Mladý muž přistihne ve svém podnájmu lupiče, se kterým se dostane do rvačky. Oba přitom zemřou. Jde o zdánlivě běžné loupežné přepadení, avšak poručíku Columbovi vrtá hlavou výstřižek z fotografie, nalezený u jednoho z mrtvých. Papírek má tvar jako z dětské skládačky a zjevně byl právě on důvodem, proč lupič do bytu vnikl. Další dílek získají vyšetřovatelé hned druhý den, když se na policejní stanici objeví pojišťovací úředník Irving Krutch, který pátrá po penězích z dávné bankovní loupeže. Aby detektivové přišli na kloub záhadě, musí Columbo odložit svůj oblíbený plášť, převléci se za italského gangstera a kontaktovat lidi blízké oběma obětem… (Česká televize)

šerminator

Nemám nic proti netypickým dílům, ale tohle už ne. Byla to vlastně jiná detektivka se stejným hercem jako Columbo. Když poručík na sobě nemá baloňák a nedělá ty svoje psí kusy (...jo a ještě něco), tak už to není prostě Columbo, ale zcela něco jiného s Peterem Falkem v hlavní roli. ()

Autogram

Columbo na gangsterský štýl a bez baloňáku, to je celkom zaujímavá zmena. V klobúku a elegantnom saku je skutočne v prestrojení a svedčí mu to. Horšie je to s prekombinovaným príbehom a dobrodružným zostavovaním skladačky, čo nie je columbovský štýl. Viac som sa bavil na detailoch a vtipných narážkach a ako v závere Columbovi fakt nezáleží na peniazoch. –––– Přineste mi telefon. Jeden hovor! Každej zločinec má právo na jeden hovor! –––– Jak se jmenujete? – Poručík Columbo. – Křestní jméno? – Poručík. ()

DocBrown

Zápletka je spíš taková blbost, ale díl má skvělou (a hodně netradiční) McBainovskou atmosféru a kupu velmi zábavných charakterů, kterým vévodí Zeke (herec se tam už mihl v roli prodejce v sexshopu). To jeho trpělivé still here mi zní hodně často v uších. Ed Begley (hlavní oponent) měl zase dost velkou roli (hlavního oponenta Starlinga) v dvojepizodě Star Trek VOY. ()

Yardie

Netradiční pojetí dílu a spíše než o vraždě je vyšetřování směřováno úplně jinam. Obvykle mi ty netradičně pojaté díly moc nesvědčí, ale tendle se celkem povedl. Je to velice svižné, pár humorných scének a skvělý výkon Columba. Vyštřování nebylo zase až tak precizní jako obvykle, ale tady mi to vynahradily jiné věci. Povedený díl. Howgh! ()

Prdly_Tatka

V Zajímavostech je napsaný nesmysl. Tohle určitě není jediný díl, kdy neznáme vrahovu identitu od začátku, a tudíž jde o narušení konceptu seriálu. Každopádně narušení mi v tomto případě nevadí, i když jsem vraha tušil, protože to nevidím poprvé. Mám sice špatnou paměť, ale s jistotou tvrdím, že tohle je jediný díl, kdy je poručík Columbo napaden, v bezvědomí a posléze ve špitálu. ()

waits

Bylo by lepší, kdyby scénář přitvrdil a Falk ve filmu vůbec nefiguroval anebo kdyby se ze scénáře vypustily mcbainovské scény (a jazzová hudnba, kterou mám jinak moc rád) a celé by se to přiblížilo klasickému Columbovi. Na tuhle sérii jde o trochu dlouhou a překombinovanou záležitost. ()

majec4

Opat jedna z nestandartnych casti, ktoru si taktiez pamatam z detskych cias. Vtedy sa mi to ale nepacilo. Dnes nemam nejake velke vyhrady voci tejto casti. Jedine co ma odradzalo od plneho poctu bolo niekolko momentov, ktore som ani vdaka pretoceniu si celych scen nedokazal pochopit. Za vsetky uvediem priklad, ked porucik s kolegom prehladavaju byt jedneho z obeti a bavia sa o ziarovke, potom sa bavia nieco o cigarach a zrazu zmlknu a obaja sa pozru na tu ziarovku. Samozrejme najdu co hladali. Dva krat som si to pretacal a neviem ci neumim cesky, alebo je problem niekde inde. Chapem, ze mi asi nieco unikalo, ale to predsa nie je moj problem ;-). Inak som sa bavil, kedze skladanie tej fotografie je vcelku zaujimave. Ked tak nad tym dielom uvazujem tak ide urcite o jeden z najnestandartnejsich dielov vobec. Pocet mrtvych je vysoky, porucik ma partaka, bali zeny, meni look, dostane na frnak. Bola by skoda neocenit takuto chutovecku. ()

Psycho.R

Opravdu mi vadí, když se z klasického Columba snaží někdo udělat jiný seriál. A zvlášť nemám rád ty díly, kde je vyšetřování týmové. Columbo by na to přišel sám, jako vždy :). ()

donkocicak

Velmi dobrý díl, pravda netradiční. Byl jsem v napětí až do konce, byť jsem tušil, kdo je vrah. Novější díly Columba narušují charakteristiku epizod starých. Ne vždy na začátku sledujeme vrahův promyšlený zločin a děj je zamotanější než tomu bývalo u Columba v 70.letech. Mně tyto změny nevadí, naopak jsem je uvítal jako zajímavé zpestření tohoto legendárního seriálu. ()

Tanmut

Jakmile se objevil, řekl jsem si POJIŠŤOVÁK a ejhle, byl to pojišťovák; dokonce se choval zcela jako pojišťovák. Perfektně zvládnutá role. Peter Falk hrál rovněž výborně: zahrál špatně italského pobudu i mafiána - jako polda. Profesionální a dotažená zápletka je dílem velmistra moderní detektivky - Eda McBaina. Jeden z nejlepších dílů. ()

Godhaj

,,Jste jak polda.“ ,,To vy taky.“ Na tomto dílu mi vůbec nevadí jiný styl, než na jaký jsme u Columba zvyklí. Tady se poručík inkognito snaží rozluštit a najít skládačku vedoucí k pokladu. Podle mě jde o příjemné oživení zaběhlého stylu tohoto seriálu. Jenže příběh je hrozně zamotaný a v podstatě jen sledujeme Columba, jak sbírá a sbírá a sbírá, až nakonec dosbírá. Jeho rozhovory s ostatními jsou trochu zbytečné, protože stejně vedou vždy k jedinému výsledku. Samotný Columbo je tady velkej drsňák, dokonce nosí i pistoli a vůbec s tím nemá problém, což byl pro mě docela šok. ()

majky19

Přidávám se ke kladnému hodnocení a musím konstatovat, že tento díl se vskutku velmi povedl, o napětí zde opravdu není nouze a navíc je to ohromně zábavné od samého počátku až do konce. Rozhodně jedna z těch povedenějších epizod. Herecký koncert Petera Falka v titulní roli. ()