Sebestředný, ale úspěšný mladý filmový režisér Alex Bradley je specialistou na trikové filmy. Jednoho dne jej ve studiu navštíví kamarád z dětství Leonard Fisher. Není to však příjemná návštěva. Leonard se léta domníval, že jeho sestra se kdysi zabila při dopravní nehodě. Teď má však důkaz, že k tomu došlo při natáčení Alexova amatérského filmu. Alex se v zájmu kariéry chtěl vyhnout skandálu a nechal zraněnou raději zemřít, než aby přiznal svůj podíl na její nehodě. Ze strachu před prozrazením teď Alex Leonarda zavraždí, a to elektrickým proudem ve venkovní dekoraci městské ulice. Tělo odklidí na vzdálenou pláž. Avšak poručík Columbo najde na místě nálezu stopu, která jej zavede do Alexova studia… (Česká televize)

Master19

Nadprůměrný díl s velmi vtipnými konfrontacemi Columba s filmařským prostředím. Velice kladně hodnotím málokdy tak propracované narůstání zoufalství u vraha. Ad "ripo": Columbo byl bez baloňáku viděn několikrát, např na pohřbu své ženy, ale červený oblek principála je opravdu raritka! :-) ()

Autogram

Konečne jedna "dlhá" columbovka, ktorá nemá tých 95 minút zbytočne. Motív aj vyšetrovanie sú veľmi podrobne a zaujímavo rozobrané, pomaly sa blížime k cieľu a je jedno, koľko zavádzania a ilúzie sa objaví. Naviac ako perličky scéna na režisérskej plošine s viedenským valčíkom, raňajková debata pri bare a samozrejme záverečné predstavenie osôb a obsadenia, to bolo jednoducho super. –––– Zaslužíte si odpočinek, protože jste věrná a spolehlivá sekretářka. ()

Billie777

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Záporák byl sice nesympatický ale mě se líbil, přece nemusí být všichni vrazi nějací sympaťáci. Pro mě zajímavý, poutavý díl, bavil mě. A skvělá hudba. ()

DocBrown

Fisher Stevens, jediný co hrál v obou dílech Short Circuit, tentokrát bez jakéhokoli akcentu, moc uvěřitelný jako záporák není. Zajímavé je akorát nahlédnutí do světa filmových efektů. ()

Macik

Nemůžu si pomoct ale přijde mi že režisér James Frawley dává Columbovi novej rozměr.. Díly pod jeho taktovkou jsou daleko zábavnější než ostatní.. btw peter falk má bravurní komediální talent..;) tenhle díl však trpí nezáživným protahovaním, po chvíli začne nudit což je, pro nás skalní příznivce kryštofa, doslova katastrofa... ale takovejch dílů je bohužel viacero.. :( ()

Yardie

Pro mě dost průměrný díl. Hlavní záporák nebyl zrovna moc charismatický, spíš takový divný. Zápletka sice zajímavá, ale pátrání tentokráte nic moc. Ani rozuzlení, resp. pochod ke konci nebyl až tak propracovaný jako obvykle. Bylo tady opět pár vtipných momentů, ale také méně než obvykle. Pro mě jen průměrný díl. Howgh! ()

majec4

A sme opat vo filmovych studiach, po par rokoch Aj ked je to z hladiska technickeho vybavenia poriadny skok, z hladiska kvality pribehu je to porovnatelne kvalitne. Z tychto prvych dvoch novsich casti mam vsak pocit, ze nieco tu nie je tak super ako v starych castiach. Ale to uz velmi vrtam. Tato cast bola skvela aj vdaka zaporakovi. Stevens mi pride ako sympatak, pamatam si ho zo Zajtrasich Novin a z Cisla 5 zije, no teraz si zahral uznavaneho a dost slizkeho rezisera. Bol dobry ako najskor spracoval obet a zaujimavo to riesil aj na porucika, ale vyzret na neho proste nemohol. Zaver bol super, porucik si ho celkom vychutnal. Pobavil ma valcik na tom "reziserskom zeriave". Opat sa tesim na Stredu a na CT1. ()

pravo

Pozitíva : 1.) poručík v pár sekundách na púšti, uprostred prestrelky a búrky na mori 2.) vrah a Columbo pri debate u plota a taktiež ich spoločný pobyt na režisérskom žeriave 3.) ukážka dedukcie zo zmrzlinových pohárov. Negatívum : záverečná až cirkusová ďakovačka “hercov“ z Columbo story. ()

Rudyamon

Podle mého jeden z nejlepších dílu seriálu. Pravda, padouch je sice poněkud slizký a trpí iluzemi, nicméně na druhou stranu hvězdičky jako Molly Hagan, filmu dodají trochu toho kouzla. No a je tady inspektor, pardon poručík, který prostě umí. A má rád svůj vůz - scéna, kdy stojí mezi svým vozem a nějakým luxusním bourákem, on je porovná a pak tu svou káru rukávem přeleští, nemá chybu. Za zmínku nepochybně stojí závěrečná scéna, která je v duchu iluzí celého příběhu - vidět Columba oblečeného v něčem jiném, než v jeho klasice, to je jeden z mála případů celého seriálu. A taky jedna malá filmová chybička - když Columbo sehraje Alexovi scénku se sklenkami, jsou plné, ale v dalším záběru už prázdné. V každém případě ale dávám vraždě, kouři a stínům poctivých 5 hvězdiček - 100%... ()

kyrtab

Columbo trochu znuděný, trochu otrávený, všechny stopy dostal na podnose. Pro něj zajímavá několikadenní exkurze do světa filmu , nic víc. ()

Godhaj

,,Brzy budeš velkej jak vzducholoď.“ Umístění tohoto dílu do filmového studia mě naplňovalo zvědavostí, k čemu všemu se Columbo přichomýtne. Jenže vrah je naprosto k smíchu, Columbo nad ním má od první chvíle obrovskou převahu a vrah se nezmůže na víc, než že mu celou dobu pochlebuje. A závěrečné odhalení vrahovy viny je opravdu přihlouplé a ke Columbovi se vůbec nehodí. Potěšily mě ale menší scény na jeřábu, a když poručík zkouší rozkydlý sedací pytel a vodní postel, na kterou si samozřejmě lehne v botech, plášti a s doutníkem. ()

MaxForValue

Samotný "filmársky" diel je síce trochu priemerný, ale geniálne poňatý záver dvíha túto latku nahor. Jeden, pre mňa, z tých nezabudnuteľných dielov. ()

Tominni

Tentokrát je protivníkem nesympatický režisér Alex Bradley, který zavraždí svého bývalého pracovníka/kamaráda, takže Columbovi lze celkem fandit, aby pachatele co nejdříve dostal. Nakonec zaujme jen závěrečné představení, to bylo prima, jinak spíše slabší díl. ()