Epizody(27)

V budoucnosti je lidstvo nuceno žít v podzemí, jelikož je utiskováno armádou zvířecích mutantů. Simon, mladý sirotek, žije v podzemní vesnici, kde je jeho jedinou starostí kopání tunelů, dokud však nevykope mocného bojového robota. Spolu s odhodlaným Kaminou, krásnou odstřelovačkou Yoko a dalšími spolubojovníky použijí sílu robotů proti svým utlačovatelům, aby znovu získali povrch a jasný výhled na nebe. (Jigvell)

evil_ryu

Mecha shounen na extáze so silnou dávkou LSD. Neskutočne energické, neskutočne "over the top" ale pri tom si zachovávajúce relatívne priamočiary a zrozumiteľný príbeh so silnými a nečakanými zvratmi. Dobré postavy, parádna animácia a dynamický sountrack. ()

John8

Nejšílenější, nejzběsilejší anime s tou nejúžasnější gradací jakou jsem zatím měl tu čest poznat. Těch superlativů by mohlo být daleko víc, ale to by bylo na dýl :) . Nemyslím ale že by TTGL bylo králem všech anime, protože to není anime pro každého, zběsilost může někoho vyděsit. Animace je skvělá, jak klasická tak soubojová (i když jsem si na ni chvíli zvykal). První půle graduje rychle, ale je velmi zábavná, u druhé půlky jde zábavnost do kytek, ale narůstá úroveň gradace a to až do absurdních hodnot, které ale shledávám veeelmi zábavnými /[spoiler] Hodit po někom galaxii by mě nenapadlo ani v tom nejšílenějším snu [spoiler]\ a k mínusům, z duše nesnáším střihové epizody, naštěstí je zde jen jedna a asi nejde vytvořit zakončení anime ve kterém se neobjeví alespoň 2 klišé... ale i přesto myslím že níž než 5 hvězd dát nemůžu... až to rozdýchám, pustím si celou sérii a už se nemůžu dočkat. ()

Radek.SCH

ŠÍLENOST. MEGALOMANSTVÍ. ANTIREALISMUS. ZBĚSILOST. Má to všechny anime neřesti na které si vzpomenete (ečči; rudolící zamilovaní teenegeři; motivační monology; přehrávání japonských dabérů; mohutné VŠECHNO - zbraně, roboti, poprsí, exploze) - a možná právě proto se mi to tak líbilo. Spíš než o vážně-se-beroucí seriál mi celou dobu přišlo, že se tvůrci snažili spíš o poctu žánru a místy i mírnou parodii. Mecha žánr je ze své podstaty kravina, která má jen děcka donutit si kupovat hračky (podobně jako Winx Club, Transformers, Ninjago). Existuje tu samozřejmě pár vyjímek (NGE), které mají snahu i něco říct. Nejedná se o jeden ucelený seriál, ale spíše o dvě samostatné sezóny: 1.část má 15 epizod, následuje 1 rekapitulační epizoda a 2. část (11 epizod). Kdyby to tvůrci ukončili 15. dílem bylo by to za 5*, takhle to spadlo úplně na dno. Takže: (80% + 20%) / 2 = 50 % ()

foundation

No bohužiaľ ani kozy Yoko to tentokrát nezachránia od čistučkého priemeru. Seriál od prvého dielu budí falošný dojem že sa ženie dopredu nehorázne rýchlo, pritom to ale prakticky stále stojí na mieste pretože to nie je nič iné iba mix tých istých scén a bohužiaľ aj tých istých dialógov stále dookola akurát s iným protivníkom stojacim proti GL. Pár dielov je to naozaj dobre pozerateľné ale aby seriál ktorý má slabučných ani nie 30 dielov začal nudiť už pred polovicou tak pardón ale niekde sa niečo nepodarilo. Sterilita, opakovanie dookola stále toho istého a často aj veľmi slabé až hlúpe vtipy zožrali Gurren Laggana zaživa. Mechy velice môžem ale k tomu ja potrebujem seriózny príbeh a čo najmenej tých zbytočných opičiek dookola. ( Evangelion, Code Geass ). Plus ale je že od prvého dielu sa to nesnaží hrať na nič viac ako to je. Priemerných 65 percent. ()

Listyx

Upřímně jsem tomu ze začátku moc šanci nedával. Šimon byl trochu nůďo záprdka, Kamina byl zas tak mimo až působil dost neschopně :) Zaplať vrták za Joko, která mě udržela krz pár prvních dílů a pak byla šikovně upozaděna :) Což mě sice malinko zamrzelo, ale asi to nebylo úplně na škodu :) Kvalita jetnotlivých dílů krapítek kolísá (!spoiler! např. pokus o poslání Šimona pod drn před něco jako soudem mi přišel mimo !spoiler!), ale celek jsem zblajznul jak malinu :) ()

Shredder

Mecha anime prilis neholdujem, ale kedze Gurren Lagann ma v urcitych kruhoch az kultovy status, nechal som sa zlakat. Uz od prvej casti je jasne, preco fanusikom robotov, videohier a megalomanskych subojov imponuje. Dej neobsahuje vela omaciek a v postate je to jedna velka kompilacia subojov mecha, v tomto pripade nazyvanych Gunmen, ktore v kazdom diely vyplnaju minimalne polovicu stopaze. Subojov je pozehnane, ale casto ide o masove zbesile scenky, kde sa vsetko meni na jednu sialenu farebnu masu. Aj ked ide skor o humorny dielo, urcita prekvapiva udalost (smrt jednej z hlavnych postav), vo mne vzbudila emocie a neskor sa vyskytlo par dalsich emocnych scenok. Zaverecny suboj bol znacne preexponovaný, ale vynahradil mi to vydareny zaver, predsa len, to je vacsinou ta cast pribehu, ktoru autori nezvladnu. ()

Herr_Karotte

Na začátku jsem byl z tohoto anime dost v rozpacích, pak jsem se do něho zažral a u konce to zas opadlo. Tenhle ulítlý styl se stále se zvětšujícím vrtákem me zasahl je povrchove... narozdil treba do Kill La Kill, ktere je minimalne stejne ulitle, ale zanechalo ve me urcite vetsi diru nez Simonuv vrtak. ()

darthvader77

Myslím si, že v případě TTGL je nutné to brát ohled na to, že to je z velké části parodie na shouneny. Fanservis, síla přátelství, která doslova hýbe vesmírem, stupidní eskalace síly kdy z jeskynních lidí na konci po sobě házejí galaxie, takže v podstatě Zeměplocha ve vesmíru. Do určité míry mám pocit, že i ten konec částečně paroduje matoucí konec Evangelionu a je tam určitě i nějaká vizuální reference. Bránici mi to prohnalo perfektně. ()

Palisander

Poznámka pre seba. Prvá časť: detinský akčňák. Posledná časť: pestrofarebnošialenostrihový detinský akčňák s otravne melodramatickoklišéovitým finále. Z toho vyplýva: nepozerať. ()

ikilledjenny

!OBSAHUJE SPOILERY! Tákže nejdřív bych začala s prvními 15 díly. Upřímně mě nudily. Pěkný start, nápad se mi líbil. A pak umřel Kamina a mě to přestalo bavit. Simon byl hezky labilní, nakonec se sebral a vyhrávali nemožné bitvy. Tahle část mi přišla víceméně pro děti. Miluju ten opening. Pak od 17 dílu se nám děj posouvá o sedm let dopředu. Ze Simona je kus chlapa. Civilizace se hrne neuvěřitelným tempem dopředu. A proto se nám tu objeví Anti-spirals. A Simon opět vede bitvu, která popírá zákony fyziky, tentokrát, ale bojuje i proti své vyvolené. Tahle část je o hodně dospělejší a zajímavější. Bitvy, láska, zrada. Poslední díl byl opravdu smutný. Yoko má tu největší smůlu na chlapy. Rossiu zasloužil smrt, ne odpuštění. Animace je zvláštní, ve stylu Soul Eater. Mám-li to hodnotit jako celek, tak dávám 4 * . ()

HakuSaku

Fakt špičkové anime s výborných charakter designom. Je to avšak trocha megalomansky prevedené anime. Príbeh Simona a Kaminy ktorý túžia po slobode a snívajú o vonkajšiom svete. Uväznený pod zemou ľudstvo trpí pod tyranskou nadvládou temného lorda až do okamihu kým Simon nenajde zvláštny kľúč v podobe vrtáku od ktorého sa celý príbeh neskôr začne točiť. Príbeh plný zvratov a nečakaných udalostí a veľmi kvalitnej animácii predurčuje toto anime na umiestnenie do špičky mecha anime tvorby. ()

Willynka

Redefinice slova epika. Stylovost na maximum. Seriál, po kterém i desetiletým klukům narostou vousy. Spirála šílenosti a geniality. Do the impossible, see the invisible, row, row, fight the power. ()

Preslav

Megalomanstvo, epickosť, monštruóznosť... brutálne hlášky, ktoré mužom vháňajú do očí chlapské slzy... najväčší mecha vo vesmíre... výbuchy, výbuchy, samé výbuchy... Yoko a jej výstrih... fajnovučká hudba... zimomriavky väčšie, ako keby ma vyložili nahého na sibír... Ale najmä neochvejná vôľa ísť vpred s úsmevom na perách, aj keď šanca na úspech je 0 %... A to všetko si ešte vynásobte veľkosťou mecha Tengen Toppa Gurren Lagannu v kilometroch!!! ()

Harroc

Na tohle jsem narazil, když jsem neměl na co koukat. Všiml jsem si v jednom žebříčku, že to patří mezi nejvíce oblíbené anime. Pustil jsem si to bez nějakého velkého očekávání. Vždyť je to mecha anime. No a to jsem viděl mi vyrazilo dech. Takové strašné brečící momenty. To jsem od scifi se super roboty vážně nečekal. Souboje úžasné a hlavně ta hudba je jedna báseň. Potom co skončí první arc je anime o trochu horší, ale stejně je to super. MINI SPOILER: Jediné co mi opravdu vadilo byl ten závěr, který byl tak smutný až mi ukápla nějaká ta slza. ()

Sashmen13

Těžko říct co člověk může říct it was a blast. A KDYŽ ŘÍKÁM BLAST, MYSLÍM BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM... Na konci je těžké uvěřit, že vše začalo u kluka, který prostě jen kopal tunely. Říct cokoli více je ohavný spoiler a tudíž neřeknu nic. Samozřejmě, je to anime takže boobies, nosebleed atd. jsou prostě nutnost. A viral man, never forget toho týpka. ()

joho55555

Mozno budem pripadat unahleny, mozno predpojaty voci ostatnym anime, mozno tym niekoho urazim, no nic z toho nieje mojim umyslom. Majtrovske dielo gainaxu cakalo par dlhych rokov na to kym uzrelo svetlo sveta. Akokolvek su NGE a FLCL klasiky ktore len tak nieco neprekona, toto si vzalo to najlepsie snad z kazdeho serialu od GAINAX a skombinovalo sa to v supu na ktoru sa len tak nezabuda. Mohol by som tvorcom povedat klobuk dole. Najlepsi serial svojho zanru na svete. ()

loginhacke

Pro mne nezapomenutelný kousek anime. Souboje mecha, které se stále stupňují, díky čemu se dá i tolerovat fakt, že až na pár dočasných porážek hlavní postavy vždy nakonec zvítězí. Propracované postavy, Velice chytlavá hudba, Pěkně graficky zpracované, často vtipné, pár smutných momentů atd. Jediné co kazí prví dojem je prvních pár dílů, kde to nevypadá nijak extra, ale posléze se děj rozjede. ()

Flatron

Nech žije Dai-Gurren Brigade. Príbeh je miestami taký všelijaký, ale vynahradzuje sa to akciou a predovšetkým charaktermi. Pokiaľ by som išiel hodnotiť toto anime len čisto podľa charakterov, tak by som ho určite zaradil medzi moju osobnú TOP 3 . Po 1/3 seriálu som dal 3*, ale po kompletnom dopozeraní mením na 5*. ()

Raichu.Cz

S příběhem si tvurci opravdu vyhrály... Tolik napinavosti, tolik akce, tolik zábavy... Do tohohle seriálu jsem se snad zamiloval... Grafika zcela jednoduchá, až se to rozjede pořádně na konci vesmíru tak je to ještě větší balzám... Postavy naprosto promakaný Šimon, Kamira ale hlavně Yoko... Za mě 100% ()