Mistr v jiu-jitsu Mike Terry (Chiwetel Ejiofor) vyučuje bojová umění, ale sám nehodlá zápasit kvůli penězům. Přesto se kvůli záchraně své školy ocitne ve světě promotérů, a protože musí splatit dluhy a získat zpět svou čest, poprvé v životě vstoupí do ringu.
Učitel bojového umění Mike Terry (Chiwetel Ejiofor), který s manželkou Sondrou (Alice Braga) provozuje vlastní školu jiu-jitsu, učí své žáky základům boje, jemuž věnoval celý život. Škola však nevydělává a další ránu mu zasadí nervózní právnička, která v afektu vystřelí z pistole jednoho ze studentů. Mike je posléze nucen požádat o půjčku, aby školu udržel, ale zaplete se v baru do rvačky mezi filmovou hvězdou Chetem Frankem (Tim Allen) a několika místními. Vděčný herec ho pak pozve domů na večeři, nabídne Mikeovi práci na filmu a také Sondra se domluví s Chetovou manželkou na spolupráci v módní firmě. Mike však netuší, že toto setkání ho přiměje změnit pohled na svět, v němž žije, a že nahlédne do světa, jehož součástí nechtěl nikdy být. Jeho ideály o bojovém umění a učení však musejí jít částečně stranou, aby zachránil, co mu zůstalo. (oficiální text distributora)

teutates

Skromné prevedenie plné srdca, cti a snahy... Redbelt je film, ktorý pritiahne oko diváka svojou myšlienkou, nie formou. Dráma podľa starých pravidiel... 7/10 ()

swamp

Velmi nápaditý následovník všech těch Van Dammů, ovšem výrazně okleštěný o všechna ta obvyklá klišé, patos a přímočarou předvídatelnost. Místo 4* dávám tři.. připadá mi, že celá ta 'konspirace' kolem postavy hlavního hrdiny mohla být zajímavěji dotažena do konce (myslím tím hlavně postavu jeho manželky a Tima Allena). Jinak velmi příjemné překvapení. ()

predators

Zpočátku nevinný výstřel z pistole v tělocvičně učitele Jui-Jitsu přivodí události, které zasáhnou do mnoha životů, ale nezlomí myšlení učení tohoto boje. I ze zdánlivě neřešitelné situace existuje východisko... 80% ()

Chrustyn

Zajímavá a překvapivě velice kvalitní podívaná. Příběh je poměrně jednoduchý ale o to působivější. Ve své podstatě jde o to, že učitel bojových umění, pro kterého je nejdůležitější čest a nikdy by nezápasil v ringu, prochází finanční krizí. Poté co zachrání filmovou hvězdu to vypadá, že by se mu mohlo dařit lépe ale nakonec propadne tak hluboko, že se boje v ringu účastnit musí. Může to vypadat jako akčňák ale jedná se o propracované drama s výbornými herci, kde exceluje Chiwetel Ejifor. ()

Janek

Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů, kde roli hraje bojové umění (a že zde hraje roli spíše originální, než přímo žánrovou). 80% Konec odpouštím. ()

Morholt

Béčko, snažící se neohrabaně tvářit jako áčko. Díky absenci nutných léků nabourá dezorientovaná právnička auto učitele jiu-jitsu, nedopatřením vystřelí z odložené pistole policisty, který v bojové škole cvičí, prostřelí výlohu, důsledkem čehož učitel nemá na nájem, protože s vysypanym sklem školu nemůže nechat a tak musí použít peníze určené k pronájmu Potom náhodou narazí na filmovou hvězdu akčních filmů v jakémsi zaplivaném baru, zachrání jí zadek a stane se obětí jakéhosi spiknutí, jehož smysl mi unikal a závěrečný pokus o jakési vysvětlení mi do toho příliš světla nevnesl. Kostrbatá zápletka, kostrbatý děj, hrozivé dialogy proložené příšernými moudry typu "Zvítězit nad svým strachem znamená zvítězit nad svým protivníkem.", mizerná úroveň bojových scén a na závěr, jako třešnička na dortu, šíleně trapný konec. A herecky to taky žádná sláva nebyla. Chiwetel Ejiofor v roli černého Mirka Dušína byl k uzoufání, Tim Allen coby akční drsňák směšný a tak jediné, na co se dalo jakž takž koukat byla Alice Braga a dcera mého oblíbeného spisovatele Emily Mortimerová. Většina vandammovek má vyšší kvalitu. Už jen tím, že si na nic nehrajou. 15% ()

Johny_fork

Na můj vkus jsem se do příběhu až moc dlouho dostával, ovšem možná o to víc pak snímek překvapil svým přeshem a netradičním zpracováním, dává naději, že i idealista jdoucí čistou cestou může překonat společností tolerovaná svinstva. ()

Hismael

Původně jsem si myslel, že scénář nahází spoustu problémů Terrymu do cesty, aby ho následně mohl dostat do ringu, nechá ho probojovat se do finále, vyhrát s handicapem a zaplatit dluhy. To by ovšem bylo příliš ohrané a obyčejné. Proto se můj odhad splní jen z poloviny a ten zbytek se vydá trochu jiným směrem, který netrvá příliš dlouho, ale skvěle vystihne Terryho povahu a vysvětlí, proč se film jmenuje Červený pás. ()

Crazer

Takové povedené drama ze sportovního zákulisí a docela jsem u sledování zapomněl, že se opravdu dívám na film .. vše mi totiž připadalo jako opravdová realita, kde skupina lidí dokáže člověka obrat takřka o vše a následně, kdy člověk si dokáže vzít svou čest zpět. U mě má tento film dva malé mínusy - prvním z nich - proč byl obsazen do filmu právě Tim Allen (který dodnes žije z nějak vtipného seriálu Kutil Tim). K druhému lze říci jen to, že pár otázek, které jsem si po zkončení filmu pokládal, zůstalo nějakým způsobem nezodpovězených. V celku slušných 75%. ()

F.man

Poslední dobou už nékolikátý film, který mě celou dobu neskutečně bavil a já hltal každou scénu, jenže přišlo poslední desech minut a já opět seděl v pozici WTF a nestačil se divit. Možná nějak degeneruju či co, ale co to jako mělo znamenat? Takhle dobře vystavěný příběh, aby zakončila taková neskutečná blbost. Nevím nevím. Každopádně Chiwetel Ejiofor tady sedí skvěle a jeho mistr jiu-jitsu Mike Terry je parádní charakter. Dnes aby člověk tak čistou a zásadovou postavu v hollywoodské prudukci pohledal... Takže tři hvězdy a děsná škoda. There's always an escape. ()

Marsik

Jsem docela fanda filmů o bojových umění, ale s tímto filmem mám trochu problém. Hlavní hrdina je charismatický a velmi čestný muž, který naprosto ctí svoje zásady, ovšem dostane se do problémů. Nechci tento film nějak znevažovat, či zesměšňovat, měl svojí velkou sílu a bylo jasné, co chtěl film říct. Ovšem do nějaké 30. minuty jsem pořád váhal, jestli to mám vypnout nebo ne. Nicméně jsem filmu dal šanci až do konce a nyní nemohu říct, že to byl špatný film. Jenom tomu prostě chyběla šťáva, bez které i 90 minut vašeho času se zdá být věčnost. S přivřením obou očí a zacpáním nosu nakonec přisuzuji Červenému pásu 4 hvězdičky. Je to ale pořádná chlupatice :) Udílím nejtěsnějších 70%. ()

mysiak

Milé prekvapenie...ľudská dráma na pozadí športu...kde šport nehrá hlavnú úlohu...to sa málokedy vidí..a záporák Tim Allen ešte menej ()

Riddick77

Milé překvapení. Není to žádná akční jízda, ale celkem promyšlené drama o světě peněz, podvodů a korupce, přičemž hlavní hrdina má ideály trošku někde jinde. Ejiofor za jedna, zbytek tak na dvě minus. Celkově 7/10! ()

gogos

Tohle je prostě úžasné drama. Nevím co bych k tomu řekl. Úžasný výkon Ejiofora, bombasticý scénář i povedená režie. Gradace, hudba, zvuk, kamera. Prostě vše je příjemné. O tomto film jsem vůbec nic nevěděl a narazil jsem na něj ani nevím jak. A této náhodě jsem nesmírně zavázán! ()

Aiax

Předchozí film Davida Mameta Spartan mě svého času donutil zírat na obrazovku s otevřenou pusou. Úsečnost, uměřenost, strohost, sofistikovanost - tyhle čtyři charakteristiky jsou pro Mametovy filmy typické. Redbelt není výjimkou, ale přestože ostatní filmové kolegy z žánru bojových umění převyšuje rafinovaností a filmařským umem stejně, jako Spartan převyšoval své kolegy z žánru vojensko-špionážních akcí, tentokrát mě na konci sanice nebolela. Možná je to tím, že nejsem zarytý fanda bojových umění, možná zkrátka Redbelt nenabízí tolik co Spartan. Napínavý i zajímavý ale rozhodně je, wtz, a navíc i o něco přístupnější širšímu diváctvu. 70%. ()

FilmFan24

Na začátku byly tři kuličky. Ne zase až tak obyčejné kuličky. Dvě bílé a jedna černá...Ve škole bojových umění Jiu-Jitsu, kterou vede podle čistých nezkažených morálních zásad Mike Terry (výtečný Chiwetel Ejiofor) znamenají mnoho. Bílé jsou v nastávajícím zápase jakousi propustkou, černá ale znamená handycap. A o tom to celé je. Dnešním hnusným a zkaženým světem neposkrvněný Mike dostává souhrou (ne)šťastných náhod životní lekci z níž může a nemusí vyjít čistý a nezkažený. Pokud ale přijme pravidla okolního světa představovaná promotéry, kteří jsou za vidinou tučného zisku schopni udělat cokoliv, může být bohatý ale.. A počátkem všeho byly tři nevinné kuličky...a zásady jednoho muže, který měl jen svůj sen! ()