V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

zdenny

Tento film si prostě zaslouží vysoké hodnocení. A ikdyž chtěli tvůrci vytvořit možná jen slušný akční sci-fi thriller, má film mnoho věcí k hlubšímu zamyšlení. Všechny myšlenky jsou ale vyvolávány jednoduchým a pro diváka lákavým způsobem. Tak, že po zhlédnutí můžete daná témata probírat i např. s adolescenty, kteří vzhledem ke svému věku většinou necítí touhu po hlubších, psychologických filmech. V tomto filmu mimo slušné vizualizace a akce můžeme uvažovat nad několika současnými problémy. 1) Otázka osobní svobody - dálkový scanner, který si po zaměření přečte veškeré údaje o vás. S tím samozřejmě právo pro některé vyvolené toto provádět a tím mít kontrolu nad životy většiny "obyčejných" lidí. Toto je velmi nebezpečná věc a film nám demonstruje, že již není daleko doba, kdy podobné události budou na denním pořádku. 2) Otázka socioekonomická - na jednu stranu je pravda, že když se člověk svobodně rozhodne pro úvěr, musí si předtím zodpovědně spočítat, zda bude mít na jeho splacení. Banka není charita a musí z něčeho generovat zisk. Film nám ukazuje, v návaznosti na proběhnuvší nedávnou celosvětovou (hlavně tedy americkou) hospodářskou krizi, jak moc lidí je zahrnuto do kategorie "neplatič". Jak je prostě nebezpečné se nadměrně zadlužit. 3) Otázka moci - dnes pociťuji, že kapitalismus se dostává do roviny, kdy ekonomikám a světu vládnou velké nadnárodní firmy a korporace. Zároveň je tím potlačena svoboda jednotlivce, neboť tyto firmy dokáží ovládat i politické dění. U nás např. polostátní megafirma Čez. 4) Otázka morálky - hlavní hrdina až po vlastní tragédii "zjistí", že lidé, kterým doposud ve jménu "je to má práce" odebíral orgány (a tím je fakticky zabíjel), jsou také žijícími bytostmi se všemi lidskými vlastnostmi, s rodinou atd. Do té doby byla dvojice hlavních postav velice cynická: "Nějaký kokot s rakovinou"... Pravdou je, že pokud člověk dělá takovou práci, nemůže si příliš připouštět její vážnost, neboť by se zbláznil nebo uchlastal. Takže závěrem bych shrnul, že film může mít klidně i tři hvězdy. Vzhledem k tomu ale, že se tvůrcům povedlo do filmu implementovat dost rozsáhlých současných civilizačních otázek (a to poměrně nenásilnou formou), zaslouží si film jedině vyšší hodnocení. ()

Danny F.

Film s nápadnými efekty, spočátku s né moc zajímavým dějem který se ke konci promění v ucházející akci. Nej scénka s psacím strojem:-) 55% ()

hroubek

Kouzelně cynický začátek se spoustou scén černého humoru.At už jde o Lawa,Whitakera či Schreibera jde říct jednu věc všichni si svoje role naprosto užívají.Ale pak jako by lehkost filmu byla najednou pryč a všechno se začalo brát vážně a zbyl jen černý humor.Law jako stroj smrtí kosí nepřátele vším co má poruce i psacím strojem což je jedna z nejvtipnějších scén.A nakonec největší vtip celého filmu konec,který je stějně jako začátek pekelně cynický. ()

VasaX

Nápad co už tu byl přepracován do akční a znatelně více hollywoodské verze, s tváří Lawa a Whitakera. Rozhodně to není špatný film, herci by sice mohli přitlačit víc na pilu a větší hloubka by filmu celkově neuškodila, ale i tak to má spád a šťávu. A velmi pěkný nečekaný konec (na druhou stranu používaný ve svých variacích častěji, než by se mi zamlouvalo). Skoro dvě hodiny je hodně, ale podařily se dobře vyplnit, takže příběh má pořád dobrou dynamiku a nemá tendence sklouzávat do mrtvých nastavovaných dialogů. Dobrých sci-fi je pomálu, takže kousky jako Repo Men mi dávají naději, že se zase nějaká ta pecka vyskytne. Repo Men je takový příjemný předkrm, je dobrý, ale příběhová kostra není vůbec originální nebo zajímavě/inovativně zpracovaná (navíc nápad je vykousnut na drzo z jiného filmu). To naštěstí vynahrazuje fakt, že se jedná o poctivé akční sci-fi. Repo Men jako celek přinejmenším neurazí, ale díru do kin neudělá... ()

Kicune

Příliš dlouhá kaše orwellovského námětu s do očí bijícím poselstvím splátkové reality. Sem tam dobrý nápad, sem tam (ne)záměrný odkaz, skvadra výborných herců, litry krve a nechutností (popravdě, mám silný žaludek, ale tady se mi tak trochu kolébal a nevěděl). Ve druhé polovině film jaksi ztrácí na tempu a jen tak tak se doklepe ke konci. Ten ovšem je fenomenální a mrazivý (proto 3. hvězdička). ()

Sany33

Veľmi ťažko sa mi hodnotí tento film. Ak sa pýtate prečo veľmi rýchlo, ale v skratke vám to poviem. Z jednej strany ide o dokonalé scifi univerzum v ktorom sa film zapodieva ale iba jedným aspektom a to je korporácia na výrobu a distribúciu umelých orgánov, ľuďom, ktorý to potrebujú. V rámci tejto organizácie sa stretneme z vedením, marketingom a v neposlendnej rade aj s vymáhaním dlhov neplatičov a práve to sa začína náš príbeh. Remy je práve jeden z tých vymáhačov dlhov a je vo svojej práci vážne dobrý. Všetko sa ale zmení v okamihu keď sám potrebuje náhradné črevá do svojho tela. Veľmi rýchlo pochopí, že platenie korporácií je jednoducho nemožné a všetko smeruje iba k jednému holokaustu v podaní masívneho vyberania náhradných dielov od ľudí. A tu prichádza závažný problém celého filmu. Jude Law je síce super ale iba do polky filmu, potom nastane obrat kedy je nutné hrať trocha akčnejšie a je nutné aby pretiekla nijaká krv a tu mi jeho herecký výkon príde strohý ba priam až neuveriteľný. Pôvodne som si myslel, že škúlavý Forest bude za debila, ale opak bol pravdou vo filme sa výborne našiel a rola mu skvelo sedela. Ako mínus hodnotím aj nechutné scény z vyrezávaním orgánov asi v každej piatej minúte. Kladom sa mi stalo vážne premakané univerzum a dosť dobrý koniec, ktorý by asi nikto nečakal. 78% ()

fefee

Skvelá a zábavná Sci-Fi parafráza na exekútorov ktorej sa dá celkom aj odpustiť pár tých naivných klišé. ()

VanTom

Vítejte v dystopické korporátní budoucnosti, v níž když nesplácíte transplantovaný umělý orgán, zaklepe vám na dveře exekutor a zakrváceným skalpelem si jej bez dlouhých řečí vyoperuje zpět. Parádně cynicky praktický pohled na jejich práci mě velmi potěšil, otočení hlavního hrdiny, jenž se po nehodě sám rychle ocitnul v dluhové pasti, a jeho útěk před systémem už ale kromě slušné akce nic moc neotřelého nepřinesly. Tedy s výjimkou samotného konce "à la Brazil" (styčných bodů by se našlo více), šmahem zamáznuvšího skoro všechny (příběhové) výtky. ()

mab

Jedna velká nelogičnost, ten film v mnoha částech vysloveně kulhá. Nejlépe to asi shrnul uživatel gudaulin níže. I přes celkem dobré výkony hvězd tento film prostě jedno velké špánutí vedle a to myšlenka pro film jinak není vůbec špatná. ()

ghatos

Ale jo, Repo Men tak nějak splnil :) . Tří hvězdičkový dojem změnilo posledních 25 minut. Tam se to rozjelo naplno, no a ten konec...palec nahoru. Jude i Forest = hodně dobrá dvojka. 75%. ()

R1CH1E

Film, který dokonale splnil má očekávání. Ano, sice je děj totálně předvídatelný a scénář občas kopčí jiná díla (Minority Report), ale to mi je buřt. Viděl jsem Unrated edition a musím říct, že mé sadomasochistické perverzní já plesalo při každém litru krve vytékajícím z rány po kladivu, noži, PILE, nebo podobné hračce, obzvlášť když vezmu v potaz, že ty scény byly velmi realistické. Co mě ale poněkud zklamalo, byl výběr herců. Neříkám, že nehráli skvěle, to ne, ale prostě mi tam nesedli. Obzvlášť Forest Whitaker mi nepřišel jako nějaký profesionální vrah, ale spíš profesionální sumo zápasník. A to ani nemluvím o Alice Braga. Dyť ta holka byla šeredná jako prdel a neobětoval bych pro ni ani moje staré ponožy, natož tak život. No a konec? Ten mi ukázal, že ten děj nebyl zas tak předvídatelný, jak jsem si myslel, takže můžu dát s čistým svědomím 4*. ()

Guzo

Jude Law podle mě není zrovna typ herce, kterého by tvůrci měli obsadit do hlavní role v takovémhle filmu, ale.. Nakonec to fungovalo úplně bez problémů. Zase je to díky tomu trošku jiné a pokud to tak můžu říct - i více uvěřitelné; to samé platí o Alice Brava. Co se zápletky týče, asi nikoho nepřekvapí, vše je poznat už z názvu, ale provedení se mi líbilo a těch 110 minut uběhlo jako voda. 6/10 ()

blackJag

"JE ZAJÍMAVÉ, JAK RYCHLE UTEČE 90 DNÍ." REPO: GENETICKÁ OPERA v trochu serióznějším hávu? Proč ne... Režisérovi, těžícímu napříč žánru od BLADE RUNNER až po BRAZIL, se daří držet vlajku cynismu do poslední scény. Výprava je solidní, obsazení zkušené (že krasavice van Houten nedostala více prostoru je samozřejmě chybou), a když výhradám rozumu dáte jednoznačné vale (postavení exekutorů je dost samozřejmé), nebudete se nudit. Některé pasáže jsou navíc vyloženě úchylné (především autoskening orgánů). Snímek celkem propadl (při nákladech nějakých 32 mega USD, výdělek necelých 7), myslím ale, že nespravedlivě. 70% ()

MI-380

Nudné dialogy, sériový scénář, nepřesný střih, spousta krve, pěkná pointa. Nevyužitý potenciál originálního nápadu a dobrých herců. 50%. ()

Zagi20

Proč 5 hvězdiček. Protože nejlepší akční scéna roku 2010. Ten závěrečný fight má táááááááákhle velké koule, je skvěle provázaný s hudbou a cákance krve létají na všechny strany. Film jako celek bych hodnotil tak na 70%, ale prostě za tu nářezovou akci dávám plnou palbu. ()

Kosmik 1

Sdílím názor některých uživatelů, že šlo s danou tématikou dokázat mnohem více, proto dávám "jen" čtyři hvězdy. S tolika hereckými esy a s takovým dobrým nápadem je škoda, že se tak nestalo. Film rozhodně nedoporučuji těm, kteří nesnesou pohled na nadprůměrnou porci násilí a hlavně těm, kteří odvrací zrak, když se někdo někomu hrabe v těle. :-) Páč tady se to řeže, píchá a bodá jak na běžícím páse. Občas taky budeme svědky operací různých orgánů, takže je nutno se na to dobře připravit. 70% ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)