Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Darik

Mno, rozhodně hodně zajímavé pojetí bible. Ten souboj dvou archandělů byl celkem dost dobrej, obzvlášt ten fígl s křídlama. ()

iampatrik

40% Andělé + zbraně. Jistě, tohle nejde dohromady a to ani v tomhle filmu. Skupinka lidí uvízne v restauraci uprostřed pouště, čekajíc na všemožné "pekelné" nepřátele. Volný čas vyplňují hloupé rozhovory mezi přeživšími. Člověk alespoň čeká nějakou strhující akci, ale ani ta nepřichází. Přesto všechno to v rámci béčkového amerického hororu "funguje".. A jsem zvědav na druhý už podle traileru podobný snímek S. Stewarta - Kazatel. ()

TERRORDROME

Boh je naštvaný na ľudí a preto vyšle zombíkov aby zabili nejaké decko, to je ale psycho! Najskôr sa mi to páčilo - posadnutá babička lezúca po strope, pavúčí zmrzlinár, útok zombíkov ktorý prídu autami a anjel s taškami plnými zbraní. Pekne uletená béčková akcia. Potom však príde prestávka spojená s rôznymi psychovýlevmi a vykecávaním, skrátka je to v hajzli. Síce sa to ešte rozpumpuje, ale to už je viacmenej len prehliadka volovín typu rotujúci anjel čo odráža krídlami guľky. Keď sa potom unikajúci hrdinovia vybúrajú v plnej rýchosti a tá žena so svojim čerstvo narodením dieťaťom sú bez jediného škrabanca už ma to len sralo. Záver je divný a musím sa priznať že som ho nejak nepochopil, čo je však možno aj tým že je proste pekne stupídny a niekto ho zrejme narýchlo vymyslel aby bol vo filme nejaký nečakaný zvrat. Nečakaný bol, ale určite to nie je pochvala. Tento film skrátka prešlapuje medzi zábavným béčkom a príšernou chujovinou. ()

jasiska

Toto bola haluz, ktorá sa tvárila, že je vážny film. Nebudem menovať všetko, čo bolo blbosť, ale "Boh sa rozhodol ukončiť experiment zvaný ľudstvo a poslal anjelov, aby ho vyzabíjali" je rozhodne na vrchu zoznamu blbín. Ale zas treba uznať, že väčšinu času som sa nenudila a ani som nejak extra pri pozeraní netrpela, čiže mohlo to byť aj horšie:-) ()

t.mon

Slabší 4. Legion je docela dobrý horor, nicméně je scénář fakt na prd. Jak zde už říkal J*A*S*M, Scott Charles Stewart by scénáře psát neměl. Ale... natočené je to fakt dobře, prostředí nemá chybu, démoni také ne. Bodlo by zde víc krve, ale co nadělám. 80%. ()

bloodcountes

Něco mi říkalo, že to bude film na pokračování. A skutečně. Po úvodní seznamovačce jsem to vypnula a podívala jsem se sem na komenty. Z nich jsem vyčetla, že je to hrozná sračka. Ale. Když jsem zase měla chvíli, zapnula jsem to zase. Asi jsem byla zvědavá, jak moc velká stačka to bude nebo mám masochistickou náladu nebo co. Takhle cca na 4 kusy se to dalo vidět, podle razance komentů jsem čekala něco mnohem horšího. Ale hlavně Bettany. Toho chlapa fakt můžu a jen škoda, že nemá moc štěstí na opravdu kvalitní filmy. (Ačkoli takový Příběh rytíře je alespoň pro mě výbornej dost a Inkoustové srdce se taky dá:) Hudba se mi líbila, přestože ten orfovskej sound je takovej profláklej-já to mám prostě ráda. Stewart se pokusil vyrovnat se se svojí ne/vírou v Bibli, Boha, lidi, svět, vesmír a tak vůbec a nepovedlo se mu to nejšikovněji, nicméně za pokus to asi stálo. Pozdější Kazatel je ale přeci jenom o kus lepší. ()

Prochy38

Hmm. Čekal jsem nadpozemskou bitvu andělů, démonů a dalších nebeských či pekelných postav. Nedostal jsem ji. Dostal jsem celkem solidní střílečku s malou dávkou efektů na téma několika božích ran... asi. Zachraňuje to celkem solidní herecké obsazení a kupodivu solidní scénář. ()

El_Rabbit

Nemyslím si, že to bylo až tak špatné, film měl docela spád a díky rozumné stopáži nespadl do hlubin zbytečně protahovaných nesmyslů. Bylo tam hodně blbostí a dalo se z toho vytřískat mnohem víc, ale nakonec z toho vylezla alespoň nenárořnoá hororově akční jízda, která neurazí. ()

Tomin88

S tímhle filmem mám stejný problém jako se Svítáním! Výborné, atmosférické scény střídají špatné, až nechtěně legrační scény. Už od traileru se od toho dalo čekat béčko, které mohlo jenom překvapit! Bohužel ve mě pořád hlodá slovo nevyrovnanost! Ať už jde o herce, kde potěšil Paul Bettany a hrozně překvapil svým charismatickým výkonem Kevin Durand, který i přes malý prostor utkvěl v paměti. Všichni ostatní byli celkem podprůměrný, teda až na Lucase Blacka, který podal výkon hodný Troškova kameňáku! Režisér má podle mě do budoucna dobrej potenciál, ale ať udělá jen námět a scénář nechá někomu, kdo to umí. Snad se Priest povede víc, ale jinak spokojenost! ()

gumolit

Keď pospájate filmy ako Terminátor,Exorcist,Omen, Koniec sveta ,Úsvit mŕtvých Constantine a dokonca ešte aj vtipnú Dogmu vznikne Legion!Asi to napadlo scenáristov a režiséra filmu ,lebo prekvapenie sa nekoná a nič nové sa nedozviete! Toľko ukradnutých scén a nápadov zo spomínaných snímok som ešte nevidel takže ak to zhrniem zábava sa koná ,ale na úkor veľmi béčkového thrilleru., ktorý nemá žiadnu pamätihodnú scénu a vyšumí z hlavy okamžite! Aspon že tí niektorí herci za to stáli ako Dennis Quiad alebo Charles S .Dutton no tí sa moc ani neohriali v tomto filme,no Paul Bettany ako spasiteľ s tými guľometmi vyzerá presvedčivo aspon s ním je nejaká ta zábavná akcia! Veľa nezmyselných scén až zaváňajúce formou stupidity a sem tam nejakých lacných efektov! Tuctová zábava pre primitívních Američanov a pre našich mladých puberťákov ,ktorí to možno budú vychvalovať do nebies ,lenže to by nemali lebo Pán Boh sa naserie presne ako v tomto filme a žiadne modlidby nepomôžu! Amen ! A ozaj vedeli ste o tom že anjeli z neba vyzerajú ako Batman v Gotham city? ()

Charon11

Manželka koukala na Růžovou zahradu a tak já si pustil Legion. O špatném hodnocení jsem věděl, ale Růžovka nebyla konkurence. Potvrzuji vše co je tu napsáno : slátanina, nelogický děj, hrozné dialogy, vykrádání motivů z jiných filmů..... Jednu hvězdičku dávám za občas pěkné záběry potemněné krajiny a Michaela zašívajícího si rány po uříznutých křídlech (škoda, že neukázali jak si je pižlá tím nožem). Dokoukal jsem to, ale den po té si myslím, že jsme měl raději koukat na Růžovou zahradu s manželkou a koukat na to jako na parodii, čímž bych se bavil více než u této hrůzy. ()

Zombi

Úvodní expozice ve městě je skvělá, atmosféra Apokalypsy je hutná jak mlha nad Brčálníkem, akce je hezky krvavá. Podobné filmy využívající božskou a andělskou tématiku v moderním světě mám rád, taková byla např. Wallkenovo Boží armáda a její další díly, které už byly slabší, zde je to víc akční a hororové. Bettany jako drsnej anděl Michael střílející obouruč je sekáč. Kolem půlky filmu se dost přibrzdí a dozvíme se něco klišé o každé z postav. Závěrečnej andělskej souboj byl fajn, jen jsem myslel, že takových bude ve filmu víc, škoda. Jinak je vidět jistá inspirace Terminátorem :o) Nechápu ta přehnaně nízká hodnocení tady, ano, taky mě mrzelo, že se tu neřežou armády andělů a lidí, ale tvůrci šli prostě jinou cestou a na béčko pro pobavení se jim to podle mě povedlo, i když logika dostává dost na frak. ()

AlchENEMY

Ani originalita, ani schůdný scénář, ani dobří herci,...takovej Zombienudňák s divným andělem a velkýma bouchačkama...jo ještě jsem zapoměla vypíchnout ty zlý děti! :D ()

petrfox

Co tohle doprdele mělo být??? A co v tom ksakru dělal Paul Bettany??? Jedinou omluvou by mu bylo, že potřeboval nutně na chleba... Z tohoto "skvostu" se budu hodně dlouho vzpamatovávat... (Jo a ta jedna hvězda je ze soucitu, to abych nedopadl jako Gabriel a nenasral "JEHO") ()

Cement73

Slušné béčko, ktoré malo potenciál na A kategoriu, bohuzial nevyuzity. Zmrzlinár bol skvelý, bohužial, bol sám... ()

Oyer

Byl jednou jeden bůh. Ten se nasral na lidi a chtěl je smést z povrchu zemského. Seslal na ně andělé, kteří měli křídla z plechu a uměli je používat i jako štít, jako meč, neztupitelné ostří... Jeden z nich si křídla uřezal a začal chránit hrstku posledních lidí, přežíjících na pumpě v polopoušti. Těm se né moc dobře vedlo proti dotěrným zombíkům (?), ale bejvalej anděl je pořád chránil. Byl udatný. Pak se utkal proti svýmu zlýmu bráchovi, který ho zabil. Jenže bůh obživl toho anděla co chránil lidi a ten mu to vrátil... Ach jo. Pár slušných pasáží v poušti, ale ten konec, to byla úplná katastrofa... Paul Bettany (anděl no. 1) a drsňák Kevin Durand (anděl no. 2) zahráli dobře... Pro takový ty osamělý místa v amerických prériích mám taky slabost, ale tady to asi nepujde... Ten konec byl odbytej, tam se to štábu moc nevydařilo. Asi spěchali na kafe a děj vlastního filmu už je asi moc nebavil... nehledě na to, že téma filmu není zase tak špatne, prostředí taky jako jooo, ale ve všech směrech fakt odfláknutý, včetně akčních scén, kdy divák musí zvedat oči v sloup... ()

Matros

Velká škoda. Tohle mohlo být velice zábavné béčko. Béčko to je, ale zábavné jen když se na scéně objeví zabijácká babička nebo zmrzlinář. Postavy mezi sebou vedou naprosto debilní dialogy, které tu a tam naruší nějaká ,,jakože akční scéna". Prostě vážně průšvih a lituji, že se tam sešlo tolik zajímavých herců..... PS: jo a vzhledem k tomu co bylo ve filmu řečeno, předpokládám že Bůh má pod svým velením legie andělů ve stylu Michaela a Gabriela. Táááákže proč se s tim motorestem celou dobu tak moc sral ? ()

sona123

Tak se mi zase zachtělo trochu přimhouřit oči a ohodnotit film o něco lépe, než by si zasloužil, vzhledem k nízkému hodnocení zde. Protože Legie není na ubohých 44%. Jasně, není to ani film pro intelektuály, nebo na Oscary, je hodně nevyvážený, ale má momenty, které jsou víc než zdařilé - mám na mysli ty až hororové části. Paul Bettany je tu v jiné roli, než v jakých ho znám a sedne mu to, i když prostor pro kdovíjaké herectví tu pravda moc není. Příběh je docela blbý, šel by zvládnout lépe, ale...už jsem prostě viděla horší filmy. Jo, a kdosi tu psal, že to připomíná Terminátora - no vlastně ano. Je to hodně slabší odvar, ale je to tam. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)