Tommy Vinson je pokerová legenda, zatímco mladý Alex Stillman o dráze profesionálního hráče zatím jenom snil. Když se dají dohromady, vyhrají každý turnaj. Ale jak to dopadne, když se z nich stanou soupeři? V hlavních rolích Burt Reynolds a Bret Harrison.  Americké drama, které se odehrává v prostředí hazardních her a vysokých sázek v pokeru, vypráví příběh Alexe Stillmana, domýšlivého frajírka z university Yale, který sní o tom, že se stane profesionálním hráčem pokeru. Zatím toho ještě moc neumí, ale naštěstí se setkává s pokerovou legendou Tommym Vinsonem, hráčem, který před dvaceti lety patřil ke špičce, ale nechal hazardu, aby zachránil svou rodinu. Tehdy sice přísahal své ženě, že se karet už nikdy nedotkne, ale po setkání s Alexem zjistí, že by mohl znovu získat sebedůvěru, hrdost i titul šampióna, kdyby talentovaného mladíka vzal pod svá ochranná křídla. Alex se řídí při hře Tommyho pokyny a společně vyhrají každý turnaj, jehož se účastní. Jenže pak se na scéně objeví půvabná call girl z Las Vegas, která odvádí Alexe od hracího stolu. Mezi talentovaným žákem a zkušeným učitelem se prohlubuje propast a skončí to tak, že při prestižním světovém utkání stojí proti sobě jako soupeři. Kdo z nich vyhraje? Stárnoucí mistr, který slíbil, že karet nechá, nebo nováček, jenž se od něho naučil všechny triky? V hlavních rolích Burt Reynolds, Bret Harrison a Shannon Elizabeth, režii má Gil Cates Jr. (oficiální text distributora)

Trailer

Ded@M@tes

Pro většinu hráčů pokeru určitě povedený film. A je určitě jedno, jestli malinko kopíruje jiné filmy... Gambler obsazený vynikajícími herci, jako jsou Burt Reynolds, Bret Harrison a Shannon Elizabeth + ( Pokerové hvězdy: Mike Sexton, Vincent Van Patten, Phil Laak alebo Antonio Esfandiari. ) dělají z filmu tu pravou atmosféru. Pokerová legenda Tommy Vinson a mladý Alex Stillman o dráze profesionálního hráče zatím jenom sní. Když se dají dohromady, začíná Tommy Alexe učit a vyhrávají každý turnaj. Ale jak to dopadne, když se z nich stanou soupeři? V hlavních rolích Burt Reynolds a Bret Harrison. Skvělé napětí, zápletka... Hru pokerového fanouška až donutí po zhlédnutí zamyslet se nad taktikou a touhou vyhrávat. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Dudek

Navzdory nepřívětivým reakcím musím uznat, že Deal shledávám jako průměrně odvedenou práci. Samotná premisa je sice primitvní až běda, ale nic víc jsem vlastně nečekal. Příjemně jsem byl překvapen hlavně s přístupem k laikům, kteří texas hold'emu nerozumí, neboť veškeré vysvětlení tu je podáno důkladně, ovšem nijak to neruší v temporytmu. Ono vůbec celé pojetí snímku spíše než film připomíná oficiální video z pockerové tour, což ale není ke škodě, jen je třeba nepodléhat panice a tvůrcům ustoupit, přízpůsobit se jejich kroku. Jinak souhlasím se zdejšími komentáři, konec byl očekávatelný a to v negativním slova smyslu. ()

viperblade

Poker, konkrétně Texas Hold'em, miluju. Hraju ho dost často (zatím jen na PC, neměl jsem možnost si zahrát na nějakém větším turnaji) a možná proto je mé hodnocení takové, jaké je. Jistě, je tu sice stokrát omletá šablona mistr x učedník, je zde očekávaný konec (myslím úplně poslední záběr) ale co? Mně to nevadilo, naopak jsem byl docela rád, že to takto skončilo (konec konců, když se nad tím zamyslím, tak je to i logický konec). Navíc zde máme sympaťáka Burta Reynoldse a kočičku Shannon Elizabeth. Full House se sice nekoná, ale dva páry tomuto filmu určitě dám. A dost možná taky proto, abych trochu raisnul procenta… :-) ()

T2

Rozpočet $5miliónovTržby USA $61,626Tržby Celosvetovo $78,731║ Nič nové pod slnkom, mladý študent chce zbohatnúť na pokri a pod svoje ochranné ruky si ho zoberie skúsený hráč v podaní staríka Burta Reynoldsa...., všetko toto čo nám tento film ponúka je urobené na úrovni televíznej produkcie, takže pútavosť takmer nulová. A takýchto filmov s tematikou pokru je už ako šafranu a v omnoho lákavejšom šate, stačí spomenúť len nedávnu 21, nehovoria už o takom famóznom Casino Royale. /35%/ ()

MM_Ramone

Poker. Moja najobľúbenejšia kartová hra. Hazardná hra z ktorej sa v dnešnej dobe už pomaly stal oficiálny šport. Konajú sa v nej profesionálne turnaje, šampionáty a dokonca majstrovstvá sveta. Neraz som sledoval prenos z niektorého takéhoto podujatia v televízii. Film "Gambler" je sondou do tohto prostredia. Pohľad medzi tých najúspešnejších hráčov. Téma pomerne zaujímavá a originálna, ale spracovanie mizerné. Slabý príbeh a slabé herecké výkony. ** ()

• Jennifer Tilly, která se objevila ve filmu, je držitelkou náramku z World Series of Poker. (KucC)
  • Vo filme si zahrali aj známi pokroví hráči ako napríklad Mike Sexton, Vincent Van Patten, Phil Laak alebo Antonio Esfandiari. (horacko)
  • Karty používané ve filmu jsou hrací karty Bee od The United States Playing Card Company. Konkrétně No. 92. (Esszed)