru komediální thriller, ale to je drobnost :) vím, že díky tomuhle filmu už mi nebudu dělat problém chodit na veřejné záchodky, že nikdy nechci dělat dispečerku vlakového provozu a začínám uvažovat, že starostové nemusí být takový volové :) P.S. koupil nakonec galon toho mléka, nebo jen půl?? :-D(1.9.2009)

Nejslabší a nejobyčejnější Scottův film od doby, kdy na plátnech zářil reklamní úsměv Toma Cruise v ocelovém ptáku. Přehršel různých náhod, nehod, nedopatření, nesmyslů (neochvějné tvrzení, že v tunelu nemůže fungovat internet následuje poté, co všichni vidí záběry z webkamery) a minimum napětí. Občas to tak nějak funguje, občas je to sebeparodické (převoz peněz), ale nikdy to není hodno tvůrce Muže v ohni či Spy Game.(15.9.2009)

• lesumir

Ač mám onanii Tonyho Soctta rád a tahle je udržitelná v mezích snenitelnosti, v tomhle filmu mi naprosto vadí. Danzel Washington je herecký bůh, ale tady měl málo prostoru pro svoje kouzla, které převzal semtam přehrávající Travolta. V podstatě dvouhodinová nuda s naprosto mizerným a předvídatelným koncem.(17.10.2009)

Jak si myslíte, že skončí váš den, když si ráno oblíkáte ponožky?.…. Zběsilý střih a žlutý filtr. Nepřipomíná vám to někoho? Ano, Tony se vrátil. S filmem, který má dobrou atmosféru, stojí na konverzační dokonalosti a Travoltových šílených nápadech. A také na umírněnosti a civilnosti D.Washingtona. Pro oddychnutí nám Scott naservíruje akci, která vlastně akcí vůbec není. Ale on ji z toho udělá. Uvěřitelní herci a odsýpající příběh posouvají film do nadprůměru, přesto myslím, že jedna produkce stačila, protože na podruhé nemá čím překvapit. Leda, že by stoupnul kurz na jedno rukojmí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(30.10.2009)

• Gilmour93

Tony, 1 2 3, to sem nepatří, 4 5 honorář vrátíš zpět.. Preventivně jsem se před začátkem zakousl do dřeveného klacíku, ale blikající hračička Scott se tentokrát vcelku mírnil, tak jsem si ho zase vydělal, ať můžu nerušeně zívat. Pokud máte ploché postavy, plytké dialogy a nulové napětí, tak i jindy silně osobitý režisérský styl se náhle může státi slabinou a nepomůžou ani nabraný Denzel s mlíkem v igelitce a uřvaný Travolta, který kdyby za každé slovo "fuck" zhubnul jedno kilo, tak se ještě možná nasouká do svých kalhot z Horečky sobotní noci. Mimochodem Johne, zkus si toto v Praze mezi stanicemi Muzeum a I.P.Pavlova a primátor z Pamíru Pája ti v rámci ochrany pražských voličů.., pardon občanů, jedním mocným máchnutím cepínem rozpoltí lebku..(5.3.2010)

• - Podzemní vlaky R-142 a R-142A jsou permanentně spojeny do pětidílné soupravy a není možné, aby jezdily samostatně. Pro tuto potřebu byl upraven model R-62A 2079, který je jako jediný shcopný samostatné jízdy. (TomikZlesa)

• - Říká se, že Ramos způsobil srážku metra, když začal používat sirup na kašel – odkaz na Mr. Greena, stejnou postavu ve verzi z roku 1974, pro kterého je typický chronický kašel. (CrypzzXD)

• - Spoiler: Ve filmu zemře Phil Ramos (Luis Guzmán) jako první, zatímco v původní verzi jako jediný přežije. (HellFire)