Gambler

Deal

Gambler

USA, 2008, 82 min

Je to takové hloupoučké a naivní, ale když jsem to kdysi viděl, tak jsem nebyl o moc jiný. Samozřejmě, že už tehdy jsem se některým situacím a radám prostě musel smát. On vlastně celý ten příběh je takový hloupý a nesmyslný. Jednou hláškou z filmu však stírám v pokeru protihráče dodnes. Kdysi jsem napařil filmu 3*. Asi jsem to tak cítil. Měnit už to nebudu.(19.7.2012)

• BeranSon

Chybělo mi jedno, nebo dvě větší jména. Známí herci jsou prostě potřeby k filmům typu Gambler, klidně bych do toho investoval více peněz a vznesl lepší scénář, protože ten je hlavním fiaskem. Režie je bídná, ale to je zase věc vkusu- Některé scény dobře gradují, ale mohli by i více, více všechno natáhnout. Další problém je střih, pomalí a špatně časovaný, na pokerové filmy musí uvádět diváka do obrazu a ukázat mu v co nejmenším čase co nejvíc podstatných věcí, ale tady je to opak. Kamera není zas tak extrémně zpackaná, ale pár záměrů opět nepřehledných, ale těch je více méně nežli více. -2/10-(2.5.2014)

No je zajímavé vidět jak průměrný herec naoko poráží v pokeru hvězdy jako Phil Laak nebo Antonio Esfandiari. Poker, zvlášte pak Texas Hold'em miluju. A proto asi musím za závěr strhnou hvězdu z hodnocení. Jelikož mám za sebou pár menších tunajů a několik hodin cash game, byť rozhodně ne nijak valné kvality, vím, že nikdy dobrovolně neprohrajete na úkor kamaráda, přítelkyně či příbuzného. 60%(16.1.2011)

Příjemný film z pokerového prostředí. Není možné ho nesrovnávat s o něco mladším ŠTĚSTÍ VE HŘE. Oba filmy jsou z dnes velmi atraktivního prostředí - GAMBLER si ale vystáčí s méně hvězdným hereckým obsazením a i tak zanechává příjemný dojem, jako ŠTĚSTÍ VE HŘE. Burt Reynolds je prostě klasa a díky němu jsem k průměrnému hodnocení přidal ještě jednu hvězdičku navíc. Film doprovází příjemná hudba a délka filmu (velmi krátká) je zvolena chytře - film tak vůbec nenudí a dokáže zpestřit volnou chvíli...(26.7.2008)

• Jazzzz

Tak zaprvé, poker je super hra. Ostatně člověk, který hraje prší vám to stejné řekne o prší a hráč fotbalu zase o fotbalu. Proto si myslím, že dát vysoké hodnocení jenom proto že to je o mé poslední dobou oblíbené hře. Tak to přeci nejde. Za druhé je dle mě poker dokonce tak dobrá hra, že film o něm by mohl být opravdu skvělý. Nabízí se podvody, bluffy, vypjaté průběhy jednotlivých her, snad trocha osobnosti hráčů. Nic z toho tento film nenabídl. Tempo je uspěchané až to pusobí dojmem, že střihač se snad ožral a vystříhal půl filmu. Skok sem skok tam, aby toho nebylo málo šoupneme tam nějakou půvabnou dívku a ta to okoření. Průběh her je zfilmován takovým způsobem, že člověk ani neví kdo má co za karty a odtušuje vítěze jen od toho kdo se sápe po čipech. Nemluvě o tom, že když se film chílil ke konci, tak jsem si v jednu chvíli dokonce myslel, že oba hlavní hráči jdou allin proti sobě, přitom o scénu dál bylo zřejmé, že jsou ještě každý u jiného stolu. Dost plýtvání slovy, film o zajmavé věci natočený tak, že je opravdu nezajmavý. Konec nechci komentovat... Snad jen krátce: nelíbil se mi... Aspoň, že tam nenaběhla ona půvabná dívčina a neskončilo to UltraHappyEndem...(22.11.2010)

• - Karty používané ve filmu jsou hrací karty Bee od The United States Playing Card Company. Konkrétně No. 92. (Mr.Ganja)

• - Kvůli natáčení filmu byla dokonce přesunuta World Poker Tour do New Orleans. (KucC)

• - Vo filme si zahrali aj známi pokroví hráči ako napríklad Mike Sexton, Vincent Van Patten, Phil Laak alebo Antonio Esfandiari. (horacko)