Špičkový právník Oscar Finch spolu s kongresmanem Mackeym pracují na prezidentské volební kampani jistého guvernéra. V případě klientova úspěchu mají před sebou oslnivé vyvrcholení kariéry. Jenže Finchovi jednoho večera zavolá bývalý klient Frank Staplin, kterému kdysi Finch s Mackeym pomohli, ovšem za cenu porušení zákona. Staplin má před soudem kvůli dalšímu deliktu a opět se dožaduje právní pomoci, jinak Finchovi hrozí vyzrazením. Finch po pečlivých přípravách Staplina zastřelí u něj doma a nastrojí stopy tak, aby to vypadalo na sebevraždu. Poručík Columbo však tuto vyšetřovací verzi hned z několika důvodů odmítne… (Česká televize)

Master19

Patrick McGoohan je tak odporně odporný záporák, že mě úplně hřeje, jak ho Columbo vytáčí a pomaličku polehoučku dostává do smyčky, kterou pak překvapivým důkazem utáhne a je vymalováno. Skvělý díl s náznakem "čistoty" politických sfér, kde ruka ruku myje... ()

Autogram

Columbo ako degustátor syrov, zberateľ autogramov, a nakoniec jeden autogram ako pokus o úplatok. S tým by podozrivý uspel možno u Columbovej ženy, ale nie u poručíka. Veľmi, až príliš podrobne je zobrazené plánovanie a vykonanie vraždy, že si chyby všimne aj bežný divák. Nemajú to kriminálnici jednoduché, keď im je v pätách přerostlý skaut. Vtip o úchylákovi v baloňáku sa mi az taký vtipný nezdal, a tempo filmu bolo také, že sa nemôžem prikloniť k štyrom hviezdám. ()

Billie777

Nevím čím to je ale tyhle novější díly se mi vždycky líbily nejvíc. Další z mých oblíbených dílů, velmi povedený a s výborným záporákem a spousty pěkných vtipných scén. ()

Yardie

Tak opět jeden velice povedený díl. Tenhle záporák je vždycky velice chytrý a kvalitní a tak Columbo musí vynaložit všechny své síly, aby ho dostal. Čeká nás samozřejmě i pár skvělých hůumorných vložek, kde nejlepší je, kdyžs e senátor zeptá, jak se jmenuje žena Columba a Columo mu řekne - paní Columbová. :-D To jsem si málem cvrnkl do tepláků. Navíc se zde dočkáme opravdu nečekaného rozuzlení a usvědčení, které asi nikdo celou dobu neočekával. Velice kvalitní díl! Howgh! ()

majec4

Celkom zaujimavy diel. Vrazda bola super pripravena, no vzdy sa nieco najde. Bolo tam plno vtipnych momentov, ktore pobavia. Pacilo sa mi ako Columbo udolaval vraha a neskor aj jeho kamosa. Klasika, ja viem, ale teraz ma to bavilo este o cosi viac. Zaporak McGoohan bol opat skvely, k tomu si to este aj zreziroval. Nic to nemeni na tom, ze Columbo si po neho isiel od zaciatku. Ten zaverecny dokaz ma trochu prekvapil. "Jedno kusnuti do syra." ()

Hapretor

Zapomeňte na Hercule Poirota, Toma Masona, Magnuma, Angelu Lansbury a podobný shity, i na Šerloka Homelesse ... Columbo vyřeší vždycky všechno a všude. Nikdo si na něj nepřijde. Jezdí v popelnici na kolech, oblečení má jak zevl, na první pohled působí jak ňouma ... jen dokonalé "mimikry". ()

Allan

V podstatě žádný z "nových" Columbů me nezaujal a tento díl je toho jasný důkaz. Chudák Patrick McGoohan se snaží jak může, ale na jeho výkon z dílu Za úsvitu už zkrátka nedosáhne. Ani dabingem Stanislava Fišera si nejsem právě v tomto případě příliš jist. A ruku na srdce, Peter Falk už nepředvedl v těchto nových sériích vůbec nic nového. Ano, někdo určitě řekne, že právě proto ho miluje, ale mě už jeho vlezlé a buranské chování docela nudí. ()

Rudyamon

Další z „politických“ dílů, teda dílů, kde politika hraje alespoň podružnou roli („On přece není zubař, je jen příští president Spojených Států!“). Hlavní je zde ovšem opět padouch, který se rozhodne pro dobro věci spáchat menší vraždičku. Jenomže je mlsný, a na to dojede. Proto nikdy nejezte sýr, když jdete vraždit! V hlavní roli je velice charismatický Patrick McGoohan, který mi navždy utkvěl v paměti spíš jako úspěšný majitel pohřebního ústavu z jednoho staršího dílu. Ale ať funebrák, nebo politik, stále proti němu stojí poručík, který má sice taky rád sýr (hm, při vyšetřování si ten sýr nechal zabalit, to se smí?), ale má taky rád logiku, pro kterou zločinci moc pochopení nemají... :-) Jednoznačně hodnotím naplno: 5 hvězdiček - 100%! ()

Grogan

Vcelku slušný díl s vynikajícím Patrickem McGoohanem, který patří k elitě Columbovských vrahů. Samozřejmě zase se tu objevilo několik příhodných náhodiček, které Columbovi usnadnily práci (déšť trvající jen po dobu vraždy, záporák si během vraždy musel pochutnávat na sýru a pak ho ještě nechat na místě). ()

Likan7

Na programu vražda je v ničem výjimečný díl, který je speciální maximálně tím, že finální rozuzlení mi zní i v dnešní době naprosto wtf. Neumím si představit, že by v reálu jakákoliv porota odsoudila vraha ve světle těchto (ne)důkazů. Sebejistý projev, verbální i neverbální, Patricka McGoohana je sice zajímavý, tento díl nezachrání ani v nejmenším. ()

Godhaj

,,To je Peugeot!“ ,,Velmi zvláštní.“ Ačkoliv úvod s promyšlenou a do detailu propracovanou vraždou slibuje kvalitní díl, bohužel tomu tak není. Celé vyšetřování se hodně pomalé a nezáživné, zcela zde chybí chemie mezi poručíkem a vrahem. A závěrečné odhalení vraha se tentokrát nekoná pomocí nějaké poručíkovy finty, jak je divák zvyklý, ale prostě jen tím, že se vrahovi předloží důkaz. A to je jsem zrovna vidět nechtěl. ()