Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká ji ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ni začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinily nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život. (Magic Box)

Jayem

Pre mňa nevhodné obsadenie. Grant mi nikdy v týchto rolách nesedel a to že tu ma 60 na krku a nabaluje 30 ročnu Hepburn mu 2x tiež nepomohlo. Pôvodne by som dal 4* ale ked som videl ten stupidný koniec v ktorom ukáže Grant kto vlastne je a že cely ten film je vlastne zbytočný tak aj 3* sa mi zdajú veľa. Napriek tomu ich dám lebo Gary a Audrey patria k mojim obľubencom. ()

mira007

Na jednu stranu z dnešního pohledu hrozně naivní, ale na druhou stranu na svou dobu film s kultovními thrillerovými momenty. Souboj slepé proti všemožným protivníkům. ()

aLPaC

Úvodní titulky mi malinko připomínaly Bonda a později se z toho stala skvělá směsice několika žánrů. Hádání, kdo je hodný a kdo ne malinko znevážilo to, že hlavní mužskou roli ztvárnil Carry Grant. A kdo ho zná a vlastně všechny herce starého Hollywoodu, bylo mu jasné, na které straně Carry bude. Audrey samozřejmě nádherná jako vždy. Slušelo jim to spolu a jsem rád, že to Carry nebral tak vážně jako jiní jeho stejně staří kolegové, kteří s Audrey dříve hráli. ()

laepus

Má to své kouzlo. I dnes. Zub času sice zapracoval, ale jen lehce. Určitě to není film pro každého - teenageři (či jiní méně poučení diváci) by se asi unudili, protože by nepochopili, na co se vlastně dívají - jestli na thriller, špiony, komedii nebo romanci. Je tady všechno, navíc doplněné Manciniho (Růžový panter) hudbou a skvělými herci. Některé zvraty čekáte, jiné ne (spoiler: je přece jasné, že Cary Grant nebude záporák), suchých hlášek je zde dost, napínavých scén také... za mě příjemná záležitost. ()

Eva_D666

Popularita Audrey Hepburn me vždycky míjela. Nikdy mi její výraz nepřirostl k srdci. Nevím, čím to, ale spíš mě její věčeně roztomilý pohled odrazoval. Do té doby, než jsem viděla Šarádu. To je konečně role, kde představuje charismatickou dospělou herečku. A s klasou jakou je Cary Grant si nesmírně rozumějí. Krásný pohled na ty dva:-). ()

Brejlil

Je to roztomilé a to je asi tak všechno. Směs komedie a thrilleru je překvapivě plně funkční, ale přeci jen film občas ztrácí tempo. Audrey je skvělá, její přímočará Reggie je nejen roztomilá... Grant je solidní, ostatní se také neztrácí. ()

hemul

Pri filmoch ako je tento si s lutostou uvedomujem, ako tvorcovia filmov dnes stratili umenie robit dialogy. tento film len pocuvat by bolo rozkosou. ()

arcticsky

Moc hezké obsazení - samí známí, dobří herci. Zápletka zamotaná. Někdo zde píše, že je to jako od Hitchcocka - asi jo, ale mně to snad ještě více připomíná konverzačky Billyho Wildera... ()

ddf76

Pekne mysteriozni drama o 250 000 dolarech. Hepburn a Grant jako obvykle vyborni a skvele jim sekunduji Coburn, Matthau a Kennedy. Od Stanleyho Donena takova mala pocta Hitchcockovi. (predavani pomerancu je fakt legracni :)) ) ()

P-puma-

Absudnější pár jako Cary Grant a Audrey Hepburn jsem snad na filmovém plátně ještě neviděla. Oni se mi k sobě tak nehodí, až jsou dokonalý pár. :-D ()

ashtangi

Strašně dlouhé, roztahané, hrozná hudba a pro mě překvapivě špatná Hepburnová. Možná to bude tím, že jsem pár dní před tím viděl Jak ukrást Venuši, což bylo oproti tomuto naprosto skvělé! ()

Narciska

Je to tak okouzlující, tak úchvatně napsaný film, že se mi těžko volí slova, která by ho vystihovala či lépe přiblížila. Musela jsem ho vidět hned několikrát v krátkém sledu a určitě za to vděčím nepřekonatelné Audrey H. a Cary G., svižnému komediálnímu rytmu a krásně odlehčené hudbě H. Manciniho. ()

Saur.us

Šaráda je velice neobvyklý počin spojující tu nejzábavnější romantickou konverzační komedii, plnou skvělých vtípků a roztomilé chemie s tím nejtemnějším krimi thrillerem se závěrem napínavým tak, že by se dal krájet. Překvapil mě C. Grant a jeho hravé, snad až poťouchlé chvíle (sprcha!) a nepřekvapila A. Hepburn, která byla jako vždy dokonalá. ()

Rokle

Jsem lehce rozpačitý. Stále jsem nevěděl, jestli se mám u některých scén smát nebo tajit dech. Zvláštní směs žánrů, ale přitom žádné napětí. Mnoho zvratů jsem tušil již několik minut předem. ()

fisikk

U některých filmů ani na konci nepochopím, proč je tak tvůrce pojmenoval, u tohoto se však naprosto trefil! Samotné dílo se mi líbilo na 4*, ale díky skvělému vyústění dávám jasný plný počet. ()

Evander

Šaráda je pro mne zklamáním. S přivřenýma oběma očima dávám 4*. Místy je to sice milé, ale je to též hrozně rozvleklé a místy nudné. Přehnaně zamotaný příběh a směsice různých žánrů tomuto počinu též nesvědčí. Celkově Šaráda není až tak špatným filmem, ale je tady neskutečně nadhodnocená. 72% ()

fablefavorit

Super komedie s nadčasovou kamerou a vizuálními triky. Dialogy příjemně plynou a mezi ústřední dvojicí (nádherná Hepburn a muž mnoha jmen v podání Caryho Granta) je dostatečná chemie (leč ten věkový rozdíl je celkem hmmm). I jako thriller film funguje na jedničku. Jen bych si přál delší seznámení s trojící Scobeyho, Texe a Gideona (ten poslední tam byl snad jen do počtu). ()

Stíba

Především směrem k závěru povedený krimi film ale i tak mi jak příběh tak využití dvojice Grant-Hepburn přišlo trochu polovičaté. ()

Film Sokolov

Film Sokolov