Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká ji ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ni začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinily nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život. (Magic Box)

Mol

HE MUST'VE KNOWN CHARLES PRETTY WELL. HOW CAN YOU TELL? HE'S ALLERGIC TO HIM! Plný zvratů a plný skvělých herců, přesto mě film nedokázal vtáhnout, ale to bude spíš mojí aktuální náladou. ()

campix

Audrey Hepburn v mysteriózním krimi jako čerstvá vdova na cestě po Evropě zjišťuje, že její zesnulý manžel pravděpodobně nebyl tím, za koho ho měla a rozjíždí se kolem ní rej tajných agentů, který si chtějí pro sebe utrhnout alespoň kousek ze zmizelých peněz, které se pojí z velmi nečekaným a nejasným skonem manžela hlavní protagonistky. Ne všechno je takové, jaké se být zdá a diváka čeká nejedno překvapení. Šaráda umí být příjemná, svěží s romantickou linkou stejně tak jako atmosférická a mysteriózně dramatická. Jeden z trošku pozapomenutých žánrových klenotů. ()

misulka03

Komentář jakéhokoli filmu s Audrey Hepburn u mě asi nebude objektivní. U této herečky toho nebudu asi nikdy schopná. Nenapadá mě jiné krimi, které by pro mě bylo více napínavější, více zajímavější. V jedné chvíli jsem se usmívala scéně s pomeranči nebo Carymu ve sprše a na druhé straně jsem trnula hrůzou, co se stane. Byl to velice povedený film, na který budu dlouho vzpomínat a který si asi budu častěji pouštět :) Tohle nelze vidět pouze jednou. ()

stOKYi

Piata hviezda za humor. Nielen že to bolo napínavé, ale aj som sa kvalitne pobavil. Veľmi kvalitná zmes rôzne možných filmových žánrov :) Chcel som dať 4, ani neviem prečo som vôbec uvažoval nad 4mi, lebo ani som sa nemal čas nudiť, ale asi mi len niečo chýbalo. Nakoniec som si to nechal zrekapitulovať všetko v hlave a rozhodol som sa pre 5. ()

andrii

S grácií a šarmem "namáčí" Audrey Hepburn do laškovných, překvapivých a nebezpečných odhalení. Šálivé triky, flakonky noblesních vůní, zvrat za zvratem padají ze skříní. Audrey, nečekají Vás žádné prázdniny a ani nevíte, zda si můžete kdy dopřát luxus bohatých snídaní. Dovolte, abych se představil Vám. Jsem Peter, ne Carson, ne Alex...Jakými jmény se pyšnit budete dál? Cvrliká, s přehledem inscenuje, podle linek se převléká. S pravdou ven, Vy podezřelý, pověstný tajný muži Cary. Elegantní švindlíři, který glejt vysoké úrovně jste předložil, v klání o mou náruč zvítězil. Zachytil to kouzlo vysněné, nejmilejší, férové lady. O rozruch ve městě se postaral. A hlavní záporák na kolonádě za sloupem se ukrývá. Čtyři vraždy stačily, tím vstoupí, zavěsí se jeho tvář na titulní stranu zavedeného i nového listu coby votvírák. ()

Šuplík

Už sa nedivím, prečo týpci spájali film s Hitchcockom. Gradácia a nepredvídateľnosť, to stváral aj on. Cary Grant a spol. tu zahviezdili. Úplne najlepší bol asi Walter Matthau v roli špióna (pardon agenta), však uvidíte. "Voilà, jak tam říkají." ()

fantoci

Tohle bývaly krásné a nápadité filmy, které nechyběly ani na naší normalizační obrazovce. Díky LK jsem měl možnost si jej po mnoha letech zopakovat. Napínavý příběh prošpikovaný vtipnými dialogy je výbornou nabídkou pro dobrou diváckou zábavu. ()

Doudis19

Hitchcockovské hrátky s identitami, ve kterých se zmítá překrásně nevinná Audrey Hepburn. Dnes už klasický film plný humoru, napětí, vytříbených dialogů a spoustou neočekávaných zvratů, které i přes to, že se jedná více méně o konverzačku ani na vteřinku nedopustí zvolnění poměrně svižného tempa. A i když Cary Grantovi zde táhlo k šedesátce, pořád byl nadsamec, jakých Hollywood mnoho nezažil :-). ()

HonzaBez

Díky úvodní hudbě Henryho Manciniho na Vás "vykoukne" Růžový panter, ale ve výsledku je tahle šaráda mnohem lepší než všichni panteři dohromady.  Vtipně napsané dialogy, napínavá zápletka s překvapujícím rozuzlením (jak je to s agentem CIA jsem čekal, jak je to s Petrem Joshua alias Alexanderem Dylem alias Adamem Camfieldem mě tedy nenapadlo) a k tomu všemu trocha té romantiky. Audrey Hepburnová je tu jako vždy přitažlivá mladá dáma s roztomilým vystupováním. ()

Mirokukii

Napínavá, špionážně kriminální, romantická komedie. Spousta zábavy a napětí. Výborná směsice spousty žánrů, ve které se sešly hvězdy, podávající skvělé výkony. Sledovat Audrey, jak se snaží ulovit odolávajícího Caryho, je radost. Jeden znejlepších filmových párů. Zcela dokonalý film co se obsazení, vyprávění příběhu, dialogů a hudby týče. Krása. ()

Tyny

Nikdy bych nevěřila, že takováto kombinace žánrů se mi bude líbit a opak je pravdou. Věkový rozdíl mezi Grantem a Hepburn mi vůbec nevadil, právě naopak, mělo to své kouzlo. Po dobu filmu Grant mění pozice a jména a Hepburn se nestačí divit co se kolem ní děje. Konec byl skvělý a neočekávaný. Celkově velmi zábavný film s příjemnými momenty.. ()

Lachtaan

V nekonečném souboji v tom, která z dvojice nejslavnějších hereček zlaté éry Hollywoodu byla lepší, se sice mým osobním preferencím jeví více Marylin Monroe, pokud řešíme vzhled, ale z hereckého hlediska se mi rozhodně více prodala Audrey Hepburn a to je Šaráda teprve prvním kouskem, co jsem s ní viděl. Vzniknout tahle překombinovaná krimikomedie v dnešní době, tak lehce zapadne a nikoho neohromí, na tehdejší poměry ji ale musíme chápat jako téměř bezkonkurenční zážitek, který sází na skvěle sarkastické dialogy a snahu poukázat na směšnost špionážních filmů. [viděno na MUBI 11.2.2024] ()

Cushing

Přestože nejsem mladý, na tuhle mysteriózně-detektivně-kriminální -- a samozřejmě romantickou -- komedii jsem moc mladý. Chvilkama funguje, chvilkama je achilovkou v křeči, chvilkama achilovkou hodně natáhnutou. Vidět se dá jen za přispění litru vína. Pak by divák snad i uvěřil, že chladně krásná Audrey chová jakousi tělesnou touhu ke Carymu Grantovi... ()

bobby_jean

Milé, napínavé a nesmierne vtipné. Tak skvelé dialógy tak charizmatickej dvojice nemohli dopadnúť inak ako s päťhviezdovým koncom. ()

danoo

Hitchcockovský thriller v tom najlepšom zmysle! Majstrovsky strieda akciu, horor, komédiu a pokojnejšie momenty ozvláštňuje vtipnými dialógmi a groteskou. Navyše oproti klasickému Hitchcockovi je to trochu dizajnérske (Audrey Hepburn ako chodiaca reklama na Givenchy), čo určite niekto tiež ocení. ()

noriaki

Audrey Hepburn je prý nejkrásnější v Jak ukrást Venuší, nejsvůdnější ve Snídani u Tiffaniho a nejroztomilejší v Prázdninách v Římě. Tady je ovšem průsečík těchto jejích kvalit na vrcholu. K sobě dostala Caryho Granta, který byl tou dobou na vrcholu už přes dvacet let, a zápletku, která je chytřejší než všechny předchozí tři filmy dohromady. Tohle špionážní drama zkřížené s romantickou komedií je stejně napínavé, jako vtipné. Trochu mi to připomnělo Hitchcockovu černohumornou komedii Potíže s Harrym, ale tady je vše dotaženější a vyváženější. ()

JohnSmith

Moc pěkný film, plný zvratů, solidně zamotaný,ale ne nepřehledný. A hlavně úžasná Hepburnová, které úspěšně sekundují Grant, Matthau i Coburn. ()

TheRoller

Ak mám dve hodinky času, chuť na komédiu, krimi, drámu, romantiku a ľahký šmrnc paródie, voľba je jasná. Šaráda sa pohráva s žánrami, mieša ich jeden cez druhý a pritom sa vzájomne vôbec nehádajú. Skvelý námet spracovaný do ešte lepšieho scenára. Kopa dialógov je nezabudnuteľná, navyše opradená humorom, ktorý mám najradšej. Tak skvelý scenár a precízna režijná práca by urobila z tohto filmu nadpriemerný zážitok aj s úplne neznámym obsadením. Kombináciou Cary Grant, Audrey Hepburn + ďalší štyria skvelí vedlajšáci je však film posunutý do ďalšieho, vyššieho levelu. Teda vlastne, ten vyšší level preskočil a dostal sa ešte na ten za ním... Predstavte si všetky skvelé vlastnosti ženy ako herečky a ženy ako takej - to je Audrey Hepburn. Predstavte si to isté v mužskom vydaní - To je Cary Grant. Aj keď by neuškodilo, ak by predstaviteľ jeho roli bol aspoň o 10 rokov mladší, Cary svojou profesionalitou a s charizmou o veľkosti Burdž Chalífy prebíja svoju vekovú nevýhodu na plnej čiare. Druhá polovica filmu sa môže zdať niekomu slabšia, no ja som nemal ten pocit. Atmosféra s hitchcockovským nádychom sa dala celý čas krájať, ani na chvíľku som sa nenudil a to práve vďaka skvelému scenáru, réžii a ešte lepším hercom. To všetko podčiarkuje hudba Henryho Manciniho. K filmom ako je tento sa vraciam najradšej a je veľká škoda, že dnes už tento druh vyhynul - najmä po humornej stránke. Nezostáva povedať nič viac, len že asi začnem zbierať známky. ()

Film Sokolov

Film Sokolov