Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

Gabretta

Kvůli Pascalovi a Maximovi bych hodnocení i zvýšila, ale zbytek mi přišel tak nějak průměrný a nadmíra zpěvu mi ničila celkový dojem. ()

figliar

Pokiaľ by som si mal vybrať najlepší animák tohto roku, tak určite Na vlásku. Je určený prakticky pre každého. Má všetko, čo by ste od rozprávky mohli chcieť : humor, krásnu animáciu, chytľavú hudbu a chameleóna. ()

Amilet

Neskutečně milé a pohádkové především a pořádně pro děti. Jenže já mám radši Shreka...Bohužel s ním nebo Ratatouille budu vždy srovnávat. Dokonce mi přišlo i sem tam něco dost šrekoizní....Krásná podívaná, ale pjerestal to není. 75% ()

guri

Vyborna rozpravka s minimom disneyovskych pesniciek (ktore naozaj nemusim), dobre davkovanym humorom a uzasnou animaciou. ()

Alice02

Poslední film, který jsem viděla na konci prázdnin v letním kině. Tehdy jsem se do něj zamilovala. Do filmu i do Evžena Houžvičky - nejcharizmatičtějšího a nejvíc sexy chlapa, jakého jsem kdy v animovaném filmovém světě potkala! Cítila jsem na vlastní kůži pocity Lociky a od začátku jsem jí fandila. ((Nerada bych sem pletla jakákoliv negativa, ale napsat to musím - škoda že si tvůrci neodpustili pár momentů, které jsou maličko trapné po vícerém shlédnutí. Ale těch je naštěstí minimum! A některé písničky by mi tam taky nechyběly)) Když prožijete něco tak krásného jako je Tangled, navíc ve skvělé srpnové atmosféře, odcházíte z kina s blaženým pocitem a širokým úsměvem na tváři. Mám tak ráda pohádky, to asi pro ty šťastné konce... Každý doufáme, že se nám přihodí něco podobného a že "všechno bude nakonec dobrý". I když se nám to nevyplní, jakmile se koukneme na tohle vtipné a úžasné dílko, štěstí nám vstoupí do žil a bude trvat hodně dlouho, než vyprchá. ()

Ká$aM.D

Tento roztomilý, vtipný a hlavně originální animák si mě získal už po zhlédnutí traileru a to jsem ještě nevěděl, jak moc povedený bude celý film od začátku do konce. Disneymu se tentokrát podařilo natočit film, který se neuvěřitelně podobá starým dobrým klasickým disneovkám a to stylem i skvělou hudbou, která celý film doprovází. Za pochvalu stojí i český dabing, který se velmi vydařil a jsem rád, že všechny skladby byly přezpívané do češtiny i za cenu, že se u nás začal film vysílat s tříměsíčním zpožděním oproti americké premiéře. ()

B.Wilde

Opravdu krásná pohádka, řekla bych že možná nejlepší animovaný film, co jsem zatím viděla - a to jsem jich viděla opravdu dost. :) A popravdě, tuhle jsem viděla už asi 5x. Myslím že to uchvátí nejen děti, ale i dospělé. Každý se chce přec aspoň za chvíli podívat do pohádky, na to jak se jde za vlastním snem. Jedině doporučuji. ()

VerenaLord

Krásný animák, musím uznat, že lepší než Shrek i Madagaskar. Je v něm pěkných pár vtípků, roztomilý klasický příběh i trochu té romantické lásky. Normálně na kreslené filmy už nejsem, ale tenhle mě dostal;) ()

chrispe

S čistým srdcem můžu prohlásit, že ti co ještě náááhodou neviděli rozhodně prohloupí, když se nepodívají. Protože já se skvěle bavila. Výborná parta legračních postaviček, od úžasného koně s vlastnostmi psa, přes zlodějského kasanovu a drsňáckého chameleona, až po stařečka notorika, co v převlečení za Amora rozdává chlípné pusinky. Nejlepší hláška: Šemíka nééé! ()

Dimo

Bál jsem se toho, dlouho odkládal, ale nakonec jsem si to tedy pustil.. První dvě zpívánky jsem protrpěl, pak jsem se trochu naladil, vžil se do příběhu, zasmál stopujícímu koňovi a na konci jsem uznale pokýval hlavou, že to vskutku ušlo... kecám, líbilo se mi to! Zatím jediný muzikál, který bych si pustil znovu. A bez váhání doporučil. ()

Jeand´Boa

Zřejmě je to již těžké vymyslet něco originálního při tolika animovaných filmech...ale jinak jako jo, párkrát jsem se, myslím, i zasmál... ()

Drakenovec

Sympatické, zábavné, pozitivní, atd. Prostě skvělé a úžasné zpracování. Chtěl bych trochu pozdvihnout dabing od Zachary Leviho, který mě osobně vyhovoval a přesně pasoval k postavě Flynna Ridera. No, co k tomu víc dodat, snad jenom, že se zařadil mezi mé nejoblíbenější animované pohádky. ()

redwik

Kam zmizli tie rozprávky, pri ktorých človeka až bolelo brucho od toho, ako často a silno sa smial? Takýto typ animovaných filmov sa mi moc nepáči: kopa pesničiek a tancovaní, minimum vtipu (i keď ku koncu sa to trošku začalo zlepšovať) a najmä až hrozivo romantický dej. Krátkometrážny snímok, ktorý priamo nadväzuje na tento film, je oveľa lepší. ()

rainman93

Co si budeme povídat, tento snímek se veze na vlně současného trendu pohádek pro dospělé plné slovního i situačního humoru stavějícího na absurdních situacích a vnášení realistického ovzduší do pohádkového klimatu. S tím tu vlastně už byl Jan Werich a bratři Čapkové, kteří to uměli sakra dobře. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)