Margaret Tateová nemá žádný osobní život a je oddána svému náročnému zaměstnání. Pracuje jako výkonná šéfredaktorka knižního vydavatelství, která se s oblibou vozí po svých podřízených včetně svého asistenta Andrewa. Když se dozví, že jí nebylo obnoveno vízum a hrozí jí deportace z USA, prohlásí se před imigračním úředníkem za Andrewovou snoubenku. Zaskočený asistent svou šéfovou z duše nesnáší, nakonec s návrhem souhlasí jen pod podmínkou, že ho po svatbě udělá redaktorem a pojede s ním na rodinnou oslavu na Aljašku. Imigračnímu úředníkovi jsou od začátku podezřelí. Informuje je proto, že budou vystaveni sérii otázek o sobě navzájem a pokud se jejich odpovědi nebudou shodovat, Margaret bude deportována a Andrew půjde do vězení. Svatba se blíží, málokdo jí věří, ale pro dříve silně ponižovaného asistenta je to jedinečná možnost, jak své nadřízené oplatit všechno dosavadní příkoří. (TV Nova)

Shakers

Nie je to žiadna špecialitka, ale musím povedať, že mňa osobne to príjemne prekvapilo keď toto romantické zbožíčko dorazilo na trh. Nie som známy tým, že by som pozeral romanťáky, ale pokiaľ je v tom zamotaná komédia a dobrý herci, tak si občas nájdem čas aj na takýto film. Takže čas som si našiel a rozhodne môžem tento film len doporučiť, pokiaľ hľadáte romantickú komédiu s dobrými hercami, tak je to stvorené akurát pre vás. Mňa to zas až tak moc nepohltilo (ale vás romantických hrdinov to asi doslova zožerie), dej išiel dopredu celkom plynule a počas celého filmu sa tu nájde aj celkom slušná sranda, no niektoré miesta mi prídu s časti dosť hluché. Aby som to zhrnul, jedná sa o príjemnú srandu. Myslím že hlavný herci môjmu hodnoteniu dosť napomohli, aby hodnotenie nekleslo nižšie. 80% - 4* ()

Pepinec

Na to, že tady Sandra reprezentuje ten tábor žen, do kterého bych v běžném životě nelezl ani při Očistě, a vlastně obecně vizuálně nikdy nebyla můj typ, tak mě během filmu napadalo až podezřele moc návrhů. Měl jsem pocit, že se jí konečně někdo trefil do role, že právě taková doopravdy je. Blbost to být může, stejně jako celý film, ale blbost vždycky bavila, baví a bavit bude. ()

Boogeyman

V záplavě debilních romantických komedií s Jennifer Aniston a Sarah Jessicou Parkerovou působí Návrh zcela svěžím a nekřečovitým dojmem. Já nikdy neměl Sandru Bullock rád, ani fyzicky se mi nelíbila, však teď jakoby dozrála a tentokrát se na ní dalo koukat, ba co víc, líbila se mi. Ryan Reynolds je svým tupým a lehce natvrdlým výrazem pro podobné role dokonale stvořený. Dohromady to oběma klapalo, nebyl to sice žádný ohňostroj, ale občas ta jiskřička taky přeskočila, na konci jsme se hezky dojímali, co víc chtít. No prostě příjemná romantická komedie, která sice težko "zkultovní" do podoby každoročně reprízované stálice, ale mezi současnými soupeři však jasně vyhrává. ()

sheen

Když si Gerard Butler odskočil od akčňáren ke komedii The Ugly Truth, tak proč by nemohl také Ryan Reynolds. Není to sice takový nářez a tak zábavné, je to taky romantická komedie s pár momenty, které byly nadprůměrné. Sandra dokázala, že je stále ještě extratřída a sakra sexy. ()

Pilda17

Po dlouhé době romantická komedie, která mě potěšila. Velice dobré herecké obsazení v hlavních roli Sandra Bullock a Ryan Reynolds. Oba dva se na roli skvěle hodili. Pobavil jsem se, i trošku pobrečel, tak že romantický komedie jak má být.. 8/10 = 80% ()

Rosaviva

Tahle komedie je úžasně vtipná a pro mě to bylo velké překvapení. Sandra Bullock hraje skvěle a Ryan Reynolds jí zdatně sekunduje. Lepší průměr, příběh je předvídatelný, ale vtipných momentů je tam nemálo. "Vrať mi mobil, vem si psa! Vem si radši toho psa!!" 4* ()

Deimos

Blu-ray/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Prostředí 9/10/// +velice příjemná Sandra Bullock, skvělí Ryan Reynolds, hezká Malin Akerman, částečně originální a hodně zábavný scénář, krásné prostředí, dobrá hudba, herecké výkony, režie -něco bych si možná představoval jinak (ale aspoň to nebylo takové klišé), dvě scény byly trapnější (zpívání, vyvolávání u ohně)/// Sandra mě podruhé za krátkou dobu přesvědčila o tom že umí a že jí to sluší (nedávno Dům u jezera), Ryan opět zazářil (on mě snad ještě nikdy nezklamal) a vůbec chemie mezi nimi byla senzační. Jejich herecké podání jsem si neuvěřitelně užíval. U filmu jsem se parádně bavil jako už dlouho ne. Jestli jsem si říkal, že dnešní komedie už nedokážou ničím překvapit a zároveň pobavit, tak tímto tuto myšlenku beru zpět. Tohle je za poslední rok jedna z nejlepších romantických komedií ve které sedlo úplně všechno. No a ta babči (Betty White) je nezapomenutelná. S tímto filmem jsem strávil příjemný večer./// Celkem 89%/// ()

Allien.9

Mám pro Sandru slabost, takže hrát v tom jiná herečka, nejspíš bych si film typu "Návrh" nikdy nepustila. Nakonec ani nebyla třeba následná lobotomie. ()

Vančura

Naprosto tuctová romantická komedie, s nesympatickým obsazením (nikdy jsem nepochopil zdroj popularity Sandry Bullock, která mi navíc pro tu roli příšla už dost stará, vzhledem k tomu, že Reynolds je o 12 let mladší, což ve filmu není kupodivu nijak tematizováno) a nesmyslným a dokonale předvídateným dějem. Vůbec nedává smysl, proč by Američan s takovým původem dělal tak podřadnou práci, a ještě víc stupidní je nahá scéna v ložnici. Normální člověk - myslím tím teď Margaret - který se pohybuje nahý v prázdné místnosti, kde nikdo není, si snad nemá potřebu zakrývat prsa a klín, podobně jako jsem nepochopil, proč Andrew musel spát na zemi a proč se oba celkově chovali jak nějací pošahaní puritáni, kteří se nikdy před nikým neukázali nazí nebo pro něž je nepřípustné, aby muž sdílel postel se ženou a nebylo v tom nic sexuálního - bavilo by mě to mnohem víc - a hlavně by mi přišlo mnohem víc autentičtější - kdyby se k sobě chovali jako přátelé, kteří se normálně vidí nazí, spí spolu v posteli, nedělají z toho big deal, a jednoho dne se z jejich přátelství stane něco víc - přišlo by mi to rozhodně věrohodnější, než sledovat dva lidi, kteří se celou dobu v podstatě nesnáší, aby k sobě v závěru najednou zdánlivě nepochopitelně - ve skutečnosti ale zcela poplatně základnímu žánrovému klišé - zahořeli milostným citem. Zkoušel jsem si taky ten děj představit s obrácenými znamínky pohlaví, kdy by starší úspěšný muž nutil svou mladší podřízenou ke sňatku, aby mohl zůstat v Americe, a u takového filmu by samozřejmě všichni řvali, jak je nesnesitelně šovinistický, ale když to scénář otočil do jediné společensky přijatelné varianty, nikomu to najednou nevadí a je to pravděpodobně i hlavní motiv, pro který si ten film tolik lidí oblíbilo. Respektive, v roce 2009 asi mohl být ten námět o sňatku z rozumu vnímám jako něco originálního, ale v r. 2023 už to nikoho neohromí, vzhledem k existenci všech těch reality-show typu Married at First Sight  či Love Is Blind, kde manželství uzavírali lidi, kteří se vůbec neznali. A nepřišlo mi to vlastně ani jako komedie - ten film je nevtipný až hrůza - takže můj celkový názor je, že kdybych to nikdy neviděl, o nic bych nepřišel. ()

liskam

Pro mě docela zklamání... Sandru mám velice rád, ale ve filmu mě nepřesvědšila. První polovina byla slabá (díky nepřesvědčivému výkonu S. Bullock) , a druhá polovina naivní.(jediná Betty White tomu dala trochu štávy.) ()

kingik

Dlouho jsem neviděl žádný nový film se Sandrou Bullock, a tak mě zajímalo, jak dopadl tenhle, ale musím přiznat, že jsem tuhle slátaninu doslova přetrpěl. Předně Sandřina role ve scénáři působí jako by byla psána pro výrazně mladší herečku a odpovídal by tomu i výběr jejího hereckého kolegy Ryana Reynoldse. Oba se navíc k sobě ani moc nehodí a většinu času spíš hrají vedle sebe, než spolu, nenápadně soupeří o to, kdo si ve filmu urve větší prostor. Scénář je vůbec hrozný. Naše hlavní hrdiny dost často vrhá do velmi nepravděpodobných situací. Nejdříve je Sandra coby Margaret Tate ambiciozní, nesympatickou a namyšlenou šéfkou nakladatelství, která si jde nekompromisně za svým a je to prostě mrcha, která nemá úctu ke svým kolegům, ale už o hodinu později je ve filmu jakoby mávnutím kouzelného proutku milou, hodnou a sympatickou ženou, která všech svých činů lituje, ale důvod k této změně znají jen scenáristé. A to že se tihle dva do sebe zamilovali, ačkoliv se před tím nemuseli, tak to jsem jim nežral ani omylem. Že je to trefa vedle, hovoří i jasná scenáristická křeč v podobě velmi zoufalých rádoby vtipných scén. Scény s orlem unášejícího malého pejska v drápech a nebohá Sandra se tomu snaží zabránit nebo lesní obřad babičky s příšerně tančící Sandrou jako by vypadly z úplně jiného filmu. Zoufalý byl pohled i na Sandřino ( téměř) nahé tělo poté, co vylezla ze sprchy. Přece jen už má po sezoně a ve filmu jí to celkově moc neslušelo. Přiznávám, že i klady se tu najdou. Třeba úvodní dvacetiminutovka nemá chybu nebo herci ve vedlejších rolích působili přirozenějším dojmem než hlavní hvězdný pár, ale po příjezdu na Aljašku, kam veze své rodině Andrew představit svou překvapivou snoubenku, to jde s celým filmem z kopce. Prostě tady milá Sandra Bullock šlápla hodně vedle a tenhle nevtipný film je parádní slátanina. ()

Šakal

Scénáristé, překopejte posledních 15 minut snímku, místo amerického " sladkobolného kýče " , snímek důstojně zakončete a já milerád půjdu na silné 4*! Velká škoda, to co se zde budovalo 95 minut a ( překvapivě ) drželo pohromadě , především díky výborně hrající ústřední dvojici Sandra Bullock ( které to i po 40 - ce náramně sluší ) a Ryan Reynolds, pohřbívá scénář během závěrečných 15 - ti minut. p.s. tímto apeluji na distributora, pánové hoďte prosím na DVD alternativní konec, děkuji :o) ()

IQ Tiqe

Hned po přečtení obsahu předem čitelné. Ale celkově vzato nejde říct, že bych se nebavil – vzhledem k žánru plní očekávání. 70 % ()

Webb

Tahle komedie mě ale vážně nebavila, nezajímavý námět, žádné vtipy, kouzlo ani náboj snímek nemá a Sandra Bullock mi zrovna moc sympatická nepřipadá. Jediné co mi tu nevadilo byl pouze částečný scénář, to je ale sakra málo. Lepší hvězda, 30% ()

Jordan

i napriek tomu, že Sandra je stále krásny kus ženy a neprestáva sa mi páčiť ani v zrelom strednom veku, sa jedná o úplne priemerný kúsok, ktorý však svedomito pláva vo vodách svojho žánru, nevybočuje, neexperimentuje, nemoralizuje, nenaťahuje - a to je niekedy dobre, niekedy to stačí. keď som na "Návrh" bol v kine ja, mne to v danom momente stačilo. bodka. ()

Ellesime

Jedna z těch lepších romantických komedií. Chemie mezi Sandrou a Ryanem funguje na sto procent, hezky se na ně dívá, a za to dávám tu pátou hvězdičku. Jo, a taky za toho ložtošného pejska :)))) ()

Tsuki

Nebylo to špatné, vlastně je to docela milý film, přestože se samozřejmě jedná o ten typ romantické komedie, kterou stačí vidět jednou. Sandra Bullock se sice zrovna nepředvedla, ale alespoň můžeme vidět Ryana Reynoldse v nějaké roli, kde je skutečně sympaťák (já ho tedy do teď v žádné "sympatické" roli neviděla). Co však filmu chybí k tomu, aby se hrdě označil za "romantickou komedii" je lepší komický prvek. Romantika je na tom sice dobře, ale bohužel zde najdeme více scén, které místo aby byly vtipné, zdají se spíš trapné - ať už scéna se striptérem, nebo snad sprostá píseň Sandry Bullock při šamanském tanci v lese. Skoro jsem se párkrát neubránila tomu, abych se za herce, kteří tam hráli, nestyděla. Ve výsledku to tedy vidím na slušný průměr. ~(3,2)~ ()

Anderton

Tak priemerné, až je to podrpriemerné. Načo sa takýchto kvázi vtipných a kvázi romantických komédií točí toľko? A pre koho? A prečo v nich hrajú stále tie isté herečky, ktoré nemladnú, zato ich partnermi sú stále mladší herci? A prečo si nedám povedať a občas si takýto film pozriem a potom som na seba naštvaný, že som si mohol pozrieť radšej nejakú filmovú klasiku? ()

Carol Pifková

Každý vedel ako to dopadne a každý vedel, že to bude typická americká romantická komédia.... Určite to mohlo byť aj horšie, priznám sa, že sem tam som sa aj zasmiala, no aj tak bol najlepší ten malý huňatý pes. Slabé 3* nič výnimočné, avšak ja ako divák, ktorý americké a predovšetkým romantické komédie nemusí, tak dalo sa to prežiť. ()

Hedka

Vedela som, že film mal dobrú návštevnosť v kinách, ale čakala som iba priemernú, novodobú, americkú romantiku. Ono je to celkom fajn! Normálne som sa bavila. ()

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White

01.01.2022

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

Tatum a Bullock hvězdami romantické komedie

30.12.2020

Mělo se jednat o opětovné setkání hvězd filmu Návrh Sandry Bullock a Ryana Reynoldse, nakonec se ale v nové romantické komedii The Lost City of D od studia Paramount objeví po boku známé herečky… (více)

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci