Gambler

Deal

Gambler

USA, 2008, 82 min

• cure

Scenáristická bieda. Našľapať film toľkými pokrovými hviezdami a takto to nakoniec zmrviť. Phill Helmut možno vedel prečo v tom nechcel byť videný. Nakoniec aj samotnú hru tu prezentujú v úplne inom svetle aká skutočne je. Taktiež atmosféra WSOP bola prezentovaná inak, ako to človek pozná už len s bežných reálnych záberov. Jediné pozitívum vidím v sympatickom mladom hrdinovi a v tom, že sa film snažil (žiaľ len snažil) zamerať na samotnú hru a nie na peniaze, ktoré sa tam dajú vyhrať.(26.7.2009)

♠ ♥ ♦ ♣ Výjimečně jsem byl odsouzen ke sledování s dabingem. A ten bohužel nebyl ničím výjimečný, tradiční stoprocentní tupá kejda, při které vám padají vlasy a vyrůstají chlupy na zadku. Mám film o pokeru, tak proč vymýšlím a motám celou terminologii!?!?! Co se samotného filmu týče, přináší nám typickou béčkovou americkou pohádkovou cestu na vrchol, při které nemůže chybět nějaký ten románek, nezničitelní borci a očekávaná laciná pointa. K pokerovému tématu, které i když se motá jen kolem Texas Hold’em, bych toho až tak moc neměl, až na tradiční směšný finálový heads up. K pětihvězdě chybělo, aby si Reynolds s Harrisonem dali francouzáka. Takže dvě hvězdy filmu o pokeru, který má k realitě asi nejblíže a třetí hvězda za všechny ty pokerové superhvězdy, které se filmařům tady podařilo dostat na plátno. ♠ ♥ ♦ ♣(1.2.2012)

Pokru nerozumím, i když bych docela chtěl. Mě se to zase tak špatný nezdálo, samozrejme divak uz od zacatku tusi jak film bude probihat a jak i nejspis dopadne. Zadne prekvapeni se ani nekoná. Lehko představitelná dějová linka a závěrečný "zápas" který vyhraje ten lepší. I tak se mi na to dobre koukalo, i hudbu nemam za co kritizovat. Pohodový béčko.(24.3.2008)

Povedený film z prostředí pokeru. Chce to nehledat nějakou super zápletku nebo promyšlený děj. Chce to být pouze fanouškem pokeru a užívat si hry. Místy mi jen vadilo, že při některých handách není dobře vidět na karty vyložené na stůl, ale to je jen detail. Film na 3* + jedna moje osobní *, jakožto fanouška a vášnivého hráče pokeru.(5.7.2013)

• Chasm

Tohle je opravdu špatný... Poker je můj velkej koníček, tak jsem na na film těšil dlouho, ale jak to dopadlo? Hodně velké zklamání! Především je to béčko, pravděpodobně celé zaplacené z peněz Pokerstars.com. Dále: Přes (většinou otřesnou) hudbu nejsou slyšet chatrně vystavěné dialogy prvoplánových postav... Á tohle slovo jsem hledal: prvaplánové! Už ze začátku jsem se bál, že to takhle dopadne (protože jsem předtím viděl Lucky You a tam jde úplně o to samé - až na to, že se jedná o otce a syna a holka se ke konci vrátí - ano opravdu ten mladší zase foldne lepší ruku). Navíc samotné hry (na kterých, jsem naivně myslel, to bude založeno) jsou natočeny nepřehledně, jakoby na nich nezáleželo... O to horší je pak uvědomění, že na nich opravdu záležet nemuselo, stačil by lepší scénář a dobrá režie... Poker je prostě sportovní fenomén současnosti, který se bude rozvíjet (hlavně tedy u nás) ještě dlouho a já se opravdu těším na skutečně dobrý film o něm... Snad se tohoto tématu chytí dobrý režisér... Nevim, třeba Levinson? ;-) Btw: Výše zmíněnému snímku Lucky You mám chuť zvednout hodnocení ze tří na pět hvězd... 25%(18.3.2008)

• - Vo filme si zahrali aj známi pokroví hráči ako napríklad Mike Sexton, Vincent Van Patten, Phil Laak alebo Antonio Esfandiari. (horacko)

• - Jennifer Tilly, která se objevila ve filmu, je držitelkou náramku z World Series of Poker. (KucC)

• - Kvůli natáčení filmu byla dokonce přesunuta World Poker Tour do New Orleans. (KucC)