Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Nightbreed

Fuuuu tan zasrany opičák mi kazil dojem z celého filmu.Dlho som sa rozhodoval medzy 2 a 3 tak ale scéna z orechom ma total dostala:D:D a Ferrell s komárom bol tiež super tak dávam 3*. ()

phoorecek

Přehlídnem-li pár stupidit typu komunikace mezi opičím přítelem a Holly nebo dinosaurem a Rickem. Tak jsem se překvapivě bavil, obzvlášť ke konci. Pěkně zakomponované "drogy" do filmu, jenž poslední dobou nechybí v žádné komedii natož v americké. Vzhledem že to je komedie, nečekál jsem žádné velkolepé bitky, ale s zápárňáky pohybující se jako devadesátišetiletí důchodci si autoři mohli trošku pohrát. ()

waits

Záměrně pitomý film, pitomější než třeba podobný, ale nudnější Cesta do středu země. Co si budeme povídat, škála ujetých scénaristických nápadů mě nechala chladným, interierová výprava a digitální triky mě nenadchly a časté žerty typu polévání se dinosauří močí nebo hubance opici mě taky dvakrát nespravily náladu. Přesto jsem odolal sklonům vypnout film v polovině, postupně jsem snižoval svá okamžitá intelektuální očekávání někam k úrovni svých dávných deseti let a světe div se, ke konci jsem si už zvyknul na všechno a zhruba dvacetiminutovou, mírně surrealistickou a příjemně slunečně nasvícenou část filmu (zhruba po katapultování chlazeného dusíku) jsem si docela užil. Ale znova to nedám, Wille to se na mě nesmíš zlobit. ()

Martinius

je to take strestene, ze je to az roztomile. akurat by som rad vedel, aky matros to reziser hulil/pil/snupal. a tiez, kde sa da zohnat a za kolko. ()

xxxvodnikxxx

V první řadě je to nehorázná slátanina, na druhou stranu- na zabití nudy, kdy nemůžete usnout, absolutně ideální. Navíc se film pořád snaží brát věci vážně, čili z toho není až taková úplná blbost, jak to jindy bývá. ()

Flopik

Jedna z tých starších  uletených komédii so skvelým Willom a Dannym. Miestami bláznivé, šialené ale ohromne vtipné. Dinosaurí moč ako maskovanie asi topka. ()

dawe787

Škoda, čekal jsem více. Po seznámení s hlavními postavami se dostanete ve 14 minutě do podivného pravěku, kde sice dinosauři nevypadají špatně a svým chováním mě 2x upřímně rozesmáli, ale od komedie jsem čekal více. Všechno kazí divný příběh a ještě horší zápletka a vrcholem jsou jakési zelené šupinaté oblůdky se třemi drápy na haksnách a velkými oči, které chtějí zničit půlku vesmíru. Když už si dali práci s efekty, tak mohli natočit duchaplné story s méně pokusy o zasmání vykompenzované s najpatými a strhujícími scénami. Snad se dočkáme od Spielberga 4.dílu Jurského parku. ()

heihatchi

Né moc vtipná komedie, koukal jsem na to víceméně jen kvůli Dannymu, kterej je tu stejnej jako ve všech ostatních filmech. Pak už tu za řeč stála jen Anna Friel, ale i tak je to bída... ()

zdeny99

Julese Vernea to vidělo leda tak z rychlíku. Jelikož Země ztracených se v Cestě do středu Země jen lehce inspirovala. Jinak je to naivní crazy komedie pro odrostlejší děti a puberťáky za spoustu utopených peněz. Právě ty utopené peníze v dokonalé grafice a krásných vizuálních efektech to zachraňují. Především tyranosaurus rex, velocyraptor a chvilku mihnutý obří krab. Překrásné jsou i masky ještěřích lidí. Ti se mi opravdu líbili, dokonce nejvíce ze všech možných verzí na Cestu do středu země. A to i přesto, že vypadají spíše jako ufoni s ocasem. Ovšem ten děj je totálně překopaný. Je udělaný pro mladší publikum a s inteligencí nemá nic společného. Vedle dementního Willa Ferrella hraje ňouma Danny McBride, který se celou dobu tváří hodně drsňácky a průvodce jim dělá pračlověk v nejtlustším kožichu, který se nezpotí ani na poušti a připomíná spíš vytlemeného orangutana. Samotným vrcholem filmu je Ferrellův skok o tyči do útrob tyranosaura, který jej o pár chvil později vysere. A tak se Will Ferrell může pyšnit tím, že je první člověk, kterého vysral tyranosaurus. [4663. hodnocení, 322. komentář, 51%] ()

jamesjimbo

zajímavé nápady, nicméně pořád to mohlo být daleko vtipnější, ale jelikož jsem dlouho neviděl film s dinosaury, tak musím dát 3 hvězdičky :D ()

PDcz

1* bod Jak to tak napsat.. aby to bylo slušné :-) [X] Minus 1* bod Dlouhé, zkrátit o 40 minut. Nejméně... [X] Minus 1* bod Hlavní hrdina moc mluví, ale to tenhle vždy :-) Dialogy profesora zkrátit o 50%. [X] Minus 1* bod To tam těch potvůrek moc nebylo. 2 T-rex, 12 pidi midi skákacích.. a ? opičky.. divný opičky [X] Minus 1* bod Zmrzlinář? Stíhačka? Vikingové? Kosmonaut? písek, stromy, sopka, jeskyně? To je celý svět? [X] Pokud by to někdo chtěl vidět, tak ať se podívá na trailer a má to nejlepší co mělo smysl :-) Zbytek je zbytečný... [X]Bla, bla, bla... bla ()

Axident

Skvostná píčovina, jinak to říct nemohu. Buď to vypnete po pěti minutách, nevěřícně kroutící hlavou nad imbecilitou všech, kteří do takové zhůvěřilosti šli nebo přistoupíte na jejich hru a bude si užívat totálně praštěnou, ujetou kokotinu, co se nezastaví před ničím :o) Já zvolil pro sychr druhou variantu a ač ani tak to není žádná perla, užíval jsem si to! ()

Olík

Země ztracených se dá hodnotit ze dvou pohledů - jako komedie, nebo jako dobrodružný film. Jestli si chcete užít trocha nenáročné zábavy, dostane přesně to, co by jste očekávali od filmu, ve kterém se ústředních partu chopily pánové Will Ferell a Danny Mc Bride. A pokud se Vám zachtělo zažít kapku dobrodružství v bezpečí pokojové pohovky, dočkáte se slušných efektů ke zmatenému příběhu. ()

CrazyLom

Hlavně zezačátku jsem se bavil dost slušně, pak se z toho bohužel stala klasická tuctovka s lehkými sklony k trapnosti a pád dobrými momenty. Podívat se na to ale rozhodně dá. ()

Wolvie

Trikově sice až překvapivě zdařilé,ovšem komedie má být především vtipná a to se Zemi ztracených naprosto zoufalým způsobem nedaří.Will Ferrell upadá... ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem