Detektivu Tomu Adkinsovi je svěřen případ hrůzného nálezu v podobě kostry malého chlapce ve velké truhle. Tento případ v Tomovi a jeho manželce probudí starou ránu, neboť jejich vlastní syn byl před osmi lety unesen a jemu se nikdy nepodařilo usvědčit hlavního podezřelého. Tom se pouští do pátrání zločinu, jenž sahá daleko do minulosti a odkrývá se mu tak tragický příběh Matthew Wakefielda, otce tří synů, o jednoho z nichž přišel za podobných okolností jako Tom. (claudel)

BMAJTZ

Není to tak originální jak by se mohlo na první pohled zdát. Hlavní problém však vidím v tom, že tenhle film neudrží moc pozornost diváka. Je zde spousta hluchých míst a vyřešení případu prakticky pomocí štěstí tomu tak moc nepřidává. ()

Lukoboss

Je to jenom průměr, nic víc. A to proto, že tam chybí cokoliv navíc - není tam zvrat, není tam nějaký zajímavý vyústění, ten příběh prostě plyne, chvilku jsme v současnosti, chvilku je tam retrospektiva a tyhle dva příběhy jsou vlastně provázaný dohromady. Nepřijde tam bohužel žádnej wow efekt nebo vysvětlení, dokonce se divák ani nedozví, proč se to stalo. Příběh je to smutnej a depresivní, nicméně to je tak asi všechno. ()

Abiosis

*ZLODEJ NAJCENNEJŠÍCH POKLADOV* Výborne navodená atmosféra tajomstva hneď od začiatku - a nenechá vás vydýchnuť až do konca. Film plynie pomaly, no nenudí (akurát niekde v strede akoby sa nevedel vymotať z jedného miesta). Vo filme nie je nič isté: skutočný charakter niektorých postáv sa mení a netušíme (ale dúfame), či stratený syn je stále nažive. Nádherná hudba ladí s celkovým charakterom filmu; je smutná, emotívna a znásobuje celkový pocit zúfalstva nesúceho sa filmom. V malej ale podstatnej úlohe sa tu objavuje aj James Van Der Beek, ktorého poznáte ako hlavného hrdinu zo seriálu Dawsonov svet. Verdikt v 1 vete: Veľmi smutný film o beznádeji a pátraní po stratenom synovi a neočakávanej pravde. 18.08.2010 ()

Erinye

Tolik bolesti a beznaděje v jednom filmu, to je na jednoho diváka trochu moc. Tvůrcům se dokonale podařilo zpracovat prolínání obou časových rovin, působilo to nenásilně, a přirozeně. Je hrozné přijít o dítě, a oba hlavní představitelé, svou roli zahráli bravurně. Málokdy u filmů brečím, ale tady jsem měla párkrát na krajíčku. Nedokážu pochopit, jak si někdo vlastní zločin dokáže zdůvodnit tak, že vlastně pomáhá, že činí dobro. Tohle byl jeden z mála filmů, který ve mně něco zanechal. Ještě něco málo k obrazové stránce - práce s kamerou, hudba, všechno bylo v dokonalém souladu. Jediné, co mi přišlo nepřirozené, že zápornou postavu, která se objevila po x letech, hrál původní herec, kterého namaskovali tak, že to působilo až groteskně, určitě by bylo vhodnější obsadit věkově odpovídajícího herce, který by byl původnímu alespoň trochu podobný. Ale rozhodně mi to celkový dojem z filmu nepokazilo. ()

toi-toi

Snaha o mystérioznu kriminálku je podkopaná hneď na začiatku, keď je vlastne koniec už odhalený. Momentálne však vzniká toľko seriálov o vyšetrovateľoch, že tento film by bol iba jeden z nudnejších dielov. Za to však druhý príbeh odohrávajúci sa koncom 50rokov je omnoho zaujímavejší a ľudskejší. ()

KOZEL84

Dobře to vystihla larelay.Opravdu malý velký film s náádhernou hudbou a smutným a zajímavým příběhem,který mě okamžitě vtáhnul a do konce filmu nepustil.Taky mě během sledování napadl seriál Cold Case,který je podle mě,ale jeden z těch lepších kriminálních seriálů,takže nemám problém.Z herců se mi líbil nejvíc Josh Lucas,kterému bych už dávno přál větší role.Můžu jen doporučit.Já bych skoro dal i pět. ()

R4kosn1k

Už jenom za to téma 3* :), dobře zpraované, příběh, odkrývání údálostí, ale škoda že toho nebylo víc :(, konec jsem tak trochu čekal už od začátku :(, protože je pár podobných filmu a se stejným koncem, např. Výměna. Ale 4* si tento film určitě zaslouží. ()

jorgus

odsekat prvnich a poslednich deset minut, tak to bylo jeste vys...narozdil od ostatnich me spise bavila dejova line v minulosti..vyhodnoceni a dopadeni vraha bylo na muj vkus moc uspechane a vycucane z prstu..ale za tu atmosferu jdu vysoko..opravdu me to zaujalo:) ()

Tred2

Škoda režie, která je poměrně mdlá v těch zásadních momentech. Příběh má totiž Stolen velmi silný v základu, probíhající vyšetřování, k tomu průběžně vykládaná linie z konce 50. let, jde velmi pěkně. Film dokáže vtáhnout diváka, ale nedokáže to dotáhnout do konce (hlavní záporák je divně pitomý) a příběhové s emocionálním "vyvrcholením" jsou jako z reklamy Alzy. Škoda toho, stačilo málo a mohlo to být o stupeň výš. Každopádně pokud vám jde čistě o žánrovku, tak se to určitě dá. 60% ()

mala_kea

Film, který nenudí, nadchne a dá vám do života zase otázku navíc. Skvěle zahrané komorní drama, která nám předhazuje dosti vypilované postavy, převraty v ději, a i na svoji jednoduchost zdařilou výpravu. Anderson dokazuje, že i bez tisíců vystřílených nábojů jde udělat akci bez akce, tudíž něco jako Ramba bez Stallona...Pro mě poměrně silný zážitek.... ()

boul

Skvělý večerňák pro náročnější filmaře co mají rádi krimi a záhadu do poslední chvíle.. Dva příběhy do sebe se skvělými herci a příjemnými záběry kamery, do poslední chvíle jsem tipoval jak to dopadne a úplně jsem se mýlil.. moc pěkný kousek co stojí za pozornost... ()

burton

Skvělá mystery krimi, ve které se prolínají dva příběhy, které se nakonec sejdou. Jeden současný, druhý padesát let starý. Skvělá atmosféra, kostýmy a vystižení "staré" doby. Výborní herci, dobrá muzika, doslova "táhnoucí" se celým filmem. ()

Rockerman

Je těžké se vžít do pocitů otce, kterému takřka za jeho zády zmizí dítě. Ta zoufalost a beznaděj je strašná. Nejistota, kdy si člověk představuje, jak jeho bezbranné dítě někde trpí, je mnohem horší, než jistota, že jistě zemřelo. Zajímavý film o dvou případech, které od sebe dělí padesát let, ale jsou si podobné. Škoda, že šokující závěr byl jen taková zkratka, při větším napětí bych možná šel i na plný počet hvězd. ()

jafuska

toto je rozhodně zajímavý film, který je ve dvou linií jeden případ z padesátých let, druhý ze součastnosti, a vše se dokonale spojuje v jeden celek, ačkoliv v půlce filmu je jasný, jak to dopadne, je to lehce předvídatelný, ale přesto se mě tento film určitě líbil, ()

dzberry

Pozor, možná nepatrně zaspoileruju... Jako novopečený fotřík jsem těm dvěma charismatickým tatíkům hrozně moc fandil, hrozně moc s nimi soucítil, byť bylo celkem jasné, že se snažím marně. Ne neobvyklá zápletka, příběh nicméně srozumitelný i dramatický i napínavý, jednoduché a přesto zajímavé časové přechody, závěr krapet pokazilo to sérum pravdy, které zřejmě do toho starého vězně s mladýma očima museli nalít, aniž by to divák zaznamenal, škoda, že se tento hrdina neinspiroval např. u svého kolegy dr. Lectera. U leckterých filmů často naříkám na delší stopáž, tady bych v rámci závěrečného rozuzlovávání a důkladnějšího finále klidně protahoval. Váhám s hodnocením... Jedna, dvě pěkné baby tam byly... Jaj, proč já se vždycky nechám tak lacino zviklat... Takže čtyři... ()