John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter: Medzi dvoma svetmi

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2012, 127 min

Pulp so všetkými pozitívami i negatívami, ktoré k tomu patria. Keďže som na pulpe vyrastal, výborne som sa bavil.(18.3.2012)

Na počudovanie som dostal miesto očakávaného prepadáka príjemné prekvapenie. Veľkolepá Space Opera podobná ságe Hviezdnych vojen (dokonca to nové epizódy hravo prekonáva). Triková atrakcia, ktorá má v poslednej polhodinke veľmi slušné tempo. Bavil som sa a samého ma to nemálo prekvapilo.(30.7.2012)

Avatar pro desetileté děti (pro srovnání: Cameronův Avatar je pro děti jedenáctileté). Tento 100 let starý rodokaps má jistě svůj naivní půvab, ale adaptovat jej do velkofilmu za 250 milionů dolarů je šílenství.(8.3.2012)

• CANNIBAL

Dalo by se to klasifikovat, jako takovej - 'béčkotarzanoherkulésosuperman' s kombinací béčkového Avatara. Nebo jinak řečeno takový béčkový mišmaš. Jinak to ani definovat nejde. No, a ještě konec je takovej divnej. Takže hvězdičkově to stojí za **, víc tomu dát nejde.(7.3.2012)

Mé nohy nikdy neklusaly po vyšlapané stezce mezi Zemí a Marsem, ale přesto jsem si jist, že kdyby byla spoře oděná princezna v nesnázích, tak se vykašlu na všechno své zlato a skočím ji zachránit. Mě zkrátka nedělalo problém ztotožnit se s motivací nadrženého skokana Cartera, ale přesto se musím přiznat, že čtvrtá hvězda je jen a pouze za toho uslintaného turbopsa. Musím se mrknout do Zverimexu, jestli něco podobného nemají v katalogu.(2.10.2012)

• - Původně měl film režírovat Jon Favreau. V srpnu 2006 se Paramount rozhodl neobnovit práva na projekt a soustředil se na Star Trek (2009), zatímco Favreau pracoval na Iron Manovi (2008). V lednu 2007 práva opět získalo studio Disney (měli je už v 80. letech, režírovat měl John McTiernan) a na režisérský post se usadil Andrew Stanton ze studia Pixar. (MarwinProt)

• - První hraný film, na kterém se podílí Pixar. (MarwinProt)

• - Tvorcovia filmu rátali s tým, že séria John Carter by bola trilógia. (Greenpeacak)