V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

necisty

Tak to byl nefalšovaný masakr. Mít slabé srdce, tak po mě asi brzo půjde exekutor:). Opravdu šíleně moc krve:). Super jak po herecké tak po audiovizuální stránce. Jenže po dějové stránce mě dost vadilo to, že hlavní pointa je taková ... okoukaná... Spoil: Nejdřív, něco dělám a věřím, že je to správně a teprve, když jsem ve stejném průs*ru, tak se mi svět otočí vzhůru nohama. ...protože tohle schéma určitě nevidím poprvé, tak strhávám jednu hvězdičku. Málem přišlo i na druhou, protože ke konci vzniká hodně otázek... Jak je tohle možné? ... ale úplný závěr to vše naštěstí smaže a můžeme se radovat z hezky strávených 111 minut:). ... Petre, to bylo ošklivý, moc ošklivý, co jsi udělal. ... Malarkey suma sumárum dobrý, ale nebyla to ledvina. Díval jsi se na to opravdu oběma očima:D? ()

pakobylka

----- "Dlužíš to své rodině ... a taky sám sobě !" ----- Nooooo ... možná zpočátku dlužíte SVÉ RODINĚ - a taky SAMI SOBĚ, samozřejmě ... to je ovšem pouhopouhá maličkost - ve srovnání s tím, co vás čeká, pokud budete dlužit profesionálně laskavé, leč taktéž profesionálně nesmlouvavé společnosti Union. Netuším, kam směřujeme ... nicméně tenhle příběh jen dovedl ad absurdum systém mnohdy už dopředu nesplatitelných půjček, který spoluvytváříme a který podporujeme - či alespoň tiše tolerujeme. Neboť nikoli my, to peníze jakožto oběživo hýbou světem: Vyvolili jsme si je, aby se staly naší modlou, nositeli pokroku i původci všech našich konfliktů a krizí - tudíž je nutné zabezpečit, aby obíhaly pokud možno správným směrem ... K NÁM - či alespoň k našim zaměstnavatelům. Jen velice osobní zkušenost může změnit náš úhel pohledu ... jenomže - nebude potom už příliš pozdě ? Pozdě na lásku ... i na život ? P.S.: Sci-fi "Repo: Genetická opera!" (2008) jsem neviděla, takže nemám co a s čím porovnávat, nicméně nemyslím, že bych se tím zrovna tady a teď měla zatěžovat ... 4,5* ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Možná se vám bude zdát, že se dějová linie v poslední třetině zbytečně zvrhává v čistokrevnou řezničinu ... jakoby zpanikařila - a najednou nevěděla kudy kam ... ale pokud si počkáte na pointu, dílky skládačky do sebe dokonale zapadnou - a světlo na konci tunelu výsměšně zabliká. Zkrátka ... není nad to mít dobrého kamaráda ! ()

Juto

Tento film sa zdá byť nepríjemne zostavený, nie celkom premyslený a trochu príliš hrdý na to, aby ho bolo možné brať vážne. 6/10 ()

frings

Od Potomků lidí konečně pořádná sci-fi...jsem nadšený z celého filmu komplexně i z naprosto povedeného soundtracku! ()

c.tucker

Tak tohle mi celkem šmakovalo. Postupné vypracování děje je bylo obstojné, ale podobné věci už byli viděny. Rozhodně mě, ale velice oslovila hudba, která jakoby vůbec nepatřila tam kde byla, ale naopak z toho udělal úžasný zážitek. Ale rozhodně nezapomenu na scénu v chodbě proti několika útočníkům jen se sečnými zbraněmi (a pytlíkem), něco takového jsem dlouho neviděl a asi neuvidím. Tohle byla naprostá bomba a velmi za to děkuji. ()

fars

Tak tenhle film rozsekal! Brutalni cerny humor, akce a nasili, skvela ustredni herecka dvojka, a kulervouci (doslova) konec! I pres par logickych direcek 9/10 ()

Ice123

No děje tam moc nenajdete, ale pokud máte chuť vidět lidi jak se vrtaj rukama v tělech ostatních s výrazem že dělají všední práci, tak je tohle ten pravej film pro Vás. Konečný bitky jsou vážně dobrý a úplnej konec nepředvídatelnej (ikdyž se mi nelíbil). 60%. ()

papaJA21

Průměrný a nijak zvlášť inteligentní akční sci-fi s překvapivě dobrým obsazením a dvěma velmi vydařenými scénami. Vyvraždovačka v chodbě sice nemá parametry Oldboye, ale Law v kšandách s pilkou a kladívkem za doprovodu U.N.K.L.E. taky potěší. ()

KajusaK

Jedno z 5ti nejlepších scifi jaké jsem kdy viděla. Dokonce jsem se párkrát i zasmála. Perfektně zvládnuté role, dobrý výběr herců.(Jude Law, Forest Whitaker) Hudba zapadla , příběh dokonalý !! Ten nápad - Fůůha..!! " Půjč mi nůž a zástěru... vezou mi sem případ! Dám ti polovinu z přirážky no ták.." ()

okkac

Zvláštní a netypické na to, co od podobného filmu čekat. Každopádně finále je hodně dobré (hlavně scéna na chodbě) a už jsem se chystal napsat, že závěr je až moc happy-end, ale pak... Snad se ze Sapochnika vyklube nadějný talent. Doporučuji jeho kraťas Dreamer. ()

tomeek

Krvavá stylovka!!! Jude je skvělý, chemie mezi ním a Forestem (nechápejte jako homo) funguje výborně. Jejich přátelství je opravdu uvěřitelné. Začátek skvěle černý, uprostřed to mírně zpomalí, ale závěrečná půlhodina je neskutečný nářez. Bitka v chodbě je něco, co tu dlouho nebylo... naposled v Oldboyovi. Jude je s nožem v ruce silně zadobře! Pointa skvělá, až mě zamrazilo (i když pozorný divák to možná odhalí předem). Plusové body za BEZCHYBNÝ soundtrack. Scéna ve scanové místnosti podkreslená Molokem nemá chybu. Jsem překvapen - rád uvidím znovu! :) ()

stOKYi

Sračka ktorá skončila ešte skôr ako začala. Záverečný "súboj" bol už v polke filmu a zvyšok to už bola len maškara na zahrávanie sa už z aj tak s dosť unudenou mojou osobou. Kopu dier v scenári, nie veľmi uveriteľné správanie postáv atď atď. Môžem si urobiť fajku, že som videl ďalšiu americkú sračku ktorá vykradla iné filmové skvosty pre príklad Minority Report , Blade Runner, Ja Robot a dozvedel som sa ( od iných osôb) aj o filme OSTROV po prípade prostredie mne pripominajúce hru Half Life. Režisérsky odfláknuté, spádovo plytké a dejovo nedotiahnuté "dielo", s malým, veľmi malým štipkom originality. ()

bartias

Dobře natočené sci-fi drama má dobrý nápad, ale postrádá spád. Závěrečný velký zvrat mu sice dodá něco navíc na zajímavosti. Jenže po dvou hodinách bedování, „že to přece mohlo být o tolik lepší“, to není dost. Překvapí, někoho možná rozčílí… a nakonec v klidu vyšumí. 5/10 ()

Radiq

Nejde o to JAK, ale CO. Nemužu řict, že by tam bylo všechno vysloveně logicky a dávalo smysl, ale ta myšlenka odebírání orgánů na leasing, to je prostě jednim slovem sen. Jednou za čas se najde sci-fi, ktery neni moc proflákly, ale Radiq ho dokáže ocenit, protože jeho kvality nespočívají v oblíbenosti masami, ale v originalitě a nápadech. Někomu se možná nebude libit zpracování, prostory a kulisy, města budoucnosti a tak... ale mě jo. Takže běžte klidně do řiti. Nemusite se bát, že by krev a nahota byla nějak cenzurovaná. Děj mě vtáhl jak kouř z cigarety a dostal sem se mu pěkně do plic, tak doufám, že mě nepřijde vyplenit nějakej repo man... ()

Pilgrimka

Jeden by nevěřil jak sexy může působit drastická scéna ke konci filmu. Samozřejmě jenom kvůli tomu ty čtyři hvězdy nejsou. Nepodceňujte tenhle film, ikdyž se vám bude zdát, že víte i to, kdo kdy půjde čůrat. ()

dr.fish

Repo meni jsou prostě exekutoři, kteří když farmaceutům neplatíte splátky, přijdou, a vezmou si firemní umělé orgány z vašho těla zpět. To, že pravděpodobně umřete nevadí, kdo by chtěl žít bez jater, že? Myšlenka dobrá. Až někdo jednou vymyslí sériovou výrobu orgánů, možná, že nadejde i taková doba. Tady ale nejde o filozofii, ale o akci. Jeden z exekutorů se totiž zamyslí nad smyslem existence a najednou se mu jeho práce přestane líbit. Ten druhý, jeho parťák, aby si ho udržel, udělá malý podraz. No a pak už to jede jako na drátkách. Snaha o přežití, jeden honí druhého, drobátko zmatené a překombinované. Ale nakonec se mi to docela líbilo. 60% ()

URBAN

Vůbec ne špatný nápad ba naopak obchodování s drogami tu už bylo tak pro nepřejít na orgány !!! To byl kurevsky dobréj nápad sice ne úplně originální , ale ve světě filmu poměrně dost originální . Nebylo to úplně podle mých představ , ale to nebývá snad nikdy . Jen škoda že to nakonec dopadlo tak jak to dopadlo . ( 24.9.13/MAC ) ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)