Byla jednou jedna malá holčička. Jmenovala se Terezka (D. Dědková) a měla moc ráda pohádku O Červené Karkulce. Žila spokojeně s maminkou (J. Čvančarová) a tatínkem (P. Řezníček), chodila do školky s kamarádem Šimonem (M. Kratina) a byla šťastná. Ale jak už to v pohádkách i v životě bývá, jednoho dne se cosi změnilo. Terezka neví, proč se maminka najednou chová jinak. Neví, kdo je ten cizí pán (M. Hofmann) a proč se doma mluví o Japonsku. Ví jen, že něco je špatně. Ptá se, ale dospělí mluví jinou (svojí) řečí. Jediný, kdo umí poradit, je kamarád Šimon a ten má jasno: maminka je vyměněná mimozemšťanka. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Složitá cesta za odhalením tajemství možná povede přes daleké země a možná někde číhá i nebezpečný vlk... (Česká televize)

Vědma

Moc se mi líbili dětští představitelé a jejich linie včetně červené Karkulky byla fajn. Jinak mě to až překvapivě nudilo. ()

Chrysopras

Pěknej námět z dětskýho světa s originálním pohledem na život dospěláků. Žel mě úplně neuchvátila Terezka - Dorotka, což u takovýho filmu hraje velkou roli, naopak Řezníčka můžu snad vždycky. Co hlavně musim vytknout, je spíš televizní zpracování. Dlouho jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale v kontextu současný český kinematografie jsem byl hodnej :-) ()

fallangell

Rozhodně český nadprůměr, který je ovšem zajímavý pouze hereckými výkony. Zbytek působí spíše šedivě, až nudně. ()

SonG

óó, pozor! Během nudného posedávání u televize jsem narazil na !český! film, který mne opavdu bavil. Vkusně natočený film o tom, jak svět dospělých vidí malé děti. A nutno podotknout, že jsem se v mnoha situaích i s chutí zasmál, což se mi u novodobých českých filmů moc nedaří. ()

Taninaca

Rodinná krize viděna nechápavou nevinou dětskou duší, přikreslena barevnými pastelkami. Film o dětech, ale adresovaný dospělým, jako dítě bych si z něj odnesla jenom obavy, že maminka je ufoun:) Zajímavý a originální počin v našich končinách a mě určitě nezklamal. Lepší ***. ()

lioncel

Od té doby, co jsem viděl před lety jistý rádoby napínavý český kriminální film s Jiřím Bartoškou, který tam hrál obyčejného dělníka, který si při odchodu z práce oblékal to, v čem chodil doma nejraději, tedy slušivý oblek s bílou košilí a kravatou, se snažím vyhýbat domácí tvorbě, jak to jen jde (samozřejmě to neplatí v případě J. Menzela) .. tedy na velkém plátně v kině, myslím si, že se některé „filmové“ věcí v televizi dají vcelku skousnout, ale jen v televizi (!) .. jak tak jdou léta, století, občas se tam na něco ze zvědavosti podívám (masochista) a to mi téměř vždy potvrdí, že dělám dlouhodobě jen a jen dobře … tohle bylo a je i po druhém shlédnutí pro mě velmi příjemné překvapení / pohlazení (v televizi) – dospělým s citem a srdcem přístupným pro svérázný dětský svět a kapkou té nutné životní zkušeností o složitosti manželských vztahů to dá určitě víc než těm malým dětem (divákům), pro které to ale samozřejmě není vůbec nic zlého, nebo nějak náročného k pochopení, i když samozřejmě jen těch dětských záležitostí, pro dospělé je tu toho k zamyšlení přece jen mnohem více .. já uznávám, když někdo opravdu umí a něco se mu povede: je zcela zřejmé, že paní režisérka umí – tohle se jí moc povedlo, jestli má sama v osobním životě nějaké děti, tak jim závidím jejich maminku … ()

bourec

Český filmy chci bez vyjímky vidět všechny.Za prvé proto,abych měl přehled,co tady z našich tvůrců vypadne za bludy.A za druhé si u nás nejde vybrat podle svejch oblíbenejch žánrů,jelikož tady se film točí jen kolem dramat a komedií.Ale zpátky k vlkovi.Solidní film se skvělým výkonem Dorotky Dědkové v roli Terezky.60%. ()

Nautila

Je to sice milé, na nové české filmy dobré, ale hodně mi vadila levná kamera a místy rozvláčnost až nuda. Jinak gratuluji tvůrkyni, má skvěle odpozorovaný svět dětí. ()

Jino

Takových originálních snímků je u nás poskrovnu, proto jsem rád, že je i kvalitní a můžu ho ohodnotit 75%. Dětským hereckým výkonům se v tomto filmu přibližuje asi jen Pavel Řezníček, což není vůbec škodu, protože je to přeci jen cesta do hlubin dětské duše. Škoda jen té televizní kamery. ()

cubajz

tento rodinný film je mezi haldou "univerzálních českých komedií" zajímavým zpestřením. Ačkoliv musím říct, že jsem animace a pohádkovosti očekával trošíčku víc - tady zpočívá spíš v dětském žvatlání než v obrazech. I tak se jedná o originálně pojatý počin s dobrými herci (hlavně sympatický taťka Pavel Řezníček), u kterého mě trošíčku mrzel trapný happy end, kvůli němuž nakonec dávám ***. ()

Zbyisek

Malá holčička v hlavní roli je až moc chytrá a řeší věci, které by dítě v jejím věku ani nenapadly. Film svým tématem není ani příliš rodinný, děti si z něj neodnesou buď nic, anebo hůře to, že jejich rodiče jsou mimozemšťané a měly by je vyšetřit vidličkou. Když ale překousnu nudnější rozjezd, tak je z toho slabší tříhvězdičkové drama. ()

Crawler-D

Věrohodný dětský pohled na dospěláckou situaci potěší jednak příjemnými a NORMÁLNÍMI dětskými herci, kreslenými vsuvkami a "dobrodrůžem", který pobaví děti a má co říct i dospělým. ()

Pajky3

Po dlouhé době jsem příjemně překvapen českým filmem. Tahle "pohádka" byla příjemná, pěkně se na ní koukalo, Řezníček v roli táty naprosto skvělej, stejnak byla dobrá i Čvančarová jako matka a samozřejmě ta holčina co hrala Terezku. Svym zpusobem to bylo zajimavý a originální. ()

zette

Myslim, ze jde skutecne lehce rozpoznat, ze film natocila zena. Ale co, at si toci:-). Na filmu me nejvice zaujalo zpracovani, jakesi priblizeni situace detskyma ocima. I dialogy mely hlavu a patu. Je ale pravda, ze jsem se casto u filmu nudil. Dramatictejsi zaver se ale povedl a film me celkove vubec nezklamal. Chvalim i herecky vykon Dorotky. Silne tri hvezdicky. ()

c.tucker

Znamenitý film o dětech a ne pro děti. Malé děti, které tento film vidí si z toho odnesou hodně, ale budou to spíše chápat z vypravování malé Terezky, která v mamince vidí mimozemšťana a nebudou číst mezi řádky. Dětští herci nebyli vůbec špatní a protivný, nýbrž možná ještě převládli herce dospělé. Všechny postavi byli dosti skutečné a opravdové, což doznačuje to, že mě to velmi bavilo a neříkal jsem si, co to je kurva za plky, jak tomu někdy bývá. ()