Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat? (oficiální text distributora)

badett

Unosce, výkupné, zabíjení rukojmích... To už tady všechno bylo. Klasické krimi s dobrým koncem a spoustou mrtvých. 50% ()

panic25

dobrý film, ve kterém se john travolta vrátil ke svým nejlepším rolím co jsou role zločinců, grázlů a podobně, takže už jen kvůli tomu stojí film za zkouknutí pěknou zábavu, dávám 4 hvězdy ()

najki

a mne sa to pacilo, povodny som sice nevidela, ale toto bol presne film, ktory som po dnesnom dni potrebovala, thriler ubiehajuci rychlo, sice s predvidatelnym koncom, ale dobrymi hercami, ktory do toho sice nedali extra vela, ale stacilo to. proste dnes ma to uspokojilo na 80%. PS: bol to na konci pol galon alebo galon mlieka? ()

Mangus

Po dlhom čase opäť typický akčný film v štýle 90-tych rokov. Až na opäť moderne sa tváriacu kameru, ktorá trýzni oči diváka, je to slušný priemer. Celkom pekný koniec a posledných pár dialógov taktiež v štýle osemdesiatych rokov. Pripomenulo mi to Smrtonostnú pascu 3, kde sme sa tiež pokochali scenériou New Yorku. Tentoraz je to síce bez dvojičiek, ale aj tak to stálo zato. Herci skvelí, dej ujde, len kamera trochu štve..7/10 ()

POETA.KNO

Travolta a vážná role jde dohromady, dokazuje to v tomto filmu. Podle mne zastínil svým výkonem ostatní herce. Navíc děj filmu je také moc dobrý, až na lítání aut vzduchem při bouračce. ()

BeaVV

Tak nevyužitý potenciál sa len tak nevidí. Skvelý herci, slušná zápletka, zvučné meno režiséra, ale film velká nuda. Kde sa stala chyba?! ()

pavont

Mozno som cakal od Tonyho viac ale dost sa utopilo v zaplave nie velmi dopilovanych dialogov a ani akcie nebolo tolko. Nakoniec to ale musim hodnotit ako velmi slusny thriller. ()

sashator

Pro mě starej dobrej Tony Scott- sice žánru nepřinesl nic nového, ale zase nic nepokazil. Zkrátka oddechovka, která si na nic nehraje. Denzel hraje svůj standart, John zase jednu z řady svých záporáckých rolí, která mu myslím i docela sedla. Hezké 3 hvězdy ()

wetrix

Tohle je typická akční-thriller klasika, která může být. Připomínalo mi to hodně Nebezpečnou rychlost a podobné filmy. Zápletka jednoduchá a tolikrát použitá, film má klasický průběh i konec. V žádném případě neurazí, ale díru do světa taky neudělá. Mám tenhle styl rád, a ikdyž to není přesně můj žánr, jsem rád, když jednou za čas něco takového vidím. Kdyby to šlo, dám 3 a půl *, na 4 je to ale moc. ()

Chlo0opek

Z tohohle námětu se dalo vytěžit víc. V podstatě jsem čekal s očekáváním na závěr, který mě tedy zklamal. Nakonec teda hlavně díky tomu slabší 3*. ()

Naranyan

Napínák ? Pro mě a nejen pro mě určitě. Osobně i vcelku nepředvídatelný film a to možná kvůli postavě Travolty a právě proto hodocení plným počtem. Jako snad již tradičně teď teprve budu zjišťovat postřehy jiných, rád. Přemýšlel jsem nad postavou Raydera narozdíl od hereckých kvalit Travolty. Byl to účel ? Kalkul ? Chtíč vyjádřit prosté námitky na konzum doby moderní skrz konzumenta moderní doby ? Snad, ale účel světí prostředky a na mě v tomto případě zabraly víc než je zdrávo. Málokdy přemýšlím nad "akčňáky", tak jako nad tímto snad nikdy. Únos vlaku 1 2 3 našel kryptonit jednoho z hodonotitelů což se nedá přejít pouhým konstatováním našláplé první půle a slabší druhé části ale jen a pouze účinkem, který je, jak známo, devastující. Auu. This hurts me. ()

zekon

Tony Scott je většinou záruka napínavého filmu, se skvělou hudbou a akcí. Tady je znát Scottova kvalita, líbí se mi záběry kamerou, ale něco mi tam chybělo, takové to něco od profíka od kterého čekáte co čekáte. Travolta opět ukázal že zahraje cokoli a i vzhledem odpovídal zloduchovi. Scénář trošku slabší, ale dívalo se na to dobře. 4- ()

montel

Skupina teroristů unese vlak v newyorském metru i s cestujícími a požaduje desetimiliónové výkupné. Vyjednávat se rozhodnou pouze s dispečerem Walterem (Denzel Washington). Na předání peněz mají pouze jednu hodinu. Po vypršení dané doby rukojmí zemřou. Času zbývá málo...Pohodový, trochu nelogický akčňák, který neurazí, ale ani nenadchne. Známí herci filmu bohužel nepomůžou, Tony Scott tentokrát přestřelil. Z filmu mohl vymáčknout daleko víc. 55% ()

mimuzik

Od Tonyho Scotta jsem čekal rozhodně víc. Klasické krimi, které zachraňuje pouze Denzel Washington, naopak John Travolta ve mně budil dojem, že hraje za trest. Pár dialogů se povedlo, naopak žádné napětí a nulový závěr toto všechno táhne ke dnu. A je to škoda, nápad (i když jde o remake) to byl dobrý. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (více)