tempus

Námět očividně velmi starý, že měl být zfilmován asi o 65 let dříve. Dneska je přinejmenším hodně naivní (některé stránky). Největší nedostatek je délka, která subjektivně se přibližuje 3 hodinám. Ke konci se to nějak podvolilo a bylo to dobré, podobně jako Princ z Persie: písky času, ale tady je děj hodně nakombinovaný a potřeboval by odlehčit (možná bych ho i přirovnal k Stroji času. Nejzjevnější zápletka, která příběh zbytečně prodlužuje, je postupné zamilování Cartera k princezně. Potom by přišla na řadě dcera 6 končetinového modráska (párkrát tam měla být, ale potom, co Carter odhalil, že je dcerou toho 1., koho na Marsu potkal, už ne) atp. Co film zvedá, jsou tarkové, jako druh nadbytostí, které řídí dějiny bytostí Marsu i Země, velmi bych uvítal větší zasvěcení do jejich tajemství. Vypadá to, že obsah je nic moc, ale je originálnější než Avatarův, tím pádem i lepší. Nesoustředil jsem se u toho tolik, abych si ho také stejně užil, jako Avatara (proto má John Carter horší hodnocení). Za nějaký čas si ho proto znovu pustím. ()

Wimy

Obrovské zklamání. Fakt jsem se těšil, ale několikrát sem opravdu neuvěřitelně nudil, až jsem si musel lehnout na dvousedačku v Cinestaru. Některý dialogy taky dost stupidní, ale tak zažil jsem horší věci. Ale je pravda, že po technické stránce to není vůbec špatný, takže takový soucitný 3*. ()

Ivusha

Já to vidím takhle: Triky perfektní, jasně na příběhu by se mohlo zapracovat, je to takové dětinské. Ale vlastně co? Aspoň to jednou budu moct pustit dětem.:-) A co je nejdůležitější? Nenudila jsem se, takže dávám 4 hvězdičky (a za to kino to stojí:)). Viděno v kině 2D. ()

Ebon

To byl zase zážitek... Příliš mnoho peněz na efekty, ostatní nudné. Takový instantní fantasy velkofilm s cenovkou z Tuzexu. Občas jsem si říkal, že by scénárista neměl jíst tolik tripů. Vše je tam naplácané, jen aby to tam bylo. Naprosto nevyužitý potenciál. Musím se přiznat, že jsem se několikrát začal smát, jak trapně tam jsou některé scénáristické "špeky" vloženy. ()

Herráček

Budu alibista... Bylo to naprosto zoufale a trapně debilní... (scénářově) Taková krásná infantilní pohádka pro všechna malá dítka, kterým se líbily snad všechny blockbustery moderní doby... Tudíž knihu od Burroughse bych asi číst nechtěl... Na druhou stranu je naprosto kouzelné, jak se ve filmu prolínaly prvky animované a hrané tvorby - přiblblé zvířátko, které bylo fakt dokonalé (ať žije Karcoolčina veverka), na druhou stranu ultimátní bitky, ve kterých šlechtická krev stříká všude možně... Na jednu stranu hrdina, který neví čí je, na druhé straně zoufalá lovestory v celém filmu... Zpočátku jsem byl mile překvapen, když jsem viděl Taylora Kitsche, tak v půli rozčarován a ke konci docela spokojen... Když chce člověk vesele prokrastinovat, je to ideální volba... ()

Pollock

Míchačka všech možných žánrů a filmů, které již byly natočeny x krát, ale jako nenáročná oddechovka v pohodě koukatelné. ()

Seti

Avatarovy 2 miliardy na tržbách jsou až příliš blyštivým lákadlem a jako první podlehli jeho kouzlu hlavouni od Walta Disneyho. John Carter sice může být duchovním předchůdcem většiny kultovních filmových sci-fi dobrodružství, nicméně na plátna se probojoval až jaksi po záruční lhůtě. Diváci už totiž na do mrtě vytěžené motivy vůbec neslyšeli, a to i přestože jejich zpracování není v Carterovi nikterak horší, než u jeho předchůdců. Já osobně považuji Johna Cartera za dost povedené sci-fi dobrodružství, které sice nepřínáší nic nového, ovšem to co nabízí je dostatečně interesantní a napínavé. Vizuální zpracování je tříáčkové, příběh je neurážlivě brakový, možná jen herecké výkony jsou trochu nevýrazné. Kde je tedy hlavní problém? Že to všechno stálo tak nechutnej ranec! ()

Mistickzz

To čo bolo? Niečo medzi Indiana Jonesom a Star Wars, s úplne nesympatickými hercami, ktorý súťažili o to, kto vyhrá tento rok zlatú malinu? Pretože adeptov tam bolo viac ako dosť a aj samotný film by sa v tejto súťaži umiestnil dosť vysoko. Samé klišé, nuda, čo natom, že to malo pekné efekty. Zážitok skoro nulový. 40% ()

Testament

Spokojenost. Takový celkem galimatyáš - sprsknutý Barbar Conan, Star Wars, trochu i z Avatara a do toho hlavní hrdina chvíli létá jako Superman...Ale celek šlape, hlavní hrdina je sympaťák a scifi o tom, jak by to mohlo vypadat na Marsu, mě celkem potěšilo. Kvalita triků je ale značně kolísavá, což u filmu, který má rozpočet jako krá...va, celkem zarazí. Kor pasáž, kdy hlavní hrdina létá vzduchem a pere se s protivníky, celkem zarazí. Jinak jsem se dobře bavil, ale případného pokračování se (vzhledem ke kasovnímu neúspěchu) nedočkáme... Schade. ()

hefoo

John Carter, hľadajúci zlato nájde niečo oveľa cennejšie, tajuplnejšie, vzácnejšie - lásku v krásnej princenze Dejah Thoris k tomu non-stop naspeedovaný pes a srdcovka je na svete! Nečakal som to pretože sci-fi není povedal by som môj obľubený žáner ale toto sa mi naozaj páčilo. Andrew Stanton sa s filmom pekne pohral. Stvoril krásny fantasy svet, rasy a celkovo film namňa zapôsobil tým najlepším možným spôsobom. Skvelá voľba vo forme Marka Stronga, ktorému rola sadla ako uliata na mieru. ()

anaxtal

Hrdina mi k srdci nepřirostl a snadno zmanipulovatelné davy, neřkuli národy mě děsí. Speciálně, když ty národy pak vyhrají válku. Příběh může za špatné hodnocení, triky si vysloužily slabých 50%. ()

xaver

Dříve narozený si jistě vzpomenou, že koncem 60-tych let vycházel v ABC na pokračování komiks John Carter. Tehdy jako mladík jsem ty příběhy hltal a postupně jsem začal shánět i knížky E.R.Burroughse, hlavně příběhy o Tarzanovi. Filmové zpracování Johna Cartera zůstalo knižní předloze hodně dlužno. Úpřimně řečeno nestojí za nic. Ještě že se člověk může vrátit ke nížce. K tomuto filmovému paskvilu se už rozhodně vracet nechci. ()

misstake

Typický Burroughsovský oldskool dobrodružný příběh ve sci-fi kabátku. Škoda, že to takhle propadlo, protože to mohla být fajnová série. Story a dějové zvraty trošku naivní, i když co je špatného na tom, když se jeden dezertér z divokého západu ocitne na Marsu, kde se s loděma místo plavení lítá, válčí červení proti modrým a navíc sbalí nejvíc sexy princeznu z celé planety? Design lodí, exteriéry, interiéry, design princezny parádička. Škoda, škoda. ()

killjezor

Tahle věc měly vzniknout v 60. letech minulého století. Pěkně vedle Kleopatry s Liz Tayler nebo Spartaka s Kirkem Douglasem. Dokonce bych jej viděl jako konkurenta Masters of the Universe s Dolphem Lundgrenem. Dnes je prostě jen k smíchu a nepůsobí na diváka ani jako komedie, ani jako scifárna a ani jako parodie. Možná jako parodie sama na sebe, protože ač je trikově čistá, tak právě efekty nevypadí efektně, ale lacině. Ty skoky Johnu Carterovi nikdo věřit nemůže. Já si raději znovu přečtu 45 let starou komiksovou verzi z ABCéčka: http://www.totalmag.cz/komiks/96-retro-komiks/1471-fantasticky-john-carter-hezky-esky-a-po-esku.html ()

Joann

Takovej mix Hvězdných válek, Prince z Persie a možná i trochu Indiana Jonese....Taková americká ,,strhující" pohádka B-) ()

joora1

Já prostě nevím. Ano, hezky udělaná pohádka a fantasy svět. Jenže příběh, odehrávající se v rovině - hlavní hrdina se dostane na planetu, kde se dostane do cizího kmenu, který ho nejdřív nenávidí, pak přijme, pak nenávidí, pak zase miluje a který bojuje proti padouchům, který chtějí ovládnout svět. To už tu bylo a je znovu a bude to i v dalších filmech. Tohle mě už nějak nebaví. Navíc ten hlavní hrdina pro mě není sympaťák. Tvrdohlavec, který pořád někomu vzdoruje za každou cenu a o jehož hraní mám velké pochyby. Prostě Taylor Kitsch nebyl dobrou volbou. Technická stránka bez debat dobrá, ale chtělo by to mnohem víc. ()

Finskej

Hergot, takhle má vypadat zábavná blbost! Nezábavných blbostí máme až až, blbostí, co měly být chytré, ale jsou jen blbé a nezábavné k tomu ještě navrch, taky až až, ale John Carter je, jaká úleva, blbost zábavná. "Hm, vyšší obratnost a síla, to jsme očekávali..." "Ale... bla bla bla." "Ovšem inteligence zůstala na svém." Jo, přesně: inteligence zůstala na svém (kde nic není, nikdo se nesnažil nic navíc nacpat) a bohu díky za to, jaká úleva. A odpočinek. Skvělé při chřipce :-) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády