Po své výbušném chování ve Fast Five se Dwayne Johnson předvede jako provinční otec, na kterého tvrdě dopadlo, když jeho dospívajícího syna nespravedlivě obžalují a odsoudí k deseti letům za mřížemi. Aby očistil jméno svého syna, začne otec pracovat v utajení a riskuje všechno, včetně vlastního života, aby zmírnil jeho rozsudek. (Filmbox)

Astaroth12

Čo by otec neurobil pre syna aby ho dostal von z väzenia, zničí drogový kartel. Keď len to. A teraz vážne. The Rock v tomto filme bol strašne zamrznutý, keď nikoho neudiera okolo seba tak to nieje on. Ale chvála bohu nablízku boli iný herci, ktorý to troska vyvážili S.Sarandon a hlavne B.Bratt ktorý bol veľmi dobrý. Podla mňa je to akčná jedno hubka, na ktorú si za par dni ani nespomeniem, že som ju videl. ()

MartinezZ

Nakonec to šlo. Jasně, nejde o žádný akční thriller, na celém filmu je vidět, že budget nedosahoval trilionů, prostě je to jen jakýsi lehce agitační prst, ukazující na, v očích tvůrců, divný zákon. Dwayne hraje, ostatní tam jsou taky a alespoň nějak to odsýpá. Rozhodně lepší Dwaynova role, než když si hrál na vílu Zuběnku (nebo co to tenkrát bylo...). ~ 2,5* ()

javak810i

Taťka Dwayne "The Rock" Johnson se ze všech sil snaží dostat svého syna z vězení, protože má výčitky, že mu rozvodem s jeho matkou zkazil život. K tomu bude potřebovat pár drogových bossů, s čímž mu pomůže bývalý dealer Jon "Shane" Bernthal a vousáč od policajtů Barry Pepper. To vše inspirováno skutečností. No, námět není nic extra a kdo by čekal, že to přítomnost The Rocka změní, tak by se pletl. Rozjezd je celkem pomalý, dialogy občas působí trochu křečovitě. Druhá polovina filmu už má alespoň nějaký spád, ale rozhodně se nejedná o nějakou velkou akci. Zkrátka takový průměr. Nenadchne a ani neurazí - 3*. ()

Ellmariachi

Rocka Johnsona mám hodně rád. Je to pro mě osobně jeden z posledních akčních hrdinů současnosti. A možná právě v tom je problém. Celou dobu jsem byl v klidu a užíval si děj. bylo to fakt fajn a neměl jsem problém. Pak přišla scéna s brokovnicí v kamiónu a zjistil jsem, že teprve teď si Rocka užívám fakt naplno. Najednou jakoby ve zbytku snímku pro mě bylo trošku prázdno. Ne že by Johnson nehrál dobře, to vůbec ne. Ale asi by mě 80 procent filmu seděl v jeho roli spíš někdo, kdo nevypadá jako totální hovado. To je ale jen můj pocit a určitě mě to nemůže pokazit velmi dobrý zážitek z celku. Pohodových 70 procent. ()

Riddick77

Ano, přesně takového Dwayna Johnsona chci čas od času vidět. Mlátit padouchy po hlavě, při tom být slíknutý do půl těla a hláškovat o sto šest, to je jistě herecká poloha, v níž ho především milovníci akčních filmů chtějí vidět. Ale osobně si občas rád vychutnám i něco krapet odlišného, kde nebudou všechny nesnáze světa řešeny pěstmi či kulkami. A přesně takový je "Snitch". Akce je sice poskrovnu a příběh není nikterak komplikovaný (to neznamená hloupý, pouze jsou jisté skutečnosti značně zjednodušené), ale o to víc si divák užije fakt, že "The Rock" není jen tupá hora svalů. Jen tak dál! Čekal jsem pohodovku a vyklubala se z toho nečekaná a výživná pecka! 8/10! Recenze zde. [05.04.2013_novinářská projekce_kino Atlas] ()

gogos

Hora svalů jménem Dwayne Johnson představuje v posledníchc měsících jeden film za druhým a všechny stojí za to. Práskač je jiný film, než na co jsme dosud u Rocka byli zvyklí. Zatímco jinde řeže lidi po desítkách a nechává za sebou rozbitá auta, zničené domy či zpustošená celá města, tak zde je spíše tím v pozadí. Je tím kdo má strach, je tím kdo je reailistický, lidský a je i tím, kdo občas dostane po hubě. Spíše než akční film dostáváme krimi drama, které sedí nejen Johnosovi, ale také Susan Sarandonové a dalším. Charaktery jsou vykreslené slušně, závěrečná honička a akční scény vypadají slušivě a Ric Waugh ukočíroval celý film s grácií. Práskač mě zaujal a mile překvapil, a proto si určitě zaslouží pěkné 4*... ()

kaylin

Mohl to být krásně depresivní film s Rockem v hlavní roli, který by mohl překvapit ještě víc. Takhle ale tenhle snímek prostě zapadne, nedá se nic dělat. Z Británie poslední dobou nepřicházejí zrovna velké pecky, ale ať se jedná o jakýkoli krimi film z okrajové čtvrti, vždycky je sociální postavení protagonistů znázorněno naprosto skvěle. V "Práskačovi" to prostě jenom ujde. Pořád je to celkem hollywoodské, pořád je v tom něco nablýskaného. Chybí tomu syrovost. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/09/praskac-2013-50.html ()

italka63

Já si nejsem jistá, jestli v současné době existuje nějaký jiný herec, který má upřímnější oči a zářivější úsměv a je to zkrátka nádhernej vazoun, než právě Dwayne.:-) a dokazuje, že ve filmu nemusí jen rozdávat rány. Takže tenhle jinak spořádaný, rozvedený majitel firmy, jenž zrovna koupil pár nových kamionů, je postaven před fakt, že syn z manželství naletěl kamarádovi a byl obviněn z distribuce drog, za což je deset let a vazba je krutá. A tak se rozhodne spolupracovat s protidrogovým oddělením a ambiciozní státní zástupkyní. Poslední půlhodina byla velmi slušně natočená, skvělá kamera. Škoda jen, že to nebylo silnější i před tím. ()

rt12

Příjemné překvapení s Dwaynem Johnansonem, od kterého nic moc neočekávám. Pro mne to bylo napínavé, přiměřeně uvěřitelné, akční scény bez chyby a dobro zvítězilo nad zlem což mě uspokojilo. ()

Kaluž

Inu ne. Ani Dwayne "Kick-Ass Motherfucker" Johnson tohle mělké pseudodrámo z hovínek nevytáhne. Našlápnuto měl ale solidně, škoda. ()

MATADOR

V téhle roli bych si snad dokázal představit kohokoliv jiného než zrovna hromotluka, kterého div nemusí narvat do roláku, jen aby mu nebyly vidět svaly. Snitch má kvalitní rozjezd a baví, závěr je trošku marný, až takový hollywoodský, nic proti. Po dlouhé době snímek, kterému se dá věřit, ale ten rolák mi vážně chyběl! ()

FilmFan24

Dwayne Johnson v hlavní roli obstál se ctí v kriminálním dramatu, kde nešťastný otec se pokouší zachránit svého syna před uvězněním za distribuci drog. Jedinou vadou na kráse je roztřesená kamera, která v dramatických scénách bez akce působí nepatřičně... ()

AlistairMir

Hodně depresivní drama alespoň tedy z mého pohledu. Představa, že mám ratolest které hrozí X let v lochu a jediná šance jak pomoct je napráskat drogovej kartel tak by mě asi kleplo. Klobouk dolů před postavou Rocka protože takovejhle taťků na světě moc nebude. Film mě bavil, akce mi nechyběla a ta trocha co tu byla se mi líbila dost (hlavně ta honička kdy Rock ujíždí v kamionu byla dobrá) . Od začátku do konce jsem byl napnutej jako ty kšandy jestli to dopadne dobře pro všechny kladné postavy a směle jsem jim fandil ať neskončej v sudu s kyselinou nebo na dně řeky v betonovém kimonu. Po shlédnutí tohoto filmu odmítám převzít jakýkoli balíček od kteréhokoli kámoše. ()

dom156

Nenápadné krimi, které se vrací ke starým a poctivým rokům. Primárně zde jde o děj a o postavy a ne jen bušení do akce, což je docela příjemná změna v dnešní době. Ke konci když byla i nějaká ta akce jsem to i víc ocenil, než bušení od začátku do konce. Johnson se dokonce ani nechlubil na kameru se svými bicáky, takže jsem byl spokojen. Doporučuji. ()

Dont

Průměrný thriller, který asi málokoho ohromí, ale v základních ohledech neselhává a přes mírně klišovitý děj splňuje očekávání. Jen při té závěrečné akci jsem naprosto ztratil přehled kdo, proč a co dělá. Reálnost příběhu kritizovat nebudu, v Americe je všechno možné. Dwayne Johnson podal opět snaživý výkon, a i když některé herecké polohy mu očividně nesedí, celkově vzato úplně nevyhořel. Ale fakt to působí zvláštně, když se týpek jako je Rock z obvyklého ranaře stylizuje do role naivního starostlivého fotříka, který nemá žádné zkušenosti s drogovým podsvětím. Susan Sarandon nezvykle sterilní, zato Barry Pepper palec nahoru. ()

stuntmanMIKE

tak a mne sa to pacilo... neviem ci vsetci cakali, ze automaticky s Rockom pride nabita akcia alebo co... mne sa ten film pacil pre jeho realitu a neprikreslovanie. Takto to skutocne s drogovymi kartelmi chodi a ocenujem, ze sa nijakym sposobom vo filme neromantizuju. Mohli si odpustit niektore tradicne sceny ako vystrihnute z americkych casopisov (to vsak ale ako uz vieme k tomu neodmyslitelne patri a preto to berem) , ale inak som spokojny. Rock vie aj ako tak zahrat a ukazal ze akcna drama mu nerobi problem. Rezia zmaknuta bez problemov... gradacia napatia sa stupnuje. S tym zaverom sa mohli trosku vyhrat, ale na druhej strane som rad, ze nevybuchovalo a nehorelo vsetko naokolo. Bavilo ma to a ani na chvilu nenudilo. 80% ()

Mickalle

Mmmm toho potenciálu co sálo z každé scény, hodně atmosferické scény. Rock v dost atypické roli boxovacího pytle,ale kupodivu mu to jde. Fakt jsem byl mile překvapen,až na ten odbytý konec :) ()

dyfur

......čakal som priemerný B-čkový film s D.J.  .... a ...hrozné.....nie preto, že D.J.  je neherec, ale preto, že sa to snažilo byť akože zo života....akoby dráma zo života.....akcii minimum a D.J. tiež vlastne sa to žiadnej akcie nedostal...len sa tak ponevieral.......dajte akciu , zábavu ,možno i trocha humoru, ale nehrajte to na umenie-lebo to potom pôsobí ako brušná kolika so zarazenými vetrami....... ()

maverick10

Džonsík by mel vyhledavat pokud mozno mene dramaticke role, respektive role, ve kterych nemusi moc namahat sve oblicejove svaly, ano mozna i vy patrite mezi ty, kteri si toho jednoho nepatrneho zaskubu vsimli :-) Po zbytek filmu na nas zase jen tupe zirala ta strnula grimasa na proteinove hore svalu. Ric se snazi a s Felonem se mu to i povedlo, jenomze v tomhle dramatu uz chte nechte sakra zalezi na tom, co jste s tim brkem drimajicim v ruce napsal. Tady se moc nepredvedl a vetsina emoci, ktera na nas dopada je z pera Antonia Pinta, ktery to drama honi jak se da. On to Dwejnik ale zase dohoni pokud bude hodne rychlej a zbesilej v nejakem jinem filmu. ()

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

25.02.2012

Dokonce k té nejhrdinštější. Studio MGM se jej totiž snaží ukecat do role legendárního starořeckého siláka Herkula. Zapomeňte ale na rodinnou taškařici ve stylu Kevina Sorbo. Film Hercules: The… (více)