V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

janmatys

Dobrý až do konce ... teda minimálně do toho momentu, co jsem si myslel, že je konec. Konec nastal až pak, a já si uvědomil (přestože jsem si dokonce pro sebe zamumlal "M5" - zasvěcení pochopí), že konec je zbytečně překombinovanej jenom kvůli tomu, aby to nebylo tak "všední". To bylo snad poprvé, kdy mě blesklo hlavou, jak by to celé mohlo taky dopadnout - měl jsem pravdu, a fakt mě to sralo. Kdyby to končilo dle prvních dispozic, celý film by pobral logiku a lidstvo se zbavilo společnosti žijící z utrpení druhých (i když upřímně řečeno, takových společností je dnes taky dost - pojišťovny, exekutoři, vláda, komerční televize ... hospody). Na tohle jsem se díky Lawovi a žánru hodně těšil a film mě celkem zklamal ... a přitom jenom závěrem. Jude ale nezklamal, takže jeho fandům určitě doporučuji - to je jedno z mála pozitiv. 70% ()

Gothos odpad!

Naprosty hollywoodsky brak. Se mi zda, ze ti americti scenaristi v soucasnosti soutezi jenom o to kdo pride s nedmentnejsim napadem na akcnak. Zacatek jako jo, docela to uslo, Law i Whitaker jako partaci na "sber organu" (ona zminena demence filmu, ale to jeste neni vsecko:D). Pak po zrade "jednoho partaka" (whitaker i law byli vedle sebe dlouholeti "hilarious" pratele", kvuli cemuz ta zrada pusobi hodne neverohodne, a to i pres udejny "motiv") se z filmu stava radoby zapas o preziti toho zrazeneho a ,jak to uz v podobnych dementnich filmech byva, i jedne sympaticke civilistky. Zaverena patnactiminutovka, v niz si zrazeny a ona sympaticka divka znackuji carove kody umelych organu v tele (opravdu znackuji !!!) pusobi tak TRAPNE,DEMENTNE, ze uz jsem ani nemel dalsich slov a film jsem uz jen stezi dokoukaval. No a aby toho nebylo malo, onen zradce se jeste vzpamatuje a zase je z nej dobrej kamos:DDDD. No prachsprosta vyplnovacka casu pro americeke teenagery, kteri s absorpci podobych radoby filmu nemaji vetsi problemy. ZA ZADNOU CENU NEKOUKAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Deacon59

Začátek velmi svižný. prostředek trochu drhne, ale luxusní finále. Velmi černá budoucnost. Konec mě fakt dostal. ()

dr.who

Nestava sa casto, ze by som bol prekvapeny, no tento film ma dostal.. hlavne sceny pred "ruzovymi dverami" a za nimi su skveleeee, dovolim si povedat, ze konecne nieco ine :) ()

pepito25

Dej je položený do neďalekej budúcnosti. A keď som si na prstoch všetkých rúk a nôh spočítal, koľko pacientov "urobí" Juda Law a Forest Whitaker za deň, tak som dostal výsledok, že v tej neďalekej budúcnosti buď budem nejaký orgán celkom určite potrebovať a kúpim si ho v Unione, samozrejme na splátky, alebo ho už budem mať a splátky nebudem stíhať splácať, alebo budem vymáhač. Vymáhači sú boží bojovníci, ktorí môžu všetko: pitvú ľudí ako hydinu na ulici v taxíku a chodia na záťahy, kde si na spôsob multiplayerovej počítačovej hry robia čiarky a súťažia, kto odkrágluje viac ľudí a kto donesie šéfovi vo vreci viac životne dôležitých orgánov. Čo tým chcem povedať? Na to, aby som film dokázal oceniť ako celok, nesmie to byť totálna kravina. Hudba je fakt prima, ale to je doprdele všetko! Ten cynický postoj k životu, v ktorom si tam všetci tak hovia, mi nesadol a Jude Law sa do premeny svojej postavy nevžil natoľko, aby ma presvedčil, že to nie je iba "Klapka a ideš". ()

newSami

Film predviedol to, čo mal predviesť, herci zahrali to, čo mali zahrať. V pamäti mi určite utkvie "najdrsnejšia romantická scéna", pri ktorej sado-maso dostáva doslovnú podobu. "Nečakaný" záver vyznel zbytočne, film by sa zaobišiel aj bez neho. ()

D3mon3kCZ

muze obsahovat SPOILER! Začalo to hezky, dva kamarádi vymahači orgánů… prvních cca 30minut jsem byl ochotný dát 4*, ale pak jsem zahlédnul okoukaný příběh, kde si zase hlavní hrdina uvědomí, že by se měl změnit atd. Ono vedl k tomu fakt, že on se vlastně stal tím koho „lovil“, tak jsem si říkal dobrá, ale zkrátka zdálo se mi, že to jde z kopce, a to na 3*. Dále to nebylo nejhorší a drželo si své 3*, ovšem až ke scéně, (nechtěl jsem to prozrazovat, ale už takhle je to celkem po lopatě) kdy tam doslova pokosí snad 10týpků jak nic a chvíli na to si prostě udělá díru do hrudníku a oskenuje svoje srdce a aby toho nebylo málo, tak oskenuje i jeho přítelkyni. Zde se ale nejedná jen o jeden orgán, ale snad od očí až ke koleni. Do toho dorazí super kámoš/nekámoš a udělá dobrý skutek. Těchto pár minut vedlo k zamyšlení a byl jsem na 2,5*. Teďka se dostávám ke slovu JENŽE, poslední 3-4minuty filmu nahodily rázem 4*, nechci říkat proč . Jen snad to, že mě konec překvapil. Tenhle film doporučuji :). Omlouvám se, že jsem příběh do detailu nepopsal, ale je podle mě lepší, aby jste film viděli, mohl bych zde prozradit mnoho klíčových scén :) ()

tteasy

Na tomto snímku se mi líbil(y) dějový(é) zvrat(y), který potom dodal(y) další grády. Z něj se autoři snažili vyvodit i úvahové myšlenky (přestože minimálně, tak to oceňuji), které zpracováním filmu umocňovaly. Ovšem zpracování místy tak krvavě brutální, že jsem s tím už začínal mít problém. Kdyby se ubralo na krvavých scénách, tak by se mi snímek líbil více. Přesto i tak na mě zapůsobil a myslím, že celkové hodnocení zde, odpovídá kvalitě tohoto filmu akorát. ()

milatko81

a opat je to tu niekto ma problem uznat kvalitu snimku! ja nie a davam vsetky body! film je originalny dobre spracovany a mna bavil uplne cely ... ()

Uframufrag

Velmi zaujimavy uvod (najma asi kvoli tomu ze som o tomto filme nic do predu necital, ani nevedel o com je) sa v druhej polovici filmu prehupol do miestami az nudneho a nezaujimaveho "hrdinkeho" zachranneho boja. Film ako taky zachranil aspon koniec.. takze tie 3* si zasluzi... Skoda ze producenti nevedeli udrzat tempo a hlavne pribeh na urovi zaciatku, inak by som bol ochotny dat aj 5* takto je to takych dobrych 60% ()

Marlow2

Dvě dobré akční sekvence a zajímavá vize trochu jiného světa medicíny. Dobře to charakterizuje rozmluva, kde se probírá jaké mám náhradní orgány. Zní to jako když se dnes probírá značka aut či oblečení. Z toho člověka až mrazí. Jinak příběh o procitnutí "zabijáka" a sluhy systému tu už byl mnohokrát. Duo Law a Whitaker odvádí solidní výkon. ()

in flames

Klasické žánrové klišé v štýle sci-fi predstavy sveta kde sa dá nahradiť väčšina ľudských orgánov, a organizácie ktorá má na nich absolútny monopol, a hrdinu ktorý je jeden z najlepších a samozrejme vzbúri sa voči systému. Herecky výborné zvládnuté mnohými dramatickými dialógmi pri ktorých sa človek zamýšľa nad funkčnosťou na komercii založenej (aj dnes) spoločnosti. Film je výborné akčne spracovaný a nešetrí brutalitou a výstrelmi krvi, ktoré sú podľa mňa k danej téme celkom vhodné. Výborný cynický začiatok, miestami dejová vata, ale napätie stúpajúce až k bodu varu. Kontroverzný je záver, ktorý niektorých poteší iných sklame, ale podľa mňa je v rámci žánru úplne vhodný a tešila ma jeho nepredvídateľnosť. ()

ghostwo

Když bych se měl vyjádřit k filmu, tak moc mě to nebavilo.Není to natočeno takovým způsobem, aby mě to bavilo. Když bych se měl vyjádřit k tématu, tak k tomuhle snad svět i spěje. Svým způsobem to už i začalo. Farmaceutické firmy si s námi dělají co chtějí. Každého se snaží chytit do své sítě přes nějaký nesmyslný lék. Nejlépe takový, který nic nevyléčí a pouze cosi jen koriguje a je třeba ho brát nejlépe až do smrti. Steně tak lékaři se nesnaží lidi vyléčit a nechat jít, ale pěkně si je podržet a léčit a léčit. A ono furt nic. Je to podle mě podobné tomu, co se děje v tomto filmu. ()

Fujin

Spousty hloupostí...opravdu spousty. Jenže když si vezmu, jak šíleně mě po většinu času film bavil, tu souhru čisté brutality na hranici nechutnosti, sympaticky odehrávající repo duo, potoky krve, nekompromisní akci. Nedá mi jinak než chválu pět. Některé momenty mě dostaly ze židle. ()

JerryPilsen

Výborně strukturovaný film,kde se střídá tempo podle pocitů hlavního hrdiny.Samotná zápletka hodně drsná,ale v dnešním světě i jednoduše uvěřitelná.Etika pláče už dnes.Krve bylo dost,ale vzhledem k tématu přiměřeně. ()

chep13

Toto vôbec nie je žáner, ktorý ja konzumujem, no aké bolo moje prekvapenie keď som to pozeral a dopozeral. Pravda,manželka musela odisť od TV kvôli množstvu krvi, ja som to ale bral ako expresívne vyjadrenie krutosti deja. Pre mňa veľmi zaujímavá skúsenosť, možno práve preto, že nie som "pokazený" inými sci fi filmami. Tento vo mne však zanechal dojem a myšlienku, že ako to vlastne na tomto svete môže dopadnúť. ()

cachanell

A máme tady budoucnost - orgány již nejsou dárcovské, ale kupcovské - kupte si plíce, srdce .. ale zaplaťte. Nemůžete platit? Vezmeme si je zpět, koho zajímá, zda své zpětvzetí zaplatíte životem. Taková je společnost - lehce nabyl lehce pozbyl. No a máme tady na druhé straně hrdinu, není kladný ani záporný, jen se dostal do neřešitelné situace a najednou z cynika se stává malý klaďas, který i tak si snaží uchránit svou kůži. A abych nezapomněla, takový film a bez lásky? I ta se tu samozřejmě nachází, náš klaďasneklaďas zachraňuje duši a tělo krásné ztracenkyni. A pak ještě nejlepší přítel, který ovšem není žádný klaďas, ale vychytralý a vyprahlý ničema. Prostě takový jeden velký guláš, pěkně smíchaný - ale musím říci, že dobře namíchaný a hlavně skvěle sehraný ..... ()

P/\/EL

je to originální nápad(já už nevim, jak starej, ale) bohužel celkem zklamání....brutalita je efektní, ale určitě né to hlavní, průměr...no__PS: In time, hehe... ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)