John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Mordenroth

Budete mať možno pocit, že ste niečo podobné už viackrát videli, ale tvorcovia vám v závere ukážu, že originálnym pointám ešte tak úplne neodzvonilo. Je to celkom príjemné, keď na konci filmu dostane predchádzajúci dej úplne nový a príťažlivejší zmysel až rozmer. Celú snímku som sa snažil prísť na to, "kde je pes zakopaný" (zahrávanie sa s divákom tu funguje výborne) a musím priznať, že takéto vyvrcholenie, resp. pointa by ma asi ani vo sne nenapadla. Naviac ma potešilo, že mi ju prezradil práve Karel Roden v telefonickom rozhovore s hlavnou hrdinkou príbehu... ()

Katullka

Nemůžu dát nejvyšší, protože nejen že to naprosto podělali s happy endem, ale tak vychválit divnou americkou rodinku, která bere z nebe tak vysoké příjmy. Jo to je hnus! Jinak to byl hodně chytlavý příběh. Úžasně zvládnutá dětská herecká kompozice. Až na tu šílenou Ameriku to byla pa-ra-da. Samozřejmě Roden:D ()

Handle

Přesně tyhle snímky miluju. Napínavý film, který ve Vás vyvolá emoce s výborným castingem (hlavně Vera Farmiga a Isabelle Fuhrman) a režií. Celkem překvapení, tohle je opravdu výborný film! 4,5*. ()

Genero

Takhle to dopadá, když si v děcáku milí a uvědomělí američtí rodiče vyberou prudce inteligentní dítko, které maluje skoro jako Helena Zmatlíková a hledí na ně moudrýma očima delfína skákavého. Já se chvěl příjemným napětím a vzrušením a s tupým výrazem překvapení ve tváři sledoval Káju Rodena, který k té historce dodal překvapivou pointu. Děkuji Bohu, že mě obdařil darem potence a já si mohl pořídit potomka vlastní krve a nemusím si z útulku vozit psychopatické fakany nejasného původu z říše rudého bratra. ()

Bowser

Naprosto unikátní drama, při kterém se mé nervy neudržely ani chvilinku v klidu. Byl jsem nesmírně překvapen z velice napínavého konce, při kterém jsem se lekl tak, že jsem přelétl celou postel a skončil v klíně kámoše Num3roO. Jeden z mála hororů, na který bych se rád koukl klidně i 2x znova. ()

HateBreeder

Vydařená pohádka na dobrou noc pro zlobivé děti .) víme přeci moc dobře, jak děti těžko snáší, je-li pozornost rodičů směřována někam jinam, než k nim a proto rezolutně odmítají každý nový přídavek do rodiny, ať už pochází přímo od maminky či z budov sirotčince nebo psychiatrické léčebny. No a pokud je to malý terrorista a manipulátor, tím hůř pro ně. Ten film byl dobrý, i přes některé nelogičnosti mě dokázal strhnout a to zejména díky originální pointě (teda originální v americe, nás v ČR nic takového z míry vyvést ani snad už nemůže). Z hereckých výkonů jednoznačně vyčnívají ty jimiž nás uchvacují Vera Farmiga a poté představitelka malého demona. Byl to prostě jejich herecký koncert a ti ostatní přicmrndávači (sorry Petere .) mně místy lezli na nervy. Rozhodně lepší z řady mrazivých thrillerů na rodinné téma. ()

PROROK14

Tiché, mrazivé a na nervy. Tá posraná sirotka je fakt ale hnusná. K príbehu nemám čo dodať. Ľakacie momenty sú, nie veľa ale keď už prišiel tak so mnou riadne myklo! Celková atmosféra filmu je na vysokej úrovni. Takýto film sa podarí ozaj asi len jeden za rok. Škoda. ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! )"Prosím, nenech mě umřít, mami !!" - "Nejsem tvá zasraná máma !!" ;) Musím přiznat, že ta závěrečná pointa s vyzrazením pravé Estheřiny identity mě hodně příjemně šokovala a zaskočila, i když by asi nebylo ku prospěchu věci nad ní příliš přemýšlet, přičemž ono samotné rozuzlení spolu s báječnými hereckými výkony, mezi nimiž ční až nechutně uvěřitelná Isabelle Fuhrman, jejíž Esther lze ocenit jako nejlepšího záporáka posledních let, i mladej Culkin se může jít zahrabat, nicméně i tradičně bezchybná Vera Farmiga a již standardní Peter Sarsgaard v rolích nešťastných rodičů patří k největším devizám tohoto povedeného hororu, aniž bych opomíjel velmi zásadní miniroličku Karla Rodena, která jistě českého diváka musela potěšit !! Výjimečný hororový režisér a dříč, Katalánec Jean Collet-Serra, který mě svým Domem voskových figurín překvapivě hodně namlsal, rozehrává geniálně údernou psychologickou hru, kterou mu rád sežeru i s navijákem, dokáže velmi umně budovat napětí, které s přibývajícími minutami i s přispěním famózního soundtracku Johna Ottmana, neskutečně talentovaného skladatele, začínajícího režiséra a blízkého přítele a filmového souputníka Briana Singera, eskaluje do neuvěřitelných výšin, nebrání se brutalitě, a dělá tak z Orphanu parádní žánrovku, dokonale zvládnutou netypicky i po vizuální stránce, kameramovi Jeffu Cutterovi si dovolím předpovědět velkou budoucnost, a tak plné hvězdičkové palbě brání snad pouze ten nekonečný pocit již mnohokrát viděného a hloupě protahovaný závěr s nepochopitelně nadbytečnou scénou na zamrzlém jezírku, na čemž prostě nese největší vinu scénárista David Johnsson, který měl však na druhou stranu vždy dostatečné koule na dost svérázné uchopení otřepané látky plné klišé, aniž by příběh působil hloupě.. ()

maseer2

x-krát viděná, ale vcelku kvalitně zpracovaná zápletka s nečekaným vyústěním, kterému se v závěru podaří zajímavě oživit tradiční šablonu.. silné 3* ()

bouncer

Slušný a velmi dobře zpracovaný horor. Začátek je trochu rozpačitý, ale postupně tvůrci dokáží navodit tu správnou atmosféru a přitáhnout divákovu pozornost. Není zde ani tolik "lekaček" jako spíš psychologický boj a nepříjemné napětí z toho co bude následovat. Celkové vysvětlení není vůbec špatné a jak píše DaViD´82, nám může být docela blízké a můžeme se dočkat i české životopisné verze :-) Přesto zůstanu na třech hvězdičkách. Jedná se jistě o nadprůměrný horor, ale představoval bych si rychlejší uvedení diváka do děje a naopak pomalejší a mrazivější konec, než jeden vysvětlující telefonát od Karla Rodena a následný klišovitý finální souboj. ()

Litsarch

Jedna z, pro mě, krásných ukázek toho, jak rychle se mohou změnit divákovi sympatie díky nečekanému zvratu ve filmu. Skvělé jak z krásného filmu se postupem stopáže stává dusné drama přecházející až do temného thrilleru s příměsí hororu. ()

Terva

Nějak nechápu tu logiku.....ona má dvě děti, neslyšící dívku ( Max ), kterou sprdne za to, že si hraje, syna ( Daniel ), který ji totálně ignoruje a ještě ke všemu je léčená alkoholička a přece chce adoptovat další dítě a nikdo se nad tím ani nepozastaví. Jediný důvod k adopci třetího dítěte je scénář k filmu, který by bez této " adopce " vůbec nemusel být natočen. CITÁT : Adoptovat dítě, není jednoduché rozhodnutí. Ale k ději...už máme třetí dítě, slečnu jménem Esther a světe div se, začnou se dít divné věci. Kdo by to byl řekl ? Téma, které je známé z desítek filmů nám ukáže asi dvě nebo tři nové " věci ", ale to je vše. Jednu hvězdu dávám za krásný dům ve kterém žijí a druhou za akvárium které v tom domě mají. Ve filmu si zahraje i Karel Roden, ale jen se tak mihne na pár vteřin v záběru při telefonování. Hudbu zde zastoupí i Tchaikovský s Les Saisons http://www.youtube.com/watch?v=wCvwSLv4aXw nebo Rick Neilsen a jeho Surrender. Znovu musím napsat, že adopce třetího dítěte je nesmyslná a plní jen účel pro tento film. ()

Ouwen

Naprosté zklamání, opravdu mě to zkazilo skvěle rozjetej pátek, film se velmi dlouho rozjíždí a to překouslo mou trpělivost. ()

moviesfan

Orphan si zaškatulkuji do thrillerů, které se vydařily. Je napínavý, má překvapivý zvrat a alespoň na chvilku i Karla Rodena. Mohlo to být kratší, ale i přesto jsem spokojen. ()

Chermy

Napínavý a velice dobře vystavěný horor. Jen ten John mě teda pěkně štval! Možná kdybych už měl děti, tak pochopím, proč tak moc důvěřuje malý holčičce namísto své milující ženy! ()

JohnCZ

Jako horor bych to asi moc neoznačoval - strachu jsem se nedočkal. Za to je film hodně solidní psycho, skvěle vygradované a pořádně napínavé. Sledovat přerod Isabelle Fuhrman z nevinné (manipulativní) holčičky ve vraždící bestii byl boží, herecky to naprosto nemělo chybu a ta holka by zasloužila Oskara. Za to uděluji pátou hvězdu. Krom toho si film výborně pohrává s žánrem - chvíli jsem měl pocit, že si ze mě tvůrci filmu dělají srandu a až s napětím jsem očekával, jak daleko hodlají zajít. Přeci jen děti v násilných amerických filmech jsou ještě poměrně tabu. Cameo rolička Karla Rodena potěšila. ()

Skrk

Průměrný film, který nese omílané téma. Skvělá režie a herci. S koncem jsem čekal něco ve smyslu, že Esther je démon nebo něco v tom smyslu, ale to se ovšem nestalo (škoda).... ()

corpsy

Z môjho pohľadu, jedno z najväčších prekvapení v žánri thriller za posledných veľa rokov. O dosť veľa inteligentnejšia a epickejšia verzia thrillerového subžánru filmov typu DOBRÝ SYNČEK. Chválim každý aspekt filmu, ale najviac mladú Isabelle Fuhrman, ktorá podala jeden z najlepších detských hereckých výkonov, ak nie vôbec najlepší, od dôb Lindy Blair v EXORCISTOVI. No kde je jej aspoň minimálne nominácia na Oscara? Dokonalá a bezchybná pecka, ktorá si zaslúži už navždy zostať medzi klenotmi žánru. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak