Pozitíva: 3 mimozemské rasy (z ktorých 2 vyzerajú ako ľudia, ale to nevadí, princeznej to v tom steampunkovom oblečení seklo) a štipka zmesi konšpiračných teórií. Negatíva: Carter učí mimozemšťanov salutovať. PS: Všimli ste si, že toto je ďalší film, v ktorom zlí majú červené farby a tí dobrí modré? Americká paranoja z komunistickej hrozby stále vládne :D(24.7.2012)

Zapomenutá šestáková klasika, které přehnaně vlažný divácký příjem ukázal, že její doba je dávno pryč. A je to setsakra škoda, protože hrdina John Carter, drsňák Kantos Kan nebo má dětská láska Dejah Thoris ožívají na velkém plátně opravdu ve velkém. Trochu ledabyle nasekané časové roviny mě sice v prvních desítkách minut pořádně vyděsily, ale jakmile se na Barsoomu všechno ustálí, rozdělí se strany a začne se skákat, sekat a heroicky promlouvat k davům, je jasno. Mezi dvěma světy se odehrál povedený blockbuster, který dávný kult přetavil v podívanou plnou hlášek, akce a velice povedených momentů (bitva stříhaná flashbackem mě přikovala s otevřenou pusou). Pokračování se sice nedočkáme, ale jeden příběh pro nás dobrodružství-chtivé už zůstane.(12.3.2012)

Když jsem před cca 25 až 400 lety četl v Ábíčku komiks o Johnu Carterovi, prošel jsem (naštěstí jen) duševní proměnou a pro dalších pár století se ze mě stal vášnivý fanda sci-fi (což poté ještě umocnila četba tvorby Julese Vernea, Raye Bradburyho a několika úžasných sovětských autorů). V té pohnuté socialistické době by mne ani ve snu nenapadlo, že někdy uvidím dokonale zrežírovanou revoluci (že prý "samet" či co), pád berlínské zdi (jen v TV, pochopitelně), Eiffelovku, moře, benátské gondoly, Barcelonu, vyrůstat své vlastní potomky a také komiks Dobrodružství Johna Cartera na filmovém plátně. Budiž, stalo se - vše. Vzhledem k faktu, že Američané už dokázali celuloidně zprznit mnoho skvělých literárních předloh, včetně řady komiksových, jsem k Johnovi přistupoval velmi, velmi obezřetně, nicméně Strach má velké oči. A těma velkýma očima jsem uviděl, že Edgar Rice Burroughs se v hrobě nemusí obracet, protože Andrew Stanton pojal jeho dílo se ctí (i když se předlohy nedržel tak úzkostlivě, jako princezna Dejah Thoris Johna v některých záběrech). Samozřejmě, scénáristé si určitě nedělali čáku na zisk Oscara, příběh je vystavěn jednoduše a přímočaře, ovšem i přes svou ukrutnou délku (skoro jako Harry Potter) mě film nenudil. Do jisté míry to způsobily i výborné triky, stejně jako elegantní oděv Lynn Collins(ové). Na maximum to nevidím, ale jinak jde o hodně milé překvapení (pro mě). Btw. Willem Dafoe po té plastické operaci, kdy mu přidali dvě ruce navíc vypadá fakt cool a drsňácky. Jen škoda té nezdravé barvy pleti a trochu pohublé postavy - mírně mi připomněl mne samého před třemi desítkami let.(9.4.2013)

3D KINO/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +nádherný obraz, po dlouhé době výborné 3D provedení, krásný a originální svět, zábava, akce, příběh a ani mi to nepřišlo dlouhé -žádný závažnější problém mě nenapadá, možná jen, že se to nemusí líbit každému, ale takový osud má více filmů/// Jonh Carter je v první řadě alespoň pro mě velké a příjemné překvapení. Je to žánrový mix Sci-fi a Fantasy, což samo o sobě značí, že tady divák musí hodně upustit uzdu své fantasii aby to rozdýchal. Takže vlastně je to něco úplně pro mě. Takový propletenec Hvězdných válek a Supermana střižený Princem z Persie. Ale proč ne. Pořád se tam něco děje. Trochu je to romantické, akční a skoro až válečné. Nechybí dobrodružný prvek a do toho ještě spousta humorných scén. John Carter je tady taková ojedinělá všežánrová všehochuť. A já jsem s tím naprosto spokojen./// Celkem 90%///(14.3.2012)

|| Scenár: Andrew Stanton, Mark Andrews, Michael Chabon / Based on A Princess of Mars by Edgar Rice Burroughs | Hudba: Michael Giacchino | Produkcia: Jim Morris, Colin Wilson, Lindsey Collins | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Disney | Rozpočet: 250 miliónov $ | Tržby: 282,494,595 $ || Skvelá scifárňa z Marsu. Atypické obsadenie len umocňuje zvášťnosť a jedinečnosť celku. Vlastne tomu chýba len umenie viac strhnúť diváka do deja. Je to tu všetko príliž samozrejmé, a situácie nemajú hĺbku. A divák, ktorý necíti dostatok emócií, krute trestá. Ja od žánru Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi emócie až tak nečakám, takže vďaka technickej vypiplanosti diela som bol nadmieru spokojný.(11.6.2012)

• - Ve skutečnosti je gravitace na Marsu jen 0,37 G, což zpracovanému příběhu neodpovídá. (Illuminare)

• - Film se při vyhlašování 8 největších "výrobních průšvihů" roku 2012 redakce 24/7 Wall St. umístil na 3. místě. Zohledněny byly velké investice do vývoje, výroby a marketingu,  rychlé fiasko a velký zásah do produkční firmy. Důvodů neúspěchu může být několik. Režisér Andrew Stanton nikdy před tím netočil na živo akční film. Manažeři této produkce měli minimální zkušenosti s produkováním filmu. Recenze byly nutno dodat přesto smíšené. Náklady na výrobu dosáhly 250 milionů amerických dolarů a na promotion přišlo dalších 100 milionů amerických dolarů. Při uvedení do kin dosáhly tržby z prodeje lístků v USA 30,6 milionů, zahraniční prodeje pak pomohly zahajovacímu víkendu rozšířit tržby na 100 milionů amerických dolarů. Walt Disney oznámil krátce po uvedení do distribuce, že bude muset odepsat 200 milionů amerických dolarů z investice do filmu, což z něj udělalo v té době největší kasovní propadák všech dob (altaica)

• - Jon Hamm a Josh Duhamel byli zvažováni pro hlavní roli. (MarwinProt)