V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

FosaCZ

Chvíli se to tváří jako Potomci lidí, chvíli jako Minority Report, potom to zpestří jedna obšlehnutá scéna z Oldboye a ve finále jde o odvar z Vanilkového nebe (respektive Otevři oči). ()

lednik

Mě se na rozdíl od místních komentářů konec filmu, moc líbil, ikdyž mě tak nějak trochu naštval. Jinak některé scény mi přijdou trochu přehnané, třeba scanování orgánů v těle, ale většina scén je jinak vymazlená:) A Forest se mi tady moc líbí. ()

rafix

Tenhle film mi připomíná jeden film s Willem Smithem. Tohle bylo o něco slabší ale dalo se na to koukat. ()

caspar

Začátek vypadal slibně, prostředek taky, co se mi pak nelíbilo, bylo 3,5 jack v uchu a kolečko volume za uchem, to snad ne... Chlápek, který nechce zabíjet lidi, aby zaplatil srdce, ale v druhé polovině filmu zabije snad každého druhého a to mu problém nedělá? Trošku ujeté rozhodně by se dalo na scénáři více zapracovat a vylepšit…. ()

Psychotic17

Příjemně strávené dvě hodinky. Není to žádný zázrak, ne, že bych se nudil, ale k žádným sáhodlouhým filosofickým úvahám mě to nepřivedlo. Ovšem konec se mi opravdu líbil a tak dám filmu nadprůměrné hodnocení. 60% ()

Jarlaxle

Dokonalá ukázka toho, jak blbě může dopadnout realizace vcelku dobrého námětu... Ta * je za závěr. Ale po pravdě musím říct, že jsem to tak nějak čekal (což je hlavní problém u všech "zvratů" tohohle filmu). ()

Kazisvet III.

První polovina je skvělá neutuchající nálož. Poté film zabředává do všech těch hollywoodských filmových "povinností". Před koncem jsem byl rozhodnut udělit 3 hvězdy, ale za zlomový obrat ve finále dávám 3,5/5. ()

megajalec

Prvá polovica sa mi páčila, nápad s orgánmi dobre spracovaný. Potom príde twist ala Minority report a razom tú máme sci-fi béčko so všetkým, čo k tomu patrí. Záver sa mi naopak celkom páčil a pochváliť musím aj výborne vybratý soundtrack. ()

kominik18

Sugestivní film o nadvládě strojů, peněz, protekce atd. Některé momenty jsou velmi drsné, ale do tohoto filmu patří. Autoři nepostavili film na hercích, ale na vnímavosti diváka. Tento druh filmu buď přijmete, nebo ne. Nic mezi není. ()

Sakulnikov

Převážnou část filmu jsem uvažoval o 4*, ale ke konci začal ztrácet smysl. Naprosto absurdní bojová scéna, za kterou by se nestydělo ani Equilibrium (ještě, kdyby byla pouze přestřelkou, tak by se to dalo přežít). Stejně tak mi přišla scéna odhlašování orgánů s erotickou zápletkou naprosto mimo tento svět, ale nejspíš obě scény byly takto udělány záměrně jako náznak finále. Podle mě zkazily překvapení, protože se člověk zarazil před koncem filmu a ne v samotném rozuzlení. Natočené to je dobře, vše přehledné, ale místy je to jen předvádění řemeslného umění. Námět velice zajímavý, celá otázka morálky obchodu s orgány, jen jsem postrádal nějaké větší reálie světa nebo podrobnosti o společnosti, i když pro film to není podstatné. Překvapil mě Jude Law, kterého bych si v takové nepředstavil, a to i přesto, že jako doktor Watson mi plně vyhovoval. ()

baclajean

Film, v ktorom som často odvrátil hlavu, lebo niektoré zábery nie sú pre každého... film, kde sa už už zdalo, že to skončí podľa očakávaní, no napokon je všetko inak... Jude zahral výborne, Forest si celý ten čas išiel svoje, sci-fi thriller ako vyšitý, a predsa nie natoľko nereálny, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. ()

Aniki

Slušný námět a začátek, pak ještě pár hezkých scén a to bude tak zhruba vsjó. V roce 2010 si už mohli přeci jen malinko vyhrát s artefakty budoucnosti, zabíjela mne především NEinvence u aut - děs běs. Přelomový závěr byl velmi tupě naroubovaný na předchozí děj a tak si ponechám v mysli zcela jiné Lawovy herecké kreace, které byly navíc zkombinovány i s kvalitnějšími snímky. Braga potěšila, má zajímavý kukuč. ()

Parabot

...kterak Miguel Sapochnik ukázal, jaký v něm dřímá potenciál. Kyberpunkově laděná sci-fi dystopie s jednou z nejoriginálnějších milostných scén v historii kinematografie, naprosto skvělým stylovým soundtrackem a řadou citací jiných filmů - což může být přednost ale i nedostatek - v čele s Oldboyem. Jako, když tato scéna začala společně s UNKLE - Burn my shadow, tetelil jsem se blahem. Miguel by si mohl zase dát pauzu od seriálů a natočit něco autorského. Pozn. těším se na Bios. ()

krachman

Super sci-fi thriler s parádním obsazením. Všechny tři hlavní představitele "můžu". Navíc Jude a Forest mě příjemně překvapili v akčních scénách. Co se týče děje, tak jsem neměl šanci odhadnout co bude následovat a to je v dnešní době docela vzácnost. Vřele doporučuji. ()

HakuSaku

Parádny sci-fi filmík. Už som sa začal báť o ten koniec kde to vyzeralo ako pokračovanie Ramba... (smiech), ale potom ten koniec mi vyrazil dych (doslova). Za ten koniec dávam plný počet. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)