kersten

Panenská príroda Tatier: mohutné skaly, zurčiaci potok, kosodrevina. Uprostred chata s troma nerozlučnými kamarátmi. Všetko bolo v poriadku kým sa nezjavila žena. Emília Vášáryová v skvelej úlohe. Smutná dráma, ale krásna. ()

VerenaLord

První díl z jakési pomyslné trilogie. Zajímavý námět, zvlášť jej ocení milovníci Tater i vysokohorských tůr. Celkový příběh není vůbec špatný, je zajímavý, netradiční. Určitě doporučuji, divák nemá šanci se nudit. ()

Ygnor

Dosud jsem nevěděl, že takový skvost existuje. Ještě podtrhnu barvu (filtry) filmu, naprosto dech beroucí...jako příběh a vlastně všechno. ()

bubblebobble

Pobavený, bez štipky súcitu môžem hodnotiť na výbornú. Škoda len, že po tej tragédii to trochu stratilo švih. Je to až neuveriteľné ako krásne veľkolepo sa dá natočiť film aj z nášho prostredia. ()

tranquill

Krásné tatranské interiéry. Klasický vztahový příběh. Avšak v netradičním prostředí. Přes jinak kvalitní kameru mi ale chybí nějaké to zobrazení akce, respektive dobrodružství, které bylo záhodno čekat. Vše je podáno silně zkratkovitě a scénář se soustředí jen na tu psychologii. Škoda. ()

joker30

Keď nad tým tak rozmýšľam, musím postupom času dať plný počet, lebo je to asi najlepší slovenský film... ()

GIK

Divný scénář, kdy mladá novomanželka jde bydlet ke třem chlapum do horské chatky. Neuvěřitelně vyžehlený Dočolomanský, který musel právě vylézt z mandlu. Pěkná hudba a dobří slovenští herci. 60 % ()

BigBang

Podivně kolísající žánr a tempo: zpočátku spíš série úsměvných rychloscének, později více vztahové drama, ale pořád s náznaky horského dramatu (které se však nedostaví). ()

deLaFere

Jednoduchý příběh ze života o přátelství a lásce. Výborné výkony hlavních protagonistů v kombinaci s atraktivním prostředím Vysokých Tater jsou hlavními pozitivy snímku, společně s jeho pravdivostí. Jen škoda, že můj oblíbenec Dočolomanský nedostal více prostoru. ()

junxi91

Tři dobří kámoši, každý povahově odlišný - to jsou Pirin, Valér a R. Žijí společně v horské chatě ve Vysokých Tatrách, jsou zde "nějak" zaměstnaní a celé dny tráví nebezpečným horolezectvím po vysokých a strmých skálách. Valér také občas něco propašuje z Polska, například tranzistorák. Jednoho dne se objeví hezká blondýna a tak si zahrají házení s krabičkou od zápalek o to, kdo s ní bude moci kopulovat. Pak zase házejí sněhové koule po opalujících se turistech a turistkách - jedna hezčí než druhá. Jednou z nich je i krásná a nespoutaná Saška, kterou uštkne zmije, a tak se o ní kamarádi postarají. Jeden z nich - Pirin se do ní zamiluje a ožení se s ní. A tak jim přibude do chaty ženská a jak je známo, ženské už dokázaly zničit nejedno přátelství, sám jsem to aspoň částečně zažil. Najednou jsou na to lezení jen dva, Pirin se raději válí v posteli se Saškou, a to i v noci, což ruší jeho kamarády. Zcela jsem pochopil, proč to Valérymu vadilo - štvalo ho, že někde kousek od něj leží v posteli s ženskou a on ne. Mně by z toho praskla koule. Saška je ovšem mrška, která se aktivně stýká se svým bývalým mužem - s doktorem z města. Pirin se vydává se Saškou na náročný horolezecký výstup na Medenou věžu a ona přitom jaksi zahučí ze skály. Poté hoši navštíví krásného a mladého doktora a trochu mu zvalchují ksicht, takže za to vyfasují podmínku na tři roky. Mezitím kolují drby o tom, že Pirin Sašku zabil. K tomu se pak také přizná svému kamarádovi, ale pak dodá, že ji zabil pouze ve své mysli. Celou dobu se marně snaží najít její tělo. Jednoho dne si tak seděli hoši u jezera, Valéry poslouchal Saščinu oblíbenou písničku a Pirin se nasral a tranzistorák mu zahodil. Hoši mu proto musí sehnat nový, peníze však prochlastají v hospodě a místo toho se po těch horských cestách musí tahat s harmoniem, které dostali zadarmo. Mezitím se Valéry při jednom přeshraničním dobrodružství dostane pod palbu polských pohraničníků, a tak se na chatě ukážou také četníci. Pustí na Valéryho psa a ten jej zastřelí. Hoši to však nakonec ukecají a přátelství může pokračovat, ne? No, ne tak úplně, Pirin se vydává na nějakou vysokou skálu skoncovat se svým životem a volání jeho kamarádů není nic platné. Na filmu oceňuji záběry horské přírody, štítů, jezer a také ukázky pravého adrenalinového horolezectví. Stejně tak silné přátelství mezi těmi třemi hlavními hrdiny. Občas to byla trochu nuda, ale na poměry Slovenska v roce 1970 se jedná o nadprůměrný počin. ()

marlon

Nespútaná sloboda je v dnešnej uponáhľanej a hektickej dobe veľmi vzácny to dar! Ešte vzácnejšie je však pravé nefalšované priateľstvo! Sympatický, hlboko ľudský príbeh plný životného optimizmu! A to panenské tatranské prostredie pôsobí ako balzam! ()

xenopus

Tatry, širokoúhlá kamera (a objektiv s výrazným a rušivým periferním zkreslenímm), hudba Zdeňka Lišky a tehdejší výkvět slovenského herectva ještě nejsou zárukou dechberoucího úspěchu... Příjemný film, který v době svého vzniku rozhodně na diváka působil jinak než dnes díky tématu i jakési nostalgické atmosféře (staré dobré časy byly krásné, narozdíl od těch současných normalizačních). Slováci jsou patřičně hrdí na svoje nejvyšší hory, a tak možná i toto nahrává tamní vysoké oblíbenosti filmu. Poněkud uměle živený kult ... přece se mi nelíbí nějaký film víc jen kvůli tomu, že tam pořád běhají prasata a já mám rád vepřové, chápete... Film dělají herci, režisér, scénárista a další, zdaleka ne tolik exteriéry. Jinak ale asi opravdu jeden z nejpovedenějších ryze slovenských filmů. ()

karlee

Což o to, natočené to není zle, i kamera a hudba pěkné, ale podobné filmy mi moc neříkají. Drsná krajina, opravdové přátelství, láska a žárlivost, to nezní špatně, ale je to nevěrohodné, dialogy a chování postav mi zkrátka přijdou nepřirozené, teatrální. Hlavně ten průvodní komentář je tak plný životních mouder, až byl otravný. ()

Nightswimmer

Najlepsi slovensky film so skvelym hereckym obsadenim, ktory je dokazom, ze sa na Slovensku da urobit film s vybornymi dialogmi, INAK velkou slabinou vsetkych nasich filmov. Medena veza je o silnom kamaratskom pute, krasnej, no neodpustajucej tatranskej prirode a vybornom ozvuceni a kamere. Treti rozmer celemu dielu dodava rozpravac v podani jednej z postav, ktorou nie je nikto iny ako Ivan Mistrik. Ten divakovi ozrejmuje vzajomne vztahy a situaciam dodava lyricku silu, ktoru film opisom nedokaze podat. Medena veza je o remarqueovskom TRIU kamaratov, ktorych podobne ako remarqueovych hrdinov spaja ich laska k slobode, zivotu a nesputanosti, ktore stelesnuju dych vyrazajuce Tatry. Idylku vsak narusi nadherna a este velmi mlada Emilia Vasaryova, ktorej sarm sposobi, ze v Tichej doline uz nikdy nebude nic, ako byvalo. Ikonicka je aj postava Spinavca, no nezabudnutelnym zostava aj Vlado Muller a jeho bas, ktory nasiel dokonale uplatnenie v postave strazcu zakona. Tomu traja SLOVENSKI kamarati neusli ani na tych najvyssich tatranskych konciaroch, tesne pod Nebom a tak blizko (hlbokemu) peklu. (Najvystiznejsou scenkou Medenej veze je moment, ked si Mistrik pri umyvani ich milovanej chaty (akejsi nahrady za Karla, auto Troch Kamaratov) kychne a Rajniak mu namiesto tradicneho a ocakavaneho ´Na zdravie´ povie ´SKAP!´, aby sa obaja nasledne zacali od srdca smiat - Remarque by bol pysny...) ()

vox_populi

tento film je dokonalou symfóniou, ktorú tvoria špičkové herecké výkony, pútavý scenár, geniálna réžia, fascinujúca kamera a emocionálna hudba...film vťahuje očareného diváka do deja, vyráža mu dych a vháňa mu slzy do očí...drsná krása slovenskej mentality, podfarbená nádhernou scenériou Vysokých Tatier tvorí jadro drámy o ľudských hodnotách... je to bezpochyby najlepší film v dejinách slovenskej kinematografie. ()

papadoce

Slovenská klasika plná depresie a krásnych záberov prírody. Uzavretá komunita kamarátov sa dostala k žene. Ku krásnej žene Milke Vašáryovej. A nedali to. Najmä ten jeden, ktorého si vzala. Nemal na ňu a verte mi, to nikdy nič dobre neprinesie. Legendárny hudobný motív sprevádza diváka po celú dobu smutného príbehu, ktorý skončí snáď najtragickejším možným koncom. Celé je to herecký koncert podporený krásnou kamerou a citlivo zrežírovaný asi tak približne na 4,5 hviezdy. No zaokrúhľujeme. ()

Peter Bračík

Rozprávanie príbehu v podaní I. Mistríka bolo veľmi dobrým ťahom (jeho hlas dodal príbehu správny podtón). Príbeh o priateľstve, ľudskej láske, láske k horám, žiarlivosti a svedomí človeka originálne zasadili do našich veľhôr, kde vyznel ešte monumentálnejšie. Veľmi kvalitné herecké obsadenie v dramaticky ladenom filme s odľahčujúcimi humornými frázami bolo peknou ukážkou, kedysi ešte kvalitného, slovenského filmu. ()