Po své výbušném chování ve Fast Five se Dwayne Johnson předvede jako provinční otec, na kterého tvrdě dopadlo, když jeho dospívajícího syna nespravedlivě obžalují a odsoudí k deseti letům za mřížemi. Aby očistil jméno svého syna, začne otec pracovat v utajení a riskuje všechno, včetně vlastního života, aby zmírnil jeho rozsudek. (Filmbox)

*CARNIFEX*

Film podľa skutočnosti (údajne) o chlapíkovi menom John, ktorý žije usporiadaným životom. Vlastní stavebnú firmu a všetko ide tak ako má až do dňa kedy federálny predstaviteľ vlády US neobviní jeho 20 ročného syna Jasona z predávania drog. Tú na neho našil najlepší priateľ, aby si tak zabezpečil nižší trest. Tento istý kolobeh však musí zopakovať aj Jason. Nakoľko odmieta a volí radšej krok za mreže prísnej väznice plnej drogových dealerov, zoberie "spravedlnosť" do vlastných rúk otec. Pod dohľadom polície vstupuje do drogového kartelu, ohrozí celú rodinu, aby zachránil synovi zbytok života. Celkom uveriteľné. Pozitívum, Dwayne Johnson hral konečne vo filme normálnu postavu. Konečne sám ako kôl v plote bez cudzej pomoci nezniesol všetkých zo sveta. Film, ktorý má hlavu a pätu, ale je to len priemer. ()

PinokKio

Dwayne Johnson ve své nejukecanější (nebo nejupráskanější) roli .. ale zároveň i nejméně akční, bohužel .. a to se u téhle hory svalů neomlouvá .. ()

Spooner

Celkem fajn kriminálka, která působí většinu času i celkem realisticky, kromě scény kdy buldozera The Rocka zmlátí pár feťáků. Uběhne to ale hodně rychle a Dwayne Johnson dokazuje, že má rozhodně dostatek charismatu na to, aby sám utáhnul celý film i bez bouchačky v ruce. ()

Wacoslav1

Rock neni muj buhvijakej oblibenec a kdyz tak uz bych ho cekal spis v nejaky drsny narachly roli v cistokrevny akcnarne tohle je spis takovej krimi thriller s prvky dramatu na dost ohrany tema kterej ale zase kupodivu az tak uplne nenudil nicmene nemusim to za kazdou cenu videt znova akce je proste malo kecu moc a i kdyz si nemyslim ze by Rock hral vylozene spatne asi to neni to co bych od nej cekal jak sem rekl ja sem vuci nemu neutralni ale sem zvedavej jak budou film vnimat jeho skalni fanousci ()

petero

Z tohtoročných neblockbusterových akčňákov The Last Stand, Parker či Bullet to the Head ma po dejovej stránke práve Snitch príjemne prekvapil. Je ťažké si predstaviť “Herculesa” Dwaynea v solídnej úlohe milujúceho otca ale práve Stitch dokazuje že to ide a Johnson na to má. K tomu dobré obsadenie a nemôže vadiť ani to, že hlavný šéf obávaného drogového kartelu má prezývku “Krtko”. ()

gogo76

D. Johnson sa snažil, ale hrať presvedčivo zraneného otca, to chce zamakať o čosi viac. Nebol dosť presvedčivý, aspoň v mojich očiach. Dobre však zapadli S. Sarandon a B. Pepper na nich sa už dá spoľahnúť. Príbeh atraktívny, v prvej polovici úplne bez akcie, navyše Johnson dostane poriadnu nakladačku, čo pri jeho postave pôsobí dosť divne, minimálne, že sa o nič nepokúsil. S blížiacim sa záverom film naberá obrátky a záver dopadne tak, ako to vo filmoch s Johnsonom býva. Slušný priemer, ktorý by v prípade, že by Johnsona vystriedal presvedčivejší herec mohol poskočiť aj na 4 hviezdy. Takto "len" 60%. ()

Davies182

The Rock hraje celkem dobře v dramatu (připomínajícím light verzi Breaking Bad) a nikoho tu za celou dobu nezmlátí. Ne, asi jsem ještě fakt neviděl všechno. ()

Xmilden

Práskač funguje pouze první půlhodinku, pak se projeví dvě podstatné věci. Rejža je břídil a Dwaynovi podobné role nesluší. Trošku nám pan Skála připraví šok, protože za celý film nikoho nezmaluje ani nezastřelí, což u něj opravdu není obvyklé. Ale abych mu nekřivdil, rozhodně podává poměrně zajímavý a přesvědčivý herecký výkon. ()

LiVentura

Kvalitni filmový zážitek, The Rock ve své možná nejlepší roli před kamerou.. Jedna se o příběh lidskosti, otcovske lásky, a obětování. Drogový kartel coby východisko jinak bezradneho otce, který chce dostat syna z vězení a zničeného života.!! ()

Fiftis

Keď sa človek chystá na nový film Dwayna Johnsona, najskôr očakáva aspoň šestnásť ľudí zmlátených do bezvedomia a počet vystrieľaných nábojov, ktorý pôjde do trojciferných čísel. Práskač ale vo svojich upútavkách jasne naznačil, že tentoraz to bude iné a Johnson chce vsádzať skôr na dramatickú a realistickú rovinu ako na akciu. Pre niekoho to bol šok, pre iného milé prekvapenie, avšak tvorcovia sa skrátka rozhodli urobiť z bývalej wrestlingovej hviezdy obyčajného človeka. A nakoniec to nebol vôbec zlý nápad. Tento film pripomína Kontraband. V oboch prípadoch uvedú hlavných hrdinov do výstredných a nepredstaviteľných situácií ich vlastní príbuzní. V oboch filmoch hrajú veľké hviezdy (tu Dwayne "The Rock" Johnson, tam Mark Wahlberg). Ak ste film Kontraband videli, tak teraz už určite do značnej miery viete, čo od Práskača očakávať. ()

Shakers

Nebolo to zlé. Na The Rocka trochu prekvapivá rola, kde viac musí zaujať svojím hereckým talentom a charizmou ako svalmi, ale musím povedať, že mu to sadlo. Príbeh je celkom fajn, Dwayne sa tam hodil, ma to atmosféru a konečne bolo cítiť v tomto filme, že The Rock nie je postava, ktorá všetko vyrieši, tak ako je tomu skoro v každom jeho filme. 80% - 4* ()

Indiana

Celkem dobrej snímek, Rock je jako "normální" taťka od rodiny v pohodě a uvěřitelnej, kolem něj se motají celkem zajímavé postavy (Barry Pepper, Jon Bernthal). Jestli čekáte akci, tý se tu moc nedočkáte, ale i to něco málo stojí za to. Nemá to hluchý místa, celkem to odsejpá a nenudil jsem se :). Slabší 4* ()

Rominator

John Matthews (Dwayne Johnson) se nehodlá smířit s tím, že jeho syn Jason Collins (Rafi Gavron) byl zatčen za převzetí pilulek etáze v poštovním balíčku, který mu poslal kamarád Craig a hrozí mu nejméně 10 let ve vězení za údajnou distribuci. John chce pro syna nižší trest a proto se stává tajným informátorem, aby pomohl chytit a usvědčit drogového dealera... Film je inspirován skutečnými událostmi a Dwayne Johnson musí uplatnit herecký talent před svojí muskulaturou. Milovníci čisté akce budou asi zklamáni, potože snímek obsahuje pouze dvě větší akční scény, ale "The Rock" dokázal, že umí obstojně hrát. ()

mzss1

Shlédnuto v kině. Takže to dopadlo celkem obstojně. Nic velkého v tom není, ale, že bych byl nějak extrémně zklamán, to se říci nedá. Jako, trochu jsem čekal více, ale to nevadí. Do kina jsem šel s vědomím, abych podpořil Rocka ! :-) Takže nyní k filmu. Rozhodně se to nechytá na film Faster, který ode mě sice také dostal 4*, ale dal jsem mu procentuálně 86%. Co se týče příběhu k tomuto snímku. Tak byl klasický, obyčejný a jednoduchý, takže žádnou velkou slabinu jsem v této souvislosti nenašel. Pravda, vylepšit se dá téměř vždy vše u filmech, ale zde to nebylo ani tak zapotřebí. Úvod filmů normální, klasické seznámení s postavami a hned zhruba po 5 minutách se šlo na věc, repsektivě policie sebrala Rockova syna, kterého obvinili z prodávání drog jen kvůli tomu, že dostal od kamaráda (právě ten Rockova syna prásknul) balíček plný velkého množství drog. Takže po této události zoufalý Rock chce za každou cenu syna dostat ven. Nejprve nepochodí u prokurátorky, pak se vydá jedného večera sám na vlastní pěst do ulic poután docílit nějakým způsobem spravedlnosti. Jenže se to nepovede a Rock je asi 6 deelery trochu zmlacen. To se mi nějak nelíbilo, páč Rock je tvrďák, kterého nejde hned sundat k zemi. Ale nevadí. Tahle role byla jiná, než je u Rocka zvykem. Hrál zoufalého otce, který nemá zkušenosti se zločinem. Takže v pohodě. Zamrzí ještě fakt, že ve filmu nemá ani jeden souboj, ale nevadí, ikdyž to chybou teda bohužel je. Poté dostane od prokurátorky Rock nabídku, že pokud se dostane do kartelu a bude spolupracovat s FBI tak dostane syna zpět z vězení (mimochodem hrozí mu asi 10 až 30 let!) A tak s pomocí bývalého zločince (deelera), který se nedávno vrátil z vězení začnou jezdit kamionem (což je mimochodem Rockova práce - vedoucí firmy dopravních služeb). Budou jezdit a převážet drogy. Takže tato část je velmi napínavá. Stýká se s nepřáteli, deelery - všichni zahráli přesědčivě - šel z nich strach. Takže Rock v dramatické poloze. Problém ? Možná trochu jo, je to dost netypické, ale na druhou stranu ho musím obdivovat. Vžil se do role výborně - bylo vidět jak se urputně snaží. Takže i se hraje na nepředvídatelnost. Tempo filmu je furt stejné. Atmosféra je zvláštní, taková tajemná, řekl bych i celkem depresivní, což je plusem. Hudba je zvolena opravdu dobře, je jednoduchá, ale táhlá a poutavá. Takže film je takové odlehčené lehce kriminální drama. I pár emotivních scén se zde najde. Vše vypadá velmi realisticky. Zhruba poslední patnáctiminutovka je už akční, jak už bylo viděno v traileru, automobilová honička, kde se i střílí. To bylo natočeno perfektně, takže aspon něco akčního. Herecké obsazení krom Rocka je na tom slušně, každý se dokáže vžít do role. Nedostatky se určitě najdou. Chybí akce no, Rockovi fighty, větší tempo a rozpočet filmu. Nějaké nápady, především ve scénáři. Nuda rozhodně nehrozí. Konec filmu dobrý, vše dopadne dobře i s mininostalgií. Fanoušci Rocka by neměli být až tak zklamaní, ale obyčejní fanoušci, který mají rádi spíše akci budou možná lehce zklamáni. Já ale ne. Rock se skvěle předvedl v dramatické poloze. Objektivně lepší 3 hvězdy. Ale i tak mě film bavil a hlavně neměl žádnou nelogickou větší chybu. Takže na rozmezí mezi 3 a 4 hvězdy. Já dávám tu čtvrtou, je to výrazný nadprůměr a čas od času si film ještě párkrát pustím. Oddechový film, který ničím neurazí. Celkově hodnotím na dobrých a zasloužených 70% = **** () (méně) (více)

kingik

Dwayne Johnson vám ukáže, jak zatočit s proradným práskačem. Potencionální divák by se měl však smířit s tím, že si známý silák tentokrát odskočil od akčních rolí do seriozní dramatické herecké polohy, aby tahal svého milovaného synka z bryndy, který pro svoji mladickou nerozvážnost skončil kvůli balíčku napěchovaného extází za mřížemi. A Dwayne jako milující táta přece nenechá svého syna deset let bručet za něco, co se dá vyřešit po chlapácku. A možná se v něm hnulo svědomí, protože má už svoji novou rodinu a se svým synem nějakou dobu nežije. Stačí jen přistoupit na spolupráci s protidrogovou jednotkou a s její pomocí se jako drogový dealer infiltrovat do nebezpečného kruhu obávaného drogového kartelu a jeho syn pak třeba vyvázne na svobodu s ponaučením, že bez drog se to lépe táhne. Film možná nepřekypuje vrcholnou dávkou originality stran tématu, ale zobrazení událostí, které následují, je poměrně věrohodné. Je to také dáno tím, že film je inspirován skutečnými událostmi. Johnsona tentokrát neuvidíte běhat s napumpovanými bicepsy třímajíc Remingtonku, ale jako obyčejného chlápka od rodiny se smyslem pro rodinné hodnoty, který pro svoje dítě obětuje maximum a neváhá za jeho záchranu nasadit třeba i vlastní život. Role pro Dwayna dost atypická, ale on ji zvládl v přijatelné civilní formě, žádného druhého Al Pacina rozhodně nečekejte. Podstatně vícerozměrně působí řada vedlejších postav, včetně těch záporných, jen namátkou za všechny bych zmínil neselhávající Susan Sarandon, soustředěného Barryho Peppera anebo autentického záporáka Benjamina Bratta. Dost cením, že film, i přes svoji tendenci nesklouzl k slzopudné břečce na jedno použití a ke scénám hrající na city se uchýlil jen v minimálním poměru. Vědom si toho, že takhle postupovat není nutné, ihned diváka vrátil, respektive přesunul do dramatického dění, ve kterém se našel i nějaký ten prostor pro akční pasáže. Nečekejte však přehršel přestřelek a honiček v autech, a ačkoliv tady na ně narazíte a jsou výborně natočeny, slouží jako podkres napínavého děje. Z Ric Romana Waugha se vyloupl režisér, který obratně dokáže vyklouznout z pařátů ohraných klišé, anebo je umí dovedně překrýt svým režijním umem. Dwayna Johnsona pak ukočíroval natolik, že ten za celou dobu nezvedl po šibalsku svoje obočí tak, jak to s oblibou dělává. 70% ()

Jordan

podpriemerný a pomerne nudný thriller, ktorý má jedinú zaujímavú vec (pre mňa): susan sarandom je prvá žena po šešťdesiatke, ktorá dokázala naštartovať moje erotické fantázie - ak moja žena bude takto vyzerať v takom veku, budem ten najšťastnejší muž na svete - aj keď to asi nebudem vedieť v tom veku patrične využiť... :( ()

Slartibarkfast

Tatík se rozhodne pomoci synovi, který smočil svůj nevyvinutý úd v drogovém obchodu. A to jakýmkoliv způsobem. Film s velmi jednoduchou myšlenkou, který nám ukazuje, že sem tam rozházet do davu na diskotéce pár pilulek extáze je těžší zločin, než vystřílet kostel. Nevím, zda byl Dwayne Johnson ta správná volba v roli hlavního hrdiny a tvrdohlavého tatíka, ale nakonec jsem sám sebe přesvědčil, že mu to tam celkem sedlo. Ostatní kolem bylo jen takové divadýlko a nepodstatné křoví. Drama to bylo celkem solidní. Jen mi to všechno přišlo až moc přitažené za vlasy. Nicméně, příběh se zakládá na skutečné události, tedy tomu musím chtě nechtě uvěřit. Osobně si myslím, že film není zas tak špatný a vcelku i nadprůměr. Nedosahuje kvalit čtyřhvězdičkových, ale ani není tak špatný na ty tři. Tedy jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení, ač se svým názorem zůstávám někde mezi. 70% ()

nascendi

Neplánovane som si pozrel Práskača, lebo som považoval za dobrý nápad vidieť Dwayna Johnsona aspoň v jednom filme. Málo som očakával, málo som dostal. Z celého filmu ma zaujala iba dilema, či je väčšie svinstvo, keď zákonodarci ustanovia neprimerané tresty za zločiny spojené s drogami vo falošnej viere, že tým dostanú drogy z ulíc alebo, keď polícia využívajúc tieseň z takého trestu, si z riadneho občana urobí vydierateľnú figúrku, ktorá časť špiny vezme na seba. A naraz som mal z jedného svinstva dve, pričom nie je rozhodujúce, ktoré je väčšie. Ale film ma nejako extra nepotešil, ani nepobúril, tak tri hviezdičky sú až-až. ()

cukorek

Vidieť Dwayna Johnsona neopätovať údery pôsobí skutočne proti srsti, ale na druhej strane ukázal, že sa dokáže vysporiadať aj s náročnejším hereckým obsadením. Naposledy som jeho náročnejšie vystúpenie okúsil vo filme Gang v útoku, v ktorom ho zmietali city k športovému týmu, kde prvý krát úplne vynechal akčné parády tipu Rambo. Film, nie je veľmi kreatívny, ale napriek tomu jednoduchší príbeh slušne naberá na dramatickosti. Režisér ponúka nenáročné prevedenie, ale o to vyzývavejšie a hlbšie odhaľuje realitu a obtiažnosť riešiť komplikované situácie v dnešnom bláznivom svete. Neviem či by som dokázal urobiť to všetko aj ja? Pre svojho syna, ak by sa dostal do podobnej situácie. Položili ste si túto otázku aj vy? Vlastné seba obetovanie, ktoré v tomto prípade bolo jedným z odkazov veľmi dobre doplnila aj perfektná scéna kolízie kamiónu snímaná z pozície šoféra. Kúsky rozmetanej trávy naražajúce na čelné sklo pôsobili veľmi originálne a tak som sa priklonil k 70%. ()

Claw

První polovina vyloženě nudí. Nejedná se o žádnou akční pecku a Rock je zde úplně normální chlap, táta od rodiny. Druhá polovina se pak ale příjemně rozjede a úplný závěr a finále je moc fajn. Právě protože si zde Dwayne nehraje na žádného zabijáka, je ve výsledku ten opravdový frajer... Čekal jsem mnohem více, ale i tak to beru, ok... Rock rullezz... /60%/ ()

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

The Rock se vrací k hrdinské fantasy

25.02.2012

Dokonce k té nejhrdinštější. Studio MGM se jej totiž snaží ukecat do role legendárního starořeckého siláka Herkula. Zapomeňte ale na rodinnou taškařici ve stylu Kevina Sorbo. Film Hercules: The… (více)